exit
search serach
Видалення ліпоми у Києві

Видалення ліпоми у Києві

У вас на тілі з'явився безболісний горбок або вузлики різних розмірів? І це не лише позначається на вашому зовнішньому вигляді, а й завдає психологічного дискомфорту? З'ясувати причину появи новоутворення та усунути його допоможуть фахівці клініки МЕДІКОМ. Звертаючись до наших лікарів для видалення ліпоми в Києві, ви отримуєте професійну медичну допомогу за світовими стандартами та можете позбутися малотравматичним способом дефекту, що турбує вас.

Ліпома — це доброякісне новоутворення, що складається з жирових клітин. Пухлина має довгасту або округлу форму та може розташовуватися на будь-якій частині тіла, крім долонь та стоп. Утворення досягає 5–20 см у діаметрі.

Відкрити Згорнути down

Методи видалення ліпоми

Ліпому можна видалити тільки хірургічним шляхом. Усунення новоутворення народними методами неможливе. Прикладання холоду, тепла або компресів небезпечне, оскільки може призводити до запалення та поширення патологічного процесу на навколишні тканини або органи.

Залежно від клінічного випадку видалення ліпоми виконується такими способами:

 • Медикаментозно.
  Поверхневі новоутворення, розташовані під шкірою та мають діаметр до 3 мм, усуваються за допомогою ліполітиків — препаратів, які вводяться ін'єкційно та мають здатність розщеплювати жирові тканини. Вони накопичуються в адипоцитах, зменшують розмір вузла, але не порушують обмінні процеси у клітинах утворення. Проте можливі рецидиви ліпоми.
 • Скальпелем.
  Тканини та капсула пухлини січуться хірургічно. Під час проведення видалення в області молочної залози у жінок виконується секторальна резекція для збереження форми грудей.
 • Лазером.
  Видалення ліпоми здійснює за допомогою лазерного променя, що дає змогу зменшити травматичність операції та мінімізувати ймовірність ускладнень. Метод забезпечує «запаювання» тканин і суттєво скорочує кровотечу. Під час лазерного видалення ліпоми досягаються відмінні косметичні результати, оскільки на шкірі не залишається рубців та шрамів. Видалення ліпоми лазером — максимально щадний спосіб терапії, що дає змогу висікати пухлини розміром понад 3 см.
 • Видалення ліпоми ліпосакцією.
  Усунення жирової тканини виконується через невеликий прокол за допомогою приладу, що руйнує утворення та відкачує жир. Ліпосакція ліпоми є безпечною малотравматичною методикою та дає добрий естетичний результат.

Під час підшкірної локалізації та невеликих розмірах новоутворення можуть видалятися амбулаторно, а саме втручання виконується під місцевою анестезією. Для усунення ліпом великих розмірів потрібна ретельніша підготовка пацієнта та його госпіталізація. У такому разі метод видалення жирової пухлини визначається індивідуально.

Відкрити Згорнути down

Показання до видалення ліпоми

Видалення підлягають усі види ліпом:

 • Підшкірні ліпоми, зокрема «вдовий горб».
  Таку назву отримало локальне скупчення жирової тканини в області проєкції сьомого шийного хребця, яке з'являється найчастіше у жінок під час менопаузи.
 • Внутрішньо- або міжм'язова.
  Утворення, що знаходиться між м'язами та не має чітких меж.
 • Розлита.
  Грозневидне скупчення жирової тканини без чітких меж, що збільшує обсяг ділянки локалізації.
Відкрити Згорнути down

хірургія одного дня на оболоні

Протипоказання до видалення ліпом

Операція призначається після відхилення низки протипоказань до видалення ліпом, зокрема таких:

 • гострі захворювання;
 • загострення хронічних патологій;
 • злоякісні пухлини;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • порушення системи згортання крові;
 • вагітність та лактація;
 • менструація;
 • імунодефіцитні стани;
 • герпетичне ураження в області новоутворення.
Відкрити Згорнути down

При призначенні втручання враховуються можливі протипоказання до місцевої анестезії чи загального наркозу.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до видалення ліпоми

Лікар-хірург уважно оглядає пацієнта та збирає анамнез. У разі необхідності отримання хорошого естетичного результату залучається пластичний хірург. Для диференціальної діагностики проводиться УЗД. За потреби призначається МРТ або КТ. Якщо є підозри на злоякісність пухлини, проводиться біопсія та гістологічний аналіз.

Для підготовки до видалення ліпоми та відхилення протипоказань виконується стандартне обстеження:

Відкрити Згорнути down

У разі необхідності пацієнту призначаються консультації профільних спеціалістів, які також приймають у клініці МЕДІКОМ. Якщо потрібна госпіталізація, робиться тест на COVID. У разі застосування загального наркозу попередньо проводиться консультація анестезіолога.

