exit
search serach
КТ легенів в Києві на Оболоні
1132. * КТ органів грудної клітини (включена вартість диска)
1950 грн.
Більше Згорнути down

КТ легенів у Києві на Оболоні

Вас турбує тривалий кашель? Підвищилася температура, є задишка, біль у грудях, слабкість? Поява цих та деяких інших симптомів може вказувати на розвиток захворювання легень, та для його діагностики необхідно пройти комплексне обстеження у спеціаліста. Провести КТ легень у Києві на Оболоні на інноваційному обладнанні та отримати точні результати можна в підрозділі клініки МЕДІКОМ.

КТ легень — це неінвазивне, безпечне та високоінформативне дослідження, яке дає змогу візуалізувати тканини легень пошарово та отримувати детальні позрізові знімки для вивчення тривимірної моделі органів. Залежно від показань, це дослідження виконується без контрасту або з його застосуванням.

У клініці МЕДІКОМ використовується найновіший мультиспіральний комп'ютерний томограф Toshiba Aquilion Lightning SP (160 зрізів), на якому можна обстежити пацієнтів, що мають масу до 205 кг.

Проведення КТ легень дає змогу швидко отримувати необхідні для встановлення діагнозу та призначення лікування дані та вважається «золотим стандартом» діагностики багатьох захворювань. У нинішній складній епідеміологічній ситуації дослідження стало надзвичайно затребуваним для виявлення атипової пневмонії та діагностики COVID.

Відкрити Згорнути down

Що показує КТ легенів?

КТ легень — це особливий вид рентгенографічного дослідження, що ґрунтується на пошаровому скануванні тканин рентгенівськими променями та отриманні знімків великої кількості зрізів органів. Це допомагає отримувати максимально докладну та точну інформацію про стан легень. У разі необхідності зрізи можна робити дуже тонкими та розглядати тривимірну модель досліджуваної ділянки або патологічного вогнища.

Виконання комп'ютерної томографії легень дає змогу отримувати детальну інформацію про стан легеневої тканини, лімфатичних вузлів, бронхіального дерева, легеневих артерій та вен, аорти та інших кровоносних судин. Пошарові знімки допомагають виявляти навіть початкові стадії розвитку осередкових та дифузних уражень, оцінювати їхнє розміщення, поширеність та характер.

Під час дослідження додатково може оцінюватися стан серця, кісткової структури грудної клітки, стравоходу та середостіння. У разі необхідності виконується вимір не тільки щільності тканин легень, але й патологічного вогнища, що знаходиться в органі.

З урахуванням ймовірного діагнозу призначаються такі види КТ легень:

 • спіральна — виконується для отримання тривимірної моделі органів;
 • з контрастним посиленням — проводиться для посилення візуалізації судин та виявлення атеросклеротичних пошкоджень, аневризм, мальформацій, тромбозів, компресій тощо.

КТ легень у Києві може проводитися за будь-якою методикою. Дослідження застосовується як самостійна методика або доповнюється УЗД легень, МРТ, біопсією, лабораторними аналізами та іншими дослідженнями. Показання при цьому формуються у суворій залежності від конкретного клінічного випадку.

Розшифровка КТ

Відкрити Згорнути down

Показання для КТ легень

Показаннями до КТ легень є такі патології та захворювання:

 • ХОЗЛ
 • Астма
 • Плеврит
 • Емфізема
 • Ателектаз
 • Саркоїдоз
 • Туберкульоз
 • Кісти легенів
 • Абсцес легень
 • Емпієма плеври
 • Гіпоплазія легені
 • Доброякісні новоутворення
 • Бронхіти різної етіології
 • Травмування грудної клітки
 • Рак легень та поширені метастази
 • Наявність сторонніх тіл тощо
 • Пневмонії будь-якого походження
 • Накопичення газу, рідини, крові та гною в легенях
Відкрити Згорнути down

Курцям зі стажем і пацієнтам з високим ризиком онкологічних захворювань КТ легень може виконуватися в профілактичних цілях один раз на 1–2 роки.

Застосування комп'ютерної томографії легень в онкології допомагає виявляти новоутворення на ранніх стадіях, оцінювати поширеність пухлинного процесу, місце розвитку та кількість метастазів. Після проведення лікування КТ виконується для своєчасної діагностики рецидивів пухлини.

