exit
search serach
УЗИ щитовидной железы
187. Ультразвукове дослідження щитоподібної залози
750 грн.
Більше Згорнути down

УЗД щитоподібної залози у Києві

УЗД щитоподібної залози — це метод діагностики, який дає змогу проаналізувати розміри та структуру щитоподібної залози, виявити кісти, вузли та інші патологічні зміни. Ультразвукове дослідження є найважливішим елементом контролю стану ендокринної системи, що впливає на багато показників здоров'я.

Високоточне УЗД щитоподібної залози можна зробити в клініці МЕДІКОМ. Дослідження проводиться на обладнанні професійними лікарями функціональної діагностики.

Відкрити Згорнути down

Показання до УЗД щитоподібної залози

Захворювання, які можна діагностувати за допомогою ультразвукового дослідження щитоподібної залози:

Відкрити Згорнути down

Симптоми, при яких показана ультразвукова діагностика щитоподібної залози:

 • безпричинний набір зайвої ваги;
 • різка втрата ваги;
 • порушення менструального циклу;
 • невмотивований занепад сил;
 • збільшення розмірів ЩЗ;
 • депресія, перепади настрою;
 • порушення серцевого ритму;
 • тремор, тремтіння кінцівок;
 • випадіння волосся, ламкість нігтів, лущення шкіри;
 • наявність генетичної схильності до хвороб щитоподібної залози;
 • відчуття "клубка в горлі", утруднене ковтання;
 • підвищена пітливість.
Відкрити Згорнути down

УЗД щитоподібної залози проводять на етапі планування вагітності, у разі прийому гормональних препаратів після перенесених хірургічних операцій на ендокринному органі. З огляду на несприятливі екологічні умови ми вносимо дослідження щитоподібної залози до програми щорічних профілактичних оглядів для дорослих.

Відкрити Згорнути down

Що показує УЗД щитоподібної залози?

Направлення на ультразвукове дослідження виписує лікар-ендокринолог або дитячий ендокринолог.

Етапи діагностики:

 • оцінювання структури органу;
 • характеристика стану кровотоку (під час дослідження з доплером);
 • вимір розмірів залози;
 • оцінювання ехогенності та чіткості контуру ендокринного органу;
 • виявлення органічних та структурних змін.

УЗД щитоподібної залози

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до УЗД щитоподібної залози

УЗД щитоподібної залози — абсолютно безпечна процедура, яка не має протипоказань. Винятком може бути лише травма шиї або алергічна реакція пацієнта на спеціальний гель, що використовується під час дослідження. Літнім пацієнтам і дітям рекомендується відмовитися від їжі перед дослідженням, щоб уникнути виникнення блювотного рефлексу через тиск датчика на шию. Рекомендується вибирати одяг із вільним доступом до шиї (без коміра, краватки, шарфа, високої горловини).

Відкрити Згорнути down

Підготовка до УЗД щитоподібної залози

Ультразвукове дослідження ендокринного органу не вимагає спеціальної підготовки та попередніх обмежень, що є ще одним приводом не відтерміновувати запис на УЗД щитоподібної залози. У клініці МЕДІКОМ запис на ультразвукову діагностику ведеться цілодобово. Ви можете зателефонувати до кол-центру або залишити заявку на зворотний дзвінок у спеціальній формі на сайті.

Запланувавши візит на УЗД, візьміть дані попередніх досліджень щитовидки. Це дасть змогу оцінити динаміку змін, що відбулися в ній.

Відкрити Згорнути down

Особливості ультразвукового дослідження щитоподібної залози

Пройти УЗД щитоподібної залози нескладно: тривалість дослідження становить приблизно 20 хвилин. Пацієнта укладають на кушетку на спину із закинутою назад головою. На передню частину шиї наносять гель, що сприяє проходженню ультразвуку. Обстеження органу проводять датчиком, що сканує тканини залози. Результат дослідження виводиться на дисплей у режимі реального часу. Процедура не спричиняє болючих відчуттів, можливий невеликий дискомфорт через незручне положення голови.

УЗД щитоподібної залози у Києві
Відкрити Згорнути down

Розшифрування УЗД щитоподібної залози

Розшифрування УЗД щитоподібної залози здійснює лікар-ендокринолог. Фахівець проводить пальпацію органу, оцінює результати УЗД та у разі необхідності призначає лабораторні аналізи на гормони ЩЗ або додаткові дослідження для оцінювання загальної клінічної картини.

