exit
search serach
Коагулограма - аналіз на згортання
289. Коагулограма
730 грн.
Більше Згорнути down

Коагулограма: аналіз на згортання крові в Києві

Коагулограма – це лабораторне дослідження венозної крові. При цьому комплексному аналізі визначаються показники системи гемостазу, перелік яких у розшифровці коагулограми залежить від обраного обсягу дослідження – часткова або розширена коагулограма, а також від можливого діагнозу і/ або стану хворого. Вам потрібно знати схильність свого організму до кровотеч, утворенню тромбів та інших проблем, пов'язаних з системою згортання крові? Коагулограма (м. Київ, клініка МЕДІКОМ) допоможе точно визначити наскільки коректно функціонує згортання крові вашого організму.

Синонімічні назви – аналіз на згортання крові, гемостазіограма й оцінка згортання крові.

Відкрити Згорнути down

Медичні проблеми, при яких потрібно здати кров на коагулограму:

 • Мимовільні викідні, що повторюються
 • Кровотечі
 • Судинні патологічні процеси
 • Схильність до тромбозів
 • Аутоімунні захворювання
 • Варикозне розширення вен
 • ІХС
 • Гестоз
 • Анемії
 • Великі гематоми
 • Інфаркт
 • Інсульт
 • Фетоплацентарна недостатність
 • Онкологічні захворювання
 • Різні порушення з боку печінки (в т.ч. виражені, наприклад, печінкова недостатність)
 • Рясні менструальні кровотечі
 • Різні інфекції (в т.ч. сепсис) тощо
Відкрити Згорнути down

Показання для проведення:

 • скринінгове тестування системи згортання;
 • підозри/ контроль патології згортання крові;
 • контроль гемостазу при лікарській терапії, в яку входять антикоагулянти (як прямої, так і непрямої дії);
 • діагностика гемофілії, антифосфоліпідного синдрому;
 • визначення дефіциту чи дефектності фібриногену;
 • моніторинг стану пацієнта з ДВЗ-синдромом;
 • підбір/ коригування дози ацетилсаліцилової кислоти або препаратів на її основі (особливо, при ІХС);
 • виявлення в крові вторинних антикоагулянтів;
 • обстеження перед операцією, що пов'язана з високим ризиком кровотечі;
 • планування вагітності;
 • обстеження при вагітності (при нормальному перебігу аналіз проводиться кожен триместр, при ускладненому – частіше, за призначенням лікаря, який веде вагітність);
 • перед прийомом КОК з подальшою перевіркою 1 раз в 3 місяці;
 • тривалий прийом глюкокортикоїдів;
 • проведення гірудотерапії, для того, щоб запобігти появі геморагії;
 • та інші показання на розсуд лікаря.

Також, здати гемостазіограму і перевірити стан згортання крові потрібно вагітним безпосередньо перед пологами, в процесі яких може втратитись великий обсяг крові. Якщо коагулограма при вагітності не показує норми, це – пряма небезпека для здоров'я майбутньої мами. Небезпечним є як стан, коли кров не має достатнього згортання, так і стан, коли спостерігається підвищене згортання, що призводить до формування згустків і тромбоутворення.

Відкрити Згорнути down

Показники коагулограми

Як говорилося вище, до гемостазіограми, що проводиться в підрозділах клініки МЕДІКОМ (Оболонь і Печерськ) можуть входити різні показники, які відображають різні функції системи згортання крові.

Всі можливі показники коагулограми необхідні тільки у виняткових випадках. Зазвичай, при діагностиці захворювань і контролі вже діагностованих станів необхідні показники гемостазіограми визначаються лікарем для кожного пацієнта індивідуально.

Самостійно ставити діагноз і призначати собі лікування – не варто. Це може призвести до серйозних наслідків. Розшифровка коагулограми – лікарська прерогатива. Тільки грамотний фахівець може коректно інтерпретувати показники коагулограми.

Показники, які найбільш часто оцінюють лікарі клініки МЕДІКОМ:

Протромбіновий час (ПЧ, ПТЧ).
Показник відображає відрізок часу, за який формується фібриновий згусток в сироватці при активації зовнішнього шляху коагуляції шляхом додавання біологічно активних речовин, в т.ч. іонів кальцію.

