exit
search serach
Дуоденальное зондирование в Киеве
116. Дуоденальне зондування
1200 грн.
Більше Згорнути down

Дуоденальне зондування в Києві

Якщо вас замучили біль у правому підребер'ї та гіркота в роті, рекомендуємо провести обстеження жовчного міхура і зробити аналіз жовчі. Зондування — це введення спеціальної трубки для виділення вмісту з органу з метою діагностики та лікування. Дуоденальне зондування в Києві в МЕДІКОМ дозволяє провести аналіз вмісту просвіту 12-перстної кишки та призначити необхідні лікувальні заходи.

Відкрити Згорнути down

Коли призначають дуоденальне дослідження

Дуоденальне зондування дозволяє докладно вивчити місткість 12-перстної кишки, в тому числі жовч.

Дуоденальне зондування призначається:

 • для призначення ефективного лікування та очищення біліарної системи, промивання 12-перстної кишки і введення ліків;
 • для вивчення роботи біліарного тракту та жовчного міхура;
 • для оцінки діяльності підшлункової залози.
Відкрити Згорнути down

Дуоденальне зондування: показання

Процедуру рекомендується проводити у разі виникнення:

 • гіркого смаку в роті;
 • нудоти;
 • надлишкового скупчення газів у кишківнику;
 • діареї;
 • болю і неприємних відчуттів у правому підребер'ї.
Відкрити Згорнути down

Коли протипоказане дуоденальне зондування

Зондування — ефективний засіб діагностики, але все ж має ряд протипоказань.

Дуоденальне зондування, протипоказане для проведення:

 • дітям віком до 3 років;
 • при онкології ШКТ;
 • при загостренні гастриту або виразкової хвороби;
 • у випадку декомпенсованого цукрового діабету;
 • у разі порушення прохідності стравоходу (звуження, дивертикули);
 • за наявності рухомих каменів у жовчному міхурі;
 • при холециститі або панкреатиті у стадії загострення;
 • при серцево-судинній недостатності, інфаркті міокарда;
 • при холецистектомії;
 • у випадку аневризми аорти;
 • у разі порушення мозкового кровообігу;
 • при варикозному розширенні вен стравоходу;
 • при нападі бронхіальної астми;
 • при щелепно-лицьовій травмі;
 • у разі захворювання ротоглотки, що супроводжуються порушенням акту ковтання;
 • під час вагітності та у період грудного вигодовування;
 • у разі шлункової та (або) кишкової кровотечі, на початковому періоді відновлення після кровотечі;
 • при загальному важкому стані пацієнта.
Відкрити Згорнути down

Дуоденальне зондування — підготовка

Дуоденальне дослідження проводиться за направленням від лікаря-гастроентеролога, а також за результатами УЗД черевної порожнини. До додаткових методів діагностики перед зондуванням належать ФГДС та ЕКГ.

Підготовку до зондування слід починати за кілька днів. Пацієнту необхідно скасувати прийом усіх медикаментозних засобів, які йому призначив лікар для терапії печінки та жовчовивідних шляхів: жовчогінних, судинних, антиспастичних препаратів тощо.

Зондування проводиться натщесерце. Важливо відмовитися від будь-яких напоїв, прийому ліків та куріння. Напередодні дуоденального зондування жовчного міхура можна дозволити легку вечерю не пізніше 19–20 годин, на ніч — солодкий чай або компот. Рекомендується також під правий бік покласти на ніч грілку.

Проведення дуоденального зондування супроводжується певним дискомфортом, тому найбільш емоційним пацієнтам можна прийняти на ніч заспокійливі засоби та спазмолітики.

Відкрити Згорнути down

Як проводиться дуоденальне зондування в Києві в МЕДІКОМ

Ефективність зондування багато в чому залежить від психологічного настрою пацієнта і комфортної обстановки в кабінеті.

