exit
search serach
Біохімічний аналіз крові в Києві

Біохімічний аналіз крові в Києві

Лабораторні аналізи можуть бути призначені на прийомі в лікаря при банальному кашлі, болях у животі, гіркоти в роті або стрибках тиску. План діагностики може складатися з різних досліджень, але часто охоплювати такий лабораторний тест, як біохімія крові. Провести біохімічний аналіз крові та швидко отримати точні результати можна в клініці МЕДІКОМ.

Біохімічний аналіз крові — один із найпоширеніших методів діагностики. Він допомагає лікарям отримувати інформацію про стан білкового, вуглеводного та ліпідного обміну, оцінювати функції внутрішніх органів, виявляти активні ревматичні чи запальні процеси, визначати потребу організму в різних мікроелементах.

Біохімія — це безліч показників. Вона може бути комплексною або проводитись для аналізу конкретних показників, зазначених лікарем (ліпідного профілю, креатиніну, вітамінів, мікроелементів).

Відкрити Згорнути down

Види біохімії крові

Відхилення в нормах біохімічного аналізу крові можуть виявлятися під час проведення дослідження на:

 • основні показники біохімічного аналізу крові (скринінгові): загальний білірубін, АСТ, АЛТ, холестерин, загальний білок, креатинін, сечовину, глюкозу;
 • окремі показники: альфа-амілазу, альфа-1-антитрипсин, антистрептолізин-О (АСЛ-О), C-реактивний білок, тропонін, сироваткове залізо, натрій, хлор, магній, калій, кальцій, феритин, ревматоїдний фактор, фолієву кислоту, вітаміни А, групи В (В1, В2, В3, В5, В6, В7, В12), С, Е, К1, D тощо.

Показання до призначення стандартної або біохімії крові за окремими показниками визначаються лікарем.

Відкрити Згорнути down
Анализ на креатинин
Аналіз на креатинін
Холестерин
Холестерин: норма і відхилення
Печеночные пробы
Печінкові проби
Глюкозотолерантный тест
Глюкозотолерантний тест
Анализ на С-реактивный белок
Аналіз на С-реактивний білок
Анализ на билирубин общий
Аналіз на білірубін загальний

Показання

Біохімічний аналіз крові призначається для діагностики соматичних та інфекційних захворювань, що впливають на функціонування внутрішніх органів. Зазвичай він рекомендується при симптомах:

 • уражень печінки (жовтушності слизових та шкіри, зміні кольору калу та сечі, постійної гіркоти в роті, свербежу шкіри тощо);
 • порушень гормональної секреції (різкого набору або зниження ваги без очевидної причини, порушення обміну речовин тощо);
 • цукрового діабету (сухості у роті, постійній спразі, різкому зниженні ваги без об'єктивної причини, підвищеної стомлюваності тощо);
 • патологій нирок (порушення сечовипускання, набряки, відхилення в результатах аналізу сечі, болі в проєкції нирок тощо);
 • захворювань суглобів (больовому синдромі, ознаках запалення суглобової сумки, утрудненості та зменшення обсягу рухів тощо);
 • захворювань крові (блідості шкіри та інших ознаках анемії, запамороченнях, відхиленнях у показниках загального аналізу крові);
 • патологій органів травної системи (болях у животі, ознаках запалення підшлункової залози, порушеннях травлення, печії, нудоті та блюванні, відрижці, запорах або діареї, метеоризмі тощо);
 • патологій серця та судин (стрибках АТ, прискореному або сповільненому пульсі, болях у ділянці серця, оніміння лівої руки тощо);
 • порушень водно-сольового обміну (судомах, ознаках зневоднення тощо).
Відкрити Згорнути down

Результати біохімічного аналізу крові бувають необхідні як для діагностики, так і контролю ефективності призначених препаратів та інших методів лікування. Також дослідження проводять для відстеження стану здоров'я пацієнтів, які перебувають на диспансерному обліку або проходять обов'язкові профогляди.

Аналіз біохімічних показників крові обов'язково призначається перед хірургічним втручанням і часто входить до передопераційного пакету досліджень.

У профілактичних цілях перевіряти основні показники біохімічного аналізу крові лікарі рекомендують один раз на рік.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання

Біохімічний аналіз крові не повинен проводитися у разі недотримання правил підготовки до дослідження. З ними пацієнта ознайомлює лікар, оператор чи адміністратор медичного центру. У разі неправильної підготовки до біохімічного аналізу крові отримані дані будуть недостовірними та ускладнять діагностику.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до біохімічного аналізу крові

У разі призначення дати дослідження лікар зважає, які препарати пацієнт приймав протягом останніх 10–14 днів. За потреби деякі ліки скасовуються. Перед здачею біохімії крові бажано не проводити жодних медичних маніпуляцій, уникаючи такі процедури, як рентгенографія, УЗД, ректальне дослідження, фізіотерапія, масаж, ЛФК, рефлексотерапія.

