exit
search serach
Вакцинация от клещевого энцефалита

Вакцинація від кліщового енцефаліту в Києві

Кліщовий енцефаліт - гостра вірусна інфекція, що характеризується вираженим ураженням ЦНС, лихоманкою та інтоксикацією організму. Це дуже важке захворювання, яке може призвести не тільки до інвалідності, а й до смерті. Попередити розвиток важкої хвороби допоможе щеплення від кліщового енцефаліту.

Відкрити Згорнути down

Симптоми

Перші симптоми захворювання можуть проявитися лише через 1-2 тижні після укусу представника класу павукоподібних. В організмі вірус поширюється трьома шляхами: невральним, лімфогенним і гематогенним.

Відкрити Згорнути down

Симптоми кліщового енцефаліту:

 • міалгія;
 • лихоманка, озноб;
 • тремор (тремтіння) кінцівок;
 • порушення координації;
 • сильний головний біль;
 • паралічі;
 • ригідність (підвищений тонус) шкіри обличчя і шиї;
 • еритема в місці укусу;
 • диспепсичні розлади (нудота, блювота, діарея або закреп) та ін.
Відкрити Згорнути down

Якщо вдалося відокремити кліща від шкіри самостійно, його необхідно здати для дослідження на наявність вірусу енцефаліту ПЛР-діагностикою або ІФА. При позитивному результаті, особам, що не мають щеплення показано введення протикліщового імуноглобуліну протягом 96 годин від моменту укусу.

Про присутність в організмі вірусу кліщового енцефаліту можуть свідчити деякі лабораторні дані: наявність специфічних IgM та IgG антитіл в крові, IgM антитіл в цереброспінальній рідині, сероконверсія в парних зразках сироватки, виявлення вірусної РНК методом ПЛР та ін.

Найбільш результативним методом профілактики патології є формування несприйнятливості людей за допомогою проведення специфічної вакцинопрофілактики.

Внаслідок вакцинації проти кліщового енцефаліту дорослим і дітям від 1 року, майже у 100% щеплених виробляється стійкий імунітет. У решти є малий ризик захворіти на енцефаліт, але хвороба буде протікати набагато легше, ніж у невакцинованих осіб, без ускладнень або важких наслідків для здоров'я.

Вакцина ФСМЕ-Імун (FSME-Immun)(пр-во Австрія, Бельгія, Файзер) - сучасний вакцинаційний препарат для профілактики кліщового енцефаліту. Вакцина містить безпечну для людини дозу інактивованого антигену збудника інфекції. Вакцинація застосовується для дорослих та підлітків з 16 років.

Відкрити Згорнути down

Коли робити щеплення від кліщового енцефаліту?

Енцефаліт має сувору сезонність - зустрічається з ранньої весни й до пізнього літа. Щеплення від кліщового енцефаліту роблять взимку або ранньою весною, але не пізніше 2 тижнів до активного етапу в життєдіяльності кліщів або передбачуваної поїздки в місця, де ризик зараження найбільш високий.

Щеплення від кліщового енцефаліту показані:

 • чоловікам і жінкам, які ведуть активний спосіб життя і багато подорожують до країн Північної та Східної Європи, Монголії, Китаю, а також Росією (Європейська частина, Далекий Схід, Сибір і ін.), Казахстаном, Білоруссю, Киргизією, країнам Прибалтики тощо - рекомендована вакцинація для поїздок за кордон;
 • туристам, мисливцям, рибалкам;
 • представникам деяких професій (військові, фермери, лісозаготівельники, працівники сфер рекреації, геології та будівництва);
 • особам, які перебувають у місцях поширення іксодових кліщів.

Консультація інфекціоніста необхідна для отримання рекомендацій щодо порядку введення вакцини й термінів імунної відповіді, для обговорення альтернативних способів профілактики й захисту при виявленні протипоказань до вакцинації.

Вакцина від кліщового енцефаліту переноситься щепленими добре і без виражених негативних наслідків. У той же час, деякі патологічні стани можуть стати протипоказанням для проведення вакцинації.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання для щеплення від кліщового енцефаліту:

 • гострі запальні процеси, що супроводжуються високою температурою;
 • загострення хронічних інфекційних захворювань;
 • наявність в анамнезі алергії до компонентів вакцини;
 • анафілактична реакція на яєчний і курячий білок в минулому;
 • аутоімунні патології;
 • злоякісні утворення.

