exit
search serach
Анализ крови - иммунограмма в Киеве

Аналіз крові – імунограма в Києві

Імунограма – це метод діагностики, спрямований на оцінку стану імунної системи людини. Це лабораторне дослідження, за допомогою якого вдається встановити основні показники імунної системи, визначити рівень здатності організму протистояти різним інфекціям. Імунограма в м. Київ в клініці МЕДІКОМ – комплексне дослідження, що включає в себе лабораторний аналіз всіх компонентів, які становлять найбільшу важливість для імунітету. Всі дослідження проводяться на лабораторному устаткуванні експертного класу і повністю відповідають вимогам програм SEQUAS і RIQAS.

Види імунограми

У медичному центрі МЕДІКОМ (Оболонь, Печерськ) проводяться 2 види імунограми:

1. Дослідження імунного статусу з компонентами комплементу.
Моноклональні антитіла на 7 субпопуляціях клітин, фагоцитоз, циркулюючі імунні комплекси, імуноглобуліни класів IgM, IgG, IgA, компоненти комплементу С3, С4.

2. Імунограма з чутливістю до імуномодуляторів.

Після отримання результатів комплексного імунологічного дослідження наші клієнти можуть побачити розширену імунограму в цілому, але розшифровкою імунограми повинен займатися тільки фахівець. Для середньостатистичної людини цифри залишаться цифрами і нічого не скажуть.

Коли необхідно здати кров на імунограму?

Як правило, комплексне імунологічне дослідження і дітям, і дорослим призначається, коли необхідна оцінка імунологічного статусу для:

 • перевірки стану імунної системи;
 • виявлення порушень у функції імунітету;
 • діагностування імунодефіцитних станів;
 • підтвердження/ спростування наявності у пацієнта лімфопроліферативного захворювання;
 • визначення можливості проведення медикаментозного лікування і виключення ускладнень, пов'язаних з прийомом ліків тощо.

Симптоми, при яких може бути призначена імунограма:

 • часті прояви болі, ломоти, слабкості в тілі;
 • запальні та грибкові ураження шкіри;
 • виражена втрата ваги без будь-яких видимих передумов;
 • затягнутість лікування запальних і інфекційних хвороб;
 • збільшені шийні лімфатичні вузли;
 • швидка стомлюваність;
 • температура, яка тримається на протязі 14 днів і більше (за умови, що інші методи діагностики не виявляють проблеми);
 • часті інфекції і шкірні висипання тощо.

Показання до імунограми:

 • часта захворюваність інфекційними та запальними захворюваннями (особливо, часті бронхіти, отити, тонзиліти, гайморити) – частіше 4 разів на 12 місяців;
 • алергічні захворювання;
 • тривала антибіотикотерапія не дала належного результату;
 • хронічні інфекції (ВІЛ, папіломавірус, герпес, вірусні гепатити);
 • шкірні захворювання (в т.ч. стійкі грибкові та гнійничкові ураження);
 • патології крові;
 • медичні проблеми з групи аутоімунних захворювань;
 • патологічні стани ендокринної системи (в т.ч. цукровий діабет);
 • різні види імунодефіцитів.

Також, здати кров на імунограму може знадобитися при деяких видах раку (особливо, на стадії застосування протипухлинної терапії) і пацієнтам, які зазнали опромінення.

Незважаючи, на важливу роль імунітету в лікуванні статевих інфекцій, вони не є прямим показанням для проведення імунограми.

Протипоказання

Основне протипоказання до проведення аналізу крові на імунологію – це гострий період інфекційних і запальних захворювань (особливо, з лихоманкою). Також, імунограму не проводять жінкам в період менструації та при нормальній (НЕ патологічній) вагітності. Призначити визначення імунного статусу вагітним можуть при наявності в анамнезі випадків невиношування вагітності (особливо, якщо оцінка ризиків не проводилася при плануванні), а також в тих випадках, коли є підозри на порушення імунологічної толерантності матері до плоду.

Що показує аналіз крові на імунологію?

Імунограма показує стан клітинного і гуморального імунітету, допомагає оцінити лікарю імунологічний статус пацієнта для призначення правильної терапії. За своєю суттю, імунограма – це комплексний аналіз.

