exit
search serach
Ревматологія Києва

Ревматологія Києва

Ревматичні захворювання є великою групою патологій, які вражають не тільки суглоби, а й багато інших систем і органів людини. Ревматологія — це розділ медицини, що вивчає методи діагностики та лікування ревматичних захворювань. У клініці МЕДІКОМ (Ревматологія, м. Київ) вам допоможуть з'ясувати причини захворювання і проведуть ефективне лікування з використанням новітніх методів терапії.

Різні ураження суглобів можна зустріти при багатьох неревматичних захворюваннях: порушеннях функції серця і судин, легенів, ендокринних, алергічних та інфекційних патологіях, онкозахворюваннях тощо. Все це зумовлює труднощі в діагностиці ревматичних захворювань і вірному виборі терапевтичної тактики.

Консультація ревматолога

До запальних і дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, системних захворювань сполучної тканини схильні й чоловіки, і жінки, незалежно від віку. З кожним роком захворювання стають “молодшими”, значно погіршуючи якість життя хворого. Лікар, який лікує захворювання сполучної тканини та опорно-рухового апарату — це ревматолог.

Консультація ревматолога необхідна особам:

 • які ведуть малорухливий спосіб життя;
 • що мають роботу з високим навантаженням на суглоби;
 • у котрих є хронічні соматичні захворювання;
 • що мають генетичну схильність (найближчі родичі хворіли на ревматизм, остеопороз, остеоартроз і ін.).

На прийом до ревматолога необхідно прийти для підтвердження/ зняття підозр про патологію ревматичного характеру, для призначення аналізів і обстежень, курсу лікування, для спостереження за динамікою захворювання.

Основні ознаки ревматичних захворювань

Основною ознакою розвитку ревматологічних захворювань є ураження кістково-м'язової системи, яке супроводжується болем (артралгією) і обмеженістю в рухливості ураженого суглоба.

Інтенсивність болю можна оцінити в залежності від ступеня:

 • I ступінь — хворобливі відчуття виражені незначно, біль не знижує працездатність і не заважає сну;
 • II ступінь — біль носить помірний характер, незначно знижується працездатність, частково обмежена здатність до самообслуговування, біль добре знімається знеболюючими засобами;
 • III ступінь — сильний, практично постійний біль, що не дає спати, може стати причиною втрати побутової й професійної працездатності, погано знімається (або зовсім не знімається) анальгетиками;
 • IV ступінь — надмірно сильний біль, так зване "простирадло болю", який посилюється при дотику суглоба, навіть до простирадла; купується наркотичними препаратами.

Для правильної постановки діагнозу важливий характер больового синдрому. Якщо біль найбільше проявляється в спокої або на самому початку руху, в другу половину ночі або вранці, то це є характерною ознакою ревматоїдного артриту або реактивних артритів.

При остеопорозі механічний характер болю проявляється при тривалій ходьбі або при вимушеному положенні. Для остеодеструкції характерний постійний біль, який сильно посилюється вночі.

Ревматичні хвороби вражають не тільки суглоби, а й серце, нирки, судини, шкіру, легені, з'єднувальні та навколосуглобові м'які тканини організму, м'язові волокна, зв'язки, хрящі, сухожилля.

Ревматологія — основні симптоми:

 • хронічні болі й скутість в спині;
 • припухлість і почервоніння суглобів;
 • деформації суглобів;
 • обмеженість і ускладненість рухів;
 • біль у суглобах, м'язах або навколосуглобових тканинах на фоні повного здоров'я (не було травми, великого навантаження або удару);
 • м'язова дистонія.

Системні запальні захворювання можуть супроводжуватися тривалим підвищенням температури, ураженням шкіри (кільця еритеми, симптом метелика — трохи піднесене почервоніння на щоках і переніссі), зниженням артеріального тиску, загальною слабкістю і нездужанням.

Ревматологи виділяють кілька груп ревматичних захворювань:

 • дегенеративні ревматичні ураження;
 • запальні захворювання суглобів;
 • обмінно-дистрофічні захворювання суглобів;
 • системні захворювання сполучної тканини та ін.

Цей розподіл залежить від локалізації захворювання, особливостей протікання хвороби, ураження інших систем і органів, а також  інших критеріїв.

Захворювання, які лікує ревматолог:

Діагностика

Обстеження у ревматолога включає обов'язковий збір анамнезу, оцінку факторів розвитку ревматологічних захворювань, фізикальний огляд ревматологом, аналіз даних лабораторних та інструментальних досліджень.

