exit
search serach
Гистеректомия (удаление матки) в Киеве

Гістеректомія (видалення матки) в Києві

Гістеректомія – це хірургічне втручання, спрямоване на видалення матки, фаллопієвих труб і яєчників, яке може знадобитися в результаті серйозних уражень жіночої статевої системи. Гістеректомія в м. Київ в стаціонарі медичного центру МЕДІКОМ виконується малоінвазивними та малотравматичними методами, які характеризуються швидким періодом реабілітації та низькою ймовірністю розвитку ускладнень. На цей час, видалення матки – одна з найбільш поширених медичних процедур в гінекології.

видео

Відкрити Згорнути down

Показання до видалення матки

Гістеректомія проводиться в ситуаціях, коли інші методи терапії не показали своєї ефективності, або захворювання носить злоякісний характер і вимагає негайного втручання.

Об'єктивні показання до гістеректомії:

 • Передракові стани (дисплазії)
 • Фіброми
 • Міома матки, в розмірах понад 12 тижнів вагітності
 • Злоякісні утворення репродуктивних органів
 • Некроз міоматозного вузла
 • Опущення матки
 • Випадання матки
 • Ектопія ендометрія черевної порожнини
 • Розростання ендометрія матки 3-4 ступеня
 • Хронічні больові синдроми в малому тазу
 • Гостра стадія ендометріозу
 • Поліпоз
 • Меноррагії (регулярні та тривалі маткові кровотечі), що ускладнені анемією
 • Атипова та рецидивна гіперплазія
 • Наявність множинних доброякісних пухлин, що виникли в міометрії, в комплексі з патологічними процесами шийки матки (гіпертрофія шийки матки, рубцева деформація, ерозований ектропіон тощо)
 • Інші патології ендометрію
Відкрити Згорнути down

Записатися на консультацію до гінеколога необхідно, якщо спостерігаються порушення менструального циклу (місячні нерегулярні, тривалі та рясні), кров'янисті виділення між менструаціями, болі внизу живота, утворення в животі, випадання піхви й/ або матки.

лапароскопічне видалення матки
видалення матки в Києві
Відкрити Згорнути down

Протипоказання до видалення матки

Гістеректомія не проводиться при наявності деяких протипоказань:

 • Гострі інфекції
 • Гіпертензія
 • Нестабільна стенокардія
 • Виражена анемія
 • Інші декомпенсовані соматичні захворювання
 • Клінічно значущі порушення згортання крові
 • 4 стадія раку репродуктивних органів з проростанням злоякісної тканини в сусідні органи та кістки тазу, при наявності множинних віддалених метастазів
 • Цукровий діабет, що важко протікає
Відкрити Згорнути down

Вагінальне видалення матки не проводять, якщо в минулому вже була лапаротомія, спостерігаються виражені спайкові утворення, одночасно є патології кількох органів статевої системи, при занадто великих розмірах матки.

За рішенням лікарської комісії клініки при необхідності проведення екстреної операції з видалення матки, пацієнтці проводиться гістеректомія, навіть при наявності певних протипоказань. Приводом для здійснення екстреної операції може стати стан, що загрожує життю – профузна маткова кровотеча (в т.ч. внаслідок розриву або перфорації матки), гнійний ендометрит, який ускладнився сепсисом. При цьому, оцінку та корекцію ключових життєвих показників проводять в екстреному порядку та інтраопераційно.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до операції з видалення матки

Видалення матки в Києві в клініці МЕДІКОМ проводиться тільки після попередньої консультації з лікарем-гінекологом на якій він опитує пацієнтку, збирає анамнез, проводить гінекологічний огляд і кольпоскопію. Підготовка до гістеректомії матки обов'язково включає лабораторні та інструментальні методи дослідження.

Відкрити Згорнути down

Методи лабораторної діагностики перед гістеректомією:

Відкрити Згорнути down

При виявленні інфекційно-запальних гінекологічних захворювань проводиться відповідне лікування з контролем його результату.

