exit
search serach
Удаление наботовых кист

Видалення наботових кіст у Києві

Наботова кіста, або ovuli naboti (лат.), належить до поширених патологій, що зустрічаються у пацієнток репродуктивного віку. Захворювання найчастіше виявляють під час планового огляду у гінеколога та успішно лікують. Видаленням наботових кіст у Києві займаються досвідчені лікарі клініки МЕДІКОМ. Ефективна та безпечна процедура здійснюється на сучасному обладнанні.

Загальні положення захворювання

Наботові кісти — це розширені залози в області екзоцервіксу, наповнені власним слизовим секретом (іноді з домішкою крові). Для своєчасної діагностики гінекологічних патологій та запобігання їх ускладненням необхідно щорічно проходити огляд у лікаря гінеколога.

Шийка матки виконує функцію виділення спеціального секрету у вигляді залоз. Секрет необхідний для зволоження піхви та захисту статевої системи від інфекційних захворювань.

У деяких випадках може відбуватися функціональний збій залоз шийки матки, що провокує закупорювання їх вивідних проток. Це призводить до збільшення розміру залоз та виникнення наботових кіст.

Кісти шийки матки є доброякісними новоутвореннями. Вони візуалізуються на шийці матки у вигляді шишок розміром від 1 мм до 2 см. Утворення можуть бути одиночними або множинними.

Відкрити Згорнути down

Симптоми та причини наботових кіст

Серед факторів, що провокують виникнення кістозних утворень, виділяють такі:

 • захворювання ендокринної системи;
 • гормональні розлади;
 • травми шийки матки, отримані внаслідок пологів, аборту чи діагностичних маніпуляцій;
 • імунні патології.

До поширених причин наботових кіст також відносять запальні процеси в статевих органах:

 • аднексит;
 • кольпіт;
 • дисплазію;
 • ендометрит;
 • цервіцит.
Відкрити Згорнути down

При невеликих розмірах наботових кіст симптоми зазвичай відсутні. Жінка веде звичний спосіб життя та не підозрює про наявність патології.

Якщо утворення має великі розміри або якщо кіста не одна, це може виявлятися певними симптомами:

 • тягнучі болі внизу живота;
 • сукровичні виділення, що мажуть;
 • дискомфорт під час статевого акту;
 • рясні менструації;
 • інконтиненція або проблеми із сечовипусканням;
 • мізерні менструації (при перекриванні кістою виходу із цервікального каналу).

Наявність кіст шийки матки може стати причиною труднощів із зачаттям та бактеріальних інфекцій. Патологія нерідко веде до розвитку більш серйозних захворювань, тому важливо вчасно зайнятися її лікуванням.

Відкрити Згорнути down

Діагностика наботових кіст та їх лікування

Часто захворювання не має симптомів та не турбує жінку. Найчастіше його виявляють на плановому огляді гінеколога.

Для діагностики наботових кісток використовують такі методи:

діагностика кісти шийкі матки

Поодинокі цервікальні утворення невеликого розміру з прозорим вмістом зазвичай не лікують, а спостерігають у динаміці. Кісти великого діаметру з інфікованим вмістом, що деформують шийку матки, потребують хірургічного втручання.

Спочатку лікар призначає протизапальне лікування наботових кіст шийки матки. Після цього утворення підлягають видаленню. Лікар-гінеколог виявляє причину виникнення патології та вибирає терапевтичну тактику. У процесі оперативного лікування наботових кіст шийки матки висікається їхня оболонка, очищається вміст, після чого рана обробляється.

Для збереження функціональної цілісності шийки матки та виключення ускладнень важливу роль відіграє акуратне видалення наботових кіст. У клініці МЕДІКОМ хірургічним лікуванням гінекологічних патологій займаються лікарі з великим практичним досвідом. Видалення утворень проводять на високотехнологічному обладнанні відповідно до міжнародних медичних протоколів. Ми пропонуємо повний спектр послуг: від діагностики до лікування та відновлення у післяопераційний період.

Відкрити Згорнути down

Методи видалення наботових кіст

 • радіохвильова терапія;
 • пункція;
 • електрокоагуляція;
 • кріодеструкція;
 • конізація шийки матки;
 • лазерна коагуляція.
Відкрити Згорнути down

Після операції епітелій шийки матки швидко відновлюється без утворення рубців та деформацій.

Відкрити Згорнути down

Показання до видалення наботових кіст

 • великий діаметр кістозного утворення (понад 1 см);
 • інфікування;
 • гнійно-запальний процес кісти.

Неоднорідна поверхня утворення, що вказує на його схильність до злоякісності, також є показанням до видалення кістки (з подальшим дослідженням видалених тканин під мікроскопом на предмет наявності атипових клітин).

