exit
search serach
УЗД молочних залоз
170. Ультразвукове дослідження молочних залоз
800 грн.
Більше Згорнути down

УЗД молочних залоз в Києві

УЗД молочних залоз (ультрасонографія) в м. Київ в клініці МЕДІКОМ – це сучасний і високоінформативний метод діагностики захворювань грудей, який дозволяє на ранніх стадіях виявити ознаки розвитку новоутворень. У нас ви можете пройти обстеження молочних залоз і, в разі виявлення патологічних процесів, отримати необхідне лікування.

Ультразвукове дослідження молочних залоз дозволяє виявити навіть мінімальні відхилення в будові залозистої тканини та проток, вивчити стан прилеглих тканин і лімфовузлів, провести діагностичну пункцію, а також здійснити детальний контрольний моніторинг післяопераційного та відновного періодів.

Відкрити Згорнути down

Консультація

УЗД молочних залоз – це не тільки необхідне профілактичне дослідження, яке важливо проходити мінімум 1 раз в рік (жінкам старше 50 років 2 рази на рік). Записатися на діагностику до лікаря-мамолога потрібно, якщо ви стали помічати хоч одну з перерахованих нижче ознак.

Відкрити Згорнути down

Симптоми, при яких необхідно зробити УЗД молочних залоз:

 • поява різних ущільнень, вузлів або заглиблень під шкірою грудей;
 • зміна форми, кольору, структури сосків і поверхні навколо них;
 • зміна розмірів і форми грудей;
 • виділення із сосків рідини;
 • гіперемія шкірних покривів молочної залози;
 • збільшення пахвових лімфатичних вузлів;
 • біль в грудних залозах і в пахвовій області.
Відкрити Згорнути down

У процесі дослідження грудних залоз за допомогою УЗД з високою часткою ймовірності діагностуються практично всі захворювання молочної залози, її проток і прилеглих тканин.

Захворювання, які можна діагностувати при УЗД грудних залоз:

 • Мастит
 • Абсцес грудних залоз
 • Лактостаз
 • Галакторея
 • Втягнутий сосок
 • Травми молочної залози
 • Гіпертрофія молочної залози
 • Атрофія молочної залози
 • Доброякісні утворення (фіброзно-кістозна хвороба, вузлова та дифузна мастопатії, фіброаденоми, ліпоми, внутрішньопротокові папіломи, кісти тощо)
 • Злоякісні новоутворення (рак молочної залози)
Відкрити Згорнути down

Діагностика

Процедура ультразвукового дослідження молочних залоз проводиться за допомогою високочастотних ультразвукових коливань, які не несуть ніякого негативного впливу на організм.

огляд молочних залоз
УЗД молочних залоз
Відкрити Згорнути down

Показання для УЗД молочної залози:

 1. Діагностика та спостереження захворювань грудних залоз.
 2. Рання онкодіагностика.
 3. При плануванні вагітності та в період лактації.
 4. Оцінка стану після травми, перенесених запальних процесів в грудній клітці або після установки грудних імплантатів.
 5. Підтвердження наявності новоутворень, виявлених при інших діагностичних дослідженнях.
 6. Взяття пункції під контролем УЗД.
 7. Моніторинг можливих змін при призначенні гормональної терапії.
 8. Для налагодження/ відновлення грудного вигодовування при мастопатії та лактостазі.
 9. Спадкова схильність до онкологічних захворювань.
Відкрити Згорнути down

Протипоказання

УЗД молочних залоз практично не має протипоказань. Дослідження не проводиться у разі наявності ран і пошкоджень в області обстеження.

Відкрити Згорнути down

Методика проведення процедури

Підготовка до дослідження

Як така підготовка до УЗД молочних залоз не потрібна. Дослідження проводить лікар-сонолог на 5-10 день менструального циклу. Цей час є оптимальним для діагностики, тому що в першій половині циклу гормональний фон найбільш стабільний. У тому випадку, коли жінка приймає гормональні контрацептиви або у неї настав період менопаузи, то дослідження можна проводити в будь-який день.