На відміну від ЗАК, при якому проводиться підрахунок кількості лімфоцитів і моноцитів, які є базовими клітинами імунної системи, при проведенні імунограми ці клітини розкривають фахівцям всі свої особливості. Це, в свою чергу, дозволяє виявити порушення імунітету: встановити наявність імунодефіцитних станів, лімфопроліферативних захворювань та інших імунопатологічних процесів.

Також, за допомогою аналізу на імунограму в динаміці, в порівнянні з клінічною динамікою, оцінюється генералізація і тяжкість патологічного процесу, прогнозується подальший його перебіг і розвиток. На підставі відомостей про імунітет лікар може внести корективи в проведене лікування й оцінити його ефективність.

Особливості та правила проведення імунограми

Як і у будь-якого іншого лабораторного дослідження, в імунограми є свої особливості забору біоматеріалу для аналізу і правила підготовки.

Особливості забору біоматеріалу:

 • матеріал для імунологічного дослідження – венозна кров;
 • для забору крові застосовують спеціальні закриті вакуумні системи, які складаються зі стерильної двосторонньої голки з безпечним клапаном для забору рідких біоматеріалів, одноразового держака і стерильних вакуумних пробірок – вакутайнер (саме, завдяки цьому, процедура взяття біологічного матеріалу є безболісною і має підвищений рівень інфекційної безпеки);
 • при здачі крові на дослідження показників гуморального імунітету застосовують вакутайнер без спеціального наповнювача (вакуумні пробірки з червоною кришкою).

Підготовка

Щоб результат імунограми був достовірним і ви були впевнені, що він цілком відображає стан вашої імунної системи, до аналізу слід підготуватися. Пам'ятайте:

 • потрібно виключити будь-які фізичні навантаження;
 • напередодні здачі крові не можна вживати продукти й/ або напої з високим вмістом жиру й алкогольної складової;
 • вранці перед здачею аналізу потрібно відмовитися від звичних кави, соку, чаю, солодких напоїв з газом, якщо сильно хочеться пити, припустимо випити води;
 • аналіз на визначення імунного статусу здається строго натщесерце з 8 до 10 години ранку;
 • не курити 2-3 години до забору крові на дослідження;
 • за кілька тижнів потрібно припинити приймати антибіотики, гормони тощо (їх скасування, тимчасове виключення з курсу лікування обов'язково потрібно обговорити з лікарем, існують стани, при яких за рекомендацією лікаря можна і потрібно продовжувати лікування).

Також, на інформативність дослідження може вплинути: зміна клімату, погода, сезон, вік, особливості роботи нервової системи, загострення хронічних захворювань, характер харчування, прийом фармакологічних препаратів (зокрема, гормональних і антибактеріальних засобів).

Імунограма НЕ Є достатнім обстеженням для постановки остаточного діагнозу!!!

Додаткові методи діагностики

Одночасно з аналізом крові на імунограму буде правильним провести й інші лабораторні аналізи, які уточнять картину вашого здоров'я:

 • аналіз на С-реактивний білок (CRP);
 • аналіз на ревматоїдний фактор;
 • аналіз на антитіла до збудників інфекційних захворювань (список визначається після консультації з лікарем);
 • клінічний аналіз крові (бажано, з лейкоцитарною формулою);
 • біохімія крові.

Також, важливо отримати консультацію імунолога (в нашій клініці також веде прийом дитячий імунолог), інфекціоніста, ендокринолога або терапевта.

За результатами імунограми, додаткових аналізів і консультацій, на базі клініки МЕДІКОМ, в залежності від можливого діагнозу, можливо проведення додаткових консультацій вузьких фахівців, призначення медикаментозного лікування, проходження фізіотерапевтичних процедур, а також здійснення хірургічних втручань.

