exit
search serach
КТ черевної порожнини
1214. * КТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору (включена вартість диска)
2500 грн.
Більше Згорнути down

КТ черевної порожнини в Києві

КТ черевної порожнини — це один із найбільш точних та безболісних методів діагностики стану органів черевної порожнини. Пошарове рентгенівське сканування травної системи, печінки, нирок допомагає виявити різні патологічні стани (з-поміж іншого запальні процеси, пухлини, кісти, поліпи).

У Клініці МЕДІКОМ вам проведуть експертну КТ черевної порожнини з використанням сучасного високоточного обладнання з мінімальним променевим навантаженням. Переважно КТ ОЧП проводиться за призначенням лікаря гастроентеролога, гепатолога, онколога або хірурга. Тому, у разі болю в животі, не варто затягувати з візитом до лікаря. Адже своєчасна діагностика та виявлення причини поганого самопочуття скорочує ризик розвитку ускладнень.

Що візуалізує КТ черевної порожнини

Комп’ютерна томографія черевної порожнини (КТ ОЧП) ґрунтується на різниці в щільності структур тканин та органів під час проходження крізь них рентген-променів. Томографічні дані КТ органів черевної порожнини відрізняються високою інформативністю у протоколі діагностики новоутворень доброякісної та злоякісної етіології паренхіматозних (підшлункової залози, печінки, селезінки) та порожнистих органів.

Дослідження дає можливість здобути об’єктивну інформацію про розташування та величину пухлини, наявність метастазування в тканинах.

Також КТ органів черевної порожнини допомагає диференціювати запальні зміни та кісти в порожнистих та паренхіматозних органах.

КТ черевної порожнини з контрастуванням допомагає діагностувати патологічні процеси, навіть найменших розмірів.

КТ ОЧП із контрастом візуалізує патологічні зміни в лімфатичній системі черевної порожнини. А також у кишківнику, який є складною ділянкою для діагностики іншими методами.

Томограф Тошиба
КТ живота
Відкрити Згорнути down

Показання до КТ черевної порожнини

Лікарі (терапевт, хірург тощо) призначають комп’ютерну томографію черевної порожнини для постановки остаточного діагнозу, коли є результати інших видів досліджень. Наприклад, показанням до КТ черевної порожнини, крім клінічної картини, можуть стати результати лабораторних аналізів, УЗД, рентгена, магнітно-резонансної томографії, колоноскопії.

Стани, за яких призначається КТ черевної порожнини

 • Підозра на пухлинні процеси
 • Підготовка до хірургічної операції
 • Гострі болі незрозумілого походження
 • Відстеження динаміки лікування
 • Аневризма судин
 • Панкреатит
 • Цистит
 • Цироз печінки
 • Жовтяниця та/або різка зміна ваги
 • Захворювання жовчного міхура
 • Хронічні патології травної та сечовидільної системи
Відкрити Згорнути down

Протипоказання до КТ черевної порожнини

Можливі протипоказання до КТ черевної порожнини:

 • вагітність, тому що рентгенівське випромінювання має тератогенний вплив на плід;
 • алергія на контраст;
 • захворювання щитоподібної залози;
 • психічні розлади;
 • наявність остраху замкнутого простору в пацієнта;
 • ниркова недостатність;
 • маса тіла більша ніж максимальні можливості апарату (205 кг).

КТ черевної порожнини дитині робити можна, але тільки якщо є обґрунтоване направлення від лікаря. Дітям призначається КТ у разі, коли інші методи діагностики виявилися недостатньо інформативними.

Також можна зробити КТ черевної порожнини пацієнтам із незнімними протезами, металевими імплантатами, на відміну від МРТ.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до КТ черевної порожнини

За 4 години до процедури утримайтеся від прийому їжі. Рекомендується також використовувати очисну клізму або дотримуватися дієти без продуктів, які спричиняють утворення газів.

