exit
search serach
Аналіз ПСА (простат-специфічний антиген)
312. Маркер раку простати, ПСА загальний (PSA total)
450 грн.
Більше Згорнути down

Аналіз ПСА (простат-специфічний антиген) у Києві

Порушено сечовиділення? За результатами ультразвукового дослідження виявлено ознаки патологічних процесів чи новоутворень простати? Для детального обстеження та призначення лікування необхідно звернутися до професіоналів. Виконання аналізу ПСА (простат-специфічний антиген) в Києві можна провести в клініці МЕДІКОМ. Тут його інтерпретують провідні фахівці клініки. У нашому розпорядженні сучасне лабораторне обладнання та досвідчені лікарі-урологи.

ПСА — це серінова протеаза, що секретується епітеліальними клітинами канальців простати. Вона є одним з елементів секрету та лабораторних маркерів здоров'я простати. Простат-специфічний антиген може ідентифікуватися у сироватці крові при використанні імунохімічного методу та відноситься до аналізів на онкомаркери.

Movember

Що показує аналіз ПСА?

PSA — це компонент, який є одним з ферментів секрету, що виробляється простатою. Він є однією із складових насіннєвої плазми та підтримує життєдіяльність сперматозоїдів. Невелика частина простат-специфічного антигену потрапляє у кров, де здійснює гормональну функцію:

 • регулює лібідо;
 • підтримує функцію сечового міхура та яєчок;
 • впливає на кровообіг, а також нервові процеси та стан психіки.

У сироватці крові антиген перебуває у кількох формах. Тому, логічно, що в результатах аналізу крові на ПСА вказуються кілька показників:

 • ПСА вільний — 10 % антигену не пов'язано з іншими компонентами, і він знаходиться у крові у вільному стані;
 • ПСА пов'язаний — 90 % антигену знаходиться у хімічному зв'язку з антипротеазами, які, у свою чергу, блокують його ферментну функцію;
 • простат-специфічний загальний антиген (або PSA total) — показник, який отримують шляхом підсумовування значень вільного та пов'язаного антигену.

У нормі рівень ПСА в крові постійно змінюється через зміни у простаті, які не мають жодного відношення до патологій.

Зміни у показнику можуть викликати такі фактори, як:

 • вік;
 • велоспорт (навіть аматорські навантаження);
 • недавній статевий акт;
 • загальна маса простати;
 • масаж простати тощо.

Онкомаркер PSA зростає не тільки при пухлинах доброякісного чи злоякісного характеру, але й при хронічному простатиті. Саме тому його вважають не пухлиноспецифічним, а органоспецифічним показником патологій передміхурової залози.

Підвищення рівня ПСА викликається змінами у функціонуванні залізистих клітин та зростанні проникності кровоносних судин. Специфічні речовини із простати виділяють у позаклітинне середовище. Чим вище показники аналізу ПСА, тим більшою стає можливість розвитку злоякісного новоутворення в простаті. Але якщо показники ПСА загального мають незначне підвищення, порушення можуть вказувати не тільки на злоякісну онкологію, але й на розвиток аденоми простати або простатиту.

Чутливість та вірогідність тесту PSA зростає при одночасній оцінці загального та вільного антигену. Рівень ПСА вільного при онкології значно нижчий, ніж за доброякісних пухлин простати.

Відкрити Згорнути down

Показання до призначення дослідження ПСА

Проведення тесту на ПСА рекомендується при:

 • плановому профілактичному обстеженні для раннього виявлення онкологічних патологій;
 • ранній діагностиці запальних патологій та аденоми (в рамках комплексного обстеження);
 • виявленні ішемії або інфаркту простати;
 • ранньому виявленні онкологічного процесу;
 • диференціальній діагностиці злоякісних та доброякісних пухлин простати;
 • оцінюванні результату проведеного хірургічного втручання або хіміотерапії;
 • контролі та ранньому виявленні рецидивів раку після вже проведеного успішного лікування.

Приводом для призначення тесту ПСА можуть бути:

 • тривожні прояви таких симптомів як утруднене, болісне або прискорене сечовиділення;
 • виявлення ознак збільшення розмірів передміхурової залози на УЗД або при застосуванні інших методів діагностики;
 • приналежність до групи ризику розвитку онкології простати.

