Мастектомія в Києві
Рак молочної залози (РМЗ) у жінок за поширеністю займає друге місце в структурі онкології. За інформацією ВООЗ, щорічно у світі реєструють приблизно 2 млн нових випадків цього виду раку. Це 11 % від усіх нових випадків злоякісних новоутворень.
Захворюваність на рак грудей зростає з віком, починаючи з 40 років, а пік приходиться на 60-65 років. Пройти діагностику онкології молочної залози в Києві в жінок (а також грудної залози в чоловіків) та отримати експертну консультацію хірурга-мамолога можна в МЕДІКОМ. Навіть за відсутності симптомів, раз на рік рекомендовано проходити до мамолога на профілактичний огляд.
Сучасні досягнення онкології, хіміотерапії, променевої терапії та пластичної хірургії дозволяють жінкам, які зіткнулися з РМЗ, впоратися із хворобою.
Клінічні кейси
Інвазивна карцинома неспецифічного типу грудної залози: кейс лікаря-хірурга, мамолога, к.м.н. Іванкової О.М.
В клініку звернулась жінка з підтвердженою інвазивною карциномою неспецифічного типу грудної залози. Командою онкохірургів та хірургів-мамологів виконано секторальну резекцію молочної залози. Це ефективний метод органозберігаючої хірургії. Враховуючи вік пацієнтки та її плани на життя, це було важливим завданням.
Попередньо проведене детальне обстеження з використанням штучного інтелекту (AI) та курс хіміотерапії дозволили створити оптимальні умови для хірургічного втручання.
Після успішно проведеної операції з закриттям дефекту місцевими тканинами та накладанням косметичних швів наша пацієнтка продовжила свій шлях до повного одужання з курсом променевої терапії.
Форми раку молочної залози
Існують різні класифікації РМЗ. Для вибору найбільш ефективного методу лікування важливо розрізняти анатомічні форми та гістологічні варіанти захворювання.
За анатомічними ознаками виділяють вузлові, дифузні та атипові форми. ВООЗ класифікує рак молочної залози за гістологією:
- Неінфільтративний: внутрішньопротоковий та часточковий.
- Інфільтративний: від інфільтративного протокового до карциноми.
- Рак Педжета (рак соска).
Стадії хвороби визначають за універсальною системою TNM, яка враховує розмір пухлини, залучення лімфатичних вузлів та наявність метастазів.
Коли треба звернутись до лікаря
Рак може досить довго розвиватися без симптомів. Нерідко новоутворення в грудях жінки виявляють за допомогою самообстеження. Як правило, це стосується вузлової форми. Пухлина являє собою неболючий вузол, який зміщується вбік та тягне за собою окремі ділянки шкіри. Додатково можуть спостерігатися деякі втягнення чи малюнок «лимонної кірки».
Дифузна форма проявляється збільшенням та набряком залози, утворенням інфільтрату з невизначеними контурами та характерними змінами шкіри.
Негайно варто звернутися за медичною допомогою за наявності таких тривожних симптомів:
- ущільнення в ділянці грудей (кулька, шишка, припухлість), виявлені самостійно або під час профілактичного огляду (мамографії та/або УЗД молочних (грудних) залоз);
- утворення в пахвовій ділянці;
- асиметрія грудей;
- аномальні виділення із соска;
- зміна форми, кольору та розміру сосків;
- висипання, рани, екземи, скоринки або тріщини в ділянці грудей;
- набряклість, нагрубання молочних залоз, що не пов'язані з вагітністю;
- у комбінації з вищеописаними проявами захворювань грудей — швидка стомлюваність, головний біль, зміни менструального циклу, дерматологічні проблеми тощо.
До факторів ризику виникнення раку грудей відносять: спадковість (родичі першої лінії (мама, бабуся, сестра, тітка), які хворіли на рак молочної залози), наявність мутацій (BRCA 1, BRCA 2), наявність доброякісних новоутворень молочної залози, відсутність вагітностей та пологів, ранній початок менструацій — у віці до 12 років, пізня менопауза — після 55 років, гіпотиреоз та інше.
Діагностика раку молочної залози
Діагностику РМЗ лікар-мамолог починає з огляду та пальпації молочних залоз та регіонарних лімфатичних вузлів. При огляді лікар звертає увагу на візуальні прояви хвороби: наявність видимої пухлини, деформації органу, зміни шкіри, виділення з сосків. При пальпації виявляють розміри новоутворення, втягування та зміщення соска і шкіри.