Методи інструментальної діагностики перед гістеректомією

Відкрити Згорнути down
Компьютерная томография (КТ)
Комп'ютерна томографія (КТ)
Кардиограмма
Електрокардіограма (ЕКГ)
Гистероскопия
Гістероскопія
Биопсия шейки матки
Біопсія шийки матки
УЗИ органов малого таза
УЗД органів малого тазу

Весь комплекс обстежень дозволяє виявити супутні патологічні процеси, які можуть мати значний вплив на хід операції й ускладнити післяопераційне відновлення. Найбільш клінічно значущими є порушення згортання крові, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання. При необхідності призначається відповідне лікування для досягнення компенсації наявних порушень.

Відкрити Згорнути down

Способи видалення матки

Залежно від доступу до репродуктивних органів, видалення матки може бути зроблено одним зі способів:

1. Абдомінальна гістеректомія (за допомогою лапаротомії).
Хірургічне втручання, при якому доступ до органів проводиться через розріз у нижній частині живота. Розріз проводиться горизонтально або вертикально. Рубець, який залишається після абдомінальної гістеректомії, проведеної горизонтально, менш помітний після рубцювання, тому що проходить по лінії бікіні. Вертикальний розріз (близько 10 см) йде від лона до пупка та зручніший для здійснення хірургічних маніпуляцій. Операція проводиться під загальною анестезією, триває до 2 годин і може включати видалення яєчників і маткових труб.

2. Вагінальна гістеректомія (через природний шлях).
Оперативне втручання здійснюється через розріз у верхній частині піхви. Даний метод дозволяє при необхідності видалити яєчники. Влагалищна гістеректомія можлива, якщо матка досить рухома та невеликих розмірів, у піхви нормальні розміри, відсутні захворювання органів малого таза. Тривалість операції може варіюватися від ступеня ураження і становить в середньому від 1 до 2 годин.

3. Гістеректомія лапароскопічним способом.
Операцію часто називають «хірургією замкової щілини», оскільки вона проводиться через маленькі, не більше 1-2 см, розрізи на животі. Гінеколог-хірург за допомогою лапароскопа та відеокамери може візуально оцінити здоров'я та видалити органи репродуктивної системи. Лапароскопічна гістеректомія триває від 1,5 до 3,5 години та відрізняється незначною травматичністю.

Вагінальна гістеректомія має низку переваг перед абдомінальною гістеректомією, основною з яких є невелика крововтрата, короткий період реабілітації, незначний больовий синдром.

Залежно від виду патологічного процесу, стадії розвитку, віку та індивідуальних особливостей організму жінки гінеколог може вибрати один з типів гістеректомії.

Відкрити Згорнути down

Методи гістеректомії за обсягом застосовуваної хірургії:

 • Видалення матки (екстирпація) або тотальна гістеректомія.
  Здійснюється повне видалення матки та шийки матки.
 • Пангістеректомія – це тотальна гістеректомія з придатками.
  Проводиться як превентивна дія по розвитку онкології.
 • Супрацервікальна, часткова або субтотальна гістеректомія.
  Видаляється тільки верхня частина матки. Крім того, операція може включати одночасне видалення придатків. Субтотальна гістеректомія має ряд переваг: збереження анатомічних і фізіологічних особливостей тазового дна, зниження частоти порушень сексуальних відчуттів і лібідо після видалення матки, профілактика пролапса геніталій, менша ймовірність розвитку ускладнень.
 • Радикальна гістеректомія.
  Проводиться при онкології органів статевої системи жінки. В ході радикальної гістеректомії видаляються не тільки матка, а також придатки, верхня частина піхви.

операція гінекологічна

Відкрити Згорнути down

Післяопераційний період і реабілітація після видалення матки

Тривалість перебування в стаціонарі клініки визначається видом проведеної гістеректомії, наявністю ускладнень, загального стану жінки після операції. При сприятливому післяопераційному перебігу пацієнтку виписують через 1-3 дні.