Відкрити Згорнути down

До переліку протипоказань до видалення наботових кіст входять:

 • кровотечі з матки неясного генезу;
 • фіброміома, аденоміоз у пацієнтки, яка не планує у майбутньому вагітності;
 • важка коагулопатія;
 • тяжкі патології серцево-судинної системи;
 • гостра ниркова недостатність;
 • вагітність та лактація;
 • менструація.
Відкрити Згорнути down

Етапи підготовки до видалення наботових кіст

 • гінекологічний огляд;
 • розширена кольпоскопія (необхідна для виключення чи підтвердження злоякісності тканин);
 • мазок на онкоцитологію;
 • бактеріологічний посів та ПЛР;
 • загальноклінічний аналіз крові та сечі;
 • анестезіологічні проби;
 • у разі використання загального наркозу слід утриматися від їжі  (останній прийом дозволено не пізніше ніж за 8 годин до операції).
Відкрити Згорнути down

Як відбувається видалення наботових кіст

Оперативне втручання проводять амбулаторно в гінекологічному стаціонарі в I фазу менструального циклу. Видалення утворення здійснюють на гінекологічному кріслі трансвагінально із застосуванням кольпоскопії. Це дозволяє краще візуалізувати шийку матки та добре бачити кістозне утворення. Для знеболювання процедури зазвичай використовують парацервікальну ін'єкцію або короткочасну внутрішньовенну анестезію.

У разі наявності показань після видалення кісти матеріал, що було отримано, відправляють на гістологічне дослідження.

На початковому етапі операції лікар проколює залозу, що збільшилася, і очищає її від вмісту. Після цього він видаляє оболонку кісти методом, що було обрано заздалегідь.

При ендоскопічному видаленні використовують ендоскоп зі спеціальним інструментарієм, яким висікають утворення. Радіохвильовий метод передбачає розтин уражених тканин за допомогою високочастотних радіохвиль. Також для видалення патології використовують лазер та рідкий азот. Вибір методики хірургічного втручання залежить від особливостей організму пацієнтки та наявності протипоказань.

Відкрити Згорнути down

Видалення наботових кіст: реабілітація

У більшості випадків післяопераційний період проходить легко і не потребує перебування пацієнтки у стаціонарі. Відновлювальний період триває від 10 днів до місяця, залежно від обраної методики видалення утворень.

Під час реабілітації після видалення наботових кіст можуть спостерігатися мізерні кров'янисті виділення з піхви. Також після видалення наботових кіст, за відгуками жінок, може з'явитися невеликий дискомфорт внизу живота. Неприємні відчуття усуваються нестероїдними протизапальними препаратами.

Також після видалення кістозних утворень пацієнтка проходить протизапальну та антибактеріальну терапію (перорально та місцево). У післяопераційний період жінці необхідно дотримуватися статевого спокою та уникати підняття великої ваги.

Відкрити Згорнути down

Видалення кіст шийки матки: наслідки

Зазвичай після оперативного видалення утворень немає ускладнень. У деяких випадках можуть виникати кров'янисті вагінальні виділення, що не потребують спеціального лікування. Щоб уникнути негативних наслідків у майбутньому, а також для профілактики гінекологічних захворювань, необхідно регулярно проходити плановий огляд у лікаря-гінеколога.

Відкрити Згорнути down

Переваги видалення наботових кіст у нашій клініці

 1. Висококваліфіковані лікарі з багаторічним досвідом роботи у галузі оперативної гінекології. Ми цінуємо свою репутацію з 1992 року.
 2. Використання найефективніших та найбезпечніших методів лікування.
 3. Найкраще медичне обладнання від провідних світових виробників.
 4. Використання систем ламінарного очищення повітря для забезпечення високих стандартів стерильності та власне центральне стерилізаційне відділення.
 5. Оперативні втручання за принципом «хірургії одного дня» із найкоротшими термінами реабілітації.
 6. Комфортні умови перебування в клініці та привітний персонал.
 7. Видалення кіст шийки матки за цінами, що формуються з урахуванням методики та складності оперативного втручання.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи потрібно видаляти наботові кісти?

Наявність показань щодо оперативного втручання залежить від розміру, кількості та характеру утворень. Для діагностики кіст шийки матки використовують метод кольпоскопії. При виявленні поодиноких дрібних утворень лікарі-гінекологи рекомендують утриматися від операції, але регулярно спостерігати їх у динаміці. Розтин наботових кіст роблять при діаметрі утворень більше ніж 10 мм. Операція також необхідна, якщо утворення мають нерівну поверхню та заповнені гнійним вмістом.