Протромбіновий індекс (ПТІ).
Це – коефіцієнт поточної швидкості згортання крові та загальноприйнятих нормативних значень коагуляції. Використовується для виявлення проблем згортання на стадії перетворення протромбіну в тромбін. Загальноприйнята норма – від 97% до 100%. У вагітних ПТІ може підвищитися до 150% (це не вважається патологією). Також, зрушення в більшу сторону може статися при використанні КОК. Відхилення ПТІ від норми можуть означати й хвороби печінки, високий ризик тромбозу і кровотеч.

Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ).
Це – стандартизований спосіб представлення результатів ПЧ, який був спеціально розроблений для контролю лікування, в яке входять непрямі антикоагулянти. Показник розраховується при протромбіновому тесті та дозволяє виразити його результати з урахуванням використання в лабораторіях різного тканинного фактора (тромбопластину).

Тромбіновий час (ТЧ).
Цей показник виражає швидкість (часовий проміжок) перетворення фібриногену на фібрин. При відхиленнях норми в меншу сторону діагностують надлишок фібриногену, в більшу – низький вміст безбарвного білка в сироватці крові. Зниження рівня ТЧ, найчастіше, відбувається при захворюваннях печінки – печінкова недостатність, гепатит, цироз.

Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ).
Він виражає внутрішній шлях згортання крові, вказує на тривалість формування згустку. Нормальна тривалість процесу – 30-40 секунд. Збільшення АЧТЧ може бути індикатором проблем з печінкою або дефіциту вітаміну К. Часто зрушення в референсних значеннях АЧТЧ супроводжуються відхиленнями й інших показників.

Фібриноген.
Це – безбарвний білок, розчинений в плазмі крові, який виробляється печінкою, після чого перетворюється на фібрин. Його рівень підвищується при гіпотиреозі, великих опіках, інфарктах міокарду, ГПМК, інсультах, гострих інфекціях, а також у пацієнтів, які перенесли операції, проходять гормонотерапію й у вагітних. Саме він є основою формування тромбів.

Не забувайте, якщо вам була призначена і зроблена коагулограма, норма показників у відповіді повинна розшифровуватися і трактуватися лікарем, який буде розглядати референсні значення гемостазіограми в аспекті ряду факторів – вік, стать, наявність хронічних захворювань, прийом лікарських препаратів, загальний стан (в т. ч. перенесені операції), і, звичайно ж, попереднього чи уточненого діагнозу.

Відкрити Згорнути down

Розшифровка коагулограми

Коагулограма в Києві

Відкрити Згорнути down

Правила проведення та підготовки до коагулограми:

 • забір біологічного матеріалу здійснюється вранці (вкрай рідко, бувають винятки) і тільки натщесерце (до процедури необхідно дотримуватися голодування не менше 8 годин);
 • забороняється перед забором венозної крові пити чай, каву, газовану воду, сік (але, для більш точного результату рекомендують за 1-2 години до проведення дослідження випити близько 250-300 мл чистої, не підсолодженої, негазованої води);
 • необхідно скасувати всі медикаментозні препарати (якщо це неможливо, лікар обов'язково повинен бути обізнаний про прийом того чи іншого препарату, щоб врахувати фактор спотворення при розшифровці);
 • потрібно обов'язково уникати фізичних навантажень і сильних емоцій, хоча б за добу до аналізу.

Підготовка до здачі коагулограми – дуже важливий етап, який не можна ігнорувати. Будь-яке відхилення від рекомендацій, може призвести до того, що аналіз крові на згортання буде помилковим, а значить – може бути виставлений невірний діагноз і призначене неправильне лікування.