З метою профілактики тестування на ПСА рекомендується проводити 1 раз на рік усім чоловікам старше 40 років.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до ПСА-тесту

Щоб здати аналіз на ПСА та отримати достовірний результат, слід дотримуватися кількох простих рекомендацій:

 • Повідомити лікаря про препарати і за рекомендацією спеціаліста припинити їх прийом або скоротити дозування.
 • Проводити тест через 7-8 діб після пальцевого дослідження прямої кишки (PPA), трансректального УЗД, масажу, ергометрії, лазеротерапії, біопсії, цистоскопії, колоноскопії або інших впливів на простату.
 • За добу-дві до процедури відмовитися від вживання жирних, смажених та гострих страв.
 • За 24 години до аналізу відмовитись від вживання спиртних напоїв та енергетиків.
 • За 24 години до процедури відмовитись від будь-яких сексуальних контактів.
 • Напередодні ввечері дозволяється лише легка вечеря.
 • Припинити вживання їжі не менше, ніж за 8 годин до забору крові.
 • За 2 години до процедури не можна пити каву, чай та соки. Можна випити невелику кількість негазованої, несолодкої та несолоної води.
 • За 2-3 години до забору крові на аналіз слід відмовитись від куріння.
 • За 1 годину до забору крові виключити фізичні та психоемоційні навантаження. Прийти у відділення лабораторії на 15-20 хвилин раніше та спокійно посидіти.

Пацієнтам, які регулярно здають аналізи ПСА для оцінки динаміки його показників, рекомендується проводити процедури одночасно та за однакових умов.

Аналіз крові на ПСА

Відкрити Згорнути down

Як здавати аналіз крові на ПСА?

Для забору біологічного матеріалу для дослідження в умовах лабораторії виконується пункція вени для забору крові. Процедура легко переноситься всіма пацієнтами та є маловитратною за часом.

Дізнатися, як переноситься аналіз ПСА за відгуками пацієнтів клініки МЕДІКОМ, можна у відповідному розділі нашого офіційного сайту.

ПСА аналіз: розшифровка показників

Результат аналізу ПСА виходить протягом одного робочого дня. Він може видаватися пацієнту особисто в руки або надсилатися на адресу електронної пошти. Ваш лікар має доступ до результатів.

Розшифровка аналізу ПСА має проводитися тільки лікарем! Самодіагностика буде помилковою, оскільки підвищені показники не завжди вказують на розвиток ракової пухлини простати.

При розшифровці аналізу ПСА фахівець враховує багато факторів: вік, діагноз пацієнта, результати попередніх та інших досліджень. Для остаточної постановки діагнозу призначаються інші види діагностики, а рак простати остаточно підтверджується після виконання біопсії простати.

При підвищенні показників простат-специфічного антигену часто рекомендується повторне виконання тесту через 6 тижнів після першого аналізу. За наявності виражених ознак підвищення показників ПСА рекомендується консультація онколога.

Аналіз ПСА: норма та відхилення

У нормі показники загального ПСА (prostate specific antigen total) — від 0 до 4 нг/мл.

Середній нормальний показник — 2,5 нг/мл.

Але ці норми ПСА змінюються з віком.

Показники до 10 нг/мл вказують на розвиток доброякісних новоутворень або запального процесу приблизно в 75 % випадків, але можуть бути присутніми при раковій пухлині.

Коли концентрація антигену збільшується на 0,35 нг/мл на рік, пацієнта відносять до групи ризику розвитку раку.

При підвищенні рівня ПСА до 10-20 нг/мл існує високий ризик виникнення ракової пухлини. За її поширення за межі залози чи метастазуванні показники підвищуються до значень 20-50 нг/мл.

Рівень антигену 50-100 нг/мл свідчить про високий ризик появи метастазування у лімфовузлах або віддалених органах. Показник понад 100 нг/мл завжди підтверджує високий ризик метастатичного раку передміхурової залози.

Спотворювати достовірність результатів аналізу можуть такі фактори:

 • недотримання правил підготовки до тесту;
 • прийом речовин, що послаблюють дію андрогенів – метотрексату, циклофосфаміду, алопуринолу та фінастериду.

Профілактика чоловічого здоров'я

Профілактичні огляди допомагають виявляти патології на ранніх стадіях та істотно мінімізують ризики небезпечних ускладнень. У клініці МЕДІКОМ пройти Чек-Ап для чоловіків може кожен охочий. Програми обстеження складаються залежно від вікових та функціональних особливостей пацієнта.