Основні правила для підготовки до операції з видалення жировика:

 • пройти всі призначені обстеження;
 • повідомити хірурга про прийом препаратів для розрідження крові та за згодою лікаря відмінити їх за кілька днів до процедури;
 • напередодні втручання прийняти гігієнічний душ та поголити волосся з ділянки локалізації ліпоми;
 • уникати вживання їжі за 8–12 годин до операції, не пити та не їсти зранку, якщо необхідне використання загального наркозу.

Підготовка до видалення ліпоми
Правила для підготовки до операції з видалення жировика
Відкрити Згорнути down

Видалення ліпоми: хід операції

Схема операції видалення ліпоми визначається обраним методом. Усі маніпуляції починаються лише після отримання ефекту знеболювання.

У разі видалення жировика скальпелем хірург робить розріз на шкірі та висікає новоутворення разом із капсулою. Потім накладаються шви та пов'язка.

У разі лазерного видалення ліпоми шкіра розсікається лазерним променем. Хірург виділяє пухлину разом із капсулою та вирізать її. У процесі лазерного видалення ліпоми краї рани практично не кровоточать, оскільки відразу ж «запаюються». Рана ушивається косметичним швом та закривається пов'язкою.

У разі ліпосакції ліпом розрізи не потрібні. В утворенні через прокол вводиться спеціальна голка, яка забезпечує руйнування та аспірацію тканин жировика. Шви не накладаються, а прокол закривається пов'язкою.

Тривалість видалення ліпоми залежить від методу та становить від 15 до 30 хвилин.

Відкрити Згорнути down

Реабілітація після видалення ліпоми

Відновлення після видалення ліпоми здебільшого не потребує багато часу. У разі застосування місцевої анестезії пацієнт може вирушати додому відразу після завершення операції. Після загального наркозу потрібно кілька годин для стабілізації стану. Під час порожнинних втручаннь необхідно залишатися в стаціонарі кілька днів і 1–2 дні дотримуватися постільного режиму. Терміни загоєння рани залежать від обсягу операції, її методу та індивідуальних особливостей здоров'я.

Після втручання в прооперованій ділянці виникають невеликі болі та наявна набряклість. Болючі відчуття добре знімаються прийомом призначених лікарем знеболювальних засобів. Для профілактики інфікування рани можуть прописуватись антибіотики. Також пацієнту рекомендується приходити до лікаря на контрольні огляди.

До загоєння післяопераційної рани потрібно обробляти її антисептичним розчином та виконувати щоденні перев'язки стерильним матеріалом. До повної регенерації тканин варто відмовитися від фізичних навантажень, відвідування бань, саун, басейнів, соляріїв та пляжів. Шви, залежно від обраного способу видалення ліпоми, знімають після загоєння рани на 5–10 день.

У разі невдалого розташування пухлини або внаслідок особливостей будови жировика косметичний шов не завжди можна зробити непомітним. У таких випадках для покращення зовнішнього вигляду шкірного покриву призначаються фізіопроцедури та місцеві препарати для усунення шрамів та рубців.

Відкрити Згорнути down

Результати та ефект

У більшості випадків видалення ліпоми дає добрі результати. Малоінвазивні методи та дотримання всіх рекомендацій лікаря в післяопераційному періоді мінімізує ризики ускладнень.

Застосування лазерної методики дає відмінний естетичний ефект і в 90 % випадків допомагає запобігти рецидивам пухлини. Ендоскопічний спосіб та ліпосакція також рідко залишають сліди на шкірі. Покращує візуальний результат операції з допомогою скальпеля накладання косметичних швів.

Мінімальний ризик рецидиву ліпоми забезпечується під час видалення капсули жировика. Для своєчасного виявлення повторного розростання утворення рекомендується диспансерне спостереження в дерматолога чи хірурга. Огляди мають проводитись щорічно.

Дізнатися, як переноситься видалення ліпом за відгуками пацієнтів нашої клініки, можна у відповідному розділі сайту.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення під час видалення ліпоми

До основних наслідків операції з видалення жировиків належать:

 • інфікування та нагноєння рани;
 • кровотеча у разі пошкодження кровоносних судин;
 • формування гематоми;
 • ушкодження нервів;
 • рецидив пухлини;
 • шрами та рубці.

У разі правильної підготовки та дотримання всіх рекомендацій лікаря ускладнення після видалення ліпоми виникають дуже рідко. Скорочує можливість їхнього розвитку застосування малоінвазивних методик.