У перших двох випадках зробити щеплення від кліщового енцефаліту можна тільки через 14 днів після одужання.

Відкрити Згорнути down

Підготовка

Вакцинація від кліщового енцефаліту (Київ, клініка МЕДІКОМ) проводиться тільки після всієї необхідної підготовки, яка дозволить уникнути негативних наслідків і ускладнень.

Перед вакцинацією треба пройти консультацію у терапевта. При підозрі на можливість негативних реакцій, лікар призначає тест на алергію до компонентів курячих яєць.

Додаткові заходи з підготовки до вакцинації:

 • загальний аналіз крові та сечі на виявлення прихованих інфекцій;
 • за 2-3 дні до щеплення треба відмовитись від відвідування масових скупчень людей;
 • виключення з меню на кілька днів продуктів-алергенів;
 • відсутність переохолодження та перегрівання.

У день щеплення від енцефаліту лікар оглядає пацієнта, вимірює температуру. При підвищеній температурі щеплення переноситься на інший час.

Відкрити Згорнути down

Процедура

Вакцина від кліщового енцефаліту повинна вводитися наприкінці зими або на початку весни до пробудження кліщів. Курс імунізації складається з 3-кратного введення препарату.

Стандартна схема вакцинації від кліщового енцефаліту:

 • перше щеплення - обраний день;
 • друге щеплення - через 1-3 міс.;
 • третє щеплення - через 5-12 міс. після другого щеплення.

Вакцинація вважається завершеною тільки, коли зроблені всі 3 щеплення. Уже після 2 введення препарату щеплення спостерігається вироблення стійкого імунітету до захворювання. Ревакцинація від кліщового енцефаліту проводитися кожні 3 роки у вигляді однієї ін'єкції.

Вакцина від енцефаліту вводиться внутрішньом'язово в верхню третину плеча (дельтоподібний м'яз).

Ознайомитися з умовами надання послуг з вакцинації можна за посиланням.

Вакцинація для дорослих від кліщового енцефаліту

Відкрити Згорнути down

Екстрена вакцинація від кліщового енцефаліту

Термінова профілактика після укусу кліща проводиться, як правило, влітку і в більш стислі терміни, ніж стандартний курс щеплень: друга вакцина вводиться через 2 тижні після першої, а третя - через 5-12 місяців після другої.

Імунопрофілактика проводиться людським імуноглобуліном проти кліщового енцефаліту. Препарат вводять особам, які ніколи раніше не були вакциновані від кліщів і у яких укус стався в ендемічному районі. Особам, що були раніше щеплені, імуноглобулін вводять, якщо було присмоктування відразу декількох кліщів.

Після щеплення не рекомендується 2-3 дні відвідувати сауну, лазню, басейн. Слід уникати переохолоджень чи перегрівання, великих фізичних навантажень, вживання спиртних напоїв.

Відкрити Згорнути down

Побічні ефекти

Після щеплення від кліщів іноді можуть виникнути місцеві або загальні реакції на введення препарату.

Несприятливі наслідки вакцинації:

 • набряклість, гіперемія і хворобливість в місці уколу;
 • незначне збільшення лімфатичних вузлів;
 • підвищення температури тіла;
 • м'язові й суглобові болі;
 • загальне нездужання.

Дуже рідко з'являються висипання, свербіж, диспепсичні розлади у вигляді нудоти та блювоти, алергічні реакції.

Відкрити Згорнути down

Переваги вакцинації в клініці МЕДІКОМ (м.Київ)

 1. Профілактика кліщового енцефаліту у дорослих проводиться якісною вакциною виробництва Pfizer Manufacturing Austria GmbH.
 2. Щеплення від енцефалітного кліща проводиться тільки після консультації з терапевтом або інфекціоністом. При необхідності, для консультації залучаються вузькі фахівці.
 3. Вакцінаційні кабінети обладнані всім необхідним для попередження розвитку негативних наслідків щеплення, для протишокової терапії.
Відкрити Згорнути down

Програма вакцинації від кліщового енцефаліту

Відкрити Згорнути down

Лікарі

Захистити себе і своїх рідних від енцефаліту ви можете тільки за допомогою вакцинації. Отримати необхідну консультацію фахівців і зробити щеплення можна вже сьогодні в поліклініках МЕДІКОМ на Оболоні й Печерську (поряд зі станціями метро "Оболонь", "Печерськая", "Палац "Україна" та "Героїв Дніпра").

