exit
search serach
Фронтотомія

Фронтотомія в Києві

За відсутності ефективності консервативної терапії для лікування фронтитів застосовується фронтотомія. Це — метод оперативного втручання для лікування лобових пазух, відновлення нормальної структури пошкоджених кісткових тканин, видалення кіст і поліпів у порожнині носа. Фронтотомію у Києві проводять у клініці МЕДІКОМ. Операцію виконують ендоскопічним методом висококваліфіковані лікарі-отоларингологи з багаторічним досвідом роботи.

 

Особливості фронтотомії

Оперативне втручання показано при тяжких формах фронтиту. Його також проводять при ушкодженнях кісток лобових пазух. Мета операції — розтин синуса, усунення патологічних тканин та формування шляхів для вентиляції та дренування. При травмах кісткових структур усувають кровотечу, видаляють пошкоджені тканини та повертають уламки кісток у вихідне положення. Процедуру проводять за умов стаціонару у відділенні ЛОР-хірургії під загальним чи місцевим наркозом.

Відкрити Згорнути down

Методи проведення фронтотомії

У клінічній практиці існує 3 основних методи проведення операції:

 • зовнішній надлобний;
 • зовнішній трансорбітальний;
 • ендоназальний.

Залежно від вибору доступу до лобових пазух методи об'єднують у групи:

 • позаносові;
 • внутрішньоносові.
Відкрити Згорнути down

Операції з використанням зовнішнього доступу більш травматичні та мають тривалий термін реабілітації. Фронтотомія за Ріттером-Янсеном виконується відкритим способом з доступом в зоні надбрівної дуги через бічну частину носа до носогубної складки. Після розтину лобової пазухи до неї вводять спеціальний зонд для визначення її розмірів. За допомогою кісткових щипців знімають дно пазухи, очищають його від уражених тканин. Після закінчення операції через отвір виводять дренаж, який знімають через 10 днів.

У клініці МЕДІКОМ використовують сучасний малоінвазивний метод ендоскопічної фронтотомії. Ця технічно складна ендоназальна операція проводиться нашими досвідченими лікарями на сучасному високоточному обладнанні. Серед її переваг: відсутність шрамів, зниження ризику ускладнень та зменшення післяопераційного болю. Ендоскопічні операції є золотим стандартом вирішення медичних проблем за різних захворювань.

Відкрити Згорнути down

Перелік показань до фронтотомії

Хірургічне втручання проводять при фронтиті. Операція показана у таких випадках:

 • відсутність ефекту від консервативної терапії;
 • ушкодження фронтальної пазухи;
 • часті рецидиви фронтитів;
 • поліпи, кісти у пазухах.

Показання до проведення фронтотомії

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до фронтотомії

Операція не проводиться пацієнтам із системними захворюваннями, з порушеннями згортання крові. Також операція при фронтиті протипоказана при тяжких патологіях серця та легень. Фронтотомію не проводять при соматичних та інфекційних захворюваннях.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до ендоназальної фронтотомії

Перед оперативним втручанням слід отримати консультацію отоларинголога або дитячого отоларинголога.

На етапі підготовки до операції пацієнту необхідно:

Відкрити Згорнути down

Як проводять фронтотомію

Вибір способу проведення операції здійснюється індивідуально. При цьому враховуються особливості будови скелета обличчя пацієнта, ступінь тяжкості захворювання, наявність внутрішньочерепних ускладнень. Ендоназальна фронтотомія виконується за допомогою ендоскопічного апарату. Він складається з гнучкої трубки із камерою та окуляром.

При виконанні фронтотомії техніка операції та її протокол передбачає відновлення прохідності гирла, дренаж пазухи та нормалізацію носового дихання. При ендоскопії доступ до фронтальної пазухи лікар отримує через ніс, виконуючи таким чином усі маніпуляції. Ендоскопічна фронтотомія відноситься до операцій малої травматичності, після неї практично відсутній біль та набряки. Операція добре переноситься пацієнтами та не потребує тривалого відновлення. У клініці МЕДІКОМ отоларингологічні операції проводять у стаціонарі на Оболоні. У післяопераційному періоді пацієнт перебуває у комфортній одномісній палаті готельного типу під наглядом наших лікарів.

Фронтотомія
Операція фронтотомія
Відкрити Згорнути down

Особливості реабілітації після фронтотомії

Після операції пацієнту виписують спеціальні медикаменти та дають необхідні рекомендації. Для якнайшвидшого одужання слід обмежити фізичну активність та не переохолоджуватися.

 

Фронтотомія: результат

Проведення операції допомагає подолати складні форми захворювання лобових пазух. З її допомогою вдається позбутися поліпів та кіст, що призводить до нормалізації самопочуття пацієнта. У разі травм фронтотомія дозволяє відновити анатомічну структуру кісткових тканин.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення після фронтотомії

Після відкритого хірургічного втручання може з'явитися кровотеча. Також до можливих ускладнень відносять інфікування, спайки, тривалий процес загоєння. Ендоскопічна фронтотомія наслідків майже не має. Це — найбільш сучасний, удосконалений, малоінвазивний метод оперативного лікування зі швидкою реабілітацією, що дозволяє без розрізів позбутися запалення лобової пазухи.

