exit
search serach
Аналіз на Хелікобактер
425. Хелікобактер Пілорі (уреазним методом)
800 грн.
Більше Згорнути down

Що являє собою та чим небезпечна бактерія Helicobacter pylori?

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) - спиралевидная грамнегативна бактерія, яка може населяти шлунок і 12-палу кишку людини. Головна особливість патогена - стійкість цього бактеріального агента до агресивної соляної  кислоти, що міститься в шлунковому соку. pH соляної кислоти шлунка - 1.5, тому, до виявлення цієї інфекції, вважалося, що в ній гинуть всі прокаріотичні мікроорганізми. Крім виживання, бактерія хелікобактер продукує токсини, які вражають слизову оболонку. Тому, саме вона часто стає причиною розвитку різних небезпечних патологій травного тракту, в т.ч. онкології.

Інфікування бактерією Helicobacter pylori відбувається в побутових умовах (при використанні посуду, засобів гігієни, поцілунках і т.п.). Однак, проникнення бактерії в організм не завжди призводить до розвитку будь-якої хвороби. Найчастіше, імунна система стримує активність бактерій, не даючи їм розмножуватися і вражати слизову шлунка. Але, на імунну відповідь організму можуть негативно вплинути зовнішні фактори - стан навколишнього середовища, нервове перенапруження, навантаження на роботі, відсутність системного раціонального харчування з достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів тощо.

Відкрити Згорнути down

Які хвороби загрожують людині при інфікуванні Helicobacter?

 

Можливі ускладнення при запущеному інфікуванні:

 • Прорив стінки шлунка або 12-палої кишки з інфільтрацією їх вмісту в черевну порожнину і подальшим розвитком перитоніту.
 • Проникнення виразки в суміжні органи і тканини - малий сальник, головку підшлункової залози тощо (пенетрація).
 • Стійке звуження просвіту шлунка і 12-палої кишки, що призводить до утруднення проходження їжі (стеноз).
 • Малігнізація (трансформація доброякісних тканин в ракові).
 • Шлунково-кишкова кровотеча.
Відкрити Згорнути down

За яких симптомів варто запідозрити захворювання органів шлунково-кишкового тракту та обов'язково звернутися до лікаря?

 • Нудота
 • Блювота
 • Біль в животі
 • Здуття
 • Відчуття тяжкості в шлунку
 • Утруднене ковтання
 • Часте відчуття печіння в стравоході
 • Порушення дефекації
 • Відрижка (найчастіше, з кислим або тухлим запахом)
 • Кров в калових або блювотних масах
Відкрити Згорнути down

Ситуації, в яких лікар призначає аналіз на Helicobacter pylori?

 1. Після встановлення діагнозу (гастрит, виразка і т.п.) для підбору специфічного лікування (при виявленні інфекції повинна бути запропонована антихелікобактерна терапія).
 2. Після контакту з хворим на хелікобактеріоз з превентивною метою, щоб впевнитися у відсутності необхідності лікування.
 3. Після закінчення курсу антихелікобактерної терапії для контролю отриманих результатів.

Клініка МЕДІКОМ пропонує своїм пацієнтів кілька варіантів тестування на наявність бактерії хелікобактер пілорі в організмі людини. Вони розрізняються матеріалом для аналізу, рівнем інвазивності, термінами виконання, інформативністю і вартістю.

Відкрити Згорнути down

Як визначають наявність Helicobacter в клініці МЕДІКОМ?

 • Аналіз слизової оболонки шлунка.

Даний метод є інвазивним. Невелику частку слизової ендоскопіст бере спеціальним інструментом під час виконання фіброгастродуоденоскопії. Після чого, матеріал піддається експрес-тесту. Результат тесту виражається у вигляді статусу: позитивний або негативний.

  • Аналіз калу.

  За допомогою полімеразної ланцюгової реакції визначається наявність ДНК бактерії HP в калі пацієнта. Матеріал для дослідження збирається в спеціальний стерильний контейнер і повинен бути доставлений на аналіз не пізніше 4 діб. Результат готовий вже через 2 дні. Перевага методу - безболісність, швидкість і показовість.

  • Імуноферментний аналіз крові.

  За допомогою даного аналізу визначається наявність специфічних імунних клітин, які синтезуються організмом тільки при наявності бактерії хелікобактер пілорі і її токсинів, в венозній крові пацієнта. Підвищений рівень специфічних антитіл свідчить про інфікування. Особливість тесту - рівень імуноглобулінів залишається високим ще деякий час після лікування (лікар обов'язково враховує цей факт при розшифровці аналізу).

