exit
search serach
lechenie hrapa kiev

Лікування хропіння: нехай здоровий сон знайде вся ваша сім'я

Більшість людей сприймають хропіння як невелику неприємність, яка доставляє певний дискомфорт. Але, це - величезна помилка! Оскільки, хропіння - досить небезпечна для здоров'я патологія. Діагностика і лікування хропіння в м. Київ в клініці МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську подарують спокійне і вільне дихання, міцний сон і повернуть радість життя (і вам, і всій вашій родині).

Ронхопатія, або хропіння - це порушення дихальної функції під час сну, при якому зароджується низькочастотний вібруючий звук, який супроводжує дихання людини, що спить. Джерела незвичайних звуків - м'яке піднебіння і піднебінний язичок, які вібрують при проходженні через них потоків повітря, що вдихаються і видихаються.

Причини хропіння:

 • збільшені мигдалини;
 • зайва вага;
 • хронічна закладеність носа;
 • спадковість;
 • хронічна перевтома і недосипання;
 • тонзиліт;
 • наявність поліпів і новоутворень в носоглотці;
 • деякі лікарські препарати (снодійні);
 • хронічні і гострі захворювання носоглотки (синусит, аденоїди та ін.);
 • шкідливі звички (регулярне куріння, вживання спиртних напоїв);
 • погіршення роботи щитоподібної залози, її розростання, що викликає здавлювання органів дихання;
 • природне старіння організму і, як наслідок, втрата м'якими тканинами глотки своєї пружності та еластичності;
 • фізіологічні особливості (викривлення перегородки носа, вузькість носових ходів, гортані, надмірно витягнутий піднебінний язичок, порушення прикусу);
 • зміни в м'язових тканинах глотки і гортані.

Хропіння у дітей, найчастіше, виникає внаслідок індивідуальних особливостей будови лор-органів, при гіпертрофованих або запалених мигдалинах, а також в деяких інших випадках.

Симптоми

Низькочастотний вібруючий звук - далеко не вичерпний прояв хропіння. Між звуками порушеного дихання часто виникають раптові паузи, які супроводжуються повною зупинкою дихання (апное) і тишею, що закінчується потужним всхрапом і продовженням гучних звуків хропіння.

Обов'язково зверніться до лікаря, особливо, якщо в комплексі з хропінням у вас спостерігаються:

 • денна сонливість, яка розвивається в результаті відсутності повноцінного нічного відпочинку;
 • неспокійний поверхневий сон;
 • пітливість;
 • головні болі;
 • почуття загальної втоми і розбитості;
 • підвищена дратівливість;
 • нічне прискорене сечовипускання;
 • ослаблення когнітивних здібностей (пам'яті, концентрації тощо).

У запущених випадках розвивається такий небезпечний патологічний стан як синдром обструктивного апное сну.

Лікування апное важливе і необхідне, бо зупинки дихання, що виникають уві сні час від часу, призводять до гіпоксії мозку, серця та інших органів. Слідом з'являються напади стенокардії, порушення серцевого ритму, артеріальна гіпертензія, підвищується ризик виникнення інфаркту та інсульту.

Діагностика

У діагностику хропіння входить: збір анамнезу, скринінгові тести, деякі інструментальні методи дослідження.

Полісомнографія - методика дослідження сну за допомогою спеціалізованих комп'ютерних комплексів, що дозволяє отримати дані електроенцефалограми, електрокардіограми, електроокулограми, показники тиску і пульсу в різні стадії сну. Також, фіксуються параметри дихального потоку, дихальні руху черевної стінки, в якій позі хропіння найчастіше з'являється, скільки триває, як часто спостерігається зупинка дихання, рух ніг, проводиться відеозапис сну тощо.

Завдяки гіпнограмі лікар отримує інформацію про якість і структуру сну, кількість стадій і т.п. Гіпнограмма дозволяє визначити істинні причини хропіння.

Лікування

Лікування хропіння обумовлено причиною виникнення патології, індивідуальними особливостями організму, тяжкістю порушення дихання уві сні і здійснюється різними методами:

1. СРАР-терапія.
Проводять за допомогою компресійного апарату, через який повітря потрапляє в дихальні шляхи під постійним тиском, через маску. Повітроносні шляхи «роздуваються», що перешкоджає утворенню вібраційних звуків.