Щитоподібна залоза на УЗД характеризується показниками:

 • довжина частки;
 • ширина частки;
 • товщина частки - 15-18 мм;
 • об'єм органу;
 • товщина перешийка;
 • розмір паращитовидних залоз.
Відкрити Згорнути down

Під час розшифрування враховується стать, вік та вага пацієнта. Можливе збільшення щитоподібної залози під час вагітності та в період статевого дозрівання у підлітків. Права частка може бути більшою за ліву. Якщо орган функціонує нормально, це норма.

Нормальна структура органа має бути зернистою, однорідною, залізистою та складатися з маленьких фолікул. Лікар-сонолог додатково проводить дослідження паращитовидних залоз та лімфовузлів щитовидки.

Ехогенність характеризує щільність тканини. Знижена ехогенність залози може вказувати на наявність пухлинних процесів та кіст. У цьому випадку лікар може виписати направлення на додаткові дослідження органу:

 • комп'ютерну томографію (КТ);
 • пункційну біопсію;
 • магнітно-резонансну томографію (МРТ);
 • сцинтиграфію;
 • термографію.
Відкрити Згорнути down

Переваги проведення УЗД щитоподібної залози в клініці МЕДІКОМ:

 1. Цілодобова робота клініки дає змогу записатися на діагностичне дослідження в зручний для вас час. Ви можете здійснити запис у спеціальній формі на нашому сайті або зателефонувати за вказаними номерами.
 2. Наші лікарі використовують найсучасніше обладнання для проведення УЗД-діагностики. Професіоналізм фахівців клініки унеможливлює будь-які помилки.
 3. У нашій клініці можна отримати повний комплекс діагностичних заходів, здати аналізи та пройти лікування у відділенні ендокринології.
 4. У команді лікарів МЕДІКОМ працюють ендокринологи вищої категорії, доктори та кандидати медичних наук із великим досвідом роботи.
 5. Наші фахівці використовують консервативні та хірургічні методи лікування захворювань ендокринної системи. Здійснюють добір замісної гормональної терапії (ЗГТ).
 6. Зручне розташування клінік у районі Оболоні та Печерська, комфортний стаціонар.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна по УЗД визначити рак щитоподібної залози?

Первинне обстеження щитоподібної залози може показати підозру на рак. Для встановлення точного діагнозу проводиться КТ. Також лікарем можуть бути призначені аналізи на онкомаркери та біопсію.

Чи можна робити УЗД щитовидки під час місячних?

У низці клінічних випадків жінкам видається направлення гінеколога на УЗД щитоподібної залози. Якщо результат інших видів УЗ-досліджень в основному не залежить від циклу, то діагностику щитоподібної залози рекомендується проходити на 7–9 день менструального циклу, щоби дані не були спотворені (гормони в жінок впливають на роботу щитовидки залежно від його фази).

Як часто можна робити УЗД щитоподібної залози?

Існують певні показання для призначення УЗД щитовидки, тому діагностика проводиться за направленням ендокринолога. З метою профілактики патологій залози рекомендовано проводити ультразвукове дослідження 1 раз на рік. Обстеження є абсолютно безпечним і може проводитися багаторазово в межах одного проміжку часу.

Чи можна робити УЗД щитовидки під час вагітності?

Акушер-гінеколог, який здійснює спостереження вагітності, може виписати направлення на УЗ-діагностику щитовидної залози. Ця процедура безпечна й не шкодить ні жінці, ні плоду. УЗД також рекомендується майбутнім мамам на етапі планування вагітності, щоби виявити та усунути наявні порушення до зачаття.

Чи можна робити УЗД щитоподібної залози дітям?

Якщо у дитячого ендокринолога під час первинного огляду з'являється підозра на аномалії щитоподібної залози, він призначає УЗД. Ультразвукове дослідження допомагає підтвердити чи спростувати наявність патології. Процедура безпечна для дітей. Вона проводиться в положенні лежачи. Попередньо потрібно зняти все, що може перешкодити діагностиці (ланцюжок, одяг із шиї та грудей).

Де можна зробити УЗД щитовидки?

Процедуру УЗД щитоподібної залози можна пройти за записом або направленням у клініці МЕДІКОМ. Підрозділи нашого медичного центру розташовані в таких районах Києва, як Печерськ та Оболонь. Також пацієнти можуть бути направлені до стаціонару для лікування патологій щитоподібної залози.

Який лікар робить УЗД щитоподібної залози?