Відкрити Згорнути down

Переваги видалення ліпоми в нашій клініці

 1. Високий рівень кваліфікації та великий стаж хірургів.
 2. Можливість застосування малоінвазивних методів.
 3. Індивідуальний підхід.
 4. Чудовий естетичний результат.
 5. Сучасні та безпечні методи знеболювання.
 6. Низький ризик ускладнень.
 7. Високі вимоги до стерильності.
 8. Повна відповідність операційним стандартам JCI.
 9. Можливість цілодобового нагляду за пацієнтом.
 10. Комфортні палати.
 11. Оптимальне поєднання ціни та якості.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Скільки триває операція з видалення ліпоми за допомогою ліпосакції?

Тривалість ліпосакції видалення ліпоми залежить від розмірів утворення. У середньому операція займає трохи більше 15–30 хвилин.

Скільки гоїться шов після видалення ліпоми?

Загоєння швів після видалення ліпоми загалом займає 7–10 днів. Особливо ефективне малотравматичне висічення новоутворення лазерним методом, після якого рана гоїться за 5–6 днів.

Через скільки днів знімають шви після видалення ліпоми?

Під час виконання надрізу скальпелем видалення швів проводиться через 7–10 днів, якщо не спостерігається ускладнень. Після застосування лазерної технології шви знімаються на 5–6 день. Ліпосакція дає змогу видалити ліпому через невеликий прокол, має хороший косметичний результат та взагалі не потребує накладання шовного матеріалу.

Який роблять наркоз під час видалення ліпоми?

Під час операції з видалення підшкірної ліпоми для знеболювання зазвичай достатньо місцевої анестезії. У разі необхідності усунення глибоко розташованих жировиків проводиться консультація анестезіолога щодо виконання седації чи загального наркозу.

Чи може статися рецидив після видалення ліпоми?

Ймовірність рецидиву після видалення ліпоми залежить від правильності вибору методу усунення жировика та повноти вилущування капсули новоутворення. Максимально ефективний спосіб терапії при наявності такої пухлини визначається на консультації хірурга. Ризик повторного формування дефекту підвищується у разі спадкової схильності до появи жировиків.

Де можна видалити ліпому?

Ви хочете видалити ліпому в Києві та шукаєте досвідчених фахівців? Звертайтеся до підрозділу клініки МЕДІКОМ на Оболоні, зателефонувавши за вказаним на сайті номером або заповнивши форму для онлайн-запису або замовлення зворотнього дзвінка. Оператори контакт-центру швидко зв'яжуться з вами, нададуть відповідь на всі питання, уточнять вартість видалення ліпоми за допомогою різних методів і запишуть вас на прийом до лікаря на зручний час.

comment 28
Авершин Валерій Іванович
Заступник Головного лікаря стаціонару з хірургії, хірург вищої категорії, пластичний хірург, к.м.н., доцент
comment 26
Гаврилов Григорій Олександрович
Завідувач хірургічним відділенням, лікар-хірург вищої категорії, пластичний хірург, хірург-проктолог, онкохірург
comment 1
Андрєєв Сергій Володимирович
Лікар-хірург вищої категорії
comment 8
Дерев'янко Олександр Володимирович
Лікар-хірург першої категорії
comment 34
Корнієнко Олександр Володимирович
Лікар-хірург вищої категорії, проктолог
comment 10
Марищак Олександр Сергійович
Лікар ортопед-травматолог
comment 45
Меркотан Володимир Георгійович
Лікар-хірург вищої категорії, проктолог першої категорії
comment 5
Паламарчук Леся Дмитрівна
Лікар-хірург, проктолог другої категорії
comment 7
Савченко Оксана Михайлівна
Лікар-хірург, судинний хірург першої категорії
comment 11
Симулик Євген Володимирович
Пластичний хірург вищої кваліфікаційної категорії, судинний хірург, к.м.н.
comment 41
Счастний Володимир Михайлович
Лікар-хірург вищої категорії, судинний хірург, флеболог, проктолог, спеціаліст з бариатричної хірургії
comment 8
Юзвік Костянтин Олексійович
Лікар-хірург, хірург-онколог першої категорії

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Операції
3618. * Видалення ліпоми методом ліпосакції

20000 грн

Більше Згорнути down
5307. * Видалення об'ємного утворення (ліпома/кіста) на обличчі

30000 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Хирургия
Консультація хірурга
Загальна хірургія
Загальна хірургія
Биопсия
Біопсія
Пластична хірургія
Пластична хірургія

Вiдгуки

29.03.2024 15:18
Максим

В цій клініці реально відчувається Європа. Якість фахівців, робота за найвищими протоколами. Ну й те, що мою ліпому видалили щадним методом - то просто клас!

