Видалення стрижневого мозоля
Стрижневі мозолі – це потовщені ділянки шкіри з твердою серцевиною, які можуть виникати на різних частинах стопи. Це можуть бути бічні поверхні, подушечки під пальцями, п’ятки та інші місця, що постійно зазнають натискання. Іноді вони схожі на маленькі зернинки з грубими нашаруваннями шкіри, а можуть сягати великих розмірів і бути досить болючими. Таким чином шкіра намагається захиститися від тиску на навантаження.
Причини стрижневого мозоля
В більшості випадків появу стрижневого мозоля пов’язують з неправильно підібраним або тісним взуттям, яке людина носить довгий час. Особливо це стосується високих підборів та вузьких носів. Відомо, що вони створюють величезний тиск як на пальці ніг, так і на стопи, тому жінки страждають від мозолів набагато частіше.
Також стрижневий мозоль з'являється в місцях тертя, наприклад, при носінні туфель або босоніжок без шкарпеток. Додатковими чинниками можуть бути травми, інфекції, старіння з втратою еластичності шкіри та деформації стопи (плоскостопість, молотоподібний палець, неправильна хода). Людина, яка багато часу проводить на ногах, теж має більший ризик появи мозолів.
Сухі мозолі зі стрижнем відрізняються від натоптишів своєю глибиною, розміром та лущенням шкіри навколо. Нерідко шкіра на цій ділянці роздратована та набрякла, що завдає додаткового болю.
Лікування стрижневого мозоля
Діагностика мозолів не викликає складнощів. Достатньо зовнішнього огляду, щоб виявити ділянки потовщення з затверділою серцевиною.
Існують різні методи видалення стрижневого мозоля стопи: консервативні, апаратні та хірургічні. Кожний з них має свої покази та переваги.
Як краще видалити мозоль зі стрижнем, вирішує лікар-подолог. Все залежить від того, наскільки сильний біль викликають мозолі, чи є ускладнення або хронічні захворювання, при яких консервативне лікування може затягнутися.
Консервативне лікування підходить здоровим людям, які не відчувають сильного болю та дискомфорту. Метод включає в себе носіння просторішого та зручного взуття, використання мозолевих пластирів, спеціальних розчинів та інших процедур для розм’якшення загрубілої шкіри.
Засоби для видалення мозолів називаються кератолітиками та продаються в аптеках. Вони містять досить агресивні складові, тому самостійне лікування може бути довгим (іноді більше 2-4 тижнів) та досить шкідливим. Краще звернутися за консультацією до спеціаліста ― лікаря-подолога.
Також, за наявності мозолів, шкіра стопи потребує ретельного зволоження. Варто потурбуватися про регулярний педикюр та слідкувати, щоб нігті на ногах були правильно підстрижені. Такий гігієнічний догляд допоможе підтримувати правильне положення пальців та здоров’я стоп і після видалення мозолів.
Хірургічне видалення стрижневого мозоля показано:
- пацієнтам з цукровим діабетом та іншими захворюваннями, що є причиною ослабленого кровообігу та порушень чутливості (нейропатій), які ускладнюють процеси загоєння;
- пацієнтам, у яких мозоль ускладнився інфікуванням;
- пацієнтам, які скаржаться на сильний біль та дискомфорт під час ходьби;
- якщо причиною мозолів стала деформація стопи або пальців.
Оперативне втручання проводиться під місцевим знеболенням, потребує невеликого розрізу (до 1 см) та триває 15-20 хвилин. Після зняття швів ще на один-два тижні потрібно виключити фізичне навантаження та носіння звичайного взуття, а стопи тримати сухими та чистими, аби запобігти інфікуванню. Повне загоєння після хірургічного видалення стрижневого мозоля може відбуватися протягом 6 тижнів та довше.
Більш м’яким та ефективним методом є апаратне видалення стрижневого мозоля. Спочатку лікар оглядає стопи, виявляє можливі дефекти, опитує пацієнта стосовно особливостей діяльності, наявності хвороб та інших питань.
Під час процедури подолог обробляє шкіру за допомогою спеціального апарата та різних насадок (фрез), поступово видаляючи мозоль і стрижень. Це дозволяє не травмувати здорові тканини навколо та позбутися мозолів надовго. В клініці МЕДІКОМ використовують сучасний апарат для медичного педікюру HADEWE Veloria (Німеччина) та сертифіковані уходові засоби Podofarm, Suda, що підсилюють та закріплюють ефект лікування. Такий метод не потребує реабілітаційних заходів та підходить більшості пацієнтів.