При проведенні комп`ютерної томографії ОЧП без контрастування за 2 години до дослідження випийте 1,5-2 літра води без газу. Утримайтеся від сечовипускання протягом 40 хвилин перед обстеженням.

Для комп`ютерної томографії ОЧП з контрастним підсиленням (за направленням лікаря) придбайте 2 ампули по 20 мл (67% або 76%) Тріомбраста (Верографін, Урографіну). Вечером перед дослідженням розвести 1 ампулу в 1 літрі води, приймати по склянці кожні 20-30 хвилин. Вранці дня обстеження розвести 1 ампулу в 1 літрі води, випити 0,5 літра (по склянці кожні 20-30 хвилин), залишок взяти з собою.

Дозволений легкий сніданок. Утримайтеся від сечовипускання протягом 40 хвилин перед обстеженням.

Пацієнти з цукровим діабетом, які вживають метформін, повинні проконсультуватися з ендокринологом і припинити його вживання за 2 дні до дослідження. Пацієнти з гіпертиреозом та токсичним зобом перед КТ мають звернутися до ендокринолога щодо можливості введення йодвмісної контрастної речовини.

Перед КТ черевної порожнини з контрастом необхідно провести аналіз на креатинін (давність аналізу не повинна перевищувати 14 днів).

Відкрити Згорнути down

Як роблять КТ черевної порожнини

Комп’ютерна томографія черевної порожнини з контрастом і без — абсолютно безболісна процедура. Пацієнт лежить нерухомо на столі томографа, який повільно проходить через сканер у вигляді великого кільця.

Тривалість процедури залежить від локалізації, поширеності патологічних змін та необхідності контрастування. Тому дослідження триває від 10 хвилин і більше.

Відкрити Згорнути down

Результати КТ черевної порожнини

Важливою перевагою цієї діагностики є те, що результати КТ черевної порожнини пацієнт отримує в мінімально короткі терміни. Тривалість розшифрування результатів КТ черевної порожнини залежить від обсягу та складності дослідження. 

У деяких випадках пацієнт уже за дві години після обстеження зможе забрати висновок КТ черевної порожнини в адміністратора клініки. Також документ буде доступний в особистому кабінеті пацієнта та мобільному застосунку клініки. В інших — треба буде почекати наступного дня. Маємо можливість оформити документ англійською мовою.

Відкрити Згорнути down

Переваги КТ органів черевної порожнини в нашій клініці

 1. Діагностика виконується на сучасному комп’ютерному томографі Toshiba Aquilion Lightning SP з високою точністю візуалізації та мінімально можливим променевим навантаженням на організм пацієнта.
 2. Можливість проведення КТ у пацієнтів із великою вагою (до 205 кг).
 3. Обстеження виконують провідні лікарі-експерти відповідно до міжнародних протоколів.
 4. Професійний висновок.
 5. Лояльна ціна КТ черевної порожнини.
 6. Цілодобовий запис на КТ за телефоном і telegram-bot.

У нас ви в найкоротший термін зможете отримати достовірні результати дослідження, точний діагноз, кваліфіковані рекомендації щодо лікування хвороби.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи потрібно складати алергічний тест на йод перед КТ черевної порожнини?

Перед проведенням КТ черевної порожнини з контрастуванням пацієнтам з алергією в анамнезі потрібна консультація анестезіолога. Щоб уникнути алергічних реакцій, перед процедурою робляться проби на переносимість йоду, оскільки ця речовина міститься в контрастній рідині.

Які аналізи варто здати перед КТ черевної порожнини з контрастом?

Перед проходженням КТ черевної порожнини з контрастуванням треба переконатися, що результати аналізу на креатинін у межах норми. Підвищений показник свідчить про ниркову недостатність, що є протипоказанням до обстеження. Тому пацієнтів обов’язково спрямовують здати аналіз на рівень креатиніну в крові.

Як часто можна робити КТ черевної порожнини із контрастом без шкоди здоров’ю?

