Інфузійна терапія в Києві
Інфузійна терапія в Києві проводиться найкращими фахівцями в підрозділах клініки МЕДІКОМ як з лікувальною, так і з відновлювальної метою. Інфузійна терапія — це парентеральний метод введення в організм ліків, електролітів, рідини або поживних речовин. На відміну від перорального методу, введені розчини потрапляють не до кишківника, а одразу у кров. Внаслідок чого очікуваний ефект досягається набагато швидше.
Види інфузійної терапії
Існують наступні види інфузійної терапії:
- внутрішньовенний (основний);
- внутрішньокістковий, що застосовується з обмеженнями через можливість виникнення остеомієліту;
- внутрішньоартеріальний, що забезпечує швидке підведення лікарських засобів до вогнища запалення.
У денному стаціонарі клініки МЕДІКОМ проводиться внутрішньовенна інфузійна терапія, яка і собі підрозділяється на наступні підвиди:
- пункція вени — при необхідності інфузійного введення речовин тривалістю до доби;
- венесекція — застосовується, якщо потрібно вводити препарати кілька діб;
- катетеризація великих вен — застосовується у разі необхідності проведення інфузійної терапії від 7 до 30 днів.
За методом введення інфузійну терапію можна розділити на безперервне (крапельне) і переривчасте (струминне).
Інфузійна терапія: показання
Інфузійна терапія дозволяє відновити нормальний склад і обсяг крові, змінити її властивості, поліпшити самопочуття пацієнта.
Для чого потрібна інфузійна терапія:
- у разі необхідності відновлення водного балансу;
- для забезпечення парентерального харчування;
- для введення лікарських препаратів, відновлення імунітету, детоксу та ін.
Завдяки активному проникненню препаратів в кров, парентеральне введення вважається більш ефективним, ніж звичайне пероральне (таблетки, капсули). Швидке повернення здоров'я з мінімумом побічних ефектів — ще одна перевага інфузії.
Захворювання
Існує безліч захворювань і станів, при яких доцільно застосовувати крапельну терапію. Вони можуть бути спровоковані:
- великої втратою крові;
- гіповолемією через сильну кровотечу;
- втратою мікроелементів через тривалу діарею або блювоту;
- зниженням показника рН крові через накопичення продуктів окислення (ацидоз);
- втратою організмом рідини унаслідок сильного опіку або зневоднення;
- порушенням кислотно-лужного балансу через збої в роботі печінки й нирок;
- важкими отруєннями токсинами, алкоголем, наркотиками, ліками;
- алергічним, інфекційно-токсичним впливом;
- порушенням кислотно-лужного балансу, при якому відбувається збільшення pH крові (і інших тканин організму) внаслідок накопичення лужних речовин (алкалоз);
- підвищенням в'язкості крові.
У разі наявності будь-якого з описаних станів фахівець призначить курс інфузійної терапії з препаратами, які знімуть конкретні прояви захворювання (вітамінні крапельниці, крапельниці детокс, спазмолітики, знеболювальні, протизапальні, кровозамінні).
При яких захворюваннях може знадобитися інфузійна терапія:
- Токсикоз і ускладнена вагітність
- Детокс
- Захворювання підшлункової залози
- Алергія
- Інтоксикація
- Остеохондроз
- Атеросклероз
- Радикуліт
- Хронічні захворювання нирок
- Анемія
- Порушення мозкового кровообігу
- Хвороби інфекційного генезу
- Ішемічна хвороба серця
- Хронічний гепатит
- Стенокардія
- Гіпертонія
- Діабетична полінейропатія
- Омолоджуюча терапія
- Післяопераційний відновний період
- Загальнозміцнювальна терапія та ін.
Для кожного окремого випадку підбирається адекватна терапія із застосуванням необхідних препаратів.
Інфузійна терапія: протипоказання
Протипоказань до інфузійної терапії небагато: декомпенсована артеріальна гіпертензія, непереносимість деяких препаратів, ниркова недостатність, гострі запальні захворювання сечовивідних шляхів, набряк легенів. В інших випадках проведення процедур внутрішньовенного введення за допомогою крапельниці допустимо.
Підготовка і проведення
Підготовка до інфузійної терапії стосується переважно пацієнта. Спеціаліст уточнює анамнез, запитує про наявність алергічних реакцій, переносимість больових відчуттів і стресу. Перед тим як починати інфузію, пацієнту рекомендується спорожнити сечовий міхур, щоб не відчувати в цьому потреби протягом досить тривалого часу внутрішньовенного введення препаратів через лікувальну крапельницю.