Реабілітаційний період становить, як правило, від 1 до 2 місяців і передбачає дотримання ряду простих, але дієвих правил:

 1. Під час раннього періоду реабілітації радять носити бандаж, уникати навантажень на м'язи низу живота, не можна підійімати вантаж понад 3 кг, займатися важкою фізичною роботою.
 2. Після того, як лікар-гінеколог підтвердить, що курс реабілітації завершений і дозволить виконувати фізичні вправи невисокої інтенсивності, можна почати освоювати спеціальний комплекс, спрямований на зміцнення м'язів піхви та тазового дна. Тренування інтимних м'язів дозволить уникнути серйозних негативних наслідків у вигляді нетримання чи опущення піхви.
 3. Через 3 місяці після гістеректомії рекомендовані не інтенсивні заняття танцями, шейпінгом, йогою.
 4. Для швидкого загоєння особливу увагу необхідно приділити дієті та режиму харчування. Лікарі рекомендують вживати тільки рідку і напіврідку їжу, уникати продуктів, що викликають підвищене газоутворення (картопля, капуста, бобові). Рівень гемоглобіну допоможуть відновити гречка, горіхи, гранатовий сік.

Сексуальні стосунки можливі після повної реабілітації. Перший статевий контакт може супроводжуватися дискомфортом, неприємними та навіть болючими відчуттями, але з часом всі негативні прояви проходять.

Відкрити Згорнути down

Ризики та небажані наслідки видалення матки

Будь-яка операція – це сильне емоційне потрясіння. Але особливо явно це можна спостерігати в ситуації видалення матки й яєчників. У багатьох жінок з'являється відчуття постійної втоми, емоційна нестабільність, дратівливість, підвищене почуття тривоги, недовірливість. У жінки можуть почати розвиватися комплекси з приводу власної привабливості та "потрібності". Все це легко подолати за підтримки близьких, роботою над собою або за допомогою психологічної підтримки фахівця.

Можливі ускладнення та наслідки гістеректомії:

Відкрити Згорнути down

При лапароскопічній гістеректомії можливі ускладнення, які будуть пов'язані безпосередньо з проведенням ендоскопії: пошкодження сечоводів, сечового міхура, різних відділів кишечника, післяопераційне інфікування внутрішніх органів тощо.

Відкрити Згорнути down

Переваги видалення матки в клініці МЕДІКОМ

 1. Висока надійність і безпека проведення операції.
 2. "Хірургія одного дня" – нетривалий післяопераційний період (перебування в стаціонарі триває не більше 2-3 днів).
 3. Використання сучасного лапароскопічного обладнання та апаратів УЗД експертного класу.
 4. Використання сертифікованих анестезійних препаратів високої якості.
 5. Перебування в комфортабельних палатах, обладнаних усім необхідним для швидкого відновлення.
 6. Високий професіоналізм і багаторічний досвід роботи лікарів клініки.
 7. Адекватна вартість послуг.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Яка підготовка потрібна напередодні операції з видалення матки?

Підготовка до операції з видалення матки включає лабораторне та інструментальне обстеження. Також у рамках консультації перед операцією лікар рекомендує пацієнтці режим харчування, пиття, приймання препаратів (зокрема їхнє тимчасове скасування за потреби) тощо.

Чи правда, що після гістеректомії жінки набирають вагу?

Після гістеректомії відбувається зміна гормонального статусу жінки. Це призводить до уповільнення розщеплення жирів. Зазвичай рівень гормонів знижується після видаленні матки з яєчниками, рідше — за збереження яєчників. Наші спеціалісти роблять усе можливе для перешкоди набору зайвої ваги пацієнтками. Для цього призначається гормональна терапія, рекомендується корекція способу життя та харчових звичок.

Чи йдуть місячні після видалення матки?

Припинення менструацій після видалення матки — реальність, з якою доведеться зіткнутися кожній жінці, яка зробила гістеректомію. Якщо яєчники залишаються, вони і далі функціонують й настання менопаузи відбувається природно. Найчастіше гормональні процеси залишаються без змін або з невеликим зниженням вироблення гормонів. Рівень гормонів коригують гормональною терапією.

Чи потрібно приймати гормони після видалення матки?

Після видалення матки гормонотерапію рекомендують тільки пацієнткам із вираженим постгістеректомічним синдромом — комплекс психоневрологічних та метаболічних порушень. У разі видалення матки з придатками гормональна терапія призначається всім жінкам репродуктивного віку (зокрема в передклімактеричний період).

Що відбувається з організмом жінки після видалення матки?