Пацієнту потрібно дотримуватися всіх правил підготовки до здавання біохімічного аналізу крові:

 • за 2 доби до забору крові припинити прийом вітамінно-мінеральних комплексів, біодобавок, лікарських трав (крім тих, про які знає ваш лікар);
 • за 2 доби варто утриматися від вживання алкогольних напоїв та спиртовмісних продуктів;
 • за добу відмовитися від смажених, гострих, жирних та копчених страв, екзотичної кухні;
 • за добу до процедури обмежити фізичні навантаження, поїздки, походи до спортзалу, басейну, сауни або лазні;
 • утриматися від їжі за 8–12 годин до забору крові (забороняються також соки, кава, чай та інші напої, крім чистої негазованої води в невеликій кількості);
 • за 1 годину до аналізу відмовитись від куріння;
 • у день дослідження уникати психоемоційних та фізичних навантажень (перед здаванням зразків крові варто заспокоїтися та відпочити протягом 10–15 хвилин).
Відкрити Згорнути down

Як проходить біохімічний аналіз крові?

Взяття крові проводиться маніпуляційною медсестрою в маніпуляційному кабінеті, приймальному відділенні або палаті.

Забір матеріалу для біохімічного аналізу крові здійснюється із вени. Найчастіше проводиться пункція венозних судин у ділянці ліктьового згину. Шкіра обробляється антисептичним розчином. Останнім часом у лабораторіях та клініках використовують вакуумні системи з пробірками для забору венозної крові. Це робить процедуру комфортнішою та безпечнішою для пацієнта та медпрацівника.

Після завершення маніпуляцій пацієнту рекомендується щільно притиснути змочений у спирті тампон до місця проколу та тримати руку зігнутою у лікті до повної зупинки кровотечі.

Биохимический анализ крови в Киеве
Биохимический анализ крови
Відкрити Згорнути down

Розшифровка біохімічного аналізу крові

Для отримання результатів лабораторії потрібно 1–2 дні. Аналіз може виконуватись терміново. У такому випадку до назви дослідження буде застосовано відповідну позначку латиницею — cito.

Результати можуть видаватися пацієнту на руки, відправлятися на електронну пошту, вказану в медичній карті, а також лікарю. Результати будь-яких досліджень не можуть передаватися родичам пацієнта та будь-яким 3-м особам.

Норми біохімічного аналізу крові залежать від віку та статі пацієнта. Референсні значення (межі норми для здорової людини) зазвичай вказуються в бланку з результатами дослідження. Розшифрування біохімічного аналізу крові проводить спеціаліст, який дав направлення на це дослідження.

Відкрити Згорнути down

Переваги біохімічного аналізу крові в нашій клініці

Лабораторна діагностика в клініці МЕДІКОМ — це:

 1. Проведення аналізів на сучасному експертному обладнанні.
 2. Швидке отримання результатів біохімічного аналізу крові.
 3. Підтверджена якість — лабораторія із сертифікацією ISO.
 4. Доступна ціна на біохімічний аналіз крові.
 5. Комфортні умови — усі аналізи набираються на місці.
 6. Ваш лікар отримає результат, коли він буде готовий.

Звертайтеся до клініки МЕДІКОМ, щоби зробити біохімічний аналіз крові в нашому медичному центрі на Оболоні чи Печерську. Вартість дослідження залежить від комплексу необхідних діагностики показників (визначаються лікарем). У разі потреби з результатами тесту можна записатися на консультацію терапевта, гастроентеролога, кардіолога, ендокринолога, гінеколога, уролога та інших профільних фахівців. Запис ведеться цілодобово за телефоном та на сайті.

Відкрити Згорнути down
Пов'язані послуги
Консультація терапевта
Консультація терапевта
Эндокринология
Прийом ендокринолога
Гастроентерологія
Консультація гастроентеролога
Консультація кардіолога
Консультація кардіолога
Лабораторная диагностика детей
Лабораторна діагностика дітей
Лаборатория
Лабораторна діагностика

Питання-Відповідь

Чим відрізняється загальний аналіз крові від біохімічного?

Загальний аналіз крові проводиться для лабораторного визначення кількості формених елементів крові (лейкоцитів та їхніх різновидів, тромбоцитів, еритроцитів), рівня гемоглобіну, швидкості осідання еритроцитів та деяких інших показників. Його результати відображають стан здоров'я загалом. Біохімія крові має прицільніше практичне застосування, оскільки в її результатах відображається кількісний вміст речовин, що дає змогу оцінити функції певних внутрішніх органів.

