exit
search serach
УЗИ органов малого таза
175. Ультразвукове дослідження органів малого тазу
900 грн.
Більше Згорнути down

УЗД органів малого тазу в Києві

УЗД органів малого тазу (Київ, медична мережа МЕДІКОМ) - найбезпечніший, зручний і інформативний спосіб дослідження органів сечостатевої системи у осіб будь-якого віку. Використання ультразвуку з метою проведення діагностичних заходів засноване на різній щільності тканин і їх здатності поглинати або відбивати ультразвук. УЗД малого таза дозволяє візуалізувати утворення, які в силу малої щільності недоступні для рентгенівських променів.

Відкрити Згорнути down

Коли потрібно зробити УЗД малого тазу?

УЗД органів малого тазу допомагає діагностувати хвороби на самих ранніх термінах їх розвитку, показує точну локалізацію патологічного процесу, ступінь ураження органу і тканин.

Ультразвуком визначають розміри органів малого таза, зростання фолікула, а також диференціюють характер онкології. УЗД допомагає уточнити локалізацію і розміри вузлів при міомі матки, особливості уражень простати, виявити ознаки дегенеративних змін.

УЗД органів малого тазу - це вид діагностики, який однаково широко використовується як в гінекології, так і в урології та проктології. Але узагальнити випадки, коли УЗД малого таза може призначатися дітям, жінкам і чоловікам, все ж можливо. Без УЗД ОМТ не обійтися при:

 • плановому профілактичному огляді;
 • необхідності діагностування або підтвердження наявності патологічних процесів в органах малого таза;
 • динамічному контролі хвороби і ефективності терапії;
 • проведенні біопсії під візуальним контролем;
 • онкологічному скринінгу.

УЗД органів малого тазу показано жінкам для визначення овуляції, вагітності на ранніх термінах, при постановці на облік по вагітності, для контролю виникнення можливих патологій плоду тощо.

Чоловікам може бути рекомендовано УЗД малого таза при порушеннях функцій сечостатевої системи, підозрі на патології сечового міхура, простати, сім'яних бульбашок. Однак, у чоловіків, в силу анатомічних особливостей організму, УЗД органів малого тазу не завжди може показати повну картину хвороби. Тому, для первинної діагностики хвороби фахівці нашої клініки частіше використовують комп'ютерну томографію (КТ), як більш показовий метод дослідження для чоловічого організму.

Особливий метод УЗД - фолікулометрія. Гінеколог використовує його для моніторингу діяльності яєчників в динаміці, визначення найбільш підходящого моменту для зачаття і виявлення причини безпліддя. Ультразвукова діагностика проводиться кілька разів протягом одного менструального циклу. Процедура часто використовується на попередніх етапах штучного запліднення (ЕКЗ), перед і під час стимуляції яєчників.

УЗД малого таза

Відкрити Згорнути down

Симптоми, при яких необхідно зробити УЗД ОМТ:

 • у жінок — болі, зосереджені внизу живота (можуть віддавати в промежину), збої менструацій, патологічні кровотечі й будь-які нетипові виділення з піхви, підозри на вагітність і т.п.;
 • у чоловіків — порушення сечовипускання, біль в паховій області, кров у сечі, проблеми з потенцією;
 • незалежно від статі — вікові зміни, вроджені патології, безпліддя, зовнішні ущільнення або зміни статевих органів.
Відкрити Згорнути down

Захворювання

Відкрити Згорнути down

Також, УЗД органів малого таза незамінне при визначенні причини еректильної дисфункції, допомагає діагностувати МКХ, різного роду новоутворення репродуктивних і сечовивідних органів.

Протипоказання

Ультразвукове дослідження органів малого таза не має протипоказань. Тому, метод особливо незамінний, коли важкий стан хворих не дозволяє застосувати інші методи дослідження.

Відкрити Згорнути down

Види УЗД органів малого таза

УЗД органів малого тазу дозволяє досліджувати органи за допомогою різних датчиків. Виділяють наступні 3 види діагностики за допомогою ультразвуку:

