Лапаротомія в гінекології Києва
Лапаротомія — це метод оперативного втручання, який застосовується в гінекологічній практиці та заснований на проведенні порожнинної операції. Лапаротомія забезпечує доступ до певного органу, допомагає оцінити патологічний процес, перспективи проведення операцій при наявності новоутворень в статевій системі жінки.
Види лапаротомії
Залежно від способу розрізу черевної стінки виділяють такі види лапаротомії:
- поперечна (лапаротомія за Пфанненштилем) — розріз проводиться по надлобковій шкірній складці, є основним методом лапаротомії в гінекології;
- поздовжня — проводиться нижньосерединний розріз по лінії між пупком і лобковою частиною.
Показання до лапаротомічної операції в гінекології
Лапаротомія показана для оперативного лікування гінекологічних захворювань, при яких неможливо/ неефективно застосовувати консервативні методи лікування або лапароскопічну операцію.
Показання до лапаротомії:
- підозри на наявність новоутворень органів малого таза;
- протипоказання до проведення лапароскопічної операції;
- патологічні ураження придатків;
- спайкові процеси в малому тазі;
- непрохідність маткових труб;
- кісти;
- міома матки;
- видалення репродуктивних органів;
- розрив яєчника або кісти;
- позаматкова вагітність;
- безпліддя;
- аномалії будови репродуктивних органів;
- діагностика з метою швидкого проведення оперативного втручання.
Порожнинна операція показана в екстрених випадках при внутрішньочеревній кровотечі, для якої характерні певні симптоми.
Ознаки внутрішньочеревної кровотечі:
- запаморочення;
- холодний піт;
- падіння артеріального тиску;
- втрата свідомості;
- виражена тахікардія;
- блідість шкіри та слизових покривів;
- біль в животі (посилюється під час руху).
Захворювання, за наявності яких може бути призначена лапаротомічна операція в гінекології
Тільки лікар-гінеколог може встановити в яких випадках краще за все використовувати лапароскопічні методи лікування та діагностики, а в яких — лапаротомію.
Лапаротомія в гінекології використовується при різних захворюваннях:
- Спайкова хвороба в черевній порожнині та органах малого тазу
- Міома матки (великі або множинні вузли)
- Кіста яєчників
- Новоутворення яєчників і придатків
- Абсцес
- Ендометріоз
- Кесарів розтин
При лапаротомії матки та придатків лікарі-гінекологи часто діагностують додаткові ураження органів малого таза.
Протипоказання до лапаротомії
Хірург-гінеколог стаціонару в кожному конкретному випадку вирішує, при наявності яких протипоказань у пацієнта проведення порожнинної гінекологічної операції буде виправдано.
Абсолютні та відносні протипоказання до проведення лапаротомічної операції:
- захворювання та стани пацієнтів, при яких виконання лапаротомічної операції може нести загрозу життю;
- порушення згортання крові;
- важкі ураження дихальної та серцево-судинної систем;
- онкологія в останніх стадіях розвитку;
- коматозні стани;
- гнійничкові запалення шкіри;
- гострі вірусні захворювання з підвищенням температури;
- вагітність;
- цукровий діабет;
- старечий вік (може стати відносним протипоказанням для планових операцій).
Лапаротомію застосовують для видалення матки, яєчників, маткових труб, кіст, доброякісних новоутворень, для усунення кровотеч, спайок, абсцесів.
Процедура лапаротомії
У гінекологічному стаціонарі клініки МЕДІКОМ (м.Київ) лапаротомія найчастіше проводиться за Пфанненштилем. За природною складкою внизу живота проводиться невеликий розріз (10-12 см), що проходить під лінією бікіні. Після оперативного втручання залишається невеликий шрам, який прихований під складкою та добре перекривається білизною.
Підготовка до лапаротомічної операції
Планова лапаротомічна операція проводиться за призначенням гінеколога після попередньої консультації хірурга, проведення лабораторних та інструментальних методів діагностики.
Лабораторна діагностика перед лапаротомією:
- загальний аналіз крові;
- аналіз крові на цукор;
- коагулограма;
- біохімічний аналіз;
- група-крові та Rh-фактор;
- загальний аналіз сечі;
- аналіз на ВІЛ та інші ІПСШ;
- бактеріоскопічний аналіз виділень;
- аналіз на сифіліс;
- онкоцитологічне дослідження.
На розсуд лікаря можуть бути проведені: кольпоскопія, УЗД органів малого таза, електрокардіографія, рентгенографія ОГК.
Оперативне втручання — це завжди дуже сильна стресова ситуація для пацієнтки (особливо, лапаротомія матки, яка супроводжується видаленням органу), що викликає зміни в роботі дихальної, серцево-судинної систем, порушення метаболізму. Для зменшення вираженості цих проявів необхідно докладне консультування про суть майбутнього втручання, особливості хірургії органів малого таза та її альтернативи, методи підготовки до операції, про анестезію, прогнози лікування та прояви можливих ускладнень.