Лікар обов'язково дає необхідні пояснення з приводу використовуваних препаратів, проведених маніпуляцій, рівня болючості процедури. Чим більше пацієнт знає про те, що відбувається, тим менше тривоги відчуває. Спокій під час проведення інфузії — перший крок до одужання.
Потім починається безпосередньо проведення інфузійної терапії. Пацієнта укладають на функціональне ліжко в окремій палаті. На руку, вище місця майбутнього проколу, накладають джгут. Потім фахівець просить активно стискати-розтискати долоню («попрацювати кулаком»), створюючи штучний венозний застій.
Перед проколом шкіра знезаражується антисептиком. Далі фахівець пальцем лівої руки фіксує вену і робить акуратний прокол, відкриває затиск на інфузійній трубці та під'єднує систему, знімає джгут. Голку фіксують на шкірі лейкопластиром. Швидкість подачі препарату регулюють за допомогою затиску.
Медсестра стежить за місцем встановлення крапельниці та за самопочуттям пацієнта. Пацієнт має повідомити медичного працівника про будь-яку зміну стану (біль, жар, запаморочення, «мушки»), щоб вчасно можна було переконатися в тому, що ця реакція на введення препарату є нормальною.
Ефекти інфузійної терапії
Ефект інфузійної терапії залежить від того, з якою метою її застосовували і які препарати вводили парентерально.
Що може дати пацієнту внутрішньовенне введення препаратів:
- знеболюючий ефект;
- зняття спазмів;
- поліпшення кровообігу;
- усунення інтоксикації;
- купірування запальних процесів;
- відновлення сольового і водного балансу;
- знищення вірусів, інфекцій (крапельниці для імунітету);
- підтримання нормального функціонування органів і їхніх систем;
- поліпшення стану шкіри (вітамінна крапельниця, iv-терапія);
- регулювання метаболізму в тканинах;
- відновлення складу та об'єму крові.
Досягти лікувального ефекту можливо тільки в разі проходження повного курсу процедур, запропонованого лікарем.
Переваги інфузійної терапії в нашій клініці
Інфузійна терапія в клініці МЕДІКОМ проводиться тільки після повного обстеження пацієнта. Досвідчені лікарі уважно знайомляться з даними анамнезу, після чого докладно консультують пацієнта і призначають адекватну терапію стаціонарно або амбулаторно (денний стаціонар). Також є можливість пройти курс лікувальних крапельниць з викликом бригади невідкладної допомоги додому.
Денний стаціонар у відділеннях клініки МЕДІКОМ в районах міста Київ Оболонь і Печерськ приймає пацієнтів для проходження інфузійної терапії амбулаторно. Навчений персонал, комфортна палата, гарантія безпеки та стерильності — беззаперечні переваги нашої клініки.
При зверненні в денний стаціонар необхідно мати направлення від лікаря і придбати лікарські препарати. Краще зробити це заздалегідь або звернутися в аптечний пункт, який знаходиться в клініці.
При неможливості відвідати підрозділ клініки особисто, можливий виїзд бригади невідкладної допомоги додому. Проведена в домашніх умовах внутрішньовенна терапія буде не менш ефективною. При цьому не буде необхідності піклуватися про транспортування хворого, що в деяких станах може стати ризиком появи ускладнень.
Якщо виникли питання з приводу проведення інфузійної терапії в Києві, зателефонуйте до кол-центру клініки МЕДІКОМ, і наші оператори нададуть необхідну інформацію.
Лікарі
Щоб отримати направлення на внутрішньовенну інфузійну терапію, необхідно пройти обстеження у фахівця вузького профілю: кардіолога, невролога, дерматолога, гастроентеролога, гінеколога або інших лікарів.
Парентеральне введення ліків виконується виключно за направленням особистого лікаря!
Після проходження курсу лікування пацієнт потрапляє на повторну консультацію та обстеження, що дозволяє переконатися в наявності бажаного лікувального ефекту.
Інфузійна терапія вдома
Проводити внутрішньовенне введення препаратів через крапельниці вдома дуже зручно, оскільки пацієнт може уникнути зайвого стресу та небажаних ризиків. Цю послугу може провести тільки лікар з бригади невідкладної допомоги. Медпрацівник професійно і грамотно проведе процедуру, уважно відстежуючи стан пацієнта.