  аналіз крові на Хелікобактер
  Аналіз калу на Хелікобактер
  Гастроскопія Хелікобактер
  Відкрити Згорнути down

  Як підготувати організм до здачі аналізу на Хелікобактер пілорі?

  Аналіз слизової шлунка.
  Перед аналізом не можна: їсти пізніше, ніж за 12 годин до дослідження; пити воду та інші напої, чистити зуби, курити, приймати ліки і жувати жувальну гумку пізніше, ніж за 3 години.

  Аналіз калу.
  Перед здачею аналізу пацієнт повинен: протягом 30 днів утримуватися від прийому антибіотиків. Напередодні здачі аналізу (за 2 дні до дослідження) не можна: використовувати ректальні свічки і проносні, вживати в їжу продукти, які можуть пофарбувати біоматеріал (вино, буряк і т.д.), а також їжу, що містить грубу клітковину (висівки, капуста, морква і т.д.).

  Імуноферментний аналіз крові.
  Перед здачею аналізу пацієнт повинен: протягом 30 днів утримуватися від прийому антибіотиків, а напередодні - від алкоголю, нікотину і жирної їжі, а також уникнути фізичних навантажень і стресових ситуацій. Здається аналіз вранці, обов'язково натщесерце.

  Підрозділи клініки МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську в м. Київ пропонують своїм пацієнтам всі необхідні і найбільш сучасні методи діагностики для встановлення причин розвитку різних захворювань травної системи. В тому числі, це і тести на визначення бактерії хелікобактер пілорі. Фахівці нашої клініки подбають про те, щоб дослідження пройшло швидко, якісно і в зручний для вас час.

  Відкрити Згорнути down

  Лікарі

  Телефонуйте в наш колл-центр і дізнавайтеся, коли ви зможете прийти на прийом до лікаря-гастроентеролога і зробити тест на наявність хелікобактер в вашому організмі.

  Ціна аналізу на Хелікобактер пилори

  На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

  Діагностика
  Більше Згорнути down
  4852. Визначення хелікобактер (Helicobacter pylori) при ендоскопічному дослідженні

  810 грн

  Більше Згорнути down
  Аналізи
  424. Хелікобактер Пілорі (Helicobacter Pylori) - експрес діагностика антигену (кал)

  550 грн

  Більше Згорнути down
  423. Хелікобактер Пілорі (Helicobacter Pylori) експрес діагностика IgG (кров)

  550 грн

  Більше Згорнути down
  1315. Хелікобактер Пілорі (Helicobacter Pylori) IgМ антитіла

  550 грн

  Більше Згорнути down
  3666. Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) IgА антитіла

  400 грн

  Більше Згорнути down
  3844. Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) IgА, Вестерн - блот

  600 грн

  Більше Згорнути down
  3919. Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) ПЛР, якісно, кал

  950 грн

  Опис

  Строк виконання - 5 робочих днів, виконує лабораторія "Діоген".

  Більше Згорнути down
  Пов'язані послуги
  Детский гастроэнтеролог
  Дитячий гастроентеролог
  Гастроентерологія
  Консультація гастроентеролога
  ВЕГДС
  ЕФГДС
  Хромоэндоскопия
  Хромоендоскопія
  ПЦР-диагностика
  ПЛР-діагностика

  Вiдгуки

  17.08.2023 20:37
  Людмила

  Після підтвердження присутності бактерії хелікобактер в моєму організмі я відразу розпочала лікування у гастроентеролога в Медікомі. Дякую медичному персоналу за професійність та поради. Завершивши курс терапії дійсно відчула покращення. Боротьба з проблемою шлунка дала гарний результат.

  01.02.2023 14:06
  Тамара Ткаченко

  Дуже подобається підхід персоналу в клініці до пацієнтів. Так само й зі здачею аналізів не виникає ніяких зауважень.

  29.01.2022 18:51
  Валентина

  Довго мучилась з постійними болями у животі, неприємним запахом з рота, безперервною печією. Лікувалась народними методами, консультували різнопрофільні лікарі, узі робила, але я продовжувала хворіти, схудла, депресивний стан. Проблема вирішилась, коли потрапила в клініку Медіком на обстеження до лікаря гастроентеролога, який і скерував мене здати аналіз на хелікобактер. Дякувати богу тепер я знаю причину свого пригніченого стану. Від клініки тільки найкращі враження і ціни доступні.