Наслідки видалення матки зі збереженням яєчників — безпліддя (втрата дітородної функції) та припинення менструацій. Рідше незначно змінюється гормональний статус або розвивається постгістеректомічний синдром. У разі видалення матки разом із яєчниками настає менопауза. У перименопаузальному періоді підвищуються ризики розвитку остеопорозу, зниження лібідо, набору ваги тощо. Здебільшого цим станам можна запобігти за допомогою гормональної терапії та зміни способу життя. Самолікування неприпустиме.

Чи потрібно видаляти матку за наявності міоми?

Видалення матки в разі міоми не є обов’язковим методом лікування. Найчастіше за наявності міоматозних вузлів проводиться органозбережна операція. Усе залежить від кількості, розмірів вузлів, віку пацієнтки тощо.

Як часто треба відвідувати гінеколога після видалення матки?

Зазвичай відвідування гінеколога після видалення матки рекомендується на 7–10 день після оперативного лікування. Далі — за медичними показаннями. Залежно від причин видалення, може бути призначена консультація онколога.

Коли можна приймати їжу та пити воду після операції з видалення матки?

Рекомендації щодо питного режиму та приймання їжі після видалення матки пацієнтка отримує в рамках передопераційної консультації.

Лікарі

Є підозра, що розвивається гінекологічна хвороба, або сумніваєтеся в діагнозі та хочете пройти додаткове обстеження? Пройти комплексну діагностику та зробити гістеректомію в м. Київ ви можете вже зараз в клініці МЕДІКОМ. Кращі лікарі не тільки допоможуть встановити правильний діагноз, а й виберуть найбільш щадний і водночас ефективний метод гістеректомії. Телефонуйте! Оператор нашого колл-центру відповість на всі ваші запитання!

comment 26
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 17
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 14
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології

Вартість гістеректомії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Програми
1611. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією з діагностикою коронавирусной інфекції "

5416 грн

Більше Згорнути down
5371. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією " (Враховано знижку 20%)

4824 грн

Більше Згорнути down
Операції
5444. * Гістерорезектоскопія. Тотальна резекція ендометрію з послідуючою абляцією у виконанні експерта Суханової А.А.

18900 грн

Більше Згорнути down
5447. * Екстирпація матки з придатками чи без придатків (Тотальна гістеректомія) 1 категорії складності у виконанні експерта Суханової А.А.

34200 грн

Більше Згорнути down
5460. * Вагінальна гістеректомія без придатків. 1 категорії складності у виконанні експерта Суханової А.А.

30800 грн

Більше Згорнути down
5461. * Вагінальна гістеректомія без придатків. 2 категорії складності у виконанні експерта Суханової А.А.

34200 грн

Більше Згорнути down

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

30.08.2023 19:36
Валентина

Хочу подякувати колективу клініки Медіком за врятоване життя моєї сестри. З нею трапився нещасний випадок і відкрилася сильна кровотеча. Гінекологи вимушено провели їй видалення матки. Комплекс реабілітаційних заходів і колосальна психологічна підтримка фахівців повернули мою сестру до звичного життя.

04.03.2023 09:21
Максимова Наталія

Щире дякую за збережене здоров'я та життя!

11.02.2023 18:43
Quintana

Зверталася по консультацію щодо гістеректомії до Ольги Валеріївни. Вона мене відмовила, призначила іншу схему лікування, яка достатньо швидко дала позитивний результат. Вдячна лікарці, що вберегла мене від операції!

16.12.2022 12:33
Злата О.

Все пройшло добре, без наслідків!

30.10.2022 21:14
Ніна Григорівна

Робила гістеректомію в клініці рік тому. Все добре, наскільки це можливо після такої операції... Реабілітація проходила добре, без фізичних ускладнень... але з певними психологічними аспектами... Хтось мені колись втовкмачив в голову, що після видалення матки не можна бути жінкою... І я так і почувалася якийсь час... Але потім звернулася до психолога і життя почало налагоджуватись. Адже головне, що я жива і здорова! А все інше неправильні установки. Тому спасибі клініці та О.В. Піскун за якісно проведену операцію.