Безпека домашнього медобслуговування з крапельницею полягає в тому, що препарати, які вводяться шляхом інфузійної терапії, підбирає особистий лікар, а установку катетера і підключення системи робить професійний медичний працівник. Ми використовуємо якісні одноразові витратні матеріали під час проведення інфузійного лікування вдома, амбулаторно або в умовах стаціонару.
Звісно, ціна на інфузійну терапію та ціна на крапельниці вдома буде відрізнятися від ціни на аналогічні процедури в державних установах, але вона завжди обґрунтована і доступна.
Якщо у вас залишилися питання про те, де можна пройти курс інфузійної терапії, яка вартість процедури, які фахівці здійснюють цю послугу або у вас є направлення від особистого лікаря на проведення інфузійної терапії в Києві — зателефонуйте до кол-центру самостійно або скористайтеся формою зворотного зв'язку і замовте дзвінок представника клініки. Під час розмови наші оператори нададуть всю необхідну інформацію, щоб турбота про ваше здоров'я стала реальною.
Питання-Відповідь
Який розчин краще використовувати для підтримувальної інфузійної терапії?
Для інфузійної терапії використовують розчини води, глюкози, натрію, калію. Підтримувальна інфузійна терапія спрямована на заповнення крові. Застосовується як до операції, так і після операції, якщо у пацієнта велика крововтрата або погане згортання крові. Призначається інфузійна терапія тільки при стаціонарному лікуванні під наглядом лікаря.
Як правильно робити внутрішньовенні крапельниці?
Внутрішньовенні крапельниці використовують за необхідності введення препарату крапельно в кровоносне русло пацієнта. Проводиться така процедура під медичним наглядом. Поставити крапельницю, може тільки спеціально навчений мед працівник, який дотримується порядку проведення маніпуляції.
Що таке детоксикаційна інфузійна терапія?
Детоксикаційна інфузійна терапія становить собою комплекс заходів, спрямованих на зниження впливу токсичних речовин на організм при інтоксикації, а також заповнення втраченої рідини і необхідних компонентів крові для боротьби із захворюванням. Інфузійну терапію краще проводити в денному стаціонарі. У разі необхідності можна зробити крапельницю вдома, але під наглядом фахівця.
Для чого потрібна крапельниця з глюкозою?
Ізотонічну крапельницю з глюкозою (5 %) призначають для заповнення рідини, живлення клітин, стимуляції роботи мозку. Гіпертонічна крапельниця покращує кров'яний тиск всередині судин, виводить токсини та шлаки, активізує роботу печінки, робить позитивний вплив на організм. При проблемах з печінкою і жовчовивідних шляхів необхідно звернутися до гепатолога.
Вартість інфузійної терапії
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
У меня маленький ребенок, и не с кем его оставить, а тут прихватила спина — весеннее обострение. Приходится лечиться дома. В Медиком обратилась по совету соседей. Просто высший пилотаж. В наше время редко где можно найти такой сервис в медицине. Спасибо огромное, буквально поставили на ноги.
Дякую, молодший персонал Медикома, за якісну роботу. Звернулася в центр, бо сильно отруїлася (інтоксикація). А Медиком поруч з моєю роботою. І не пошкодувала, все на вищому рівні.
Выражаю благодарность медсестрам Медикома. Девочки просто чудо. Все чисто и четко. Очень аккуратны и вежливы, все по времени, что меня особенно порадовало.
Хочу подякувати за якісну установку крапельниць і внутрішньовенних уколів. У мене взагалі проблеми з венами, але перший раз я пройшла курс, коли уколи встановлені з першого разу. Дякую.
Хочу поблагодарить персонал "Медиком". Это первоклассные специалисты. Всегда вежливые. Очень аккуратно ставят капельницу. Бабушка лежачая, сломала шейку бедра, а тут еще и сердце прихватило. Вен вообще нет. Медсестры приезжали два раза в день. И бахилы и руки помоют и все обработают. Ни одного синяка, всегда с первого раза находят вену. Просто лучшие.
Выражаю благодарность младшему персоналу Медикома, за прохождения инфузионной терапии. Первый раз без проколов и синяков. Однако хотелось бы подешевле. Но за качество надо платить.
Спасибі медсестричкам за допомогу. Сильно отруїлася, лікарня - це не про мене. Викликала лікаря, лікар прописав лікування. Я вже не перший раз звертаюся в Медіком по пр-ту Героїв Сталінграда. Завжди пунктуальні, медсестра, видно, що з великим досвідом.
Показати ще 3
Всього 7 відгуків