Пункція черевної порожнини (лапароцентез) у Києві
Періодично розвивається асцит і необхідно видаляти рідину з черевної порожнини? Лікар призначив вам внутрішньочеревне введення ліків? Провести лапароцентез у Києві у досвідчених хірургів можна у клініці МЕДІКОМ.
Лапароцентез — це малоінвазивна лікувально-діагностична процедура, що полягає у пункції черевної порожнини за допомогою троакара, який вводиться у невеликий розріз нижче пупка. Методика дозволяє провести диференціальну діагностику, виконати забір матеріалу на аналіз, видалити зайву або патологічну рідину через прокол, встановити дренаж або ввести лікарські препарати.
Види лапароцентезу
Лапароцентез черевної порожнини поділяють на:
- діагностичний — виконується для забору матеріалу на аналіз (біопсію, бактеріальний посів тощо);
- лікувальний — проводиться для видалення надлишкової рідини, встановлення дренажу або введення лікарських препаратів.
Лапароцентез, показання та протипоказання до якого виявляються після детального обстеження, проводять після підготовки пацієнта до пункції. Залежно від клінічного випадку лапароцентез виконується в екстреному або плановому порядку.
Показання до проведення лапароцентезу
Пункція черевної порожнини виконується у наступних випадках:
- виражений асцит;
- підозра на перитоніт;
- виявлення вільної рідини у процесі проведення УЗД;
- розрив кісти з кровотечею у черевну порожнину;
- підозра на внутрішньочеревну кровотечу;
- численні травми органів черевної порожнини;
- підвищення внутрішньочеревного тиску через скупчення надмірного об'єму рідини;
- проникаючі поранення грудної клітки з імовірністю пошкодження діафрагми;
- травми живота з розвитком коми або шоку;
- необхідність внутрішньочеревного введення ліків.
Протипоказання
Проведення пункції черевної порожнини не рекомендується при виявленні деяких патологій і станів:
- метеоризм;
- спайки у черевній порожнині;
- гнійно-запальні процеси;
- порушення згортання крові;
- масштабне пошкодження стінок кишківника;
- ДВЗ-синдром або геморагічний діатез;
- грижі: вентральні, білої лінії живота, пахові, пупкові;
- пухлини черевної порожнини великих розмірів;
- друга половина вагітності.
Рішення про виконання процедури приймається хірургом персонально залежно від клінічного випадку. Лапароцентез, протипоказання до якого можуть усуватися, виконується пізніше. У деяких випадках процедуру проводять в екстреному порядку для виявлення небезпечної для життя патології.
Підготовка до лапароцентезу
Перед процедурою лікар оглядає хворого, ретельно вивчає скарги та анамнез. Для підготовки до пункції проводять низку діагностичних досліджень:
- УЗД ОЧП;
- рентгенографія;
- загальний аналіз крові;
- коагулограма.
Діагностика може доповнюватися консультаціями профільних фахівців, КТ черевної порожнини тощо.
Лікар ставить уточнювальні запитання про наявність в анамнезі алергічних реакцій до місцевих анестетиків, що застосовуються для знеболювання. За необхідності виконується проба до певного препарату.
За кілька днів перед плановою пункцією слід виключити з меню продукти, які сприяють надмірному утворенню газів. Перед проведенням лапароцентезу рекомендується кілька годин не пити і не їсти. Перед пункцією слід очистити кишківник за допомогою очисної клізми. Безпосередньо перед процедурою необхідно обов'язково спорожнити сечовий міхур.
Лапароцентез: техніка виконання
Залежно від діагнозу і стану пацієнта процедуру можна виконувати амбулаторно або у хірургічному стаціонарі. Після виконання місцевої анестезії хворий займає певне положення, необхідне для проведення лапароцентезу. Якщо втручання необхідне для видалення асцитичної рідини, то хворого саджають на стілець у зручній стійкій позі. В інших випадках процедура виконується у положенні лежачи на спині.
Результати
Виконання лікувального лапароцентезу допомагає швидко поліпшувати стан хворого з асцитом, налагодити дренаж із черевної порожнини або провести введення препаратів у черевну порожнину.
Діагностична пункція дозволяє виконувати забір матеріалу на аналіз, проводити диференціальну діагностику та обирати правильну тактику подальшого лікування. За необхідності після процедури пацієнту призначається консультація лікаря-онколога, проводиться хірургічна операція або лікування у відділенні інтенсивної терапії.