20.01.2024 13:25
Лідія Антонівна

В моєї куми залишилися не найкращі враження від цієї операції пару років тому в звичайній лікарні. Тому вона мені сказала однозначно, щоб я зверталася в Медіком тут у нас на Оболоні. Її порада виявилося дуже хорошою, бо дійсно в цій клініці все пройшло на найвищому рівні.

02.12.2023 20:07
Галина

Затянула з походом до лікаря. Спочатку хотіла пухлину прибрати різними примочками. Але собі лише гірше зробила. Коли вже прийшла в Медіком, то там відразу порекомендували операцію. Зробили швидко. Вже фактично й забула про цю проблему.

17.08.2023 16:32
Нікіта

Звернувся в клініку Медіком бо з'явилася маленька шишка на руці. Не турбувала однак хотів перевірити що це за пухлина. Після консультації спеціаліста поставили діагноз ліпома. Лікар розробив чіткий план лікування та систематично оцінював розмір пухлини. Завдяки своєчасному зверненню вдалося позбутися ліпоми медикаментозними маніпуляціями. Тому висловлюю вдячність за такий підхід до мого лікування.

21.02.2023 10:32
Лариса Геннадіївна

Моє лікування ліпоми включало використання лазерної терапії, яку лікарі порадили через її менш інвазивний характер та швидке одужання. Я задоволена результатом. Процедура видалення пухлини пройшла швидко.Тепер я відчуваю полегшення та вдячна лікарю за усунення дискомфорту. Раджу всім хто має аналогічну проблему звертатися в клініку Медіком.

17.09.2022 21:32
ANDRIY

Наважився на видалення ліпоми на голові в клініці Медіком. Ставлення до пацієнта на високому рівні, сучасне обладнання, кваліфіковані спеціалісти дійсно вражають. Пройшов повний комплекс обстеження новоутворення. Процедура видалення пройшла під анестезію без ускладнень. Шраму майже не видно. Дякую за прекрасний результат.

10.12.2021 12:59
Елена Ивановна

Валерий Иванович Авершин, как же я благодарна вам за ваши золотые руки! У меня на теле появилась некрасивая шишка, она не болела, росла медленно, но очень портила внешний вид. Операции я очень боялась, поскольку шрамы женщину не украшают. По совету подруги, у которой была подобная процедура на шее, я обратилась в клинику МЕДИКОМ. Быстро прошла необходимые анализы. В клинике очередей нет! Со здоровьем у меня все в порядке и противопоказаний к операции не было. Врач заверил меня, что шрамов не будет и все заживет очень быстро. Мне назначили день операции. Ее проводили в подразделении на улице Оболонская набережная, дом 9. Боли я не чувствовала совсем. Через пару часов после операции небольшие боли были, но я принимала назначенные препараты, и они быстро устранялись. Я регулярно делала перевязки и выполняла все назначения врача. Через 6 дней мне сняли швы и скоро там не было даже следа ни от жировика, ни от операции. Теперь я с удовольствием смотрю на свое отражение в зеркале! Валерий Иванович, спасибо вам! Вы волшебник! Мне очень понравилась клиника. Тут хорошо относятся к каждому пациенту, очень уютно, всегда чисто. Своего хирурга и МЕДИКОМ буду рекомендовать всем!

23.11.2021 16:27
Ростислав

Особо благодарна Григорию Гаврилову за профессионализм! Я публичный человек и внешность важна для меня. Липома на шее очень портила впечатление. Обратился в клинику Медиком, быстро обследовался и мне провели операцию. Все прошло замечательно: без боли, почти без крови, без осложнений и шрамов. Теперь даже я забываю где был узелок на шее. Григорий Александрович, я благодарен вам и буду рекомендовать знакомым и родственникам!

03.10.2021 19:03
Надежда

У меня на ноге был большой жировик. Он очень мешал, было неприятно задевать его одеждой и окружающими предметами, я не могла носить короткие юбки и шорты. Подруга направила меня в МЕДИКОМ. Мне провели операцию и все быстро зажило. Я не верила, что на ноге не будет шрамов, но оказалась неправа. Все отлично! Еще мне очень понравилась клиника. Тут нет очередей, работают опытные и внимательные специалисты, анализы делают быстро.

19.09.2021 10:11
Дмитрий Галицкий

Обратился к Гаврилову Григорию Александровичу по поводу некрасивой шишки на спине. Оказалось, это жировик. Мне провели операцию в Медиком на Оболонской набережной, 9. Процедура прошла небольно и успешно. Клиникой в целом остался доволен, все неплохо организовано. Григорий Александрович, спасибо вам.

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down