Додатково призначають інструментальні методи – мамографію, УЗД, МРТ молочних залоз та лабораторні аналізи – біохімію крові, тести на пухлинні маркери.
При підозрі на рак обов’язково проводять біопсію пухлини з подальшим гістологічним дослідженням тканин. Важливо точно визначити тип, форму та стадію захворювання для вибору тактики лікування.
Для діагностики віддалених метастазів застосовують рентгенологічні дослідження – рентгенографію та комп’ютерну томографію грудної клітки, черевної порожнини, тазу із внутрішньовенним контрастуванням, МРТ головного мозку із внутрішньовенним контрастуванням.
Лікування раку молочної залози
Комплексний підхід до лікування РМЗ включає:
- Хірургічні операції, які поділяються на лампектомію (секторальна резекція молочної залози із пухлиною), мастектомію (видаленням всієї залози, а при потребі – лімфовузли, м'язи) або часткову, наприклад, квадрантектомію, та інші види втручань.
- Променеву терапію - зазвичай застосовується після операції з метою знищення пухлинних клітин, що залишилися. Процедура триває кілька хвилин. Переважно потрібно 3-5 сеансів на тиждень протягом 3-6 тижнів.
- Хіміотерапію - рекомендується в умовах високого ризику рецидивів або метастазів (ад'ювантна хіміотерапія). При великих пухлинах хіміотерапія призначається перед операцією з метою зниження їхнього розміру (неоад'ювантна хіміотерапія).
- Гормоноблокуючу терапію - застосовується до або після оперативного втручання при різновидах раку, чутливих до естрогенів або прогестерону.
- Таргетну терапію - безпосередньо впливає на клітини пухлини без шкоди для здорових тканин.
Наша команда дбає про точну діагностику та забезпечує ефективне лікування під контролем досвідчених лікарів: онкохірурга, мамолога, хіміотерапевта, пластичного хірурга.
Хірургічне лікування раку молочної залози
В залежності від діагнозу та плану лікування проводяться оперативні втручання різного обсягу:
- Туморектомія або лампектомія – операція з видалення пухлини, що дозволяє зберегти залозу, доповнюється біопсією лімфатичного вузла з видаленням чи без пахвових лімфатичних вузлів.
- Секторальна резекція, квадрантектомія – видалення ураженого сектора молочної залози.
- Гемімастектомія (видалення частини залози) з лімфаденектомією проводиться при виявленні метастазів в регіональних лімфовузлах.
- Радикальна мастектомія – повне видалення молочної залози, ураженої пухлиною.
- Підшкірна мастектомія з одномоментною реконструкцією (імплант чи аутологічні тканини) – можлива за умови виявлення захворювання на ранній стадії, дозволяє зберегти сосок, ареолу, скоротити час реабілітації та подальшого лікування.
- Лімфодисекція – оперативні втручання з видалення лімфатичних вузлів, що накопичують лімфу, відтікаючу від ураженого органу.
Показання до мастектомії
Незважаючи на широкий спектр методів комплексного лікування, мастектомія (видалення молочної залози) і досі залишається найбільш дієвим методом. Наслідуючи світову практику, хірурги Клініки МЕДІКОМ уникають тотального видалення молочної залози в жінок і грудної залози в чоловіків та віддають перевагу органозберігаючим операціям.
Радикальна операція призначається тільки в тих випадках, коли органозберігаюче лікування протипоказане, а також наявний великий ризик рецидиву онкопатології в грудях. Під час лікування раку грудей можуть застосовуватись різні види мастектомії.
Мастектомія показана жінкам та чоловікам:
- з виявленим онкологічним процесом у залозах (зокрема з направленням на хірургічне лікування);
- за рецидиву онкології після лампектомії (секторного видалення органу).
За необхідності хірургічного лікування раку грудей команда Клініки МЕДІКОМ оперативно проводить необхідну експертну діагностику, передопераційну підготовку та призначений курс хіміотерапії перед мастектомією (якщо така буде рекомендована фахівцем).
Якщо пацієнт був направлений на мастектомію іншим лікарем, операція в Клініці МЕДІКОМ проводитиметься лише після консультації та експертної оцінки нашого фахівця. У деяких випадках після додаткової діагностики лікар бачить можливість проведення органозберігаючого лікування з добрим результатом.