Крім діагностики, показаннями для КТ легень є необхідність:

 • складання плану операції та визначення її обсягу;
 • визначення ефективності хірургічного лікування;
 • уточнення точки для біопсії або плевральної пункції;
 • моніторинг успішності консервативної терапії при COVID;
 • оцінки динаміки захворювання у разі хіміотерапії раку легені.

Залежно від мети дослідження направлення на КТ ОГК видає лікар пульмонолог, фтизіатр, терапевт або онколог. КТ легень без направлення проводиться, але важливо пам'ятати: у разі призначення обстеження лікарем він може точніше оцінити рівень променевого рентгенологічного навантаження та врахувати всі протипоказані фактори.

Відкрити Згорнути down
Консультація терапевта
Консультація терапевта
Консультация пульмонолога
Консультація пульмонолога
Онкологія
Консультація онколога
УЗИ легких
УЗД легень
Детский фтизиатр
Консультація фтизіатра
Скринінг раку легенів

КТ легень: протипоказання

Абсолютність протипоказань до КТ легень визначається лікарем індивідуально.

Обмеженнями для виконання комп'ютерної томографії без контрасту можуть бути такі стани:

 • вагітність або лактація;
 • дитячий вік;
 • неможливість збереження нерухомого стану внаслідок сильних болів або інших порушень;
 • невідповідність маси тіла чи габаритів із технічними характеристиками томографа;
 • деякі психічні розлади.
Відкрити Згорнути down

КТ із контрастуванням не виконується у разі виявлення деяких патологій:

 • бронхіальна астма та інші алергічні реакції;
 • хвороби щитоподібної залози;
 • цукровий діабет або діабетична нефропатія;
 • ниркова та печінкова недостатність;
 • алергія на йодовмісні препарати.

У разі чіткого аналізу та врахування протипоказань негативні наслідки КТ легень зводяться до мінімуму.

 

Підготовка пацієнта до КТ легень

Під час виконання комп'ютерної томографії легень без контрасту спеціальна підготовка не потрібна. Пацієнт лише перед початком процедури має зняти металовмісні предмети.

У разі призначення КТ із контрастом лікар уважно вивчає анамнез хвороби та скарги пацієнта. У разі виявлення підозри на протипоказання призначаються необхідні аналізи, ЕКГ та інші дослідження. Обов'язково виконується проба на контрастний препарат для виявлення можливої алергічної реакції. У разі відсутності протипоказань призначається дата, коли можна зробити КТ легень із контрастом. За 4–6 годин до виконання процедури варто уникати прийому їжі та будь-яких рідин.

Ви отримаєте докладну інструкцію, як підготуватися до КТ легень, від свого лікаря або консультанта цілодобового контакт-центру клініки МЕДІКОМ.

Відкрити Згорнути down

Як проходить КТ легень?

Пройти КТ легень можна у спеціально обладнаному кабінеті. Для виконання знімків пацієнт роздягається до пояса, лягає на стіл томографа на спину, фахівець попереджає його про необхідність збереження нерухомого стану. Лікар-лаборант рентген-кабінету спостерігає за пацієнтом у оглядове віконце. Весь процес суворо контролюється.

Якщо робиться КТ легень із контрастом, то у вену встановлюється катетер, через який препарат вводиться за допомогою автоматичного інжектора. Легкі побічні ефекти від контрастного засобу у вигляді присмаку йоду в роті, свербіння шкіри усуваються самостійно.

Стіл засувається до томографа. У разі необхідності пацієнт може звернутися до лікаря, що перебуває в сусідній кімнаті, через спеціальний переговорний пристрій.

Діагностика може бути психологічно некомфортною для тривожних пацієнтів або людей із клаустрофобією. У цьому разі КТ виконується під седацією.

Під час виконання серії знімків пацієнт не відчуває болю чи інших дискомфортних відчуттів. У разі потреби лікар може попросити хворого ненадовго затримати подих або зробити глибокий вдих. Тривалість сканування становить від 5 до 10 хвилин.

Дізнатися, як переноситься процедура, можна у відгуках про КТ легень. У разі дотримання підготовчих дій згідно з настановами процедура КТ легенів не має жодних ускладнень. Після завершення процедури пацієнт може вирушати додому.

У разі введення контрасту варто пити більше для швидкого видалення препарату через нирки. Проведення обстеження не впливає на загальний стан та здатність керувати автомобілем.

