Ревматологія Києва
Ревматичні захворювання є великою групою патологій, які вражають не тільки суглоби, а й багато інших систем і органів людини. Ревматологія — це розділ медицини, що вивчає методи діагностики та лікування ревматичних захворювань. У клініці МЕДІКОМ (Ревматологія, м. Київ) вам допоможуть з'ясувати причини захворювання і проведуть ефективне лікування з використанням новітніх методів терапії.
Різні ураження суглобів можна зустріти при багатьох неревматичних захворюваннях: порушеннях функції серця і судин, легенів, ендокринних, алергічних та інфекційних патологіях, онкозахворюваннях тощо. Все це зумовлює труднощі в діагностиці ревматичних захворювань і вірному виборі терапевтичної тактики.
Консультація ревматолога
До запальних і дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, системних захворювань сполучної тканини схильні й чоловіки, і жінки, незалежно від віку. З кожним роком захворювання стають “молодшими”, значно погіршуючи якість життя хворого. Лікар, який лікує захворювання сполучної тканини та опорно-рухового апарату — це ревматолог.
Консультація ревматолога необхідна особам:
- які ведуть малорухливий спосіб життя;
- що мають роботу з високим навантаженням на суглоби;
- у котрих є хронічні соматичні захворювання;
- що мають генетичну схильність (найближчі родичі хворіли на ревматизм, остеопороз, остеоартроз і ін.).
На прийом до ревматолога необхідно прийти для підтвердження/ зняття підозр про патологію ревматичного характеру, для призначення аналізів і обстежень, курсу лікування, для спостереження за динамікою захворювання.
Основні ознаки ревматичних захворювань
Основною ознакою розвитку ревматологічних захворювань є ураження кістково-м'язової системи, яке супроводжується болем (артралгією) і обмеженістю в рухливості ураженого суглоба.
Інтенсивність болю можна оцінити в залежності від ступеня:
- I ступінь — хворобливі відчуття виражені незначно, біль не знижує працездатність і не заважає сну;
- II ступінь — біль носить помірний характер, незначно знижується працездатність, частково обмежена здатність до самообслуговування, біль добре знімається знеболюючими засобами;
- III ступінь — сильний, практично постійний біль, що не дає спати, може стати причиною втрати побутової й професійної працездатності, погано знімається (або зовсім не знімається) анальгетиками;
- IV ступінь — надмірно сильний біль, так зване "простирадло болю", який посилюється при дотику суглоба, навіть до простирадла; купується наркотичними препаратами.
Для правильної постановки діагнозу важливий характер больового синдрому. Якщо біль найбільше проявляється в спокої або на самому початку руху, в другу половину ночі або вранці, то це є характерною ознакою ревматоїдного артриту або реактивних артритів.
При остеопорозі механічний характер болю проявляється при тривалій ходьбі або при вимушеному положенні. Для остеодеструкції характерний постійний біль, який сильно посилюється вночі.
Ревматичні хвороби вражають не тільки суглоби, а й серце, нирки, судини, шкіру, легені, з'єднувальні та навколосуглобові м'які тканини організму, м'язові волокна, зв'язки, хрящі, сухожилля.
Ревматологія — основні симптоми:
- хронічні болі й скутість в спині;
- припухлість і почервоніння суглобів;
- деформації суглобів;
- обмеженість і ускладненість рухів;
- біль у суглобах, м'язах або навколосуглобових тканинах на фоні повного здоров'я (не було травми, великого навантаження або удару);
- м'язова дистонія.
Системні запальні захворювання можуть супроводжуватися тривалим підвищенням температури, ураженням шкіри (кільця еритеми, симптом метелика — трохи піднесене почервоніння на щоках і переніссі), зниженням артеріального тиску, загальною слабкістю і нездужанням.
Ревматологи виділяють кілька груп ревматичних захворювань:
- дегенеративні ревматичні ураження;
- запальні захворювання суглобів;
- обмінно-дистрофічні захворювання суглобів;
- системні захворювання сполучної тканини та ін.
Цей розподіл залежить від локалізації захворювання, особливостей протікання хвороби, ураження інших систем і органів, а також інших критеріїв.
Захворювання, які лікує ревматолог:
- Остеоартроз
- Остеопороз
- Ревматоїдний артрит
- Хвороба Бехтерева
- Спондиліт
- Подагричний артрит
- Остеохондропатії
- Склеродермія
- Мікрокристалічні артрити
- Псоріатичний артрит
- Системний червоний вовчак
- Васкуліти
- Дерматоміозит
- Фіброміалгія
- Запальні міопатії
Діагностика
Обстеження у ревматолога включає обов'язковий збір анамнезу, оцінку факторів розвитку ревматологічних захворювань, фізикальний огляд ревматологом, аналіз даних лабораторних та інструментальних досліджень.
Лабораторна діагностика:
- загальний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові;
- аналіз сечі;
- ревмопроби — ревматоїдний фактор (РФ);
- С-реактивний білок (СРБ);
- антистрептолізин-О (АСЛ-О);
- визначення концентрації імуноглобулінів;
- імуносерологічна діагностика.