Шукаєте надійну клініку, в якій можна зробити УЗД щитоподібної залози в Києві? Лікарі клініки МЕДІКОМ працюють на високоточному сучасному обладнанні та постійно підвищують рівень свого професіоналізму. У нашому кол-центрі ви можете дізнатись ціну на УЗД щитоподібної залози, а також отримати відповіді на всі питання щодо майбутньої процедури.

comment 29
Кваченюк Андрій Миколайович
Лікар-хірург-ендокринолог вищої категорії, д.м.н., Заслужений лікар України
comment 6
Чайковська Інга Павлівна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 17
Гусєв Валентин Вікторович
Лікар УЗД вищої категорії
comment 10
Дрюк Анна Олексіївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 13
Завалько Світлана Василівна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 15
Зінькевич Людмила Андріївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 5
Кулєва Марина Леонідівна
Лікар УЗД, лікар-радіолог вищої категорії
comment 1
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар УЗД другої категорії

Вартість УЗД щитовидної залози

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
5219. Ультразвукове дослідження (УЗД) щитоподібної залози з компресійною еластографією

980 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Эндокринология
Прийом ендокринолога
Компьютерная томография (КТ)
Комп'ютерна томографія (КТ)
Детский эндокринолог
Консультація дитячого ендокринолога
Биопсия
Біопсія
Гінеколог-ендокринолог
Консультація гінеколога-ендокринолога
Тиреоїдектомія
Тиреоїдектомія
Анализ на ТТГ
Аналіз ТТГ
Скринінг раку щитовидної залози
Скринінг раку щитовидної залози

Вiдгуки

08.12.2023 16:55
Таміла М.

Нормальні ціни, чудовий сервіс - головні переваги Медікому. Ну й професіоналізм таких лікарів, як Інга Чайковська - це додатковий плюс для клініки.

05.08.2023 18:53
Дарина Чуйко

Проходила УЗД щитовидки в клініці на Печерську. Це самий оптимальний варіант в цьому районі Києва. І по сервісу, і по нормальним цінам.

27.04.2023 20:33
Лена ЛОЗБІНА

З першого контакту з вашою клінікою я відчула впевненість та довіру до вашого медичного колективу. Спеціалісти пояснили мені всі етапи процедури УЗД щитовидки, зняли всі мої сумніви і відповіли на всі запитання, що виникали під час підготовки до дослідження.

12.01.2023 13:07
Панченко Ліда

Обстеження проводила лікар Інга Чайковська. Ставленням і її роботою я задоволена повністю.

10.09.2022 15:29
Панина Т.Г.

Спасибо за процедуру: все хорошо, всем довольна, все устраивает. Только, пожалуйста, подумайте, как выводить вон посетителей-наглецов, которые лезут без записи.

02.11.2021 12:45
Таисия Павловна

Заметила у себя бессонницу, повышенную потливость, раздражительность и депрессивность. Узнала, что это могут быть симптомы нарушения в работе щитовидной железы. Обратилась в клинику МЕДИКОМ, где мне назначили УЗИ щитовидной железы в Киеве. Обследование провели очень быстро и по записи без очередей. Эндокринолог Кравченюк Андрей Николаевич видно, что толковый. Сразу прокомментировал, сказал, что с самой железой все в порядке, нужно просто сдать некоторые анализы и пролечиться по показаниям. Назначил мне после препараты с йодом. В клинике хорошие условия и современное высокоточное оборудование для обследований.

27.09.2021 16:23
Петр С

УЗИ щитовидной железы в Киеве проходила в клинике МЕДИКОМ. Благодаря этому вовремя диагностировали гипотериоз. Теперь прохожу лечение у эндокринолога. По личному опыту уже могу сказать, что в других клиниках делают не лучше, а цены выше. Так что рекомендую проходить здесь.

11.09.2021 20:04
Марьяна

УЗИ щитовидной железы в Киеве помогло вовремя обнаружить новообразование в щитовидке у мамы. Давно отмечала у нее неважное самочувствие, гормональные нарушения, изменения в поведении. Обратились в МЕДИКОМ, где эндокринолог Мацюк Наталья Николаевна назначила анализы и УЗИ. Сейчас с мамой все хорошо, спасибо Наталье Николаевне. Могу порекомендовать клинику, так как здесь современные условия и качественное оборудование для диагностики, а еще врачи очень классные!

16.08.2021 17:47
Дарья

Делала УЗИ щитовидной железы в МЕДИКОМ и хочу поделиться впечатлениями: клиника действительно на высшем уровне, современные методы и оборудование для диагностики, приятное отношение мед.персонала, индивидуальный подход к каждому пациенту, условия тоже хорошие, обстановка располагающая. Сама процедура УЗИ не заняла много времени и не требовала длительной подготовки.

21.06.2021 13:01
Анна Шевченко

Понадобилось сделать УЗИ щитовидной железы в Киеве. Записалась на процедуру в Медиком. Там все подробно рассказали: что нужно, как подготовиться и т. д. Благодаря данной процедуре на современном оборудовании удалось выявить изменения в щитовидке и поставить правильный диагноз. Сам врач-узист очень внимательный и располагающий.

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down