Відкрити Згорнути down

Переваги проведення коагулограми в клініці МЕДІКОМ

 1. Тривалість процедури забору венозної крові близько 5 хвилин.
 2. Повна безболісність і комфорт для пацієнтів.
 3. Лабораторне обладнання експертного класу.
 4. У нас проводиться коагулограма, ціна якої доступна багатьом, а результат допоможе в постановці вірного діагнозу.
 5. Дотримання інфекційної безпеки при заборі біоматеріалу.
 6. Можливість здати аналіз в будь-якому підрозділі у зручний для клієнта час (дослідження проводиться тільки при поліклініці).
 7. Можливо отримати інтерпретацію аналізу, пройти інші методи діагностики та лікування на місці – у грамотних фахівців.
Відкрити Згорнути down

Лікарі

Потрібна якісна коагулограма в Києві? Зверніться до нас: в підрозділах клініки МЕДІКОМ проведуть дослідження, розшифрують результати аналізу і проконсультують щодо подальших дій – лікування, діагностика (в разі необхідності). Здоров'я – один з найважливіших аспектів життя. Довіряйте його тільки професіоналам!

Вартість коагулограми

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи

730 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Лаборатория
Лабораторна діагностика
судинна хірургія
Судинна хірургія
Флеболог
Консультація флеболога
Хірургічний стаціонар

Вiдгуки

15.03.2020 15:42
Валентина Сергеевна

А.Н. Кваченюк произвел впечатление первоклассного специалиста. Консультация перед операцией по резекции щитовидной железы прошла на ура, ненужные обследования не назначал. Все хирургическое лечение вместе с подготовкой обошлось в разумную сумму денег. Пока что восстанавливаюсь после операции и чувствую себя превосходно. Большая благодарность команде специалистов, которые проводили мою операцию!

13.02.2020 17:53
Марина

Мне требовалось плановое удаление желчного пузыря. Как лучшего специалиста мне порекомендовали хирурга Валерия Ивановича Авершина. Я приехала на консультацию к Валерию Ивановичу в клинику “Медиком”. Врач провел подробный осмотр, перед тем как назначать дату операции, назначил обследования, в том числе и анализ на коагулограмму. Мне такой подход понравился определенно, потому что врач ответственно отнесся ко мне как к пациенту, пожелал предупредить все возможные риски, за что большое спасибо. Все анализы сдавала здесь же в клинике. Понравились медсестрички в манипуляционном. Такие доброжелательные, улыбчивые, совсем не страшно идти на “экзекуцию”. Забор крови практически не почувствовала. Раз - и готово. Результаты анализов всех моих прислали на почту, так что я без проблем сразу же записалась на повторный прием, а не тыкала пальцем в небо “готово - не готово”. Все четко и по факту. замечательный подход.

10.01.2020 21:09
Микола

Завалько С.В. на консультації призначила мені здати аналізи на згортання крові. Я дуже не люблю всілякі уколи, але тут медперсонал свою справу знає і робить це дуже обережно. Жодних слідів не залишилося, жодного дискомфорту не відчув. Після забору крові відправили в буфет перекусити.

16.12.2019 20:23
Юлия Панченко

Мне и моей семье очень нравится Елена Ивановна Алексеенко. Маму она консультирует не только как терапевт, но и как кардиолог. И нам посещать клинике ну ул. Василия Тютюнника 37/1 очень удобно, от станции метро "Печерская" недалеко. Елену Ивановну в свое время мне порекомендовала коллега и уже с первого приема я поняла, что она - как раз тот специалист, что надо. Относится к пациентам человечно, не рассматривает как “кошелек”, проникается каждой жалобой и при необходимости назначает обследования, чтобы точно установить причину.

23.09.2019 16:18
Кристина

Арендарь Елена Анатольевна - замечательный гинеколог, очень деликатная и аккуратная. Она проводила операцию по лечению миомы, назначила пройти УЗИ, сдать кровь для анализа на коагулограмму и другие исследования. Всю диагностику проходила в самой клинике, что очень удобно. Стоит чуть дороже, конечно, но экономит время на поездках и посиделках в очереди.

01.06.2019 13:02
Дарина

Я лікувалась у Ганчевої Олени Анатоліївні. Лікаря обрала навмання і з першої спроби “потрапила в ціль”. Лікар дуже професійна, обізнана у своїй сфері. Дає влучні поради, які діють в наших надто стресових умовах.

05.03.2019 10:26
Ганна

Дуже дякую Олені Василівні Ісламовій за точно призначену діагностику та вірно встановлений діагноз! Під її уважним наглядом я швидко одужала та зараз почуваю себе дуже добре. Я дуже вдячна за адекватну допомогу та людяне ставлення!

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down