КТ легенів на Оболоні
КТ обстеження органів грудної клітини
Відкрити Згорнути down

Результати КТ легень

Підготовка результатів з описом КТ дослідження займає приблизно 2 годин. Розшифровка КТ легень видається пацієнту на руки. Вона використовується лікарем для встановлення діагнозу. У разі потреби призначаються додаткові дослідження для уточнення діагнозу. У складних випадках результати КТ легень у Києві можуть оцінюватися на консиліумі відразу кількома фахівцями. Це є запорукою встановлення точного діагнозу та складання оптимального лікувального плану. Крім того, для аналізу динаміки розвитку виявленої патології важливо зіставити результати останнього обстеження з попередніми діагностичними висновками, які є у пацієнта.

Відкрити Згорнути down

Переваги КТ легень у нашій клініці

Під час виконання КТ легень на Оболоні пацієнт може розраховувати на такі критерії якості:

 1. Висока точність діагностики.
 2. Можливість проведення діагностики у пацієнтів із великою вагою (до 205 кг).
 3. Сучасне обладнання.
 4. Запис через контакт-центр 24/7.
 5. Отримання результатів впродовж 2 годин після завершення КТ.
 6. Можливість проведення знімків при клаустрофобії після виконання седації.
 7. Відсутність обмежень для процедури у разі наявності в тілі електронних пристроїв або металевих імплантатів та протезів.
 8. Можливість госпіталізації в комфортабельний терапевтичний стаціонар чи хірургічне відділення для лікування виявленої патології.

Записатися на КТ легень у підрозділі клініки на Оболоні можна за вказаним на сайті телефоном або після заповнення форми для онлайн запису або замовлення зворотнього дзвінка. Оператори контакт-центру швидко відреагують на кожну заявку, нададуть інформацію про правила підготовки до КТ легень та ціни на дослідження з контрастом та без.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що краще: КТ легень чи флюорографія?

Флюорографія застосовується як скринінгова профілактична методика рентгенодіагностики, виконується в одній проєкції й не може давати такої чіткості знімків, як КТ легень. Комп'ютерна томографія має велику вартість та тривалість, але надає лікарю максимально повну інформацію про стан легень у вигляді позрізових знімків.

Що показує КТ легень при пневмонії?

КТ легень при пневмонії — це максимально достовірне та точне дослідження, яке може призначатися терапевтом за певних симптомів або показників лабораторних аналізів. Отримані знімки допомагають виявляти осередки запалення на початкових етапах його розвитку. Там можуть виявлятися тіні низької інтенсивності, вогнища та муфти, консолідації, симптом матового скла. Для підтвердження діагнозу про вірусну пневмонію пацієнту призначається тест ПЛР.

Чи можна робити КТ легень під час вагітності?

КТ легень надає променеве навантаження та протипоказане під час вагітності або наявності підозр на неї. При отриманні знімків здійснюється вплив іонізуючого випромінювання, яке небезпечне для плода. Особливо негативно променеве навантаження позначається на здоров'ї майбутньої дитини в першому триместрі. Саме тому КТ під час вагітності призначається лише у виняткових випадках: при скаргах та підозрах на ТЕЛА, ЛМІ чи поєднану травму. Після процедури жінці варто повідомити про виконання КТ акушер-гінекологу, оскільки в її положенні рекомендується пильніше спостереження вагітності для уникнення аномалій розвитку та патологій плода. Як безпечну альтернативу в деяких випадках використовують УЗД легень.

Чи потрібно робити КТ легень при легкій формі коронавірусу?

Проведення комп'ютерної томографії легень не потрібне при неускладнених формах коронавірусної інфекції, підтвердженої тестом на антиген COVID-19. Для призначення дослідження показанням є прояви пневмонії, які можуть спричиняти коронавірус. До них належить низка симптомів: задишка та нестача повітря, сухий кашель, дискомфорт та біль у грудях.

Де зробити КТ легень?

Ви шукаєте клініку, у якій можна виконати КТ легень та отримати достовірні результати? Зробити КТ легень у Києві можна в підрозділі клініки МЕДІКОМ на Оболоні. У разі необхідності ви зможете отримати консультацію лікаря-пульмонолога, терапевта чи спеціаліста іншого профілю, доповнити діагностику іншими методиками. Звертайтеся для виконання КТ легенів у МЕДІКОМ і ви оперативно отримаєте точні результати!