Лабораторна діагностика:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімічний аналіз крові;
 • аналіз сечі;
 • ревмопроби — ревматоїдний фактор (РФ);
 • С-реактивний білок (СРБ);
 • антистрептолізин-О (АСЛ-О);
 • визначення концентрації імуноглобулінів;
 • імуносерологічна діагностика.

Для виявлення наявності аутоімунних захворювань, лікар-ревматолог може призначити комплексний лабораторний аналіз — аутоімунну панель (CTD-X).

Методи інструментальної діагностики в ревматології:

 • рентгенографія;
 • УЗД суглобів та м'яких тканин;
 • доплерографія;
 • комп'ютерна томографія;
 • магнітно-резонансна томографія;
 • електроміографія;
 • ехокардіографія (ультразвукове дослідження серця);
 • денситометрія.

При необхідності, лікар-ревматолог може призначити додаткові консультації вузьких фахівців: невролога, кардіолога, травматолога, ортопеда, нефролога, ендокринолога та ін.

Лікування

Лікування ревматичних захворювань проводиться в відділенні ревматології. Лікування, як правило, тривале і носить комплексний характер. Протиревматична терапія включає застосування лікарських препаратів, місцеве лікування, методи консервативної і хірургічної реабілітації.

У ревматології дорослим використовують такі засоби фармакотерапії:

 • протизапальні препарати (НПЗП, ДКО);
 • імуномодулятори;
 • імуносупресивні препарати;
 • знеболювальні засоби;
 • симптоматична терапія.

Особливе місце в протиревматичній терапії займають фізіотерапевтичні процедури, акупунктура, місцеве лікування, фізичне моделювання (гемосорбція, лімфоцітоферез, плазмаферез, тотальне опромінення лімфатичних вузлів, дренаж грудного протоку).

При розробці схеми лікування, ревматолог обов'язково враховує особливості терапії супутніх захворювань.

В окремих випадках, пацієнтам проводять ендоскопічні операції на суглобах, що дозволяє значно скоротити період відновлення і добитися відмінних результатів в лікуванні. Поширеним методом оперативного лікування сильно пошкоджених або зруйнованих суглобів є ендопротезування.

Наші переваги

 1. В клініці МЕДІКОМ працюють лікарі-ревматологи, які мають вищу категорію (в тому числі, кандидат медичних наук). Всі фахівці регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в провідних клініках країни та Європи.
 2. Сучасна і чудово обладнана лабораторія, кабінети функціональної діагностики дозволяють швидко й ефективно провести якісне обстеження.
 3. Всі інструментальні дослідження проводяться на апаратах високого класу з ексклюзивною технологією — УЗД апарат TruScan (виробник General Electric, США), рентген-апарат General Electric, комп'ютерний томограф Philips тощо.
 4. Для хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні в ревматологічному відділенні, надаються комфортабельні палати з цілодобовим наглядом.

Лікарі

Шукаєте хорошого ревматолога, сучасну клініку й обслуговування за європейськими стандартами? Тоді вам обов'язково потрібно записатися на консультацію до ревматолога в клініку МЕДІКОМ. Ми маємо у своєму розпорядженні всі можливості для всебічної діагностики та лікування ревматологічних захворювань. Нашими ревматологами (м.Київ, райони Оболоні та Печерська) накопичено значний досвід в лікуванні таких захворювань.

Волощук Марина Володимирівна
Лікар-ревматолог
comment 0
Луріна Наталія Анатоліївна
Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-ревматолог вищої категорії
comment 7
Усаковський Микола Георгійович
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
comment 13
Циганков Максим Анатолійович
Завідувач відділення травматології та ортопедії в стаціонарі, лікар ортопед-травматолог другої категорії, кандидат медичних наук
comment 7
Шимко Юлія Миколаївна
Лікар-ревматолог вищої категорії
comment 2

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
108. Консультація ревматолога

789 грн

Більше Згорнути down
3923. Консультація дитячого ревматолога
Дитячий

769 грн

Більше Згорнути down
4570. Консультація ревматолога, к.м.н. Качур В.В.
Дитячий

1000 грн

Більше Згорнути down
Діагностика
1177. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в двох проекціях*

780 грн

Більше Згорнути down
1176. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в одній проекції*

710 грн

Більше Згорнути down
1178. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в одній проекції, без опису (включена вартість плівки або CD)*

625 грн

Більше Згорнути down
1179. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в двох проекціях, без опису*

635 грн

Більше Згорнути down
1221. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в трьох проекціях*

825 грн

Більше Згорнути down
184. Ультразвукове дослідження суглобу

539 грн

Більше Згорнути down
Аналізи
1261. Ревматоїдний фактор (РФ, кількісне визначення)