2. Медикаментозне лікування хропіння.
Включає симптоматичну терапію і призначення носових крапель, спреїв для рота і носоглотки, таблеток для розсмоктування тощо.

3. Хірургічне лікування хропіння.
Здійснюється по-різному. Вибір методики обумовлений ступенем тяжкості синдрому обструктивного апное сну.

Хірургічні методи лікування хропіння:

 • Радіохвильова сомнопластика.

Операція проводиться за допомогою радіохвиль, що впливають на м'які тканини гортані. Лікування хропіння в такому випадку проводять під місцевою анестезією. Тепло, що виділяється при дії радіохвиль, коагулює тканини, сприяє зменшенню їх розмірів. Сомнопластика добре показала себе при апное, неускладненому хропінні, а також хропінні, яке викликане надмірним збільшенням м’якого піднебіння і язичка.

 • Палатопластика.

Усунення тканин м'якого піднебіння, що розрослися. Дозволяє відновити в повному обсязі носове дихання, ліквідувати вібрації м'якої тканини в період сну.

 • Увулопалатопластика.

Видалення частини піднебінної фіранки і язичка. Ця маніпуляція дозволяє розширити просвіт дихальних шляхів і згладити вібрації, що виникають під дією потоку повітря. Під час втручання м'яке піднебіння роблять більш коротким і ущільнюють.

 • Увулопалатофарингопластика.

Розширена корекція тканин неба, піднебінного язичка, піднебінних дужок і реконструкція м'якого піднебіння за допомогою хірургічної операції.

Лазерне лікування хропіння радять пройти пацієнтам, які мають деформацію носової пластини, пухке небо і довгий піднебінний язичок, при великому скупченні лімфатичної тканини близько носоглотки. Лазером можна розширити просвіт глотки, видалити фіброзні розростання або доброякісні новоутворення. Лікування хропіння лазером застосовують, коли консервативні способи лікування не досягають істотного ефекту.

Переваги лазерного лікування хропіння:

 • швидкість (сеанс займає не більше 25-30 хвилин, госпіталізація не потрібна);
 • втручання малоінвазивне;
 • висока ефективність;
 • рубці не відчуваються і не завдають незручності.

Лазерне лікування хропіння. Протипоказання:

 • епілепсія;
 • прийом деяких лікарських препаратів;
 • хвороби системи крові;
 • злоякісні новоутворення;
 • неконтрольований блювотний рефлекс;
 • деякі захворювання серця, судин і ЦНС.

Післяопераційний період

Відновлювальний період після лазерного лікування хропіння нетривалий і, найчастіше, не займає більше 3 тижнів. У перші кілька днів після операції можна приймати знеболюючі препарати. В період реабілітації краще відмовитися від споживання продуктів, що містять кислоту.

Не знаєте як позбавитися від хропіння швидко і назавжди? Але й жити з ним вже не в силах? Лікування хропіння (м. Київ, Україна) - це ефективний, швидкий і доступний метод вирішення проблеми. Не піддавайте себе і своїх близьких потенційній небезпеці. Лікування апное допоможе оперативно вирішити проблему і повернутися до радощів життя. Якщо ви оберете лазерне лікування хропіння в нашому центрі, то не пошкодуєте, оскільки тут ви отримаєте якісне лікування в атмосфері доброзичливості і професіоналізму.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Автор статті:

Лікар-невролог вищої категорії, лікар-сомнолог

Лікарі

Сучасні методи лікування хропіння в м. Київ, ціна яких вас приємно здивує, здійснюють висококваліфіковані отоларингологи клініки МЕДІКОМ. Щоб переконатися в правильності свого вибору, читайте реальні відгуки наших пацієнтів. Телефонуйте в наш колл-центр і записуйтеся на прийом!

Герасименко Сергій Іванович
Завідувач ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 27
Устьянцева Софія Борисівна
Лікар-невролог вищої категорії, лікар-сомнолог
comment 13

Вiдгуки

22.04.2019 13:41
Сергей

Герасименко С. И. и Устьянцева С.Б. помогли всей нашей семье - они избавил маму от храпа, из-за которого ни мы, ни дети не могли спать, шум стоял на всю квартиру. Специалисты обследовали маму, вердикт: есть некие противопоказания к операции, но благодаря какому-то новому оборудованию он может сделать увулопластику. Выбор был сделан. Через день маму прооперировали. Сейчас она дома и мы все спим спокойно. Спасибо Софье Борисовне за поддержку и советы, а администрации Медиком за персонал!