За запитом пацієнта в клініці можна зібрати медичний консиліум експертів для вибору найкращої стратегії лікування.
Захворювання, які лікують у клініці
- Неінвазивний рак грудної залози (карцинома in situ, рак Педжета)
- Інвазивна (інфільтруюча) карцинома
- Набряково-інфільтративний рак грудної залози
Підготовка до операції
Підготовка до операції з видалення молочної залози в жінки та грудної залози в чоловіка — дуже важливий етап. Від нього залежить успішність лікування. Це ж стосується і органозберігаючого лікування.
Мастектомія та інші оперативні втручання неможливі без якісної діагностичної підтримки. Серед обстежень, які можуть бути призначені та проводяться в нашій клініці:
- КТ;
- рентгенографія;
- УЗД молочних залоз у жінок і грудних залоз у чоловіків (за необхідності інших органів);
- мамографія (проводиться в медичному центрі клініки-партнера);
- консультація онколога, онкохірурга, мамолога;
- біопсія (стереотаксична, трепан-біопсія, аспіраційна),
- аналіз на онкомаркери;
- ЕКГ;
- інші лабораторні аналізи (аналіз крові на гормони та дослідження виділень із соска тощо).
Докладніше про підготовку до операції можна дізнатися на консультації лікаря.
План та тривалість органозберігаючої операції та операції з видалення молочної залози в жінки (а також грудної — у чоловіків) залежить від вибраного методу хірургічного лікування, складності втручання, поширеності онкопроцесу.
Операція проводиться в сучасній операційній під загальним наркозом.
Переваги проведення хірургічного лікування раку грудей у нашій клініці
- Досвідчені лікарі (онкохірург, мамолог, хімієтерапевт).
- Обладнання експертного рівня, що гарантує високу точність візуалізації та достовірність результатів діагностики.
- Партнерство із провідними діагностичними центрами.
- Власна сертифікована лабораторія.
- Міждисциплінарний підхід.
- Можливість отримання грамотної альтернативної думки.
- Сучасні операційні, які відповідають міжнародним стандартам.
- Комфортні палати та спостереження 24/7.
- Кваліфікована підтримка в післяопераційний період.
- Виправдана вартість мастектомії та органозберігаючого лікування.
Відновлення після мастектомії
На тривалість відновлення після операції впливає багато чинників: загальний стан пацієнта, вік, наявність супутніх захворювань, складність виконаного хірургічного втручання.
Реабілітація після мастектомії або хірургічного лікування зі збереженням органу в кожному конкретному випадку може включати різний перелік рекомендацій. Важливо проходити її під контролем досвідчених лікарів, які зможуть призначити найбільш ефективну схему післяопераційного відновлення. Реабілітаційний етап може включати і пластичну операцію реконструкції грудей після мастектомії.
Профілактика захворювань грудей
Жінкам старше 40 років обов'язково потрібно проходити щорічний check-up для жінок із консультацією мамолога та мамографією. А також плановий онкоскринінг за рекомендацією лікаря.
Незалежно від віку, програми раннього онкоскринінгу показані чоловікам і жінкам, що входять до групи з підвищеними ризиками розвитку раку грудей:
- наявність надмірної ваги та ожиріння;
- наявність випадків раку молочних залоз у кровних родичів (спадковий чинник);
- тривале приймання гормональної терапії під час постменопаузи;
- доведена мутація генів BRCA1 і BRCA2, а також носійство мутації PALB2, TP53, CDH1, PTEN або STK11;
- серйозні травми грудних залоз.
Питання-Відповідь
Що видаляють під час мастектомії?
Залежно від виду хірургічного лікування, що застосовується:
- органозберігаючі онкопластичні операції — видалення частини залози з пухлиною, детекцією сигнального лімфатичного вузла або регіонарною лімфодисекцією;
- підшкірна мастектомія — підшкірне видалення залози з регіонарною лімфодисекцією та одномоментною або відстроченою реконструкцією;
- радикальна мастектомія — видалення залози з регіонарною лімфодисекцією. За широкого місцево поширеного процесу із залученням грудних м'язів — з їхньою резекцією чи видаленням.