зондування
обробка зонда

Для проведення процедури використовуються зонд — довга тонка трубка, виготовлена з гуми, а на кінці — наконечник з металу. Довжина трубки досягає 1,5 м. Зондування дозволяє очистити жовчний міхур. Щоб отримати жовч, необхідно ввести в 12-перстну кишку зонд і жовчогінні препарати.

Дуоденальне зондування з аналізом вмісту передбачає використання жовчогінних препаратів. Жовчогінні засоби сприяють рефлекторному скороченню міхура, і, таким чином, вміст виходить у порожнину кишки. Відсмоктувати речовину, яка знаходиться в кишці, необхідно до і після введення жовчогінних препаратів.

Методика дуоденального зондування полягає у виконанні таких дій:

 • хворий зручно сідає, шию й груди накривають серветкою;
 • лікар плавно вводить зонд у шлунок і дає пацієнту трохи походити по кабінету, щоб зонд проковтнувся ще;
 • пацієнт лягає на правий бік без подушки, під таз кладеться валик, а під праве підребер'я — грілка;
 • протягом 20–60 хвилин пацієнт заковтує зонд до необхідної позначки, зовнішній кінець трубки опускають у пробірку;
 • протягом певного часу (від 40 хв до 2 годин — тривалість процедури залежить від індивідуального стану пацієнта) у пробірки виділяється кілька порцій жовчі;
 • після припинення виділення жовчі дуоденальний зонд обережно витягують, а пробірки з отриманою рідиною відправляють на аналіз в лабораторію.

Отримані аналізи важливо якомога швидше направити в лабораторію, оскільки клітинні елементи жовчі швидко руйнуються під дією ферментів.

Відкрити Згорнути down

Результати дуоденального зондування

Процедура зондування дозволяє виділити кілька порцій вмісту 12-перстної кишки: дуоденальну, бульбашкову, печінкову жовч.

Лабораторний аналіз вмісту 12-перстної кишки дає можливість оцінити зовнішні ознаки, біохімічний аналіз жовчі. Під час аналізу враховуються час появи порцій і кількість жовчі.

Оцінка всіх критеріїв допомагає оцінити стан і функціонування біліарної системи — наявність виразки 12-перстної кишки, печінкової жовтяниці, відомості про закупорку протоків тощо.

У порціях жовчі можуть міститися домішки гною, пісок, хвороботворні організми найпростіших і яйця паразитичних організмів.

Зміна змісту білірубіну вказує на можливість закупорки жовчного протоку, розвиток холециститу, гепатиту, цирозу, гемолітичної анемії.

Відсутність жовчі в дуоденальному вмісті може вказувати на непрохідність жовчного протоку в результаті закупорки його конкрементом.

Дуоденальне зондування
Відкрити Згорнути down

Переваги дуоденального зондування жовчного міхура в нашій клініці

 1. Ми суворо дотримуємося алгоритму дуоденального зондування, що дозволяє виключити розвиток ускладнень і побічних ефектів.
 2. Ретельна підготовка до дуоденального зондування.
 3. Жовч швидко передається в лабораторію клініки.
 4. Ми оперативно надаємо результати дуоденального зондування.
 5. Клініка має багаторічну практику проведення дуоденального зондування, відгуки про яке від наших пацієнтів отримують незмінно високу оцінку.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Коли краще робити дуоденальне зондування?

Діагностику вмісту 12-перстної кишки та стан жовчного міхура виконують за показаннями, коли загострюються хронічні захворювання підшлункової залози, печінки та жовчного міхура. Найчастіше це відбувається навесні та восени. Для проведення дуоденального зондування необхідне направлення гастроентеролога. Зондування дає змогу правильно встановити діагноз, скоригувати схему лікування та терапевтичні маніпуляції.

Скільки разів потрібно робити дуоденальне зондування?