19.03.2019 11:59
Юля

Персонал клиники Медиком - основная причина, по которой из немалого количества медицинских учреждений столицы выбираешь Вашу снова и снова. Обеспечивают комфорт пребывания и профессиональное обслуживание. От души хочется пожелать Вам всяческих успехов! У врача сомнолога-невролога Софьи Борисовны Устьянцевой побывали, наверное, уже все члены моей семьи, и все остались довольны результатами назначенной нею терапии

20.01.2019 16:34
Савелий

Уже 10 лет храп мучил меня, а я мучил своих близких, поэтому лечение храпа было необходимым шагом. Обратился в поликлинику Медикома по ул.Кондратюка-8 и получил высокопрофессиональное лечение, очень внимательный коллектив клиники, а врач-невролог она же сомнолог Софья Борисовна Устьянцева вообще чуда, таких приятных и легких в общении врачей поди поищи. Спасибо за все: лечение, заботу, добрые слова, внимание. Буду рекомендовать ваши услуги всем моим знакомым, храп не только меня достал

16.11.2018 19:10
Милана

Большое спасибо всему персоналу клиники Medikom и врачу-сомнологу Устьянцевой Софье Борисовне за доброе, профессиональное и чуткое отношение. Ее стараниями, вся моя семья спит не содрогаясь от моего храпа.. З.Ы. Удивилась, что для лечения не понадобилось кучи анализов

21.09.2018 18:39
Егор

С детства занимаюсь борьбой, не раз получал травмы носа. В последнее время (перед лечением) начал сильно храпеть. Конечно, все домочадцы в шоке и сказать что недовольны ничего не сказать и я их понимаю. Отоларинголог, был у Миронюка, посоветовал мне обратиться к врачу-сомнологу. Сначала я записался на консультацию, сдавал анализы, обследовался. Софья Борисовна Устьянцева посоветовала мне пройти хирургическое лечение храпа. После проведения операции нос припух, мне вставили в него тампоны и наложили гипсовую повязку. Через пару недель я уже стал отлично дышать и перестал храпеть. Нос приобрел первоначальный вид. Спасибо докторам клиники, что вернули мне первоначальную возможность дышать, а семье спать)))

15.08.2018 16:17
Ельвіна

Душу гріють приємні спогади від теплого, чуйного спілкування з персоналом клініки Медіком. Мені потрібна була консультація, з приводу мого храпу, яку я і отримала у Устянцевої Софії Борісівни. Дуже дякую врачу-сомнологу за її професіоналізм. Раджу!

08.06.2018 14:05
Екатерина Петровна

Обратилась в клинику Медиком по Василя Тютюнника 37/1 для лечения храпа. Доктор - Устьянцева С.Б. подробно расспросила и внимательно отнеслась к каждому слову. Подробно рассказала что и от чего зависит. Назначила минимум анализов. По итогу Софьей Борисовной было принято решение лечить медикаментозно, чтобы улучшить тонус мышц мягкого неба.Осталась очень довольна посещением клиники и лечением

29.05.2018 17:45
Реван

Мені дуже сподобалось у вашій клініці, хороша консультація, дуже радий, що потрапив до Устянцевої Софії Борісівни. Дуже вдячний лікарю, буду Вас радити своїм знайомим.

14.03.2018 21:34
Ульяна

Пришла в клинику по совету друга для лечения храпа так как своих домашних уже замучила, а они меня. Устьянцева С.Б. назначила увулопластику при помощи лазера. Процедура быстрая минут 20. Прошло 3 недели и я снова поняла, что жизнь прекрасна. София Борисовна, спасибо за внимание и компетентность!

26.02.2018 19:24
Сергей

Спасибо Коту Вячеславу Федоровичу и Устьянцевой Софье Борисовне за профессионализм и индивидуальный подход к дочке. Из-за аденоидов она храпела и тяжело дышала. Сейчас все хорошо.

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down