 • Абдомінальне (трансабдомінальне) УЗД.
  Абдомінальне УЗД проводиться за допомогою датчика зовнішнього застосування. Воно допомагає виявити наявність запальних процесів, онкології, рідини в порожнині малого тазу, патологій сечового міхура, простати, матки, яєчників і інших органів малого таза. Трансабдомінальне УЗД незамінне, коли потрібно виявити причину проблем з менструальним циклом (його періодичністю, інтенсивністю, тривалістю і т.п.), встановити вагітність на ранніх термінах, здійснити динамічний моніторинг фолікулярного апарату при лікуванні безпліддя, отримати дані про розвиток плода на різних етапах вагітності, при розладах сечовипускання, захворюваннях сечовидільного каналу і нетриманні сечі (при останніх з перерахованих проблем дослідження може призначити уролог, поряд з УЗД нирок і сечового міхура).
 • Вагінальне (трансвагінальне) УЗД.
  При вагінальному УЗД дослідження внутрішніх статевих органів жінки проводиться через піхву. Метод допомагає детально вивчити стан ендометрія і міометрія, маткових труб, придатків матки, прилеглих тканин, диференціювати новоутворення. Трансвагінальне УЗД дозволяє взяти біопсію тканини для гістологічного дослідження.
 • Ректальне (трансректальне) УЗД.
  Трансректальне УЗД здійснюється шляхом введення датчика УЗ-апарату в пряму кишку. Мета діагностики - уточнення діагнозу, виявлення новоутворень в кишечнику, простаті і сім'яних бульбашках.
Відкрити Згорнути down

Як підготуватися до УЗД ОМТ?

Перед УЗД малого таза підготовка досить проста, але від її виконання безпосередньо залежить точність отриманих результатів обстеження. Крім того, вона залежить від обраного виду дослідження ультразвуком:

 • дієта (з повсякденного харчування виключаються газоутворюючі, жирні та копчені продукти, алкоголь, кава, випічка, кондитерські вироби) - кілька днів перед будь-яким видом дослідження;
 • прийом послаблювальних препаратів - при схильності до закрепів;
 • прийом 1-1,5 л води безпосередньо в день дослідження, за 1,5-2 години - в тому випадку, якщо буде проводитися абдомінальне УЗД;
 • спорожнення кишечника, клізма - за кілька годин до ректального УЗД;
 • спорожнення сечового міхура - вагінальне і трансректальне УЗД.

Апарат УЗД
Відкрити Згорнути down

Як здійснюється діагностична процедура?

При абдомінальному дослідженні ультразвуком живіт пацієнта обробляється спеціальним гелем. УЗД-датчик пересувають по всій поверхні черевної стінки та отримують зображення необхідної області. Важлива умова проведення трансабдоминального УЗД — гарне наповнення сечового міхура, який витісняє з малого таза петлі кишечника, створює акустичне вікно для чіткої візуалізації внутрішніх статевих органів.

При вагінальному УЗД високочастотний датчик поміщається в піхву, а при ректальному — в пряму кишку. Перевага даних способів — можна отримати точну інформацію про стан матки й придатків, простати, сім'яних бульбашок, навіть в тому випадку якщо в малому тазу спостерігається спайковий процес або пацієнт має зайву вагу, ожиріння.

Зазвичай, процедура УЗД триває не більше 20 хвилин.

Профілактичне УЗД у жінок проводиться в будь-який зручний час, крім періоду менструації (виняток — ургентні стани). А ось для більш точних результатів при необхідності діагностики пухлин, кіст і структури ендометрія бажано проходити УЗД органів малого таза, починаючи з 7 по 10 день циклу. Якщо мова йде про пацієнток, які використовують гормональні контрацептиви, дослідження також може бути проведено в будь-який час поза маткової кровотечі. Тому, жінці, яка збирається пройти УЗД малого таза, перед діагностикою найкраще проконсультуватися з лікарем, який може об'єктивно оцінити клінічну картину і вибрати оптимальний період, коли результати УЗД будуть найбільш показові.

трансвагінальне УЗД

Відкрити Згорнути down

Переваги УЗД органів малого таза в клініці МЕДІКОМ (м.Київ):

 1. Дослідження проводяться на високоточній сучасній апаратурі.
 2. Обстеження безпечне, без болю і дискомфорту, має високу інформативність.
 3. Можливість виявити відхилення на ранніх стадіях хвороби.
 4. Проведення динамічного моніторингу стану здоров'я протягом курсу терапії.
 5. Надається послуга УЗД дітям.
 6. Результати на руки відразу після дослідження.
 7. У нас ви можете отримати грамотну консультацію фахівця, який постійно підвищує свою кваліфікацію.
 8. Можливість проведення УЗД сечостатевої системи на дому.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що відносять до органів малого таза?

До органів малого таза в жінок належить матка, шийка матки, придатки (яєчники), фаллопієві (маткові) труби, піхва, пряма кишка, сечовий міхур. До органів малого таза в чоловіків — пряма кишка, сечовий міхур, простата, везикули (насіннєві бульбашки, сім’яні пухирці).

Як часто потрібно проходити УЗД органів малого таза?

