Гастрошунтування в Києві
Людям із зайвою вагою буває складно самостійно контролювати об'єм їжі, яку вони вживають. У таких випадках лікар може порадити пацієнту провести операцію зі зменшення шлунка. Завдяки такому хірургічному втручанню, із шлунково-кишкового тракту до крові потрапляє значно менше поживних речовин, внаслідок чого вага тіла зменшується поступово, із довгостроковим закріпленням отриманого результату. Гастрошунтування в Києві проводять спеціалісти клініки МЕДІКОМ на Оболоні.
Показання до проведення шунтування шлунка
Основне показання до гастрошунтування — це наявність зайвої ваги, ожиріння. Цей метод застосовується, якщо пацієнт має індекс маси тіла вище 40 або має ІМТ вище 35 і хворіє на цукровий діабет 2 типу, оскільки практика показала, що така операція нормалізує цукор у крові при даному захворюванні. Враховуючи цю обставину, лікарі радять пацієнтам з діабетом 2 типу робити таке хірургічне втручання навіть при відсутності ожиріння.
Завдяки усуненню зайвої ваги, забезпечується ефективна профілактика багатьох проблем зі здоров'ям, які виникають через ожиріння. Це варикозне розширення вен, захворювання суглобів, порушення в інтимній сфері, безпліддя, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, сечокам'яна хвороба та деякі інші патології.
Підготовка до операції зі зменшення шлунка
Якщо ви плануєте зробити операцію зі зменшення шлунка, вам потрібно пройти передопераційне обстеження, яке включає:
- клінічний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові;
- коагулограму;
- ФГС;
- дослідження крові на наявність ВІЛ, гепатиту В, С;
- УЗД органів черевної порожнини;
- ЕКГ.
Лікар може направити пацієнта на консультацію до ендокринолога.
Як проходить операція
У Клініці МЕДІКОМ проводиться лапароскопічне міні-гастрошунтування (mini gastric bypass). Це малоінвазивна операція, яка виконується за допомогою ендоскопічного обладнання і передбачає створення лише одного анастомозу (сполучення), який формується між ділянками шлунково-кишкового тракту.
Під час операції застосовується загальний наркоз. Лікар робить невеликі проколи, через які вводиться у черевну порожнину ендоскопічне обладнання з мініатюрною камерою для візуального контролю і нагнітається вуглекислий газ для зручного доступу. Більша частина шлунка, за винятком верхньої частини об'ємом кілька десятків мілілітрів, а також 1,8-2 м тонкого кишківника відокремлюються, але не видаляються. Відтепер вони не братимуть участь у процесі травлення та всмоктування поживних речовин. Потім створюється анастомоз між необхідною частиною шлунка та кінцем тонкого кишечника.
Наприкінці операції гастрошунтування вилучають інструменти з черевної порожнини, більшу частину вуглекислого газу усувають, накладаються шви та пов'язки. Упродовж 2-3 діб пацієнту потрібно залишатися під наглядом медиків у стаціонарі.
Відновлення після гастрошунтування
Оскільки мінігастрошунтування проводиться методом лапароскопії, реабілітація проходить швидко й легко, без вираженого дискомфорту.
Під час відновлення після шлункового шунтування і надалі потрібно дотримуватися спеціальної дієти, поступово вводити у раціон рідку їжу, згодом — тверду. Вживання алкоголю, випічки та солодощів повністю виключається. Необхідно пити стільки води за добу, скільки порекомендує лікар, щоб не допустити зневоднення, не орієнтуючись на відчуття спраги. Рекомендується 5-6 прийомів їжі на день, малими порціями.
Після зменшення об'єму шлунка кількість вітамінів, що надходить до організму, скорочується, тому потрібно періодично перевіряти наявність гіповітамінозу за допомогою аналізів та приймати вітаміни, які призначить лікар.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Якщо вас зацікавив описаний метод, зверніть увагу на переваги проведення гастрошунтування у МЕДІКОМ:
- Використання інноваційного обладнання для шлункового шунтування.
- Проведення операції під контролем висококваліфікованого лікаря-хірурга.
- Якісний медичний супровід від моменту звернення до клініки до повної реабілітації після хірургічного втручання.
- Доступна вартість шунтування шлунка.
На нашому сайті ви можете прочитати відгуки про шунтування шлунка і дізнатися, який лікар виконує гастрошунтування у Києві.
Питання-Відповідь
Як треба харчуватися після гастрошунтування?
Дієта після гастрошунтування передбачає вживання багатих на білок продуктів, прийом їжі та вживання напоїв невеликими порціями (але потрібно слідкувати, щоб не розвинулося зневоднення). Після операції спочатку можна вживати рідку їжу, потім — поступово переходити на тверду. Необхідний прийом вітамінів, адже після зменшення площі всмоктувальної поверхні шлунково-кишкового тракту надходження цих речовин до організму буде недостатнім. Рівень вітамінів відстежується за допомогою аналізів крові.
Кому не підходить шлункове шунтування?
Існують наступні протипоказання до шунтування шлунка: вагітність та період лактації, наявність шкідливих звичок (алкоголізму чи наркоманії), онкопатології, туберкульозу, виразки дванадцятипалої кишки або шлунку, печінкової або ниркової недостатності, розладів психіки, значення індексу маси тіла нижче 30. Метод не застосовується при лікуванні пацієнтів з діабетом 1 типу.
На скільки можна схуднути після гастрошунтування?
Щоб дізнатися, на скільки ви зможете схуднути після цієї операції, потрібно звернутися за консультацією до хірурга. Зазвичай цей метод дозволяє позбутися приблизно 70% зайвої ваги протягом першого року після хірургічного втручання і ще приблизно 10% — пізніше, після чого вага тіла стабілізується.
Чи ефективне шунтування шлунка при діабеті?
Спеціалісти відзначають високу ефективність гастрошунтування у лікуванні діабету другого типу. Поліпшення стану починається вже протягом тижня після проведення операції. Згодом у багатьох пацієнтів зникає потреба у застосуванні інсуліну.
Лікарі
Наші досвідчені лікарі з радістю допоможуть вам позбутися зайвої ваги та покращити стан при цукровому діабеті 2 типу, завдяки проведенню сучасної та ефективної операції зі зменшення шлунка. Щоб дізнатися, чи підходить вам такий метод лікування, запишіться на прийом до спеціаліста за телефоном (044)503-77-77, у чаті на сайті або за допомогою Тelegram bot.
Ціна гастрошунтування в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1200. * Програма "Діагностика ожиріння"
|
16300 грн
запис на прийом
|
1611. * Програма консультацій і досліджень "Обстеження перед операцією з діагностикою коронавірусної інфекції"'
|
6280 грн
запис на прийом
|
1223. * Гастрошунтування
|
98000 грн
запис на прийом
|
4201. * Лапароскопічне міні-гастрошунтування ( mini gastric bypass)
|
98000 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Виїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).