Коронарографія в Києві
Щоб дослідити стан коронарних артерій, проводять коронарографію, у Києві така процедура виконується у клініці МЕДІКОМ. Це найефективніший метод обстеження при ішемічній хворобі серця, а також важливий етап передопераційної підготовки — за отриманими результатами судинний хірург визначає необхідність операції, оптимальний метод та обсяг хірургічного втручання.
Для чого роблять коронарографію
Існують наступні показання до коронарографії:
- наявність стенокардії, яка не усувається за допомогою медикаментозної терапії;
- прояви стенокардії після інфаркту міокарда;
- порушення функції шлуночків;
- підготовка до операцій;
- у терміновому порядку — при погіршенні стану пацієнтів зі стенокардією та при гострому інфаркті міокарда.
Коронарографія судин серця дозволяє побачити звужені ділянки коронарних судин, атеросклеротичні бляшки, що заважають нормальному кровоплину. Лікар може визначити проблемні місця судинного русла та обрати метод хірургічного лікування, серед яких — малотравматичні ендовазальні операції: балонна ангіопластика, коронарне шунтування, стентування коронарних артерій.
Протипоказання для коронарографії
Коронарографія — це обстеження, яке має високу діагностичну цінність і у багатьох випадках є необхідним для порятунку життя пацієнта. Тому для проведення коронарографії існують тільки відносні протипоказання: обстеження проводять у будь-якому випадку при критичному стані або відкладають до моменту, коли стан пацієнта покращиться. До відносних протипоказань належать:
- неконтрольована шлуночкова аритмія;
- гострі інфекційні захворювання;
- порушення зсідання крові;
- важкі форми анемії;
- інсульт;
- кровотечі;
- непереносимість рентгеноконтрастного препарату.
Підготовка до коронарографії
При підготовці до коронарографії судин серця пацієнт проходить попередні обстеження:
- УЗД серця;
- ЕКГ;
- загальний аналіз крові;
- інші дослідження — при наявності показань.
Планову коронарографію проводять у першій половині дня, натщесерце. Перед дослідженням потрібно видалити волосся на ділянці, де буде вводитися катетер (на руці або стегні).
Як проходить коронарографія
Коронарографія проходить упродовж 0,5-2 годин, найчастіше — з використанням місцевої анестезії або під загальним наркозом. Може застосовуватися заспокійливий засіб, який допоможе пацієнту відчувати себе комфортно. Процедура проводиться амбулаторно або з госпіталізацією. У судинне русло вводиться ангіографічний катетер, який просувається до коронарних артерій. Коли він опиняється у необхідному місці, лікар вводить рентгеноконтрастну речовину і робить рентгенографічний знімок.
Під час процедури, після візуалізації коронарних артерій та виявлення критичних уражень, одномоментно можливо проведення реканалізаціі судин (відновлення кровотоку) шляхом стентування або балонної ангіопластики.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Довірте проведення коронарографії лікарям нашої клініки, адже ми забезпечили:
- Наявність надійного обладнання.
- Високу точність діагностики.
- Правильну інтерпретацію результатів.
- Доступну вартість коронарографії.
Не втрачайте час, якщо у вас є симптоми серцево-судинних захворювань, адже це так важливо для збереження здоров'я та життя. Запишіться на консультацію до лікаря і зробіть коронарографію, якщо у вас будуть виявлені відповідні показання.
Питання-Відповідь
Скільки триває коронарографія?
Коронарне обстеження судин серця триває від 30 до 120 хвилин, точний час залежить від особливостей клінічного випадку, стану пацієнта.
Що краще: коронарографія чи МРТ серця?
Вибір методу дослідження у кожному випадку можливий тільки після консультації інтервенційного кардіолога. Після збору анамнезу, опиту пацієнта і розгляду результатів обстежень лікар порадить проведення МРТ або коронарографії.
Що не можна робити після коронарографії?
Спостереження у стаціонарі після процедури необхідне протягом 5-10 годин або більше — це залежить від стану пацієнта. Відразу після коронарографії потрібно зберігати горизонтальне положення, не можна згинати руку (або ногу), через яку вводили катетер.
Чим можна замінити коронарографію?
Дослідження коронарних судин, крім коронарографії, проводиться за допомогою МРТ серця, МСКТ-ангіографії. Метод обирає лікар, у залежності від діагнозу пацієнта та наявності протипоказань до тих чи інших процедур.
Чи небезпечна коронарографія?
Можливі такі ускладнення після коронарографії, як: алергічні реакції на контрастну речовину, кровотеча, порушення серцевого ритму, пошкодження артерії. Стан пацієнта постійно контролюється під час процедури та після неї для вчасного надання медичної допомоги.
Лікарі
У нашій клініці коронарографію судин серця виконує інтервенційний судинний хірург, інтервенційний кардіолог, який має великий досвід. Запис на прийом та діагностику проводиться за телефоном (044) 503–77–77, у Тelegram bot або у чаті на сайті.
Коронарографія: ціна в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
17000 грн
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Таку процедуру проводили моєму батьку. Незважаючи на свій не найкращий стан, він нормально переніс коронарографію. Все це завдяки вмінням і дбайливим діям лікарів клініки.
Дану процедуру проходив тут, в клініці Медіком. Були певні показання до операції. Але після отримання результатів дослідження лікарі підібрали простіший метод для боротьби з моєю проблемою серця, який виявився ефективний. Тому я зараз на реабілітації можу написати подяку лікарям за проведену роботу.
Процедура коронарографії в клініці була, безумовно, складною, але я відчував себе в добрих руках завдяки надзвичайно компетентному медичному персоналу. Їхні знання та досвід надали мені впевненості. Лікарі перед процедурою докладно пояснили всі аспекти і ризики, що допомогло мені заспокоїтися.
Проводили повне обстеження нашої бабусі в Медікомі через різке погіршення здоров'я. Також довелося проводити й коронарографію. Але дякуючи турботі лікарів бабуся гарно перенесла всі процедури.
Показати ще 1
Всього 4 відгуків