Чи можуть наботові кісти розтинатися самостійно?

Кісти шийки матки не розсмоктуються та підлягають видаленню. Хірургічне втручання потрібне, якщо діаметр утворення перевищує 10 мм. Також кісти потрібно видаляти, якщо вони мають ознаки інфікування.

Як довго лежати у лікарні після видалення наботових кіст?

Видалення кіст шийки матки здійснюється амбулаторно у гінекологічному стаціонарі. Після оперативного втручання жінці не потрібно залишатися в клініці, вона може одразу вирушати додому. Період реабілітації становить близько 2 тижнів і, зазвичай, протікає без ускладнень. У процесі відновлення жінка може відчувати дискомфорт внизу живота та спостерігати мізерні сукровичні виділення з піхви, що є варіантом норми.

Чи можна завагітніти за наявності наботових кіст?

Під час планування вагітності кожній жінці необхідно пройти огляд гінеколога. Лікар оцінить стан репродуктивної системи майбутньої матері, проведе кольпоскопію, візьме мазок та бакпосів із піхви. Консультація фахівця дозволить уникнути проблем при зачатті та у процесі вагітності. Якщо під час огляду у жінки були виявлені наботові кісти, їх слід видалити. Такі утворення провокують закупорювання залізистих виходів, що може призвести до нагноєння та навіть сепсису. Великі кісти можуть впливати на проточність цервікального каналу, що нерідко стає перешкодою до зачаття.

Лікарі

Шукаєте грамотного гінеколога на Оболоні для вирішення делікатних проблем? Потребуєте видалення наботових кіст в Києві? У клініці МЕДІКОМ ведуть прийом досвідчені гінекологи, які мають безперервну практику та регулярно підвищують свою кваліфікацію. Вартість гінекологічної операції та особливості її проведення можна дізнатись на консультації лікаря, записавшись на прийом за телефоном нашого контакт-центру.

comment 26
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 17
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 14
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Операції
1080. * Лазерна деструкція кандиломатоза шийки матки*

2300 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Консультация гинеколога
Консультація гінеколога
Оперативная гинекология
Оперативна гінекологія
Биопсия шейки матки
Біопсія шийки матки
Кольпоскопия шейки матки
Кольпоскопія шийки матки
ПАП-тест
ПАП-тест

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

30.09.2022 14:59
Ольга П.

Зверталася до клініки для видалення наботових кіст. Спочатку я записалася просто до гінеколога через неприємні відчуття внизу живота. Після ретельного обстеження мені сказали, що у мене на шийці матки кісти та їх бажано видалити. Спочатку я сумнівалася, але потім почитала відгуки про клініку і наважилася. Не жалкую про своє рішення, все пройшло чудово.

12.08.2022 19:32
Світлана

Рекомендую МЕДІКОМ щодо оперативної гінекології. Все на найвищому рівні, я вражена. Лікарі уважні, обладнання та умови для пацієнток відмінні. Операція пройшла досить швидко та без ускладнень.

09.06.2022 15:05
Инна-29

Хочу сказати спасибі чудовому лікарю гінекологу Ользі Валеріївні Піскун. Вона проводила мені видалення ботових кіст. Змогла мене швидко заспокоїти та налаштувати на позитивний лад. Дуже задоволена роботою лікаря. Все пройшло максимально безболісно та якісно. Ціна на операцію також цілком нормальна для Києва, хоча клініка з ім'ям. Тож рекомендую!

21.02.2022 11:15
Виктория Решетова

Хочу выразить огромную благодарность врачу-гинекологу за успешно проведенное удаление наботовых кист! Врач вовремя выявила у меня эту проблему и рекомендовала удалить кисты. После операции я очень быстро восстановилась, не было никаких осложнений. Я осталась очень довольна!

06.12.2021 08:44
Надежда Алексеевна

Обращалась в МЕДИКОМ к гинекологу Ольге Валерьевне Пискун на Оболонской набережной. Очень внимательный доктор! Такая молодая и при этом грамотная и опытная. Без сомнений доверила ей свое здоровье и записалась на операцию по удалению кист шейки матки. Даже в моем возрасте хочется быть здоровой и жить полной жизнью. Благодаря Ольге Валерьевне я снова чувствую себя женщиной и каждый день с благодарностью вспоминаю о ней. Спасибо вам, доктор!

31.10.2021 19:08
Юлия Горобец

Мне удаляли кисты на шейке, все прошло быстро и безболезненно. Зажило все буквально за пару недель. После этого была снова у врача, все чисто, никаких следов от операции. Я очень счастлива, что избавилась от неприятной проблемы и теперь могу планировать стать мамой.

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down