exit
search serach
Який лікар лікує спину?

Який лікар лікує спину?

Останні дані статистики показують, що більше половини дорослого населення Землі (старше 25 років) періодично страждають від дискомфорту і болю в спині. Який лікар лікує спину, якщо біль постійний і тупий або носить гострий, болісний характер? До якого фахівця необхідно звернутися, якщо виникли проблеми зі спиною? Ця стаття присвячена відповідям на ці питання.

Відкрити Згорнути down

Симптоми захворювань спин

Тривожним знаком, при якому потрібно обов'язково звернутися в першу чергу до терапевта, повинні стати не тільки сильні болі в області спини, хребта або попереку, а й неприємні, дискомфортні відчуття після фізичного навантаження, тривалого перебування в одній позі або після сну.

Причини болю в спині:

 • патології хребтового стовпа;
 • захворювання органів дихання, серця і судин;
 • патології органів малого тазу;
 • захворювання нирок;
 • онкологічні ураження;
 • зайва вага;
 • переохолодження;
 • неправильне положення тіла під час сну;
 • сон на неякісному матраці;
 • гіподинамія.

Часто біль в спині супроводжують такі фізіологічні стани як: вагітність, біль в м'язах спини після значних фізичних навантажень, довге перебування в одному незручному положенні тощо. Хворобливі симптоми, як правило, проходять після усунення причини неприємного стану.

Відкрити Згорнути down

Симптоми захворювань спини й хребта:

 • запаморочення і головний біль;
 • біль, що виявляється після ходьби;
 • серцевий біль (при нормальному ЕКГ) та ін.;
 • проблеми з травленням;
 • оніміння, порушення чутливості в руках чи ногах;
 • неможливість безболісно випрямити спину;
 • простріли в верхні та нижні кінцівки, обмеженість рухів;
 • скутість рухів і хворобливі відчуття в шийному відділі;
 • болі в спині, які виникають після фізичного навантаження і локалізуються в грудному і попереково-крижовому відділах;
 • біль в спині після тривалої статичної пози (тривала робота в вимушеній позі, довге сидіння і т.п.).
Відкрити Згорнути down

Біль може мати різні ступені тяжкості, може бути сильним, ниючим, гострим, бути присутнім постійно або носити мінливий характер. Характер болю (давлячий, тягнучий, поколюючий або ріжучий) залежить від причини, яка його викликала.

Больовий синдром у спині може бути первинним – той, що викликаний дистрофічними та іншими патологічними змінами структур хребтового стовпа, м'язів, зв'язок і сухожиль, або вторинним – той, що викликаний травмою, інфекційним агентом, пухлиною або іншими порушеннями.

У сучасному світі дуже "помолодшало" таке захворювання як остеохондроз, для якого характерно прискорене зношування і передчасне старіння кісткового апарату.

Для кожного виду остеохондрозу характерні свої симптоми:

 • шийний відділ – запаморочення і головні болі, погіршення зору, зниження слуху, шум у вухах, хрипкий голос, хропіння, оніміння рук, хрускіт при повороті шиї, постійне відчуття тяжкості й ниючі болі в області шиї, поколювання в руках;
 • грудний відділ – "серцевий" біль, хворобливість при нахилах, під час вдиху і видиху, утруднене дихання, відчуття тяжкості в області грудей і спини;
 • поперековий відділ – гострий або тупий біль в попереку, синдром "холодних ніг", порушення потовиділення, спазми стоп, порушення в менструальному циклі й ерекції.

Для успішного одужання дуже важливо якомога раніше почати лікування хребта. Тому що, при прогресуванні остеохондрозу спостерігається руйнування хрящової тканини хребтового стовпа, яка на пізніх стадіях захворювання відновленню вже не підлягає.

Відкрити Згорнути down

Захворювання спини й хребта

Дорсопатія – це група патологій опорно-рухового апарату, основним проявом яких є біль в спині, яка може віддавати в голову і кінцівки. До дорсопатій відносяться запальні, дегенеративно-дистрофічні, посттравматичні, генетично обумовлені зміни хребтового стовпа.

Найбільш поширені захворювання спини й хребта:

Відкрити Згорнути down

Викривлення хребта

Первинне звернення до терапевта

При виникненні питання про те, який лікар лікує спину ефективно, швидко і безпечно, в першу чергу, потрібно звернутися до терапевта. Після первинного огляду та обстеження лікар направить до вузького спеціаліста, який займається діагностикою та лікуванням конкретних захворювань спини, хребтового стовпа або внутрішніх органів. Для виключення патологій з боку нирок та сечовидільної системи можуть бути призначені консультації у нефролога та уролога.

Вертебролог – це лікар, який лікує спину, спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань хребта. Найчастіше до вертебролога звертаються з проблемами міжхребцевих дисків, порушеннями постави, сколіотичними змінами хребта, нестабільністю сегментів і функціональними змінами хребтового стовпа.

