exit
search serach
Рефрактометрія дітям в Києві
878. Рефрактометрія
490 грн.
Більше Згорнути down

Рефрактометрія у Києві

Страждаєте від короткозорості чи далекозорості? Порушилася чіткість зору чи двоїться в очах? Необхідна консультація офтальмолога та комплексна діагностика зору, яка найчастіше включає рефрактометрію.

Провести рефрактометрію у Києві можна у Клініці МЕДІКОМ, у якій діагностика виконується на сучасній апаратурі експертного класу.

Рефракцією очного яблука називають здатність тканин заломлювати світлові промені та візуалізувати віддалені на різній відстані предмети. Рефракція — це заломлююча здатність оптичного апарату, сила якої допомагає фокусувати світлові промені точно на сітківці ока. Саме від цього показника залежить, як людина бачитиме різновіддалені об'єкти.

Рефрактометрія — це вимірювання показників рефракції ока, яке полягає в дослідженні заломлюючої сили оптичних структур по поздовжній осі. Для виконання дослідження застосовується спеціальна апаратура. Рефракція вимірюється в діоптріях та позначає точку перетину променів світла відносно сітківки. Цей показник важливий при підборі лінз для корекції зору та оцінки клінічної картини при різних офтальмологічних захворюваннях.

Відкрити Згорнути down

Показання до рефрактометрії

Показаннями для рефрактометрії можуть бути такі клінічні випадки:

Відкрити Згорнути down

У післяопераційному періоді виконання рефрактометрії необхідне для оцінки ефективності проведеного лікування.

 

Протипоказання до рефрактометрії

Протипоказаннями до рефрактометрії є такі патології та стани, як:

 • запальні захворювання очей;
 • порушення прозорості склоподібного тіла;
 • наявність помутнінь кришталика чи катаракти;
 • більмо;
 • помутніння рогової оболонки;
 • наркотичне чи алкогольне сп'яніння;
 • психічні відхилення, що заважають виконанню дослідження.
Відкрити Згорнути down

Підготовка до рефрактометрії

Процедура проводиться без розширення зіниці, для чого використовують спеціальні краплі, не потребує спеціальної підготовки. Ви можете продовжувати займатися своїми справами після процедури.

У той же час, для підготовки до рефрактометрії з циклоплегією обов'язково враховуються можливі протипоказання для застосування препаратів, що розширюють зіниці. За відсутності протипоказань офтальмолог за 15-20 хвилин до обстеження закапує у вічі краплі, які розслаблюють акомодаційний м'яз.

Відкрити Згорнути down

Як проходить рефрактометрія

Обстеження проводиться за допомогою спеціального апарату — рефрактометр офтальмологічний.

Рефрактометрія виконується в наступній послідовності:

 • Пацієнт сідає на зручний стілець навпроти приладу.
 • Обстежуваний притискає підборіддя до заглиблення у спеціальній підставці, а чоло притискає до планки.
 • Погляд пацієнта спрямовується на зображенняі, що з'являється в віконці апарата. Під час процедури не можна рухатись, допускається лише моргання. Різкість та чіткість картинки постійно змінюється.
 • Фахівець регулює налаштування та домагається фокусування ІЧ-променів у центральній точці зіниці.
 • Після налаштування приладу виконуються послідовні вимірювання параметрів правого ока. Потім виконується дослідження лівого ока.

Проверка глаз ребенку
Проверка глаз детям

Для рефрактометрії застосовується сучасна комп'ютеризована апаратура. Після завершення обстеження прилад друкує всі параметри для діагностики рефракції.

Бланк із результатами рефрактометрії видається пацієнтові на руки. Файл з даними може бути відправлений на електронну пошту лікаря.

Відкрити Згорнути down

Результати рефрактометрії

У бланку зазначаються такі результати рефрактометрії:

 • CYL — відображає ступінь змін форми очного яблука, рогівки та кришталика;
 • SPH — записується у вигляді значень «0» — варіант норми, «–» — вказує на присутність короткозорості, «+» — виявляється при далекозорості;
 • AXIS — вказує кращий кут для підбору лінз, особливо важливий при корекції астигматизму;
 • PD — вказує дистанцію між зіницями, яка повинна враховуватися під час виготовлення окулярів;
 • VD — відображає відстань між вершиною рогівки та задньою поверхнею лінзи.

Розшифровкою рефрактометрії має займатися лікар, який вміє правильно оцінювати результати у комплексі. Нерідко для отримання більш повної клінічної картини та складання максимально ефективного плану лікування пацієнту призначаються додаткові методи діагностики.

Відкрити Згорнути down

Рефрактометрія дітям

Обстеження дітям повинно проводитись за допомогою дитячого рефрактометра. Портативний прилад оснащений цікавими картинками, що привертають увагу дитини, і звуковим ефектом. Дослідження може призначатися дітям будь-якого віку.

Розшифровкою рефрактометрії має займатися дитячий офтальмолог. За потреби у Клініці МЕДІКОМ маленьким пацієнтам можуть запропонувати ефективні методики апаратного лікування зору дітям.