comment 18
Ганчева Олена Анатоліївна
Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог другої категорії

Вартість вакцинації від кліщового енцефаліту

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Програми
4237. * Програма Вакцинація "Кліщовий енцефаліт", ТікоВак

3463 грн

Більше Згорнути down
Процедури/Маніпуляції
3916. * Вакцинація «Кліщовий енцефаліт»

1807 грн

Більше Згорнути down
3917. * Програма вакцинація «Кліщовий енцефаліт»

2807 грн

Більше Згорнути down
4236. * Вакцинація "Кліщовий енцефаліт", ТікоВак

2463 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

03.04.2020 15:11
Алла

Хочу сказати велике спасибі Олені Анатоліївні Ганчевій! Особливо сподобалося, що огляд перед щепленням лікар провела ретельний, я б навіть сказала, дотошний. Уважна і вміє аргументовано переконувати. У спілкуванні відчувається кваліфікованість і впевненість! Завжди йдемо до неї з задоволенням!

02.03.2020 10:14
Олеся

Н.В. Данилюк дуже хороший лікар, справжній фахівець своєї справи, я її просто обожнюю! Дітей вожу тільки до неї, і сама за консультацією інколи забігаю. Все як треба, всі аналізи і процедури призначає лише ті, що потрібно. Ось і з приводу щеплення від енцефаліту теж від неї дізналася. Чудовий лікар. Спасибі за відмінну роботу!

12.09.2019 18:39
Лидия И

Никогда не думала, что в нашей местности можно столкнуться с такой проблемой, как заболевания от клещей! У нас в городе в прошлом году писали, что зафиксировали несколько случаев заражения от клещей. Мы очень много времени проводим на даче, на природе, поэтому в этом году с мужем решили однозначно сделать прививку от клещей. В клинику на пр-т. Героев Сталинграда, 6Д пришлось обратиться, так как в государственной больнице вакцины не было. И хочу сказать, что встретили нас там очень хорошо. Доктор Тычук Надежда Витальевна оставила крайне положительные впечатления. Перед прививкой нас осмотрели, мы сдали два анализа - кровь и мочу. В прививочном кабинете медсестра тоже оказалась внимательной и доброжелательной женщиной. Никаких осложнений после прививок у нас с мужем не было. Спасибо клинике за прекрасный сервис!

26.08.2019 07:48
Іван

В клініку звернулися в терміновому порядку після того, як сина-підлітка вкусив кліщ. Кліщ під шкіру впявся глибоко і ми побоялися самі витягувати. Спасибі Н.В. Тичук, зробила все швидко, кліща видалили, ми здали кров на аналізи. За рекомендацією лікаря провели термінову вакцинацію від енцефаліту. Спасибі всьому персоналу за швидку і оперативну роботу.

03.07.2019 21:04
Анастасія

Неля Вікторівна Данилюк - прекрасний фахівець! Вважаю, що з питань вакцинації взагалі найкраща з тих, з ким ми до цього спілкувалися! Спасибі лікарю і клініці на пр-ті Героїв Сталінграда, 6Д!

20.05.2019 17:14
Елена

Свой отзыв пишу уже после того, как вернулась из поездки. Наверное, он не был бы подписан вообще, если бы не консультация у терапевта Лысак Юлии Владимировны и последующая прививка от клещей. Всей семьей отдыхали в Прибалтике. Все бы ничего, да в нашей группе одну женщину укусил клещ. Пришлось делать экстренную прививку в другой стране, сдавать анализы. Еще неизвестно, чем все закончиться. Вы даже не представляете, как она переживала! Но благодаря тому, что Юлия Владимировна нам все перед поездкой объяснила, и буквально уговорила сделать прививку, мы были совершенно спокойны, что не заболеем. Благодарим Вас за компетентность и чуткость!

15.04.2019 14:30
Виктория

В клинике на ул. Василия Тютюнника, 37/1 делали прививку от энцефалита. Остались очень довольны. Врач Е.А. Ганчева - доброжелательный и чуткий доктор. Перед прививочной процедурой сдавали анализ на кровь. После прививки ненамного поднялась температура. Через сутки уже все было нормально. Рекомендую прививки делать здесь.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down