Скільки разів на рік потрібно здавати біохімічний аналіз крові для профілактики?

Профілактичні огляди проводяться щороку. До плану діагностики вноситься й біохімічний аналіз, відповідно його роблять 1 раз на рік.

Чи потрібне направлення на біохімічний аналіз

Направлення на біохімічний аналіз крові має видаватися лікарем після вивчення скарг, збору анамнезу, первинного огляду та складання плану діагностики. Фахівець визначає дату проведення дослідження, вказує в направленні необхідні для нього показники біохімії, а також знайомить пацієнта з правилами підготовки до аналізу. Аналіз може проводитись і без направлення лікаря.

Чи можна самостійно розшифрувати біохімічний аналіз крові?

Референсні значення вказані в бланку аналізу на біохімію крові, тому пацієнт може самостійно порівняти свої результати для виявлення відхилень. Однак для розшифрування біохімічного дослідження та постановки діагнозу необхідна консультація лікаря, який проведе комплексне оцінювання отриманих даних.

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1307. Загальний аналіз крові (Cito!), (час виконання 60 хв.)

650 грн

Більше Згорнути down
221. Глюкоза

180 грн

Більше Згорнути down
1334. Креатинін (Cito!)

240 грн

Більше Згорнути down
249. Холестерин

160 грн

Більше Згорнути down
250. Холестерин ліпопротеїдів високої щільності (ХЛВЩ)

160 грн

Більше Згорнути down
251. Холестерин ліпопротеїдів низької щільності (ХЛНЩ)

160 грн

Більше Згорнути down
209. Аланіламінотрансфераза (АЛТ)

190 грн

Більше Згорнути down
212. Аспартатамінотрансфераза (АСТ)

190 грн

Більше Згорнути down
Більше Згорнути down

210 грн

Більше Згорнути down
237. Сечовина, сироватка

170 грн

Більше Згорнути down
239. Загальний білок

190 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

19.02.2023 17:44
Онищенко Валентина

Здавала біохімічний аналіз крові в рамках планового профогляду. Обрала Медіком, так як вже зверталася до клініки раніше і знаю, що тут сучасні лабораторії і дуже кваліфіковані лікарі. Крім того, не треба стояти в черзі пів дня, все по запису. Та і результати прийшли досить швидко. Сервісом клініки, як завжди, залишилась задоволена.

02.11.2021 09:02
Игорь

С детства страдал болезнями ЖКТ. Ходил по государственным поликлиникам, но без особого успеха. Недавно увидел клинику МЕДИКОМ и решил записаться на прием с ноющими болями справа. Ходил в учреждение по адресу пр. Героев Сталинграда, 6Д. Принимала Гелбутовская Ольга Дмитриевна. Она внимательно меня выслушала, назначила анализы, включая биохимию крови. Раньше уже сдавал ее, поэтому знаю, как проходит процедура. В клинике нет очередей, прием Ольга Дмитриевна ведет строго по расписанию. Медсестры профессионально берут кровь. Результаты пришли быстро. На повторном приеме у врача узнал, что страдаю жировой дистрофией печени. Забеспокоился и разволновался конечно. Но Ольга Дмитриевна быстро успокоила меня и заверила, что болезнь обратима. Необходимо только соблюдать все назначения и изменить рацион питания. Такое участие и внимательность тронули меня. Теперь консультируюсь и сдаю анализы только в МЕДИКОМ. Ни разу не пожалел, что попал именно к этому гастроэнтерологу!

26.08.2021 11:27
Антон Егорович

Хочу выразить признательность Зарицкой Юлии Михайловне! Ей довольно долго пришлось со мной повозиться. Стал неважно себя чувствовать. Горечь во рту, слабость, усталость. Но все списывал на переутомление на работе. А потом стало совсем невмоготу, но работать же надо! Записался в МЕДИКОМ, чтобы по-быстрому сдать анализы. Клиника находится по адресу пр-т Героев Сталинграда, 6Д. Меня направили к Юлии Михайловне. Отличный врач-гастроэнтеролог. Назначила исследования, все сдавал на месте. По результатам биохимии крови и других тестов обнаружили болезнь печени - острый гепатит. Юлия Михайловна тут же назначила лечение, а еще сумела докопаться до причины. Зарицкая Юлия Михайловна - настоящий профессионал. Рекомендую всем обращаться в МЕДИКОМ именно к этому врачу!