Післяопераційний період і реабілітація після лапаротомії
Жінки, які зазнали оперативної гінекології, можуть досить швидко повернутися до свого звичайного та повноцінного життя. Однак, варто пам'ятати, що будь-яке хірургічне втручання здатне викликати специфічні реакції організму, що викликано травмуванням тканин, застосуванням анестезії, стресовим станом пацієнтки.
Протягом перших трьох днів після проведення операції організм мобілізує всі сили для усунення наслідків хірургічного втручання, відновлюються обмінні процеси. У наступні кілька днів організму необхідно заповнення енергетичних втрат після лапаротомії.
Відновлення після операції (лапаротомії) включає наступні заходи:
- підйом з ліжка через кілька годин після операції;
- обмеження фізичної активності до повного відновлення організму;
- безпосередньо після операції можна пити тільки чисту негазовану воду;
- на другий день після лапаротомії дозволено вживання нежирних бульйонів і не солодкого чаю;
- з третього дня дозволена щадна дієта: пюре, протерті продукти, йогурти, необхідно виключити продукти, що викликають газоутворення;
- період статевого утримання залежить від особливостей проведеної операції та в середньому становить 2-3 тижні;
- після проведення органозберігаючої операції планувати вагітність можна не раніше, ніж через 6 місяців.
Сучасні методи проведення лапаротомічних операцій відрізняються підвищеною безпекою, мінімальним травматизмом, повним виключенням розвитку післяопераційних інфекцій. Проте, в ряді випадків можливий розвиток небажаних наслідків.
Наслідки лапаротомії та можливі ускладнення:
- кровотеча;
- утворення спайок;
- розрив маткових труб;
- формування післяопераційних гриж;
- евентрація кишечника.
При проведенні лапаротомічної операції вкрай рідкісним ускладненням є пошкодження органів, які знаходяться в безпосередній близькості до органів малого таза.
Відмінності лапаротомії та лапароскопії
Лапароскопія на відміну від лапаротомії, являє собою малоінвазивне оперативне втручання, яке застосовується для діагностики та лікування захворювань статевої системи. При лапароскопії в черевній порожнині робиться кілька невеликих проколів. У них вводяться ендоскопічні інструменти, якими проводиться операція. При лапаротомічній операції через черевну стінку проводиться розріз. При лапаротомії хірург-гінеколог може видалити новоутворення великого розміру або орган, частково або повністю уражений раком.
Переваги проведення лапаротомії в клініці МЕДІКОМ
- Проведення лапаротомії в комфортних умовах досвідченими хірургами-гінекологами.
- Застосування останніх досягнень і нововведень в області хірургічної гінекології.
- Використання безпечних анестезійних препаратів, які не викликають ускладнень.
- Швидке відновлення після операції та повернення до повноцінного життя.
- Мінімальні косметичні дефекти на животі.
- 100% задоволеність наших пацієнток проведеним лікуванням.
Лікарі
Дізнатися більше про особливості лапаротомічної операції ви можете в оператора колл-центру клініки МЕДІКОМ (м.Київ). Телефонуйте, і ви дізнаєтеся: як записатися на консультацію до гінеколога, особливості проведення операції в нашій клініці, види лапаротомії, вартість послуги, як працює та де знаходиться гінекологічний стаціонар і відповіді на багато інших запитань.
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Виїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).
Вiдгуки
Під час проходження медкомісії на роботі на УЗД виявили ендометріоз про який я не знала, але були сигнальні симптоми - сильні кровотечі та постійний біль внизу живота. Лікарі в державній лікарні рекомендували спробувати гормональні препарати які не дали особливого ефекту, окрім того що набрала вагу. Звернулася в клініку. Тут мене повторно обстежили і рекомендували видалити ендометріоз за допомогою лапаротомії. Дуже вдячна фахівцям за хірургічну процедуру. Я повернулася до звичного способу життя без постійних дискомфортів.
В клинике мне сделали лапаротомию яичника. Операция прошла успешно. Пока прохожу послеоперационное наблюдение. Естественно, что реабилитационный период буду тоже здесь проходить. Мне все понравилось, и ценовая политика, и отношение медперсонала, и лечащий врач. Доктор меня успокоила, мотивировала на быстрое выздоровление. Очень приятно иметь дело с профессионалами.
На жаль запізно я дізналась про міому матки. В клініці мені зробили лапаротомічну операцію якісно, без ускладнень, навіть шраму не видно. Залишилося тільки швидко відновитися й виходити на роботу. Звісно, що на початку важко було звикнути до обмежень в русі, але з часом все налагодилось. Я чітко дотримувалися всіх рекомендацій лікаря і відновила свою мобільність за два місяці. Лікарі тут чудові, толерантні, і клініка вражає надзвичайно позитивною атмосферою, затишком і чистотою.