Вертебролог прагне підібрати найбільш оптимальний варіант нехірургічного лікування хребтового стовпа. Від кваліфікації й досвіду вертебролога залежить успішність проведеного консервативного лікування або визначення об'єктивних показань до оперативного втручання.

Суміжні фахівці з лікування хребта

Лікування хребта і цілого ряду захворювань опорно-рухової системи здійснюють невропатолог, мануальний терапевт, ортопед або остеопат.

Біль у спині може проявлятися в симптоматиці цілого ряду неврологічних патологій. Основним завданням невролога є виключення злоякісних утворень (пухлини хребців, мієломна хвороба тощо), травматичних болів, метаболічних порушень (остеопороз), деяких інфекційних захворювань.

Невропатолог повинен враховувати патології, які можуть являти собою відображення болів в спині, і виявляються при захворюваннях серця і судин (перикардит, інфаркт, ішемічна хвороба серця, аневризма аорти), патологіях дихальної системи (запалення легенів, плеврит), захворюваннях внутрішніх органів і сечовивідних шляхів (виразкова хвороба, панкреатит, холецистит), інфекційних хворобах (інфекційний ендокардит, оперізуючий лишай).

Мануальний терапевт в лікуванні захворювань спини й хребта використовує методи альтернативної медицини, що виключають прийом фармакологічних препаратів. У мануальній терапії використовують різні методики відновлення здоров'я хребта: масажні техніки стретчинга, ударно-хвильовий вплив, постізометричну релаксацію, рефлексотерапію та ін.

Використовуючи різні методи, мануальний терапевт може вправити зміщені хребці, зменшити випинання тканин при міжхребцевій грижі, прибрати хронічні головні болі при остеохондрозі й травмах мозку, больовий синдром при люмбалгії. Мануальна терапія допомагає прибрати неврологічні розлади, які пов'язані з компресією спинномозкових нервів, полегшити/ вилікувати стани при міалгії та міозиті, деформуючому артрозі, спондилоартриті, стенозі центрального хребтового каналу, радикулопатії та інших патологічних станах.

Ортопед діагностує і лікує захворювання опорно-рухового апарату, розглядає проблеми розвитку кістково-м'язової системи, вроджені патології, травми, а також ускладнення, викликані інфекціями. Часто лікарі-ортопеди лікують стан посттравматичного періоду, професійні захворювання, пов'язані з опорно-руховою системою.

Лікар-остеопат розглядає захворювання в тісному зв'язку з усіма органами й системами організму. Його лікування засноване на м'яких маніпуляціях (пальпації) з кістками черепа, хребта, куприкової кістки, на відновленні крово- і лімфотоку, позбавленні від затискань, спайок, зміщення внутрішніх органів, нормалізації тонусу м'язових тканин.

Травматолог займається лікуванням розтягнень і травм, отриманих в результаті різких рухів, значного фізичного навантаження або інших впливів.

КТ спини

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down

Джерела

 • Сайт Міністерства Охорони Здоров'я України / Здоров'я А-Я
 • Сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я / Інформаційні бюлетені
 • Сайт Національної Академії медичних наук України / Новини медицини
Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії

Експерт у напрямку:

Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт

Лікарі

Ви втомилися від постійного болю в спині? Не знаєте який лікар лікує хребет? Кращі фахівці Києва в філіях клініки МЕДІКОМ на Оболоні й Печерську проведуть комплексну діагностику, виявлять справжню причину больового синдрому і нададуть індивідуальну схему лікування, виходячи з особливостей захворювання і стану організму хворого. Не варто терпіти біль! Телефонуйте в наш колл-центр і ви дізнаєтеся як записатися на прийом, вартість і порядок проведення процедур і багато іншого.

comment 22
Устьянцева Софія Борисівна
Лікар-невролог вищої категорії, сомнолог
comment 23
Харлап Ігор Васильович
Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії
comment 20
Циганков Максим Анатолійович
Завідуючий відділенням травматології та ортопедії, ортопед-травматолог другої категорії, хірург к.м.н.
comment 21
Висоцька Тетяна Євгенівна
Лікар-невролог вищої категорії, к.м.н.
comment 23
Галузинська Алла Вікторівна
Лікар-невропатолог вищої категорії
comment 13
Кірсанова Неллі Іванівна
Лікар-невролог вищої категорії
comment 7
Максімов Григорій Олександрович
Лікар-невролог, к.м.н.
comment 14
Мельніков Олександр Владиславович
Лікар-невропатолог вищої категорії, вертебролог
comment 20
Муравська Олександра Миколаївна
Лікар-невропатолог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 27
Несмєянова Лариса Михайлівна
Лікар-невропатолог вищої категорії, рефлексотерапевт
comment 49
Сагай Володимир Олександрович
Лікар-невролог, вертебролог вищої категорії
comment 34
Смірнов Юрій Анатолійович
Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт
comment 14
Стасюк Віктор Вікторович
Лікар-невролог, вертебролог

Вiдгуки

27.09.2020 13:31
Назар

Чітко розписали спеціалізіації, дякую

02.01.2020 21:51
Лилия

Дякую - докладно і зрозуміло!

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down