Променеве навантаження на рік не повинно перевищувати норму 150 мЗв. Планове КТ із контрастом можна робити один раз на пів року. За медичними показаннями — частіше. З огляду на дію контрастної речовини, у критичних ситуаціях проводити обстеження вдруге допустимо не раніше ніж за 3 дні. Доцільність, допустиму кратність та інтервал між проведенням КТ черевної порожнини з контрастом визначає лікар.

Де зробити КТ черевної порожнини

Бажаєте зробити КТ черевної порожнини в Києві на точному, сучасному обладнанні з низьким рівнем променевого впливу на організм та професійним висновком? Звертайтеся в Клініку МЕДІКОМ на Оболоні. У нас працюють досвідчені лікарі, а під час проведення КТ ОЧП із контрастом у кабінеті обов’язково перебуває лікар-анестезіолог. Записатися на КТ черевної порожнини можна телефоном, залишивши заявку на сайті або скориставшись telegram-bot клініки.

comment 9
Коваль Станіслав Сергійович
Завідувач відділенням променевої діагностики (стаціонар), лікар-рентгенолог, к.м.н. (Ph.D.)
comment 3
Богдановський Олександр Олексійович
Лікар-рентгенолог другої категорії

Вартість КТ черевної порожнини

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
1205. * КТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору з контрастуванням (включена вартість контрасту, диска)

5000 грн

Більше Згорнути down
1215. * КТ органів черевної порожнини та малого тазу з контрастуванням (включена вартість диска і контрасту)

5200 грн

Більше Згорнути down
Аналізи
1334. Креатинін (Cito!)

240 грн

Більше Згорнути down
Супутні послуги
Консультація терапевта
Консультація терапевта
Хирургия
Консультація хірурга
Гастроэнтерология
Консультація гастроентеролога
Анестезіологія
Анестезіологія
Онкологія
Консультація онколога

Вiдгуки

18.12.2023 10:40
Варвара Синченко

Огромное спасибо персоналу клиники за профессиональное и внимательное обслуживание, а врачам за квалифицированную работу на точной и высокотехнологической аппаратуре. Результаты обследования у вас помогли выяснить причины постоянной боли и вовремя назначить эффективное лечение.

21.08.2023 19:09
Марина Данченко

Помітила, що в деяких розрекламованих клініках таке КТ навіть дорожче. Не розумію чому? А от “Медіком” точно не жене ціни вище неба. Знайома рік тому робила тут томографію за тією ціною, що й я зараз.

03.05.2023 21:55
Ольга Дмитрівна

КТ черевної порожнини призначили, щоб виключити патологію сечового міхура на тлі хронічної проблеми. Зручно, що в наш час є можливість швидко та якісно пройти усю діагностику в одній клініці!

19.04.2023 12:14
Іван

КТ черевної порожнини проходив для відстеження динаміки лікування. Добре, що є така процедура, що дозволяє у прямому значенні зсередини побачити зміни у цих органах.

30.03.2023 17:55
Андреєв К.В.

Спасибі лікарю-гастроентерологу Моісеєвій Таїсі Михайлівні, що вчасно направила на КТ черевної порожнини. Це допомогло виявити новоутворення у тонкому кишечнику на ранній стадії та розпочати лікування. Проходив томографію тут же у клініці Медиком на Оболоні.

11.02.2023 16:15
Игорь Васильев

КТ брюшной полости в Медикоме назначили мне перед операцией. Удобно, что прямо в клинике есть возможность пройти все анализы и не нужно ходить по другим больницам. Сделали все в короткие сроки. Сама процедура не из дешевых, но удобно, что все делается быстро и качественно, не нужно стоять кучу очередей и т.д.

24.12.2022 08:07
Костянтин

Хворів досить довго поперек. Грішив на зірвану спину, а виявляється, це проблеми з черевною порожниною віддавали в область попереку. Довелося робити КТ черевної порожнини. Процедура пройшла нормально, тепер зрозуміла причина болю.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down