Відкрити Згорнути down

Як роблять УЗД молочних залоз?

У клініці МЕДІКОМ дослідження проводиться на апараті УЗД - Canon MRAD-A80S. Лікар за допомогою датчика ультразвукового апарату фіксує відбиті від тканин хвилі та передає їх на монітор. Устаткування дозволяє отримувати об'ємні зображення високої чіткості в реальному часі.

Залежно від того, який відділ грудей (середній, бічний, нижній або поверхневий) обстежується, пацієнтка займає різне положення – лежачи на спині або боці з закинутою назад рукою. Деякі відділи легше візуалізуються в положенні сидячи.

Відкрити Згорнути down

Що показує УЗД грудей?

Локалізація вогнища в молочній залозі описується по квадрантах (всього їх 4), окремо виділяють ареоли, сосок і пахвову зону. При УЗД грудних залоз описується стан шкіри, клітковини, залозистої тканини (паренхіми) залози, молочні протоки та куперові зв'язки. Різні структури оцінюють, як гіпер-, ізо- або гіпоехогенні по відношенню до підшкірного жиру.

Саме зі зміни ехогенності залозистої тканини, підшкірного жиру, а також зі зміни контурів і товщини шкірних покривів можна судити про наявність запальних, рубцевих або пухлинних процесів.

Ультразвукове дослідження молочних залоз дозволяє оцінити параметри злоякісного утворення:

 • кількість вогнищ ураження;
 • місце розташування;
 • контури та розміри;
 • стан проток і навколишніх тканин;
 • додаткові акустичні ефекти.

Огляд зон лімфатичного відтоку допомагає визначити поширення злоякісного процесу.

Відкрити Згорнути down

Що краще зробити: УЗД молочних залоз або мамографію?

"Що вибрати: УЗД молочних залоз або мамографію?" – це найбільш поширене питання на консультації у мамолога. Відповідь не може бути однозначною. Обидва діагностичних дослідження доповнюють одне одне, а їх вибір залежить від декількох факторів.

 • Співвідношення залозистої, сполучної та жирової тканини в молочній залозі залежить від віку жінки та її гормонального статусу. У молодих жінок переважає залозиста тканина, яку краще оцінювати за допомогою УЗД, у літніх жінок, навпаки, більш розвинена жирова тканина, яку набагато легше діагностувати мамографії, ніж УЗД.
 • Мамографія дозволяє оцінити стан м'яких тканин, в той час як УЗД обстеження додатково надає дані про прилеглі лімфатичні вузли (пахвові та підключичні), дозволяє ретельно вивчити тканини, прилеглі до грудної клітки. Мамографія ефективна при виявленні внутрішньопротокових порушень, допомагає уточнити характер новоутворень.

Саме тому, для отримання максимально точних результатів, лікарі досить часто рекомендують проходження обох досліджень.

Відкрити Згорнути down

Переваги проведення УЗД молочних залоз в клініці МЕДІКОМ

 1. Діагностика проводиться на сучасному та високоточному апараті Canon MRAD-A80S.
 2. Дослідження не відніме багато часу (15-20 хвилин) і абсолютно безпечне – ризик опромінення повністю виключений, тому вагітні та жінки, що годують грудьми, можуть абсолютно спокійно пройти УЗД молочної залози.
 3. Розшифровка УЗД молочної залози не займає багато часу та надається відразу.
 4. Наші фахівці мають більш ніж 20-річний досвід роботи, регулярно підвищують свою кваліфікацію в провідних медичних центрах Європи.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що не можна робити перед УЗД молочних залоз?

Попередньої специфічної підготовки до ультразвукового дослідження молочних залоз немає. Проте обстеження рекомендується проходити через 2-3 дні після лікувальних фізіопроцедур, гірчичників, променевої та хімієтерапії. Щоб об’єктивно оцінити стан грудей, рекомендується проводити УЗД на 4-11 день початку менструального циклу.