10.08.2021 09:21
Єгор

Хочу сказати велике спасибі Огієнко Наталії Юріївні! Понад 4 роки ходив державними поліклініками. Ставили багато діагнозів: гастрит, рефлюкс, дисфункція жовчного міхура. Нічого певного не призначали, а почувався я погано. Наталія Юріївна серйозно поставилася до моєї проблеми, на прийомі уважно вислухала мене. Завела картку, призначила біохімію крові. Здав аналізи. Медсестри швидко провели процедуру, не змусили на мене чекати. У МЕДІКОМ на вул. Василя Тютюнника, 37/1 все чітко, немає черг, затишна атмосфера. На повторному прийомі наступного дня Наталія Юріївна мені пояснила, що я маю захворювання ШКТ, прописала лікування. Тепер лікуюсь і ходжу до клініки на планові огляди. Тут мене буквально поставили на ноги. Огієнко Наталія Юріївна - найкращий лікар-гастроентеролог!

23.07.2021 09:27
Юлия

Присяжнюк Наталья Валерьевна, огромное Вам спасибо! После ротавируса, перенесенного в тяжелой форме, мой ребенок приобрел хроническую форму гастродуоденита! Я устала ходить по государственным больницам к детским гастроэнтерологам, ведь лечение этих врачей не помогало. Чудом мы с дочкой попали в МЕДИКОМ по проспекту Героев Сталинграда, 6Д. Наталья Валерьевна назначила биохимию крови, УЗИ и другие анализы. С результатами пришли на повторную консультацию и наконец-то получили адекватное лечение! Оно помогает нам преодолеть сезонные обострения. Спасибо огромное Наталье Валерьевне!

17.06.2021 18:58
Олена

Хочу висловити подяку Кіналь Ганні Олегівні! Страждаю ендометріозом. Ходила лікарями, але ефективної допомоги не отримувала. Моя подруга порадила звернутись до клініки МЕДІКОМ за адресою пр-т Героїв Сталінграда, 6Д. Мене швидко записали на прийом до Кіналь Ганни Олегівни. Вона уважно вислухала мої скарги, призначила біохімію крові та інші аналізи. Кожна процедура робилася швидко, безболісно та без черг. З початком лікування мій стан швидко покращав. Сподіваюся, що подальші відвідування клініки будуть такими ж продуктивними!

30.05.2021 16:23
Илона

Арендарь Елена Анатольевна - отличный гинеколог и настоящий профессионал своего дела. Я пришла в МЕДИКОМ по адресу пр-т Героев Сталинграда, 6Д практически случайно. Честно говоря, уже просто не знала, куда идти со своими репродуктивными проблемами, и особо не надеялась. Но попала на прием к Елене Анатольевне, и она показалась мне хорошим врачом. Сразу же назначила все необходимые анализы, в том числе биохимию крови. Сейчас хожу только к этому гинекологу и всецело ей доверяю. Результаты лечения уже довольно неплохие. Клиника очень нравится.

16.05.2021 17:51
Инга

Спасибо Кочет Юлии Сергеевне! Обратилась с жалобами на боли в животе в клинику МЕДИКОМ по пр-ту Героев Сталинграда, 6Д. Врач приняла, осмотрела, назначила биохимию крови и ряд других исследований. Ходила на процедуры и лечилась дома. Все прошло. Тут очень отзывчивый персонал!

05.04.2021 13:11
Іван Іванович

Лікар-кардіолог Гершкович Ігор Вікторович - чудовий фахівець. Я літня людина. Після інфаркту вирішив ретельно стежити за здоров'ям та звернувся до клініки МЕДІКОМ на проспекті Героїв Сталінграда, 6Д. Мені лікар сподобався. Він уважно вислухав скарги, призначив загальний аналіз та біохімію крові, ЕКГ. Сказав, щоб я прийшов на прийом до нього вдруге після діагностики.

20.03.2021 11:36
Олег

Вирішив перевірити здоров'я. Звернувся до клініки МЕДІКОМ, бо вона неподалік будинку, дуже зручно. Почав із кардіолога. Мені сподобався лікар Голод Андрій Григорович. Створює враження грамотного фахівця. Подивився на мене, призначив біохімію крові. Процедура робиться швидко, черг немає. Лікар оперативно зателефонував за результатами.

27.02.2021 16:03
Татьяна Николаевна

Ревматолог Волощук Марина Владимировна - просто замечательная! Спасибо огромное от пациентки! Меня замучил артрит. Я на пенсии уже, но хочу свободно передвигаться, без скованности и боли. Марина Владимировна сразу назначила анализы, в том числе и биохимию крови. Потом еще повозилась со мной, чтобы подобрать самое лучшее лечение, постоянно контролировала мое состояние. Анализы в МЕДИКОМ делают быстро. Спасибо всему персоналу и особенно моему врачу за участие и заботу!

Показати ще 3

arrow

Всього 11 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down