Для проведення профогляду необхідно звернутися до терапевта, який врахує всі особливості та порадить максимально ефективну програму. Чек-Ап складається з різних лабораторних досліджень (зокрема, тест ПСА), консультації профільних спеціалістів та інструментальних досліджень.

Відкрити Згорнути down

Переваги виконання аналізу ПСА у нашій клініці

 1. Наявність сучасної лабораторії із сертифікацією ISO.
 2. Виконання аналізу на обладнанні експерт-класу.
 3. Швидке надання результатів аналізу пацієнтові.
 4. Комфортні умови надання медичних послуг.
 5. Доступна вартість аналізу на ПСА за високої точності результатів.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що впливає рівень ПСА?

Підвищення рівня ПСА не завжди вказує на розвиток патології та може викликатись прийомом деяких лікарських препаратів, фізичною активністю, статевими контактами, загальною масою залози, виконанням деяких діагностичних та лікувальних процедур, що впливають на активність простати. Саме тому при проходженні тесту лікар рекомендує дотримуватися низки правил щодо підготовки до аналізу. Також підвищення рівня ПСА відбувається з віком.

Що робити, якщо ПСА підвищений?

При підвищенні показників антигену призначаються додаткові дослідження простати: трансректальне УЗД, КТ. Іноді спеціалісти рекомендують провести повторний аналіз через 1,5 місяці після першого тесту. Для диференціальної діагностики проводиться консультація онколога. Злоякісність пухлини підтверджується результатами біопсії передміхурової залози. Для лікування пацієнта можуть застосовуватись препарати для зниження рівня ПСА або хірургічні методи.

Як правильно здати аналіз ПСА?

Щоб отримати вірогідні результати, необхідно дотримуватися правил підготовки:

 • проводити тест через 7-8 днів після впливу на простату трансректальним УЗД, дослідженням пальцями, масажем та іншими процедурами;
 • припинити вживання деяких препаратів або скоротити їх дозу;
 • за 1-2 дні відмовитися від вживання спиртного, енергетиків, жирних, гострих та смажених страв;
 • за добу припинити сексуальні контакти;
 • проводити забір крові натщесерце;
 • за 2 години до дослідження не пити каву, чай чи соки;
 • за 1-2 години до аналізу не палити;
 • за годину до процедури обмежити фізичні навантаження.

Яка норма ПСА при аденомі простати?

При доброякісній гіперплазії залози показники ПСА сягають 10 нг/мл. Однак розшифровкою результатів повинен займатися тільки лікар, оскільки приблизно в 25 % випадків такі показники вмісту антигену в крові викликаються не аденомою простати, а вказують на початкові стадії раку. Також рівень ПСА підвищується з віком або викликається деякими запальними процесами сечостатевої системи.

Де здати PSA-тест?

Необхідно здати аналіз на ПСА в Києві та ви шукаєте сучасну лабораторію? Довірте виконання аналізу ПСА (простат-специфічний антиген) у Києві лабораторіям у підрозділах клініки МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську. Записатися на тест можна, зателефонувавши за вказаним номером телефону, заповнивши форму для зворотного зв'язку або онлайн-запису. Оператори контакт-центру швидко зв'яжуться з вами, дадуть відповідь на всі питання про виконання аналізу ПСА, ціну дослідження, а також про інші послуги клініки. При необхідності ви можете записатися на консультацію до уролога або онколога, процедури УЗД передміхурової залози, КТ, біопсію тощо. У нашому медичному центрі проводиться ТУР-простати та інші урологічні операції, застосовуються інноваційні методи лікування простатиту, аденоми і раку передміхурової залози.

 

Наші фахівці

comment 8
Когут Віктор Вікторович
Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.
comment 5
Кушнір Олег Васильович
Лікар-уролог

Аналіз ПСА: ціна у Києві

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Аналізи
313. Маркер раку простати (PSA) (загальний та вільний)

750 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Урология
Консультація уролога
Лаборатория
Лабораторна діагностика
Аналіз на онкомаркери
Аналіз на онкомаркери
УЗИ предстательной железы
УЗД передміхурової залози

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

28.08.2023 18:16
Вадим

Пройшов процедуру. Виявили ускладнену форму простатиту. Все через те, що відкладав похід в клініку в довгий ящик. Але добре, що хоч не онко.