Чи можна на УЗД не побачити онкологію молочної залози?

Рак молочних залоз на УЗД не завжди можна побачити. 10 % пухлин не видно або вони візуалізуються з недостатньою чіткістю для достовірної діагностики. Щоправда, для об'єктивності варто сказати, що стільки ж злоякісних новоутворень не виявляється і під час мамографії. Саме тому фахівці використовують комплексну діагностику — комбінацію з кількох способів виявлення онкології.

Чому не можна робити УЗД молочних залоз під час менструації?

УЗД під час менструації проводити не варто через тимчасову зміну рівня гормонів. Це зазвичай призводить до спотворення результатів УЗД грудей, що впливає на діагностичну цінність дослідження.

Чи потрібно робити мамографію, якщо на УЗД у грудях виявлено новоутворення?

Мамографія є точнішим дослідженням, ніж ультразвукове дослідження грудей. Тому, якщо на ультразвуковому скринінгу було виявлено новоутворення, лікар може призначити мамографію для підтвердження діагнозу та отримання більш детальної інформації. Також мамографія (а не УЗД молочних залоз) рекомендується як основний метод дослідження грудей для жінок старше 40 років.

Як часто потрібно робити УЗД молочних залоз за мастопатії?

УЗД молочних залоз за мастопатії в будь-якому віці може призначатися від двох до кількох разів на рік. Режим обстежень визначає мамолог окремо в кожному випадку. В інших випадках із 25 до 40 років рекомендується щорічний огляд мамолога з УЗД молочних залоз. Після 40 до 50 років – скринінгова мамографія один раз на два роки, після 50 років — щорічно (за потреби з 3D-томосинтезом).

Лікарі

Пройти повне обстеження та записатися на УЗД молочних залоз ви можете вже сьогодні! Для цього достатньо зателефонувати за одним з номерів, вказаних на сайті клініки, і оператор-колл центру відповість на всі ваші запитання, проконсультує та здійснить запис на зручний для вас час.

comment 20
Іванкова Оксана Миколаївна
Лікар-хірург, мамолог вищої категорії, к.м.н.
comment 6
Чайковська Інга Павлівна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 18
Гусєв Валентин Вікторович
Лікар УЗД вищої категорії
comment 10
Дрюк Анна Олексіївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 16
Завалько Світлана Василівна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 5
Кулева Марина Леонідівна
Лікар УЗД, лікар-радіолог вищої категорії
comment 10
Мамедова Марина Аліївна
Лікар УЗД вищої категорії

Вартість УЗД молочних залоз

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
5222. Ультразвукове дослідження (УЗД) молочних залоз з компресійною еластографією

980 грн

Більше Згорнути down

УЗД вдома

Якщо пацієнтка не має можливості відвідати клініку МЕДІКОМ особисто, ми надаємо послугу «УЗД молочних залоз» вдома для жителів Києва (Оболонь, Печерськ і інші райони). Лікар виїжджає до вас додому з переносною моделлю скануючого апарата та проводить УЗД молочних залоз. Ціна на послугу найдемократичніша в місті! Телефонуйте та переконайтеся в цьому: наше УЗД вдома в Києві – цілком доступна послуга.

Відкрити Згорнути down
Пов'язані послуги
Check-up для женщин
Check-up для жінок
Программы скрининга рака
Програми скринінгу раку
Консультация маммолога
Консультація мамолога
Планування вагітності
Планування вагітності
Мамопластика
Мамопластика

Вiдгуки

01.02.2024 20:55
Соломія

Проходжу обстеження регулярно, бо розумію, що рак грудей - дуже підступна річ. Роботою персоналу клініки більш ніж задоволена. Тому можу можу порекомендувати тим, хто шукає підходящий варіант для проведення УЗД.

22.09.2023 15:37
Лоліта

Для тих хто не в курсі: це процедура не складна, безболісна. А враховуючи сервіс Медікому - то враження на суцільному позитиві.