Профілактичне УЗД органів малого таза треба робити щорічно в жінок та чоловіків. Акушерське УЗД зазвичай проводиться у I, II та III триместрі та за рекомендацією лікаря, якщо є підозри на відхилення в розвитку вагітності. В інших випадках УЗД роблять за показаннями — стільки разів, скільки буде потрібно та обґрунтовано станом або скаргами пацієнта.

Чи можна на УЗД органів малого таза побачити запалення?

Так, можна виявити ультразвукові ознаки, які можуть вказувати на запалення органів малого таза. Вони є підставою для подальшого обстеження (зокрема призначення лабораторних досліджень). У діагностиці запальних захворювань малого таза в чоловіків УЗД менш популярне.

Чи можна на УЗД малого таза побачити рак шийки матки?

Іноді на УЗД малого таза лікар дійсно може виявити пухлиноподібне новоутворення. А ось встановити злоякісність процесу може тільки гістологічне дослідження. Зразок для нього отримують під час проведення біопсії шийки матки.

Кому не можна виконувати УЗД органів малого таза?

Протипоказаннями до трансвагінального УЗД органів малого таза є цілісність незайманої пліви, гострий запальний процес на слизовій оболонці піхви, сильна кровотеча, період реабілітації після деяких гінекологічних операцій. Трансабдомінальне УЗД органів малого таза не рекомендується безпосередньо після операцій на сечовому міхурі. Таке обмеження обумовлено тим, що для проведення дослідження потрібно наповнити сечовий міхур.

Лікарі

Висококваліфіковані лікарі клініки МЕДІКОМ підберуть найбільш оптимальний вид УЗД органів малого таза, виходячи зі стану вашого здоров'я й особливостей перебігу патологічного процесу. У нас ви можете не тільки пройти якісну діагностику, але також отримати професійну допомогу в лікуванні репродуктивних органів.

comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 19
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 4
Матіїшена Вікторія Дмитрівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ діагностики
comment 1
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар УЗД другої категорії
comment 5
Ященко Людмила Борисівна
Лікар-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, к.м.н.

Вартість УЗД малого тазу

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика

600 грн

Більше Згорнути down
4501. УЗД ОМТ в стаціонарі з 17.00 до 8.00, а також у вихідні та святкові дні

1050 грн

Більше Згорнути down
5428. * Ультразвукове дослідження органів малого тазу у виконанні експерта Суханової А.А.

1000 грн

Більше Згорнути down

Лікар на будинок

Провести точну діагностику патологій сечостатевої системи можна, зробивши УЗД органів малого таза. У Києві, в медичних центрах МЕДІКОМ Оболоні й Печерська ви можете не тільки зробити його в амбулаторних умовах, а й замовити УЗД малого таза на дому. Залишилися питання? Телефонуйте за номерами, вказаними на сайті клініки, оператор нашого колл-центру надасть повну інформацію про метод УЗД, про те, коли ведуть прийоми гінеколог (дитячий гінеколог), уролог або проктолог, і про ціни на послуги, що надаються.

Відкрити Згорнути down
Пов'язані послуги
Консультация гинеколога
Консультація гінеколога
Компьютерная томография (КТ)
Комп'ютерна томографія (КТ)
Урология
Консультація уролога
УЗИ почек
УЗД нирок
УЗИ мочевого пузыря
УЗД сечового міхура
Ректальне УЗД
Трансректальне УЗД
Фолликулометрия
Фолікулометрія
Трансвагинальное УЗИ
Трансвагінальне УЗД

Вiдгуки

26.10.2019 12:58
Світлана

Дуже задоволена своїм лікарем-гінекологом Сергієм Олександровичем Пащенко. Добре, що у нас ще є такі фахівці, які знають свою справу не тільки на словах, а можуть допомогти гарними порадами та призначити адекватне лікування. Звернулася саме до цього лікаря за порадою подруги, яка також пройшла у нього лікування. Спасибі Вам велике за професіоналізм!

18.08.2019 20:08
Софія

Дякую Ользі Валеріївні Піскун за те, що допомогла швидко впоратися з хворобою. Рідко можна зустріти таких професійних, але в той же час дбайливих і важливих лікарів. При необхідності буду звертатися тільки до неї. Ще раз величезне Дякую!

26.06.2019 07:57
Тетяна

Після довгих пошуків я нарешті знайшла свого лікаря! Гінеколог О.А. Арендар встановила точний діагноз, за що їй нескінчена вдячність. Після вагінального УЗД діагноз підтвердився. Заспокоїла, що кістоз яєчників - це ще не вирок, і в моєму випадку все лікується. Спасибі Вам величезне за ваш професіоналізм і добре ставлення!