Рекомендації після видалення стрижневого мозоля
Для запобігання появі нових мозолів варто дотримуватися таких рекомендацій:
- підібрати зручне взуття, можливо доведеться перейти на більший розмір або повноту, тому що форма та розмір стопи можуть змінюватися (це може бути пов’язано з віком, збільшенням ваги, вагітностями та особливостями професійної діяльності);
- навчитися робити гімнастику та масаж для стоп, щоб підтримувати в тонусі м’язи та зв’язки ― це допоможе витримувати навантаження;
- ретельно доглядати за стопами ― щодня мити з милом, висушувати та зволожувати кремом, якщо ноги потіють, можна використовувати присипку з тальком;
- регулярно робити медичний педикюр, під час якого бережно видаляється загрубіла шкіра, мозолі на початковій стадії, зволожуються стопи та правильно підстригаються нігті;
- за наявності захворювання суглобів, що вражає стопи та пальці, підібрати спеціальні ортопедичні вкладки чи силіконові накладки для взуття;
- не використовувати самостійно гострі бритви або леза для видалення мозолів, тому що це може спровокувати глибокі поранення та інфікування;
- якщо мозолі з’являються знов, отримати консультацію подолога, а при необхідності інших спеціалістів (ендокринолога, дерматолога, інфекціоніста, ортопеда).
Питання-Відповідь
Чим небезпечний стрижневий мозоль?
Стрижневий мозоль небезпечний своїми ускладненнями ― запаленням та набряком шкіри, тріщинами та подальшим інфікуванням. А якщо намагатися видалити самостійно за допомогою леза або агресивних засобів, то можна серйозно травмувати шкіру стопи.
Як відрізнити стрижневий мозоль від бородавки?
Стрижневий мозоль — це ділянка загрубілої шкіри з твердою серцевиною, яка може спричиняти біль та дискомфорт при ходьбі і пов’язана з тиском та навантаженням. Бородавка ― це захворювання вірусної природи, зазвичай це м’яке бугристе утворення. При детальному огляді за допомогою дерматоскопу можна побачити друзи (корені), що йдуть в глибину бородавки.
Скільки часу триває видалення стрижневої мозолі?
Час видалення стрижневої мозолі залежить від методу лікування. Якщо це консервативна терапія, то це може зайняти від 2 до 4 тижнів, хірургічне втручання триває 15-20 хвилин, але загоєння та відновлення може розтягнутися на 6 тижнів і більше. Максимально швидкий результат можна отримати при апаратному лікуванні ― процедура триває 40-60 хвилин, за цей час повністю видаляється мозоль зі стрижнем, а реабілітація не потрібна.
Що таке піднігтьова мозоль?
Піднігтьова мозоля виникає на пальцях ніг і пов’язана з постійним тертям та недоліками нігтів, а саме: занадто довгі або короткі нігті, неправильний зріз, деформація нігтя та стопи. Такий мозоль тисне на м’які тканини, викликає біль під час ходьби та запалення нігтьового валику. Найбільш дієве лікування ― апаратне, після консультації подолога.
Лікарі
Видаленням стрижневого мозоля в Києві займається провідний подолог в клініці МЕДІКОМ на Печерську. Записатися можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном (044)503-77-77.
Вартість видалення стрижневого мозоля
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
4804. Діагностика стопи із застосуванням подоскопа
|
380 грн
запис на прийом
|
4777. Видалення піднігтьового та стрижневого мозоля
|
550 грн
запис на прийом
|
4798. Оброблення бородавки
|
430 грн
запис на прийом
|
4825. Видалення мозолі
|
480 грн
запис на прийом
|
4768. Медичний апаратний педикюр, профілактичний
|
1200 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Костянтин Миколайович, спасибі вам за вашу роботу. Прибрали нарешті цей наростень, який вже пару років не давав мені спокою і я не знав, що з цим робити. Головний урок від усього цього - треба відразу звертатися до професіоналів.
Результат хороший - мозоль був видалений безболісно і залишився тільки позитивний слід в пам'яті про цю клініку. Дякую лікарям Медіком за догляд і високий рівень професіоналізму!
Откладывала свой визит к врачам до той степени, что уже не могла нормально ступить. Думала, что обойдусь рекламированными силиконовыми устелками. Но пришлось удалять усложненный мозоль. Хотя очень довольна, что все прошло без осложнений. Врачам особое спасибо!