30.05.2023 10:12
Єсенія

Щиро дякую за комфорт, точність результатів і людське відношення. Зараз це як ніколи важливо і приємно. Завжди рекомендую вашу клініку, бо впевнена, що ви справді одні з найкращих, обладнання і спеціалісти гарні.

10.02.2023 18:44
Маруся Х.

Була двічі на прийомі у лікарки УЗ-діагностики Кулєвої Марини Леонідівни. Вперше була рік тому, другий - 2 дні тому. Лікарка дуже уважна, грамотна, професіональна. Вміє зрозуміло розповісти та пояснити.. підтримати. Я дуже вдячна їй за уважне обстеження, тому що до неї, в іншій клініці, мене обстежували кілька разів і нічого не знаходили, тільки що не натякали що я збренділа. Я вже майже зневірилася... Клініка "Медіком" була моїм останнім намаганням. І тут Слава Богу допомогли! Діагностували, вилікували, а вже майже була потрібна операція, вскочила в останній вагон потяга, що тронувся. Дуже раджу звертатися до цієї лікарки УЗ і клініки. Мамолог у них теж крутий.

17.10.2022 20:27
Анна Юрьевна

Впервые была в Медикоме на этой неделе. Впечатляет. Особенно хотелось выделить работу Чайковской Инги Павловны. На фоне предыдущего узиста, врачом того "спеца" называть даже язык не поворачивается, она профессионал в десятой степени. Немного предыстории. Решила обратиться в Медиком, когда в частной клинике, в которую я привыкла обращаться, на УЗИ у меня на полном серьезе спросили зачем я ощупываю свою грудь. Самообследование? - нет, не слышали. Тут меня наоборот похвалили. И проблему таки нашли. Сейчас лечусь. Уже тут. Огромное спасибо врачам клиники, что всерьез отнеслись к моим жалобам и тому, что я нащупала

21.11.2020 11:43
Вікторівна

Роблю УЗД молочних залоз раз на рік в цілях профілактики. І завжди обираю Медіком, бо крім сучасного обладнання, тут ще дуже професійні і кваліфіковані лікарі. Тому я завжди можу бути впевнена в якості обстеження і в правильній інтерпретації результатів.

16.02.2020 16:29
Катерина Бройко

Все сподобалось, УЗД пройшло швидко та якісно, у клініці сучасне обладнання. Саму діагностику проводила Дрюк Анна Олексіївна, хороший лікар, пояснила мені все, відповіла на мої питання.

30.09.2019 13:06
Татьяна

Примерно 1,5 года назад обнаружила уплотнение в груди. Терапевт направил на УЗИ. Стыдно сказать, но до 35 лет ни разу не делала этой процедуры. УЗИ проводила врач Мисюра Лариса Ивановна. Оказалось, есть несколько небольших кист. От операции отказалась, но теперь раз в полгода прихожу обследоваться. Процедура совсем безболезненная и не дорогая, думаю позволить себе может каждая женщина. Лариса Ивановна - прекрасный специалист и человек, умеет выслушать и расположить к себе.Очень ей благодарна за внимание

05.09.2019 20:05
Марина

Пару недель назад обнаружила у себя небольшое уплотнение на груди, потом еще и еще. Пережила настоящий ужас. Сразу помчалась в больницу, благо клиника совсем рядом, на ул. Василия Тютюнника, 37/1. Маммолог послал на УЗИ. Когда шла на обследование, неимоверно переживала. Но! Я попала к очень чуткой и сопереживающей женщине! Хочу выразить искренние слова благодарности врачу - узисту Бекировой З. Ф. Во время обследования все время объясняла, что с моей грудью. Успокоила, что сейчас практически все лечится и мой случай - не исключение! Впереди еще анализы и лечение, но я верю, что все будет хорошо. Ведь мой случай, как сказали, не запущенный, а могло быть все гораздо хуже. Девчонки! Не пропускайте профосмотры! Поверьте, этим вы не сэкономите ни времени, ни денег. Я теперь это точно знаю.