Відкрити Згорнути down

Переваги рефрактометрії у нашій клініці

 1. Офтальмологи із великим досвідом роботи.
 2. Застосування обладнання експертного класу.
 3. Висока точність результатів.
 4. Комфортні умови.
 5. Доступні ціни на рефрактометрію та інші види офтальмологічного обстеження.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи потрібне направлення для проходження рефрактометрії?

Так, потрібне. При призначенні дослідження лікар враховує показання та протипоказання до процедури. За потреби пацієнту можуть призначатися додаткові методи обстеження. Саме тому перед проведенням рефрактометрії потрібна консультація офтальмолога.

Скільки триває рефрактометрія?

Рефрактометрія триває не більше ніж 1-4 хвилини. Пацієнт може бути впевнений у безпеці та безболісності процедури.

Чи можна самостійно розшифрувати результати рефрактометрії?

Показники норми можуть бути зазначені в бланку результатів рефрактометрії, і пацієнт може самостійно помічати деякі відхилення. Проте правильна і повна розшифровка результатів має виконуватися лише на консультації офтальмолога.

Лікарі

Ви хочете зробити рефрактометрію в Києві та шукаєте досвідчених фахівців? Звертайтесь до підрозділу Клініки МЕДІКОМ на Оболоні або на Печерську. Для запису на обстеження достатньо зателефонувати за вказаним номером. Також можна заповнити онлайн-форму для зворотного зв’язку, написати нам у телеграм-бот або чат. Оператори колл-центра швидко зв'яжуться з вами, нададуть відповіді на всі запитання та запишуть на прийом до лікаря або виконання рефрактометрії у зручний для вас час.

comment 18
Качуровський Богдан Анатолійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий лікар-офтальмолог
comment 18
Марюхніч Надія Володимирівна
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог, к.м.н.
comment 36
Якубовський Сергій Валерійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог
comment 11
Буяновська Леся Анатоліївна
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог

Вартість рефрактометрії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
Більше Згорнути down
3733. Портативна рефрактометрия для дітей
Дитячий

490 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Детский офтальмолог
Консультація дитячого офтальмолога
Консультация офтальмолога
Консультація офтальмолога
Оптическая когерентная томография (ОКТ)
Оптична когерентна томографія (ОКТ)
Аппаратное лечение зрения
Апаратне лікування зору

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

02.06.2023 11:51
Марина Рогова

Моїй доньці вже двічі доводилося коригувати лінзи на окулярах через неточності в діагнозі. Тому плюнула на все - і за нормальні гроші обстежила доньку в “Медіком”. Тільки з розгорнутими даними замовили лінзи. Вже минуло 3 місяці і дитина нарешті не скаржиться на незручності.

19.03.2023 21:27
ТАМІЛА

Дякусікі за проведену діагностику гостроти зору! Ви змогли докопатися до суті моєї проблеми - ускладненого астигматизму, при якому мої лінзи тільки шкодили мені. Тепер буде простіше просто зробити корекцію.

17.11.2022 14:00
Ілона

Висловлюю подяку лікарю клініки Медіком Буяновській Лесі Анатоліївні. Я погано бачила вдалину. Дивне відчуття, тому що із зором у мене завжди було все гаразд. Я стурбувалася, знайшла клініку за зручною мені адресою. Прийшла записатися на прийом і була приємно здивована навколишнім оточенням доброзичливості та доброти, яка виходила від лікарів та молодшого медичного персоналу. Лікарка уважно вислухала мої скарги. Я так хвилювалася, але Леся Анатоліївна заспокоїла мене. Призначила рефрактометрію: сказала, що це необхідно для повного обстеження, потім за фактом будемо лікуватися далі. Я записалася на повторний прийом, з нетерпінням чекаю на процедуру і зустріч з офтальмологом. Можу з упевненістю рекомендувати клініку Медіком. Впевнена, що й лікарі інших спеціалізацій грамотні та досвідчені.

30.09.2022 19:15
Петро Іванович

Я звернувся до клініки Медиком через стійке погіршення зору, незважаючи на те, що читаю в окулярах, сиджу за ПК теж із ними. Качуровський Богдан Анатолійович мені видався грамотним фахівцем. Лікар порекомендував пройти рефрактометрію та сказав, що її проведення дасть розуміння причини погіршення зору. Я одразу погодився, з очима не жартують!

04.08.2022 10:55
Ірина

Я не бачу поблизу, але чудово бачу вдалині. Мене не влаштовує якість роботи міських клінік, тому за порадою подруги я звернулася до офтальмолога в Медіком. Лікар - Сергій Валерійович Якубовський. Мені сподобався прийом спеціаліста. Я проходитиму в нього процедуру, яка має високу діагностичну цінність.

13.02.2022 17:31
Валерия

Я не скажу, что нахожусь в полном восторге от приема. Была у детского офтальмолога. Но в разы лучше чем в обычной поликлинике. Ставлю твердую 4.

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down