Зондування при хронічних патологіях органів біліарної системи проводиться одноразово в період загострення захворювань, при інфекційних ураженнях для моніторингу лікувального процесу. Може проводиться багаторазово, але не частіше, ніж 1 раз на тиждень. Процедура дуоденального зондування рекомендується за показаннями гастроентеролога.

Чим можна замінити дуоденальне зондування?

Це дослідження дозволяє виявити не тільки захворювання жовчного міхура та його протоків, наявність лямблій, інфекційних агентів, а й провести важливі лікувальні заходи. Сьогодні альтернативи дуоденальному зондуванню немає.

Лікарі

Записатися на прийом і зробити дуоденальне зондування в Києві в районах Оболоні та Печерська ви можете вже зараз. Ми гарантуємо якісне обслуговування і достовірні результати дуоденального зондування, ціни, які приємно вас здивують. Дзвоніть, ми чекаємо вас!

Відкрити Згорнути down

Вартість дуоденального зондування

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1704. Мікроскопія дуоденального вмісту

600 грн

Більше Згорнути down
Процедури/Маніпуляції
Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
ВЕГДС
ЕФГДС
Аналіз на Хелікобактер пілорі
Аналіз на Хелікобактер
Хромоэндоскопия
Хромоендоскопія
УЗИ брюшной полости
УЗД черевної порожнини
УЗИ печени
УЗД печінки
Анализ на билирубин общий
Аналіз на білірубін загальний

Вiдгуки

15.06.2021 15:21
Світлана О.

Волею випадку знову опинилася в клініці на Г. Тютюнника 37/1. Записали мене на консультацію до лікаря Ганчевої О.А. Добра жінка. Звернення ввічливе, без хамства, як це часто зустрічається в лікарнях. Мене просто замучили вічні проблеми зі шлунком, біль у боці, гіркота в роті. Загалом мені відразу сказали, що проблеми скоріше за все з печінкою, і направили зробити аналіз жовчі. Я вам скажу, процедура та ще! Але треба — значить треба. Можна і потерпіти трохи. Медсестра, яка вводила зонд виявилася просто на висоті. Чарівні руки! Неприємно було зовсім небагато, а потім все пішло, як по маслу. Загалом, можу тільки рекомендувати клініку і лікаря, і звичайно подякувати медсестру з кабінету зондування (шкода так і не запитала, як її звати).

08.05.2021 11:05
Людмила

Дуоденальное зондирование делала в первый раз. Естественно перед процедурой поначиталась всякого... Но неожиданно все оказалось гораздо проще и легче! Все вместе заняло не больше 40 минут. А еще приятно удивило, что быстро были готовы анализы. Рекомендую.

20.04.2021 20:48
Настя 88

Слова щирої вдячності медсестрі Каті, яка робила зондування 15 квітня 2021 р. Професіонал своєї справи! Побільше б таких фахівців, світ став би набагато краще.

17.02.2021 16:36
Віктор

Висловлюю подяку лікарю Леоніду Аркадійовичу Кравцю та медсестрі з кабінету зондування, лаборантам і всім співробітникам клініки за професійний підхід. Дякую за лікування, підтримку і увагу. Ви робите добру справу!

10.01.2021 19:21
Петро

Я є постійним пацієнтом клініки. Цього разу робив зондування і залишаюся при своїй думці, що це найкращий медичний заклад в Києві! Персонал відповідально ставиться до роботи, лікарі вникають в саму суть проблеми, швидко робляться всі аналізи. Єдине побажання адміністрації, продумайте можливість продавати чай, каву, щось солодке.

17.11.2020 09:42
Ирина

Уже не первый раз делаю зондирование желчного на ул. Героев Сталинграда 6Д. И хочу отметить, что несмотря на то. что процедура не из приятных, все проходит достаточно легко. Списываю это на душевную атмосферу в кабинете и волшебные руки медсестры Катюши ))). Замечательная девушка, всегда найдет нужные слова, чтобы успокоить и ободрить. Вообще хочу сказать, что работа в клинике организована отлично! Спасибо!

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down