Стентування коронарних артерій у Києві
Серце потребує безперервного надходження кисню і поживних речовин, які доставляються кров'ю по коронарних артеріях. Якщо у людини розвивається атеросклероз, ці судини вкриваються зсередини атеросклеротичними бляшками, а їх просвіт звужується, що призводить до появи ішемічних процесів у серцевому м'язі і порушує його роботу. Попередити такі небезпечні наслідки можна, завдяки проведенню стентування коронарних артерій у Києві — у клініці МЕДІКОМ на Оболоні (Оболонська набережна 9).
Що таке стентування коронарних артерій
Коронарне стентування — це малоінвазивне хірургічне втручання, яке відноситься до сфери ендовазальної хірургії. Воно дозволяє розширити просвіт артерій, які забезпечують життєдіяльність серця, завдяки введенню стента (внутрішнього каркаса) через судинне русло, без відкритої порожнинної операції.
Для процедури застосовується сучасне мініатюрне обладнання, точність рухів контролюється за допомогою ангіографії. Використовуються металічні коронарні стенти з різних сплавів або полімерні. Імпланти можуть бути вкриті лікарським препаратом, який знижує ризик рецидиву звуження судини.
Важливими перевагами стентування коронарних артерій є:
- малотравматичність;
- висока ефективність;
- виконання операції без загального наркозу;
- не потрібна заміна чи видалення імпланта;
- швидка реабілітація, без тривалої госпіталізації;
- висока якість та гіпоалергенність стента.
Показання до стентування коронарних артерій
Таке втручання призначається пацієнтам, у яких діагностований атеросклероз і спостерігається звуження коронарних артерій. Зокрема, стентування коронарних артерій проводиться, якщо:
- атеросклеротичних бляшок небагато, вони поодинокі;
- застосування лікарських препаратів не призводить до поліпшення стану;
- прояви ішемічної хвороби серця, стенокардії посилюються, трапляється серцевий напад;
- діагностований передінфарктний стан або інфаркт міокарда.
Протипоказання до коронарного стентування
Відновлення кровотоку за рахунок коронарного стентування має низку важливих переваг, але не завжди цей метод можна застосовувати. Існують наступні протипоказання для такого хірургічного втручання:
- наявність великої кількості атеросклеротичних відкладень у коронарних артеріях;
- серйозні порушення серцевої діяльності;
- важкий стан пацієнта;
- ниркова недостатність;
- інфекційні захворювання;
- порушення зсідання крові.
Підготовка до стентування
Перед стентуванням коронарних артерій лікар може призначити прийом певних препаратів, зокрема, — для лікування атеросклерозу та профілактики тромбозу. Також проводиться низка обстежень:
- загальний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові;
- коагулограма;
- загальний аналіз сечі;
- коронарографія;
- ЕКГ.
Потрібно обговорити з лікарем можливість прийому препаратів, які ви приймаєте для лікування тих чи інших хвороб. Перед операцією упродовж 8 годин не можна вживати їжу і пити. Якщо планується хірургічне втручання з доступом через судини у паховій області, варто видалити волосся на цій ділянці.
Як проводиться стентування коронарних артерій
Всі маніпуляції проводяться з доступом через невеликий розріз шкіри на руці або у паховій області. Операція включає наступні етапи:
- застосовується місцева анестезія;
- в артерію вводять катетер, який просувають у напрямку до серця;
- вводиться контрастна речовина для визначення стану судин та відстежування положення катетера;
- визначається ділянка звуження коронарних судин, до якої вводиться стент у складеному вигляді;
- стент розширюється за допомогою балону;
- обладнання вилучається з судин.
Під час процедури відсутні виражені больові відчуття. Життєві показники, особливості роботи серця у процесі проведення операції ретельно контролюються медичними працівниками.
Реабілітація після стентування коронарних артерій
Вставати можна через 1-2 години після хірургічного втручання. У стаціонарі потрібно знаходитися протягом 1 доби. Вже за кілька днів після стентування артерій пацієнт може повернутися до роботи. Точна тривалість відновлення працездатності залежить від того, чи пов'язана діяльність зі значним фізичним навантаженням. Після операції не можна перевтомлюватися, але варто забезпечити адекватну активність.
Не можна припиняти лікування після стентування коронарних артерій, адже хірургічне втручання покращує кровозабезпечення серця, але не зупиняє розвиток атеросклерозу. Потрібно дотримуватися дієти для зменшення накопичення холестеринових відкладень у судинах та приймати призначені препарати.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Стентування коронарних артерій у клініці МЕДІКОМ — це унікальна можливість покращити стан здоров'я при атеросклерозі та забезпечити профілактику його небезпечних ускладнень. Ми гарантуємо:
- Можливість пройти лікування у спеціалістів з багаторічним досвідом та високою кваліфікацією.
- Застосування найсучасніших методів.
- Використання сертифікованих засобів для анестезії, контрастування.
- Доступну вартість стентування коронарних артерій.
Питання-Відповідь
Що не можна робити після встановлення стенту?
Потрібно дотримуватися наступних обмежень після коронарного стентування:
- уникати важких фізичних та психоемоційних навантажень;
- не вживати їжу з високим вмістом холестерину;
- потрібно приймати лікарські препарати, які призначає лікар.
Які наслідки можуть бути після стентування?
Можливі такі ускладнення після стентування артерій, як утворення тромбів, розшарування артерії, рецидив (повторне звуження судини). Є ризик виникнення кровотечі через застосування антикоагулянтів, порушення роботи нирок через введення контрастної речовини.
Скільки стентів можна поставити одночасно?
Можливе одночасне встановлення кількох стентів у судини. Їх необхідну кількість визначає лікар, враховуючи особливості клінічного випадку. При повторному звуженні судини може вводитися новий стент, або вже встановлений стент розширюють за допомогою балонної ангіопластики.
Чи можна робити МРТ після стентування?
При підготовці до МРТ рішення приймається в індивідуальному порядку. Значення має матеріал, з якого виготовлений стент, а також термін його використання (проводити МРТ рекомендується лише через 14 днів після встановлення імпланту).
Лікарі
У клініці МЕДІКОМ стентування коронарних артерій виконує інтервенційний судинний хірург, інтервенційний кардіолог з багаторічним стажем роботи. Ви можете пройти у нас консультацію, обстеження, зробити операцію та отримати рекомендації щодо подальшого лікування. Попередній запис проводиться за телефоном (044) 503–77–77, у Тelegram bot або у чаті на сайті.
Вартість стентування коронарних артерій
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
12000 грн
17000 грн
67000 грн
99000 грн
39000 грн
6000 грн
118000 грн
800 грн
3200 грн
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Спасибі за зроблену операцію моєму сину. Дуже грамотний колектив, завжди готові підставити плече. Підтримували на кожному кроці.
Моє життя трималося на волосині. І якби не вчасна допомога лікарів (зокрема хірургів) МЕДІКОМУ, я б цей коментар зараз не писав. Але їхніми вмілими руками провели термінове стентування, привели мене до норми. За що їм низький уклін!