Наші переваги

 1. Тривалість процедури близько 10 хв. – забір венозної крові.
 2. Повна безболісність і комфорт для пацієнтів.
 3. Використання при дослідженні біоматеріалу лабораторного обладнання експертного класу.
 4. Клініка дбає про інфекційну безпеку.
 5. Можливість отримати розшифровку імунограми та проконсультуватися за результатами з досвідченим імунологом.
 6. Дослідження відповідають вимогам програм SEQUAS і RIQAS.
 7. Використання маркування, як надійного способу ідентифікації зразків, що знижує ризик невірної ідентифікації зразків.
 8. Здати кров на імунограму в клініці МЕДІКОМ – отримати достовірні результати точно в строк.
 9. Можливість отримати результати на пошту.
 10. Дотримання умов конфіденційності та безпеки особистих даних пацієнтів.
 11. Розумна ціна імунограми.

Лікарі

Зробити імунограму в Києві ви можете в підрозділах клініки МЕДІКОМ (вул. Василя Тютюнника 37/1 та просп. Героїв Сталінграда 6д). Тут же ви зможете отримати грамотну консультацію імунолога та інших вузьких фахівців (за показаннями). Щоб записатися на консультацію або здачу аналізу, дізнатися точну ціну імунограми та терміни проведення дослідження, зателефонуйте в наш кол-центр за номером, вказаним на сайті.

Нестеренко Світлана Миколаївна
Завідуюча клініко-діагностичною лабораторією поліклініки на Оболоні, лікар-лаборант вищої категорії
comment 9
Солтан Марія Вікторівна
Лабораторна діагностика клінічна біохімія
comment 0
Ткачова Дар'я Леонідівна
Старший лікар-лаборант клініко-діагностичної лабораторії поліклініки на Печерську, кандидат біологічних наук
comment 7

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1899. Іммунограмма з компонентами комплементу (моноклона на 7 субпопуляцій клітин, фагоцитоз, ЦВК, імуноглобуліни класів IgM, IgG, IgA, компоненти комплементу С3, С4)

1050 грн

Більше Згорнути down
Послуги
4048. Супровід хірурга при фістулографії

439 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

15.03.2020 11:03
Ксения

Мой анализ делался у Солтан Марии Викторовны. Довольна своим визитом в клинику. Вся процедура проходит быстро, качественно, с минимальными травмами (после остается малююююсенькая точечка, вены не колупают, по 5 раз не тыкают иголкой).

25.01.2020 09:27
Марина

Я сдавала анализ крови на иммунограмму в клинике МЕДИКОМ пр-т. Героев Сталинграда 6Д. Конечно, можно было сдать где-то в лаборатории и чуть дешевле. Но у меня была суть не в экономии, а в качестве проведения процедуры. От забора крови до расшифровки анализа.Мне в этом вопросе очень помогла врач-биохимик Вера Михайловна Буханевич - очень опытная и квалифицированная. Предоставила мне всю интересующую информацию, спросила, по какой причине я затеялась сдавать анализ. Я сказала, что у меня проблемные показатели по общему показателю крови и есть проблемы после прошлого лечения, пила антибиотики, но ощутимого улучшения не было. Результаты получила на удивление быстро, они подтвердили мою недостаточность иммунитета, так что теперь предстоит особое лечение. Но это уже будет другая история. Качеством обследований в клинике я удовлетворена.

12.11.2019 16:47
Анастасия Ильченко

Мой анализ проводила Ткачева Дарья Леонидовна. Врач произвела положительное впечатление. Могли просто взять кровь и досвиданья, но меня проконсультировали относительно процедуры, относительно как проводится исследование, как долго результаты ждать и т.д. Результаты отдали быстро, прислали на почту и так распечатали при повторном визите.

10.08.2019 14:04
Дарья

Мне понравилась компетентность Черкашиной С.Н. при исследовании иммунограммы. Врач указала мне на моменты, на которые нужно обратить внимание и с чем пойти к специалисту. А еще плюсище - после забора крови нет синячища на полруки! Здесь конечно очень дорого, есть много мест где дешевле, но по моему опыту, очень много где берут кровь с синяками на руках в последствии. Кожа у меня чувствительная, синяки остаются от минимальных ударов, нажатий.

01.06.2019 21:52
Виталий

Рекомендую В.М. Буханевич! Я перед уколами немного нервничаю, не люблю процедуру такую. Но медперсонал приветливый, создает положительный настрой, забор крови проходит так, что и не замечаешь. Раз-два - свободен! Прикольно, будем знать, куда можно пройти и адекватно “сдаться”.

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down