04.04.2019 09:15
Олександра

На прийомі у Сагінадзе Н.Б. була з приводу лікування ендометриту. Доктор показала себе знаючим і компетентним фахівцем. Пройшла всі необхідні процедури - УЗД, кольпоскопію, брали біопсію, здала купу аналізів. Але все це було того варте. Стан пішов на поправку. Сподіваюся на повне одужання. Зараз дуже рідко можна зустріти відмінного фахівця і одночасно прекрасну людину. Ніно весь час вселяє почуття оптимізму і впевненості в хорошому. Вона лікар, яка просто дуже добре ставиться до всіх оточуючих, тому і спілкування з нею налаштовує тільки на позитивний лад. Велике вам спасибі!

31.01.2019 15:37
Селягіна Анастасія

Клініку і лікаря порадили подруги. Піскун О.В. - дивовижна людина. Все по справі, завжди на зв язку, ніякого дорогого лікування не нав язує. Лікуюся у Ольги Валеріївни вже півроку. Стан набагато покращився. Спочатку, звичайно, довелося і аналізів багато здати і ще декількох лікарів відвідати. Але зараз проходжу тільки лікувальні процедури і здаю контрольні аналізи. Хочу також відзначити роботу персоналу клініки Медіком на вул. Борщагівській, 129/131. Завжди доброзичливі, все пояснюють, підкажуть. Молодці дівчата! Хочете отримати дійсно гарне лікування - тоді вам сюди.

21.12.2018 14:40
Юля

Хочу отметить грамотного и квалифицированного специалиста, врача-гинеколога Пащенко Сергея Александровича. Очень рада, что попала на прием именно к нему. Очередной раз убедилась, что лучшие специалисты - мужчины. Он не просто провел процедуру УЗИ и выдал анализы, а подробно объяснил откуда, что появилось и почему. Показал себя со стороны очень неплохого психолога. Очень хочется, чтобы таких чутких и отзывчивых докторов было как можно больше!

30.10.2018 10:48
Полина

Я рада, что судьба меня занесла на осмотр к гинекологу Наталье Леонидовне Личутиной. Клинику подбирала по отзывам в интернете, так как в Киев переехали совсем недавно и по сути еще ничего здесь не знаем. Остановились на поликлинике, расположенной на ул. Кондратюка, 8. И скажу честно, ни дня не пожалели. Я осталась очень довольна отношением, обслуживанием, всей обстановкой внутри больницы. Все четко организовано, ждать нигде не приходилось. Результаты анализов получила в течение дня на почту, а УЗИ отдали сразу, не нужно было повторно приезжать за результатами. На повторной консультации врач мне объяснила суть проблемы и предложила несколько вариантов лечения. И хотя лечение еще полностью не окончено, чувствую себя гораздо лучше. Еще раз спасибо доктору, а клинике - успехов и процветания.

15.09.2018 12:21
Амосова Ольга

На приеме у Ю.С. Кочет была уже два раза. Очень компетентный доктор. Мне очень понравилась. Спокойная, рассудительная, ответила на все мои вопросы. Спасибо клинике МЕДИКОМ за таких сотрудников.

17.07.2018 11:35
Таисия Бойко

Хочу выразить большую благодарность Ирине Дамировне Кондратенко за теплоту, старания, чуткое и бережное отношение. Все консультации, как по мне, прошли на очень высоком уровне. Ирина Дамировна сама проводит осмотр на кресле, делает УЗИ. Правда мазки на анализ были отправлены в лабораторию )). Спасибо за неизменно хорошее настроение и здоровую атмосферу во время приема.

22.05.2018 09:20
Юля

Диагноз “эндометриоз” мне поставили не так давно и пришлось искать специалиста, который сможет помочь. Хочу оговориться сразу, что до этой поликлиники у меня было две неудачные попытки посещения гинеколога. Поделюсь впечатлениями об очередном, но теперь уже окончательным выбором врача и места для лечения. Мои слова искренней благодарности врачу-гинекологу Арендарь Елене Анатольевне. Профессионал и просто замечательный человек. Немного боялась влагалищного УЗИ, но Елена Анатолиевна все мои опасения свела на нет. За расспросами и легким общением процедура пролетела совсем незаметно. Конечно, еще нужно пролечиться, но я уверенна, что с таким доктором все пройдет хорошо. Еще хочу сказать несколько слов о клинике “Медиком” на пр-те Героев Сталинграда, 6Д. Необыкновенно позитивная энергетика и доброжелательная атмосфера. Красивые помещения, все современное и, кажется, только завезенное. Очень чуткий персонал. Понравилось тут находиться, уровень организации впечатляет.

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down