Ускладнення після лапароцентезу
Процедура може призводити до таких негативних наслідків:
- зниження артеріального тиску при швидкому видаленні рідини;
- зменшення показників натрію в крові та видалення великого обсягу рідини;
- інфікування ділянки проколу;
- гематома;
- спонтанна кровотеча при евакуації понад 4 л рідини;
- прокол внутрішніх органів або кровоносних судин інструментами для лапароцентезу.
При правильній підготовці хворого і технічно точному виконанні лапароцентезу ускладнення виникають рідко. На нашому сайті ви зможете ознайомитися з відгуками пацієнтів, які пройшли лапароцентез.
Питання-Відповідь
Як часто можна робити лапароцентез?
Частота проведення лапароцентезу визначається показаннями до процедури. Найчастішою причиною виконання пункції є скупчення рідини у черевній порожнині.
Пункцію черевної порожнини роблять із використанням анестезії?
Для знеболювання лапароцентезу застосовується місцева анестезія. Загальний наркоз і консультація анестезіолога не потрібні.
Для чого беруть пункцію з черевної порожнини?
Отриману під час лапароцентезу рідину відправляють на аналіз для визначення або виявлення:
- градієнта SAAG (сироватковий альбумін/альбумін асцитична рідина);
- характеру онкології за допомогою цитологічного аналізу;
- бактеріальної культури;
- кількості клітин, які підвищуються під час інфекції;
- патологій лімфатичних судин і внутрішніх органів за рівнем амілази, білірубіну, тригліцеридів, білка і глюкози.
При підозрі на онкологічні захворювання пацієнту проводяться додаткові обстеження і призначається прицільна біопсія для визначення виду пухлини.
Де зробити лапароцентез черевної порожнини?
Вам необхідно зробити лапароцентез, і ви шукаєте досвідчених фахівців у Києві? Звертайтеся до підрозділу клініки МЕДІКОМ на Оболоні, зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону або заповнивши спеціальну форму для замовлення зворотнього дзвінка або онлайн запису. Консультанти контакт-центру швидко зв'яжуться з вами, дадуть відповідь на всі питання про лапароцентез, ціни на процедуру і запишуть на прийом до лікаря у зручний для вас час.
Вартість лапарацентезу
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Виїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).
Вiдгуки
Гаврилов Григорій Олександрович, я дуже вдячна вам за лікування чоловіка. Після онкології у нього збирається періодично рідина в животі. Григорій Олександрович призначив обстеження, і ми швидко виконали всі процедури. Через день провели пункцію черевної порожнини і видалили багато рідини. У чоловіка не було болю, він дуже добре переніс процедуру і йому стало набагато легше. Григорія Олександровича і клініку рекомендую всім!
Мій дорослий син потрапив в аварію і була підозра на кровотечу. Ми швидко привезли його в МЕДІКОМ. Авершин Валерій Іванович провів пункцію черевної порожнини для уточнення діагнозу. Усе було виконано швидко і без болю. Діагноз поставили правильно, сина прооперували і тепер все благополучно. Валерій Іванович, сподіваюся, ви читаєте цей відгук, ви хірург від Бога! Спасибі вам і всьому персоналу клініки за порятунок сина!
Валерій Іванович Авершин - досвідчений хірург, проводив мені пункцію черевної порожнини, видалили чимало рідини. Болю не було. Мені одразу стало легше. Усе пройшло без ускладнень. Валерій Іванович, дякую вам! Вдячний і всьому персоналу клініки за турботу. Підтримка відчувається постійно. Скрізь чистота і порядок.
Мені не могли поставити правильний діагноз у міській поліклініці, і я звернулася в клініку МЕДІКОМ. Лікар призначив пункцію черевної порожнини. Процедура пройшла добре. Ціни в клініці чималі, але пункція допомогла поставити діагноз.
У меня выявили цирроз печени после работы на вредном производстве и собралась жидкость в животе. Было очень тяжело дышать и передвигаться, мучали боли. В государственную поликлинику обращаться я не хотел, поскольку там постоянные очереди. Один из знакомых нашей семьи порекомендовал обратиться в клинику Медиком на Оболони. Я записался на прием к врачу и быстро провел все назначенные обследования. Хирург назначил проведение пункции брюшной полости. Я очень боялся этой процедуры. Прокол для удаления жидкости выполнял Гаврилов Григорий. Очень благодарен ему. Все прошло без боли и без осложнений. Врач умеет настроить пациента на процедуру и поддержать добрым словом. После пункции я отдохнул немного в комфортной палате и отправился домой. После прокола мне стало намного легче. Прекратились боли и восстановилось дыхание. Клинику и Григория Александровича я буду рекомендовать всем своим родным и знакомым. Уровень обслуживания невозможно сравнивать с государственной поликлиникой.
Показати ще 2
Всього 5 відгуків