Для визначення обсягів операції проводиться діагностика, у яку входить: УЗД молочних залоз (грудних — у чоловіків) та регіонарних лімфатичних вузлів, мамографія, МРТ молочних (грудних) залоз із внутрішньовенним контрастуванням, комп'ютерна томографія грудної клітки, органів черевної порожнини та малого тазу з внутрішньовенним контрастуванням.
Як довго носити рукав після мастектомії?
У разі дотримання рекомендацій щодо відновлення та догляду компресійний рукав може прослужити 9-12 місяців. Безпосередньо тривалість його носіння після видалення грудей у кожному певному випадку визначає лікар.
Як відновити груди після мастектомії?
Реконструкція грудей після мастектомії проводиться методами пластичної хірургії. Мамопластика може бути проведена в той момент, коли жінка буде психологічно готова до неї, навіть якщо з операції пройшов досить тривалий час — 15-20 років.
Скільки років живуть після видалення молочної (грудної) залози?
Статистика говорить про те, що: чим раніше виявлено мутацію клітин молочних протоків та/або часток залозистої тканини грудей, тим більш сприятливий прогноз здобуває пацієнт. Виживання після комплексного лікування ранніх стадій захворювання може досягати 95-98 %. Також має значення якість проведеного лікування.
Чи призначають хіміотерапію після мастектомії?
Усе залежить від стадії онкології. А також від розміру та молекулярно-біологічних характеристик пухлини, запланованого обсягу операції. Хіміотерапія може бути призначена як перед операцією, так і після неї. Для перевірки обґрунтованості призначення та режиму проведення хіміотерапевтичного лікування в кожному конкретному випадку потрібна консультація хіміотерапевта, який оцінить ризики та користь такого лікування.
Лікарі
Обираєте клініку, щоб зробити мастектомію або органозберігаючу операцію? Бажаєте отримати ще одну думку щодо призначеної операції? Шукаєте відгуки про хірургів, мамологів та онкологів? Мастектомія, як і консультація зі здоров'я грудей, доступні в стаціонарі Клініки МЕДІКОМ на Оболонській набережній, 9. Щоб записатися на консультацію, зв'яжіться з контакт-центром нашого медичного центру за телефоном, через форму зворотного зв'язку на сайті або через офіційний Telegram-бот клініки. Довірте своє здоров'я та життя професіоналам!
Мастектомія: ціна операції
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Провели операцію, а потім і пластику грудей моїй мамі в Медікомі. Ще пару місяців тому в мене було повно песимізму. Але зараз бачу нормальний результат і це додає стимулів і мені, і мамі.
Про це складно писати, але в моїй складній ситуації лікарям “Медікому” вдалось зробити максимум, щоб не дати розвитку моєї хвороби. Зараз я почуваюся значно краще.
Довелося цю операцію робити моїй мамі. Ось що значить пізно звернулися за допомогою. Та й вона страшенно боялася лікарів і будь-яких обстежень. Але дякуючи спеціалістам клініки є високі шанси, що рецидив з онко більше у мами не повториться.
Робила в Медікомі операцію. Лікарі гарні, уважні. Стаціонар супер, цілодобово цікавляться самопочуттям пацієнтів, палата комфортна... А найголовніше, що результат операції вселяє надію на майбутнє, що ще встигну онуків няньчити та побачити як вони виростуть. Окреме дякую Іванковій О.М. за розуміння мого психологічного стану та підтримку, це дуже допомогло.
Проходила тут онкоскрининг. Врачи супер.
Вже декілька років проходжу в клініці Медіком чек-ап для жінок. Все подобається. Завжди все добре організовано, без черг. Однозначно раджу! Маю надію, що такого радикального лікування як в статті мені не знадобиться.
Це мій перший досвід похід до мамолога і перший досвід оперативного втручання , я дуже задоволена ! Оксана Миколаївна - Лікар з великої букви, до того ж прекрасна людина і професіонал своєї справи. Незважаючи на свій страх до оперативного втручання , мене заспокоювало що буде оперувати ця хірург ! Дякую за покращення здоров’я!)Після прийому - завжди позитив та спокій . Поважаю Вас та довіряю Вам !)))
Я очень признательна персоналу клиники за хорошую организацию процессов, человечность и заботу, особенно онкологу-маммологу. Операция прошла без осложнений, сейчас восстанавливаюсь. Надеюсь, все будет хорошо.
Показати ще 3
Всього 8 відгуків