31.05.2023 20:10
Костянтин Дмитрович

Робив аналізи на пс-антиген в Медікомі. В мої 60 з гаком це вже не в перший раз, але кожного разу тут все робиться швидко, без довгих черг і строгому визначений час.

20.01.2023 10:58
Валентин

Оставляю своих пять звёздочек под сервисом Медиком. Сдавал тут пса-тест. Все четко, быстро, без лишней суеты.

29.08.2022 15:23
Дмитро

Усі обстеження у клініці проводяться дуже швидко. Черг немає ніде. Результат ПСА отримав наступного дня. Лікар призначив ще кілька аналізів та УЗД. У результаті аденома, яку передбачав уролог зі звичайної поліклініки, перетворилася на хронічний та занедбаний простатит. Лікуватимуся тільки в цій клініці і рекомендуватиму її всім!

03.07.2022 19:48
Євген А.

Мав проблеми із простатою. У Медикомі швидко провів усі обстеження. Лікар порекомендував здати аналіз на ПСА ще раз. На жаль, але він був підвищений і вдруге. Пройшов УЗД та КТ. Робитиму ТУР простати в цій же клініці, в стаціонарі. Вдячний лікарям, що хворобу виявили вчасно! Сподіваюся на успішну операцію.

12.06.2022 22:05
Григорій

Звернувся до Медікому, оскільки мені набридло витрачати час на незрозумілі діагнози у звичайній поліклініці. Один уролог каже, що треба робити ТУР простати, інший - треба почекати... Олег Львович Білінський провів огляд, призначив обстеження та одразу ж за результатами визначив, що робити далі. Результати ПСА та УЗД вселяли побоювання, і операцію ТУР простати провели одразу. Все пройшло відмінно. тепер спостерігаюсь лише у цій клініці, і лише у Олега Львовича.

20.05.2022 10:35
Валерій

Я регулярно проводжу тест ПСА за віком. Переїхав до Києва та вибрав для профоглядів клініку Медиком на проспекті Героїв Сталінграда, 6д. Клініка непогана, як більшість приватних. Лікарі добрі та уважні. Спостерігатимуся тут.

19.02.2022 15:55
Марат

Клинику Медиком нашел сам, поскольку хотел пройти профилактический осмотр быстро и качественно. Попал на прием к Гуриновичу и очень рад этому. Врач назначил мне программу обследования для мужчин и его насторожили результаты теста на ПСА. Теперь лечу аденому простаты. Андрей Николаевич, спасибо вам за бдительность и профессионализм!

30.11.2021 16:14
Олег Сергеевич

Я обратился в клинику Медиком на пр-те Героев Сталинграда, дом 6Д по рекомендации друга. У меня появились проблемы, которые знакомы многим мужчинам после 50 лет. В клинике нет очередей, и я быстро попал на прием. Мне назначили УЗИ и анализы. Среди них был тест ПСА, результаты которого и насторожили врача. Мне провели КТ и назначили консультацию онколога. Много было переживаний... Теперь прохожу курс лечения, и он дает положительные результаты. Я строго выполняю все назначения и верю в успех. Рекомендую всем мужчинам внимательно относиться к своему здоровью! Ведь проще простого прийти раз в год к урологу на профосмотр и сдать анализ. Клиника мне понравилась. Тут чисто и уютно, вежливый и деликатный персонал.

08.09.2021 08:59
пациент

Благодарен Михаилу Чепурнатому за ваш профессионализм! Именно вы выявили у меня опухоль простаты и сумели поддержать. Услышать о таком диагнозе - испытание. Тяжелое, сложное, но не безнадежное. Я провел много исследований, мне назначили лечение. Теперь я регулярно провожу тест ПСА для контроля его эффективности. Результаты хорошие и это радует. Врач все подробно объясняет, подбадривает. Он очень внимателен к каждому пациенту. В клинике МЕДИКОМ все прекрасно организовано. Быстро проводятся все виды диагностики. Нет очередей. Всегда чисто, комфортно. Не сравнить с обычным онкодиспансером, в который приходишь утром, а уходишь уже вечером. Спасибо руководству клиники за такое отношение к больным! Особенно важно такое отношение при диагнозе "рак", когда человек растерян и подавлен. Теперь я понимаю, почему важно регулярно обследоваться, даже если ничего не беспокоит. Всем мужчинам советую регулярно проходить осмотр у уролога, ведь не всегда рак выявляется на начальной стадии...

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down