Лапаротомія стала частиною мого лікування у зв'язку з непрохідністю маткових труб. Хоча операція і була складною, але дала мені надію на можливість завагітніти у майбутньому. Післяопераційний період був тривалим, вимагав терплячості. Але підтримка рідних та турбота спеціалістів гінекологів клініки були для мене надзвичайно важливими і допомогли впоратися з цим складним періодом. Дякую, що надаєте можливість зберегти своє здоров'я!
Зараз звертаюся до всіх, хто не знає, де можна зробити гінекологічну операцію. Хочу поділитися особистим досвідом. Сама я практикуючий лікар, але, як це не сумно, лікарі теж хворіють. Кісту яєчника у мене виявили, можна сказати випадково, при звичайному плановому огляді. Кіста була вже досить великих розмірів (6 см в діаметрі) і переді мною постало питання, де ж оперуватися. Про цю клініку чула багато хорошого і вирішила звернутися туди. Записалася на прийом до Пащенко Сергія Олександровича, і анітрохи не пошкодувала. Уважний, чуйний гінеколог, з відмінним почуттям гумору і задатками хорошого психолога. Після здачі аналізів настав день "Х". Не можу сказати, що зовсім не переживала. Звичайно, певні хвилювання були. Адже при лапаротомії робиться розріз живота, а мене сильно лякала перспектива наявності на тілі шрамів. Але Сергій Олександрович виявився професіоналом з великої літери. Операція пройшла на "відмінно", без будь-яких ускладнень після видалення кісти яєчника. Був невеликий набряк, який почав проходити вже буквально через пару днів. Через місяць про операцію нагадував зовсім маленький шрам внизу живота. Рекомендую цього доктора і всю поліклініку! Ні дня не пошкодувала, що звернулася саме сюди.
На прием к Ольге Валерьевне Пискун попала, можно сказать, случайно. Как-то на работе поделилась, что уже давно чувствую что-то не так по-женски, но все никак в больницу не выберусь. Вот мне и посоветовали клинику на ул. Кондратюка, 8. Разрекламировали, что говорить, на всю - и быстро, и недорого, и никаких очередей. Но, что самое главное, врачи замечательные. И действительно, все так и получилось. Только диагноз оказался неутешительным - миома матки, и таких размеров, что надо только резать. Ольга Валерьевна еще сказала, что пришла бы я на полгода раньше, можно было бы обойтись без операции. Подготовка заняла всего несколько дней. Анализы вообще сдала за один день. В общем, прооперировали. Не верьте, когда говорят, что после полостной операции не встаешь больше недели. Я начала подниматься и ходить уже на третий день, а на работу вышла через 2 недели. Еще раз хочу сказать ОГРОМНОЕ спасибо Ольге Валерьевне за ее компетентность и очень бережное отношение, а также всему персоналу клиники за профессионализм и высокий уровень обслуживания. А всех девушек и женщин хочу предупредить, чтобы не боялись показываться врачу, если что-то беспокоит (а еще лучше, до того, как начнет болеть). Всем добра и здоровья!
Хочу висловити слова щирої вдячності високому професіоналу своєї справи гінекологу С.О. Пащенко! Уважне ставлення, грамотна діагностика, компетентне лікування. Після лапаротомії з приводу ендометріозу дуже швидко повернулася до свого звичайного життя. Дякую!
Хочу выразить большую благодарность моей тезке, врачу-гинекологу Н.Б. Сагинадзе за правильный диагноз и последующее лечение. Не знаю, как кого, а меня всегда пугали некоторые названия болезней. Вот и сейчас, когда сказали что необходима процедура цистэктомии яичника, честно скажу, испугалась. Сейчас, после того, как все осталось позади, с уверенностью могу сказать, что здесь работают лучшие хирурги Киева. Спасибо вам большое за золотые руки и высокий профессионализм. С уважением ко всему коллективу клиники на Кондратюка, 8.
Была на приеме у гинеколога Елены Анатольевны Арендарь. Очень вежливая и обходительная женщина. После того, как сдала анализы и прошла процедуру УЗИ, узнала окончательный диагноз - миома матки. Врач мне подробно объяснила и рассказала, что нужно делать и чего ожидать после удаления миомы матки. Цена, прямо скажу, меня неприятно удивила. Видно рассчитано на больший достаток, чем у меня. Но если говорить о профессионализме врача - здесь все в порядке.
Величезна подяка персоналу клініки на Кондратюка, а особливо моєму лікареві Н.Б. Сагінадзе. Ви моя чарівниця! Дякую вам за підтримку, турботу, лікування!
Дуже задоволена обслуговуванням і проведеною операцією з приводу екстирпації матки з придатками. Особливо хочу відзначити професіоналізм гінеколога О.В. Піскун. Спасибі, за оперативність вирішення моєї проблеми і величезну психологічну підтримку.
Показати ще 3
Всього 11 відгуків