27.09.2019 14:09
Євгенія

Була у Піскун О.В. Про результати лікування поки писати нічого не буду. Відпишуся, коли пройде операція і після всіх процедур. Хочу відзначити перше враження від зустрічі з цією чудовою жінкою. Дуже приємна. на мій погляд, гінеколог (до речі, звернула увагу на велику кількість сертифікатів на стіні, значить весь час вчиться чомусь новому). Ольга Валеріївна все доступно мені пояснила і терпляче відповіла на всі мої запитання. Мені сподобався підхід лікаря.

23.08.2019 13:18
Светлана

В клинику Медиком на ул. Кондратюка, 8 обратилась по совету подруги и к конкретному гинекологу - Сагинадзе Нино. Сразу хочу поблагодарить ее за высокий профессионализм, душевное отношение и чуткость. Сменила уже нескольких врачей, но результата не было, пока не пришла сюда. Первое, что сделала, сдала все анализы. Нино Баталбовна честно сказала, что у меня фиброма. Но как-то смогла объяснить, что переживать не стоит и после операции я смогу вернуться к своей обычной жизни, что я совсем не переживала. Решили остановиться на влагалищной гистерэктомии. Процедура прошла более, чем нормально. Обезболили прекрасно, ничего не чувствовала. И в больнице пробыла всего сутки. Отдельно хочу поблагодарить всех сотрудников клиники за чуткость и уважение к пациентам, самоотдачу, а главное, высокий профессионализм. Очень жаль, что таких больниц мало.

20.07.2019 20:08
Анна

Хочу выразить слова искренней благодарности врачу-гинекологу Пискун Ольге Валерьевне за вовремя обнаруженные проблемы и проведенную операцию по удалению матки. В клинику обратилась из-за постоянных неприятных ощущений внизу живота, и самого живота. Сначала грешила, что возраст и просто поправилась, но когда у меня в очередной раз спросили, не собираюсь ли я в декрет, забила тревогу. Диагноз был неутешительным - лейомиома, при том огромных размеров - на 30 недель беременности. Пришлось сдать кой-какие анализы (кровь, моча, мазок), сделали УЗИ. Сказать, что я боялась операции - это ничего не сказать. Но медперсонал оказался на уровне. И Ольга Валерьевна нашла нужные слова, убедила, что жизнь на этом не заканчивается. После операции быстро пришла в себя. Теперь хожу на консультации и хочу предупредить всех женщин, а особенно молодых девушек, которым еще детей рожать - берегите здоровье, посещайте врача и да хранит вас Бог от операций!

27.01.2019 11:59
Елена Петровна

Уважаемая и дорогая Елена Анатольевна Арендарь! Спасибо вам за сегодняшний прием. Долго не решалась придти. 60 лет, а такая неудобная проблема. Несколько лет уже мучаюсь выпадением матки. Меня может понять только женщина, которая сама перенесла такое. Тактичность, чуткость и внимательность доктора превзошли все мои ожидания. Я так рада, что попала именно к такому профессионалу! В общем, сдам анализы, потом какие-то процедуры будут и мне обещают, что от своей неприятности я избавлюсь навсегда. Дай Бог здоровья вам всем!

25.10.2018 17:54
Ирина

Большое спасибо гинекологу Арендарь Е. А. за квалифицированную помощь. Процедура вагинальной операции была проведена быстро, я совсем ничего не чувствовала. В клинике на Кондратенко, 8 пробыла до вечера и ушла домой. Никаких неприятных ощущений нет. Еще раз огромное спасибо!

07.06.2018 16:22
Аліна

Проходила у гінеколога Ольги Валеріївни лікування з видалення міом. Швидко діагностувала проблему, буквально відразу, як здала аналізи. Процедура видалення вже залишилася в минулому. Зараз відновлююся. Дуже задоволена. Якщо у кого є такі ж проблеми, раджу звертатися тільки сюди!

20.03.2018 10:01
Олена

Я, Козаченко Олена Іванівна, висловлюю подяку лікарю-гінекологу Сагінадзе Ніно Баталбіївні за проведене обстеження і лікування мого непростого захворювання. Бажаю бути здоровою і процвітання!

Показати ще 3

arrow

Всього 12 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down