  22.04.2019 16:21
  Римма

  Клиника Медиком это не только новое оборудование, но доктора с огромным сердцем и не менее большим профессиональным опытом. Обращаюсь в эту клинику не впервые. Персонал всегда приветливый, доктора все по делу назначают. В этот раз пришла я к Гелбутовской Ольге Дмитриевне для прохождения хелик-теста. Все четко быстро, через 15 минут получила результат (отрицательный). Будем дальше искать причину дискомфорта в желудке.

  17.03.2019 19:35
  Мила

  Обратилась в эту клинику, так как живу по соседству( времени вечно не хватает) обращалась по адресу пр-т Героев Сталинграда, 6Д Для начала меня проинструктировали о правилах прохождения. Подготовка тут не очень сложная. Заключается она в том, чтобы прийти натощак, желательно почистить зубы перед выходом из дома, и самое главное - если в ближайшее время был прием антибиотиков, то за 2-е недели до теста ничего принимать нельзя В противном случае результат данного теста может быть неправильным. Что касается самого теста, то Юлия Михайловна дала мне сначала половину стакана воды и сказала, чтобы я прополоскала рот. После этого уже дала мне тонкую небольшую трубочку. Дело всё в том, что трубкой нужно пользоваться аккуратно, и никуда во рту не прислонять, потому как в трубке могут появиться капельки и тест уже будет недействительным.В середине трубки я увидела такая полосочку-индикатор, которая, как сказала врач, если Хеликобактер присутствует, начинает темнеть. Сначала я просто дышала в трубку в течение 6 минут и на полоске появилось лишь маленькое темное пятнышко. Потом врач дала мне выпить специальный раствор, что бы посмотреть на результат с нагрузкой. После того, как я выпила этот раствор, темная полоска при дыхании в трубку начала возрастать, однако прирост был не сильно большим, этого оказалось достаточно, чтобы результат был положительным. В итоге, мне было тут же назначено и подробно расписано лечение и назначен повторный тест после его окончания. Огромное спасибо Зарицкой Юлии Михайловне за четкий и конструктивные пояснения.

  28.02.2019 11:02
  Валерия

  Клиника Медиком мне давно знакома своими высококвалифицированными специалистами, здесь же я делала и анализ на хеликобактер, дыхательный тест. Так вот, как я узнала, этот тест на данный момент считается, пожалуй, наиболее точным, чем анализы крови и кала на эту бактерию, и еще, что очень удобно - безболезненно, не нужно долгое время ждать результата, через 12 минут он уже готов. Проводила тест прекрасный специалист и человек Зарицкая Юлия Михайловна. Бактерию кстати не обнаружили))

  15.01.2019 12:48
  Алла

  Когда у моего ребенка было подозрение на гастрит, мы сдавали различные анализы. Одним из которых был тест анализ на хеликобактер. Норма для нас - когда ребенок не бьется в истерике на осмотре врача, таких мы врачей и стараемся искать. Данную процедуру мы приходили в частной клинике Медиком. Эта процедура простая и безболезненная. Ребенок дышал в трубочку в течении 5 минут. Трубочка постепенно окрасилась в темный цвет, чем больше темного цвета, тем больше бактерий в организме ребенка. Малышу пришлось дышать в эту трубочку дважды. В первый раз он дышал натощак, во второй раз ему предложили выпить какую-то жидкость, не совсем приятную на вкус. К сожалению у моего ребенка трубочка окрасилась практически вся. После данной процедуры врач - гастроэнтеролог Джалалова Виктория Николаевна назначила ребенку лечение. Данную процедуру я рекомендую так как она простая и безболезненная.

  02.11.2018 21:59
  Сергей

  Проходил анализ на Хеликобактер в Киеве, так как был там по долгу службы. Коллеги порекомендовали эту клинику. Остался, очень доволен все чистенькое, новое, персонал приветливый. Девочки на ресепшн помогли все оформить. Отдельное спасибо врачу-гастроэнтерологу Гелбутовской Ольге Дмитриевне, которая проводила тест, ну и собственно расшифровка результатов была тоже на ней. Так как бактерия была обнаружена, то доктор сразу назначила курс лечения. Вот на днях пришел на повторный тест. Бактерия не выявлена. Спасибо за оперативную и квалифицированную помощь!