Відкрити Згорнути down

Лікарі

comment 10
Коваль Станіслав Сергійович
Завідувач відділенням променевої діагностики (стаціонар), лікар-рентгенолог, к.м.н. (Ph.D.)
comment 3
Богдановський Олександр Олексійович
Лікар-рентгенолог другої категорії
comment 2
Дворянова Тетяна Миколаївна
Лікар-рентгенолог, радіолог вищої категорії
comment 2
Ящук Юрій Іванович
Лікар-ренгенолог першої категорії

Вартість КТ легенів

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
1236. * КТ органів грудної клітки з контрастуванням (включена вартість диска, контрасту)

4200 грн

Більше Згорнути down
Аналізи
1334. Креатинін (Cito!)

240 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

25.02.2022 10:09
Федор

Я лечился в клинике МЕДИКОМ у Лысак Юлии Владимировны. Врач мне очень помогла, за что ей отдельная благодарность. КТ легких с контрастом проводил впервые. Немного переживал, но все прошло быстро с комфортом (можно сказать). Буду ещё обращаться и рекомендовать близким.

25.02.2022 10:07
Инесса

Огромное спасибо онкологу Лобановой Ольге Евгеньевне. Очень внимательный доктор! Наблюдалась у неё с подозрением на рак молочной железы. Что пережила... но к великому счастью все обошлось.

14.02.2022 19:32
Анна Аристарховна

Хочу выразить огромную благодарность врачу пульмонологу из клиники МЕДИКОМ. После КОВИД я плохо себя чувствую. Что я пережила за это время, просто ужас. Я решила восстанавливаться. С этой целью обратилась к Гришило Антону Павловичу. Мне все понравилось: быстрые анализы, КТ легких. Спасибо!

19.01.2022 07:54
Игорь

После перенесенного коронавируса решил сделать повторное КТ легких. Попал на прием к терапевту Елене Алексеевне Каструбе в клинику МЕДИКОМ. Доктор отговорила от лишнего КТ, но дала направления на анализы, чтобы убедиться, что нет воспаления. Разумно! Ценю такой подход! 5

29.11.2021 11:24
Ирина Анатольевна

Когда получила результат теста на ковид, была ошарашена. Я поняла, в государственных клиниках мне делать нечего. По совету лучшей подруги я обратилась в МЕДИКОМ. Клиника мне понравилась с первого раза. Уютно и чисто. Я попала на прием к молодому и грамотному доктору Лукьянову Сергею Александровичу. Он внимательно выслушал меня, задал много вопросов, осмотрел. Назначил КТ легких, так как анализы крови были нехорошие. КТ легких делала в новой клинике на Оболони. Я была приятно удивлена пунктуальностью. В государственных клиниках такого не встретишь. На анализы сидишь в очереди, на процедуры тоже. Изнурительное ожидание, волнение, как мы все понимаем, не прибавляют здоровья. В этой частной клинике все по записи, четко и быстро. Результаты КТ получила через 2 часа. Доктор Лукьянов позвонил, рассказал, что принимать и как лечить пневмонию. Благодарна ему от всего сердца! Лечилась 2 недели дома без госпитализации и кислорода.

11.10.2021 12:46
Ольга

Лысак Юлия Владимировна - лучший врач клиники МЕДИКОМ. Быстро и доступно объясняет зачем назначает КТ легких или анализы. Все прошло отлично. Рекомендую.

10.09.2021 08:47
Григорий Игоревич

Выражаю огромную благодарность Лысак Юлии Владимировне, врачу клиники МЕДИКОМ. Пульмонолог принимает по адресу: проспект Героев Сталинграда, 6 Д. Врач мне нравится: спокойная и доброжелательная. Я прохожу у нее лечение с ХОБЛ. На клинику наткнулся совершенно случайно. Я раньше наблюдался у врача в районной поликлинике. Но после переезда из Донецка долго не мог найти врача. Юлия Владимировна с первого раза внушила мне доверие, она - профессионал своего дела. В клинике все делают быстро: анализы, процедуру КТ легких и другие врачебные манипуляции. В клинику можно попасть после работы, что тоже очень важно. Я советую сюда обращаться всем своим знакомым.

21.07.2021 11:15
Юлия

Спасибо пульмонологу Гришило А.П. Врач принимает на Печерске, ж/к Престиж Холл в клинике Медиком. Мне назначили КТ легких с введением контраста. Процедуру хорошо перенесла. Доктор подробно объяснил, как подготовиться, успокоил. По результату получила подробную консультацию с планом лечения. Рада, что оно помогает!

Показати ще 3

arrow

Всього 8 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down