Відкрити Згорнути down

Переваги ендоскопічної фронтотомії у клініці МЕДІКОМ

 1. Лікарський склад із висококваліфікованих лікарів з багаторічним досвідом роботи та науковими ступенями в галузі медицини.
 2. Сучасне високоточне ендоскопічне обладнання від найкращих світових виробників.
 3. Професійне, якісне виконання фронтотомії. Відгуки пацієнтів клініки свідчать про високий рівень хірургічного втручання.
 4. Власний сертифікований лабораторний комплекс для швидкого та якісного виконання всіх видів аналізів.
 5. Наявність Центрального стерилізаційного відділення, що діє згідно з міжнародними протоколами.
 6. Комфортний стаціонар із палатами готельного типу. Пацієнт отримує все необхідне гігієнічне приладдя, халат і капці.
 7. Конкурентна вартість фронтотомії.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна робити фронтотомію під місцевим наркозом?

Вибір виду анестезії здійснює анестезіолог, керуючись показаннями та особливостями обраної методики фронтотомії.

Скільки лежати у лікарні після фронтотомії?

Після операції пацієнт знаходиться у ЛОР-відділенні стаціонару під наглядом медичного персоналу. Тривалість перебування у клініці залежить від темпів одужання та загоєння рани. Під час лікування у стаціонарі пацієнту вводять знеболювальне, проводять дренування та тампонування області оперативного втручання.

Чи потрібно робити фронтотомію за наявності кісти лобової пазухи?

Розвиток кістозних утворень зазвичай протікає безсимптомно. Своєчасна діагностика дозволяє вчасно виявити патологію та усунути її на початковому етапі. Розпізнати розмір та характер утворень можна за допомогою КТ, рентгенографії, пункції кісти лобової пазухи із взяттям біопсії.

Де зробити фронтотомію?

Хірургічні втручання на лобових пазухах проводять у клініці МЕДІКОМ на Оболоні. Наші лікарі мають великий досвід проведення ендоскопічних операцій, у тому числі на ЛОР-органах. Безболісність процедури та короткий період відновлення дозволяють пацієнтам швидко повернутися до звичного способу життя. Щоб записатися на прийом до лікаря і отримати відповіді на всі питання, що хвилюють вас, зателефонуйте в наш контакт-центр або залиште заявку на зворотний зв’язок на сайті.

 

 Лікарі

comment 21
Товстолит Валерій Павлович
Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург
comment 1
Лятичевська Олена Володимирівна
Лікар-отоларинголог, дитячий ЛОР
comment 29
Миронюк Борис Миколайович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 0
Яніогло Олеся Олексіївна
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог, ЛОР-хірург

Ціна фронтотомії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Операції
4706. * Ендоскопічна фронтотомія

17300 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Лазерная ЛОР-хирургия
Лазерна ЛОР-хірургія
Хірургія ЛОР-захворювань
Хірургія ЛОР-захворювань
Отоларингологія
Консультація отоларинголога
Эндоскопическая гайморотомия
Ендоскопічна гайморотомія

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

30.08.2023 13:28
Лідія Ващенко

Пройшла операційне лікування в Медікомі. Тому що вже кілька разів лікувала фронтити, але постійно ставалися рецидиви. Зараз, за прогнозами лікарів, все повинно стати на свої місця і не повинно більше мене турбувати.

25.03.2023 19:55
Мирослав

Був на прийомі у Сергія Герасименка. Прийом пройшов дуже добре, мені все сподобалося. Спеціаліст обізнаний, він мене направив на КТ, все пояснив щодо операції, дав перелік аналізів. Лікар дуже інтелігентний, тактовний, обізнаний, все мені докладно пояснив, питань у мене не залишилося. Однозначно рекомендую.

02.10.2022 08:58
Софія Н.

Після проведеної фронтотомії пройшов майже рік. Я нарешті можу жити нормальним життям! Велике спасибі лор-лікарям стаціонару за проведену операцію та за чудовий результат.

19.07.2022 22:04
Світлана

Мені проводив операцію на лобових пазухах лікар-отоларинголог Товстоліт В.П. Я залишилася задоволена результатом. Тепер знатиму, до кого можна звертатися у разі захворювання на ЛОР-органи. Лікар із золотими руками!

21.05.2022 17:30
Надія

У Медікомі у ЛОР-відділенні на Оболонській набережній мені проводили ендоскопічне видалення кісти. Оперував лікар-отоларинголог Товстоліт В.П. Хочу зазначити, що це дуже хороша, уважна та грамотна людина. Окрім чудових людських якостей, можу характеризувати його як чудового фахівця. Операція пройшла успішно без ускладнень. Мене досить швидко виписали із клініки додому. При повторному обстеженні у пазухах було чисто.

07.02.2022 19:52
Дмитро

У Медікомі багато гарних ЛОР-фахівців. Неодноразово звертався з фронтитами до різних лікарів. Довелося таки зробити операцію. Можу сказати, що витрачені гроші повністю коштували результату. Ставлення до пацієнтів, сервіс, обладнання, рівень лікарів та якість проведеної операції - все на 10 балів.

15.11.2021 12:39
Алексей Луньков

У меня диагностировали хронический фронтит. Я постоянно мучился от головных болей, не мог нормально жить и работать. Медикаментозное лечение не давало результатов. Я уже совсем отчаялся, но прочитал в интернете хорошие отзывы о ЛОР-ах клиники Медиком. Решил записаться на прием. Врач после осмотра направил меня на рентген, после чего рекомендовал провести фронтотомию. Я уже был согласен даже на операцию, лишь бы скорее выздороветь. Быстренько сдал необходимые анализы для операции и в назначенный день прибыл в стационар. Мне очень понравилось отношение персонала в клинике. Все врачи и медсестры внимательные, вежливые, предупредительные. После операции я быстро пошел на поправку, никаких проблем не возникло. Даже почти ничего не болело. В общем, рекомендую всем, кто как я страдает от постоянных фронтитов, клинику Медиком.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down