280 грн

Більше Згорнути down
3503. Аутоімунні захворювання сполучної тканини (ANA-профіль), Блот Аналіз

1018 грн

Більше Згорнути down
3504. Аутоімунні захворювання сполучної тканини, антинуклеарні антитіла (АNA), скринінг, метод IFT

238 грн

Більше Згорнути down
Програми
1264. Ревмопроби (C-реактивний білок - кількісне визначення, антістрептолізін-О - кількісне визначення, ревматоїдний фактор - кількісне визначення)

912 грн

Більше Згорнути down

Лікар додому

У клініці МЕДІКОМ ви можете викликати ревматолога додому. Для цього достатньо зателефонувати за номерами, вказаними на сайті клініки. Оператор нашого колл-центру відповість на всі запитання, а ревматолог в домашніх умовах оцінить ваш стан, проведе необхідні діагностичні заходи й призначить лікування.

Вiдгуки

19.02.2020 07:51
Виктория

Впечатления от клиники на ул. Василия Тютюнника, 37/1 остались самые хорошие. Хочу отметить чудесную женщину и врача Лурину Наталью Анатольевну. В больницу обратилась, когда терпеть боль уже не было никаких сил. Наталья Анатольевна очень внимательный и обходительный доктор. Осмотрела меня, выдала направления на анализы и рентген. Как выяснилось, артрит, это не только болезнь бабушек. Мне всего лишь 35, но постоянные боли в суставах буквально доводят до сумасшествия. Утром пока не “разойдусь” проходит минут 30-40. Врач назначила мне не только лекарства, но и процедуры в физиокабинете. Уже через неделю лечения мне стало гораздо легче. Очень ругаю себя, что не обратилась в клинику раньше, все на что-то надеялась. Хочу предупредить всех! Не запускайте заболевание! Тем более, что сейчас без проблем можно записаться на прием к нормальному доктору, действительно профессионалу своего дела!

14.01.2020 10:02
Ксенія

Хочу відзначити лікаря Максима Анатолійовича Циганкова. Коректний і уважний лікар. Проста у спілкуванні людина. Все дуже доступно пояснив, запропонував лікування. Першою консультацією залишилася задоволена.

27.12.2019 21:54
Андрій

Я не любитель писати відгуки, але в даному випадку дуже хочу відзначити доктора Євгена Олександровича Абрамовича. Відмінний фахівець. Прийом пройшов на найвищому рівні. Все чітко, без зайвого. До речі, Євгена Олександровича мені порекомендував інший лікар. До моменту прийому у мене була вже значна папка всебічних аналізів, процедур і лікувань, які я пройшов за останній час. Доктор діагноз ревматоїдний артрит підтвердив. Але лікування значно підкорегував. Вже на п'ятий день лікування відчув себе набагато легше. Надалі планую спостерігатися тільки в клініці на пр-ті Героїв Сталінграда, 6Д. Ні дня не пошкодував, що звернувся саме сюди.

20.12.2019 16:18
Олеся

М. Г. Усаковський - сучасний, відкритий і надзвичайно важливий лікар. Шукала досвідченого травматолога. І ось, знайомі рекомендували. На першу консультацію прийшли зі своїми аналізами і результатами обстеження. Для того, щоб точно виключити ревматичні захворювання лікар рекомендував здати ще кілька аналізів та зробити рентген. Я отримала відповіді на всі свої питання. Все сподобалося. Ще б ціни були дешевше, зовсім було б чудово.

15.10.2019 11:07
Анастасія М

Без перебільшення можу сказати, що В.Ю. Костюк - високопрофесійний фахівець своєї справи. У нас дуже серйозний випадок - паранеопластичний синдром. Ніхто з лікарів не давав сприятливих прогнозів. І тільки в цій клініці нам обіцяли допомогти. Після консультації та здачі всіх аналізів, Віктор Юрійович призначив лікування. Зараз самопочуття значно поліпшилося. Я знаю, що попереду ще довгий шлях до одужання, але вірю, що все буде добре.

28.07.2019 20:23
Кристина П

Александр Александрович Денисенко - прекрасный врач! Прием, введение внутрисуставной жидкости - все прошло на высоком уровне! Очень боялась самой процедуры, но действительно “у страха глаза велики”. Александр Александрович с тонким чувством юмора, очень порядочный и компетентный! Никаких дополнительных анализов или процедур не навязывал. Клинику на пр-те Героев Сталинграда, 6Д рекомендую всем.

10.03.2019 10:25
Светлана

Хочу выразить слова благодарности врачу-травматологу Д.Ю. Давиденко за прекрасно проведенную консультацию. Очень вежливый, компетентный и знающий доктор!

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down