01.08.2019 16:33
Ирина

Долго искала, где можно сделать качественное УЗИ в Киеве. Нашла! Хочу сказать огромное спасибо Гусеву Валентину Викторовичу за его безупречную работу. Проходила в клинике комплексное УЗИ. Почему-то особенно переживала за грудь. Но все оказалось хорошо! Врач ответил на все мои вопросы. И цены демократичные. Спасибо!

18.07.2019 15:02
Ніна Іванівна

Якщо ви шукаєте, де можна зробити якісне УЗД в Києві недорого, то вам треба на пр-т Героїв Сталінграда, 6д. Саме тут я знайшла вдале поєднання помірних цін і високого професіоналізму. Хочу подякувати доктору УЗД Дрюк Анну Олексіївну! У всьому відчувається скрупульозний підхід. Спасибі за Вашу доброту і чуйність. Буду рекомендувати вас знайомим і друзям.

02.06.2019 19:00
Анна Петрівна

Проходила обстеження у лікаря з УЗД Голінка Олександра Миколайовича. Великої душі людина! Докладно розпитав про мою проблему: де болить, як довго, чи проходила раніше лікування тощо. Процедура пройшла відносно швидко, хвилин 20. Про лікаря можу сказати тільки хороше. Побільше б таких!

13.03.2019 18:08
Вероніка

Залишилася в повному захваті від лікаря Чайковської Інги Павлівни! А також рівня і якості обслуговування в клініці. На дослідження потрапила з онкологією молочної залози. Таке людське і уважне ставлення! Ніякого почуття відчуження або непотрібності. Приємно усвідомлювати, що у нас є фахівці такого високого рівня!

09.01.2019 15:07
Марьям

За полгода пришлось три раза подряд пройти УЗИ грудной железы. Первые два раза - по месту жительства в поликлинике. Ничего не обнаружили, но боли не проходили и страх, что со мной что-то не так нарастал. В клинику на Кондратюка, 8 пришла по совету коллеги. Врач УЗИ Овчинников С.А. сразу определил, что в правой груди есть фиброма. Вопрос о том, делать операцию или нет даже не рассматриваю. Сдам все анализы и - вперед. И экспериментировать с больницами больше не буду. Уверена, здесь все такие же высокие профессионалы, как и Сергей Анатольевич.

03.10.2018 18:45
Олена Олексіївна

Була на обстеженні у Назаретської Надії Іванівни. Залишилася дуже задоволена! Крім того, що пройшла узд молочної залози, дізналася багато цікавого щодо жіночого самопочуття. Несподівано і приємно потрапити на прийом до такого небайдужого лікаря!

15.08.2018 14:02
Екатерина

Стала регулярно проходить УЗИ груди только после того, как мне год назад удалили фиброаденому молочной железы. Узнала о болячке, когда проходила УЗИ у Завалько Светланы Васильевны. До этого считала, что меня такая болезнь коснутся не может. Веду исключительно здоровый образ жизни, родила двоих детей, кормила до полутора лет. Диагноз был как "гром средь ясного неба". Теперь обследуюсь только у Светланы Васильевны. Очень грамотный и квалифицированный специалист. А еще спокойная и уравновешенная женщина. Всегда ответит на любой вопрос, без нервов, хотя таких, как я здесь немало. А еще поняла, нет "ненужных" анализов или процедур. Раз назначает доктор, значит надо. Для своего же здоровья.

30.04.2018 17:50
Юля

Дякую всьому колективу клініки, але особливо хочу виділити лікаря УЗД Кулєву Марину Леонідівну! Ви дуже добрий і уважний лікар. Дякую за психологічну підтримку. Адже саме ви допомогли прийняти діагноз "онкологія молочної залози". Попереду ще багато роботи над хворобою. Але якщо зі мною весь час поруч будуть такі лікарі - нічого не страшно!

Показати ще 3

arrow

Всього 17 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down