  16.10.2018 14:03
  Ираклий

  Мой гастроэнтеролог направила меня на прохождение теста на хелик-тест. Оказалось, что бактерия Helicobacter Pylori очень просто передается, например, при поцелуе, использовании общественной посуды и столовых приборов (кафе, столовые, где не очень тщательно моют посуду), при употреблении напитков из одной бутылки и пр. Но, как объяснил уже врач-гастроэнтеролог в Медиком, бактерия не обязательно вызывает заболевания (гастрит, рак), она может находиться в организме “транзитом”. Поэтому точный ответ нужно ли лечить хеликобактер пилори, можно получить только после прохождения гастроскопии. Так же мне предложили более щадящий вариант это дыхательный тест, его я и прошел. Результат был отрицательный, но я на всякий случай зашел еще на консультацию к Гелбутовской Ольге Дмитриевне. Спасибо за квалифицированную консультацию!

  13.08.2018 20:51
  Мурат

  Клиника Медиком находится недалеко от меня, поэтому при неполадках в здоровье иду всегда к ним. Так и в этот раз, когда начались проблемы с желудком пошел к гастроэнтерологу Кравцу Леониду Аркадьевичу. Выслушав мои жалобы и проведя первичный осмотр, доктор назначил анализы и уреазный дыхательный тест на helicobacter pylori. Так как пришел я голодный, антибиотики не принимал и придерживаюсь ПП, то смог пройти все в один день. Результаты были на руках через пару часов. Обнаружили таки эту дурацкую бактерию. Леонид Аркадьевич назначил лечение и велел прийти на контрольный тест. Как и всегда в этой клинике все было быстро, четко и профессионально. Рекомендую!

  26.07.2018 13:25
  Аника

  После консультации гастроэнтеролога Кравца Леонида Аркадьевича, мне был назначен дыхательный тест на хеликобактер. Процедура оказалась не сложной. Надо было сидеть и дышать в трубочку некоторое время. Затем через минут 15 мне выдали результат. Результат был завышен в несколько раз и мне сказали, что точно инфекция есть. После курса лечения мне опять назначили обследование. Кстати есть несколько вариантов сдачи анализ на Хеликобактер в Киеве это урезанный или дыхательный, тогда как у меня в городе вообще такого нет. Отдельное спасибо Кравец Л.А. за профессионализм и понимание!

  30.04.2018 17:12
  Лида

  На обследование меня направил гастроэнтеролог Кислова Оксана Леонидовна. Были жалобы на тяжесть в правом подреберье. Среди нескольких исследований и анализов был этот тест. на хеликобактер. По телефону мне девушка дала инструкцию к действию. А именно явится на тест натощак, с хорошо почищенной полостью рта. Смысл исследования, что нужно дышать в трубочку. Трубочка кончиком должна находится во рту. Причем нельзя касаться ею полости рта (губ, языка и т. д.). Дышать нужно 6 минут. Потом дают выпить раствор и снова 6 минут дыхания. Если хочется сглотнуть слюну, можно убрать трубочку и потом продолжать. Скажу честно, держать трубочку на весу 6 минут утомительно. В итоге я получила сразу на руки результат. Слабо положительный. Решила все-таки пройти гастроскопию, не хочется зазря пить лекарства.

  06.02.2018 22:34
  Аркадий

  Проходил в клинике Медиком анализ на Хеликобактер в Киеве это не проблема найти клинику, которая делает данный анализ. Но к Медиком у меня уже большущая квота доверия. Тест прошел без проблем врач, все четко и понятно объяснил. Результат, к сожалению, был положительный, так что Оксана Леонидовна назначила курс лечения и повторный тест, так же ряд рекомендация, которые были нууу очень актуальны. Рекомендую Кислову Оксану Леонидовну, как прекрасного специалиста и просто отзывчивого человека.

  Показати ще 3

  arrow

  Всього 13 відгуків

  залишити відгук arrow arrow
  Ваша оцінка
  star star star star star
  error
  error
  error
  error

  Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

  Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
  Хочете, передзвонимо Вам?
  Наприклад: 0XX XXX XX XX
  Передзвоніть
  Наприклад: 0XX XXX XX XX

  Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

  Вільних операторів на лінії: 6
  Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
  Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
  Хочете, передзвонимо Вам?
  Наприклад: 0XX XXX XX XX
  Вільних операторів на лінії: 6
  Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
  Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
  Хочете, передзвонимо Вам
  в зручний час?
  КНОПКА
  ЗВ'ЯЗКУ
  page-down