Для виявлення наявності аутоімунних захворювань, лікар-ревматолог може призначити комплексний лабораторний аналіз — аутоімунну панель (CTD-X).
Методи інструментальної діагностики в ревматології:
- рентгенографія;
- УЗД суглобів та м'яких тканин;
- доплерографія;
- комп'ютерна томографія;
- магнітно-резонансна томографія;
- електроміографія;
- ехокардіографія (ультразвукове дослідження серця);
- денситометрія.
При необхідності, лікар-ревматолог може призначити додаткові консультації вузьких фахівців: невролога, кардіолога, травматолога, ортопеда, нефролога, ендокринолога та ін.
Лікування
Лікування ревматичних захворювань проводиться в відділенні ревматології. Лікування, як правило, тривале і носить комплексний характер. Протиревматична терапія включає застосування лікарських препаратів, місцеве лікування, методи консервативної і хірургічної реабілітації.
У ревматології дорослим використовують такі засоби фармакотерапії:
- протизапальні препарати (НПЗП, ДКО);
- імуномодулятори;
- імуносупресивні препарати;
- знеболювальні засоби;
- симптоматична терапія.
Особливе місце в протиревматичній терапії займають фізіотерапевтичні процедури, акупунктура, місцеве лікування, фізичне моделювання (гемосорбція, лімфоцітоферез, плазмаферез, тотальне опромінення лімфатичних вузлів, дренаж грудного протоку).
При розробці схеми лікування, ревматолог обов'язково враховує особливості терапії супутніх захворювань.
В окремих випадках, пацієнтам проводять ендоскопічні операції на суглобах, що дозволяє значно скоротити період відновлення і добитися відмінних результатів в лікуванні. Поширеним методом оперативного лікування сильно пошкоджених або зруйнованих суглобів є ендопротезування.
Наші переваги
- В клініці МЕДІКОМ працюють лікарі-ревматологи, які мають вищу категорію (в тому числі, кандидат медичних наук). Всі фахівці регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в провідних клініках країни та Європи.
- Сучасна і чудово обладнана лабораторія, кабінети функціональної діагностики дозволяють швидко й ефективно провести якісне обстеження.
- Всі інструментальні дослідження проводяться на апаратах високого класу з ексклюзивною технологією — УЗД апарат TruScan (виробник General Electric, США), рентген-апарат General Electric, комп'ютерний томограф Philips тощо.
- Для хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні в ревматологічному відділенні, надаються комфортабельні палати з цілодобовим наглядом.
Питання-Відповідь
Чи потрібно роздягатися у ревматолога?
Необхідність роздягнутися на прийомі у ревматолога (незалежно від того це первинна консультація ревматолога чи вторинний візит) залежить від скарг пацієнта, локалізації больового синдрому. Після збирання анамнезу ревматолог проводить візуальний огляд ураженої ділянки. Наприклад, якщо виникла проблема із суглобом, то для його огляду лікарем, проведення УЗД суглобів та рентгена, швидше за все, доведеться зняти одяг, що заважає доступу.
Хто дає направлення до ревматолога?
Направлення до ревматолога при підозрі ревматологічної патології може дати терапевт, лікар загальної практики, а також лікар будь-якої іншої спеціалізації (найчастіше це травматолог, ортопед або вертебролог).
Чим відрізняється ревматолог від ортопеда?
Є три спеціалізації, які так чи інакше стосуються лікування хвороб суглобів. Це — ортопед, артролог та ревматолог. Кожна спеціалізація має свої особливості та відмінності, які варто знати, звертаючись за допомогою. Ортопедія займається терапією всієї кістково-м'язової системи, артрологія — хвороб суглобів, а ревматологія — захворювань сполучної тканини та захворювань суглобів, але тільки тих, які пов'язані з сполучнотканинними порушеннями.
Як підготуватись до прийому у ревматолога?
Підготовка до консультації ревматолога може розпочинатися вдома. У спокійній обстановці випишіть на аркуш паперу: коли ви вперше помітили погіршення самопочуття та появу перших симптомів (припухлість суглобів, підвищення температури тощо), які симптоми та коли найбільш виражені, з чим ви пов'язуєте початок хвороби (перенесене інфекційне захворювання, фізичне навантаження, харчування тощо), які ліки ви приймали найближчим часом і які процедури проходили, чи є у вас кровні родичі з аналогічними проявами хвороби. Також, якщо у вас є будь-яка медична документація, результати раніше проведених досліджень тощо — їх теж слід підготувати та взяти на прийом.
Як правильно підготуватися до аналізу на ревмопроби?
Для здачі ревмопроби потрібно дотримуватися таких правил, як:
- наявність інтервалу між останнім прийомом їжі та забором біоматеріалу (більш ніж 8 годин) — дослідження проводиться натщесерце;
- відпочинок від лікарської терапії — мінімум 2 тижні (якщо це зробити неможливо, лікар повинен буде враховувати похибку в результаті);
- обмеження фізичних навантажень, відмова від вживання алкоголю, енергетиків, фаст-фуду, смажених, жирних та гострих страв — мінімум за 24 години.
Лікарі-ревматологи в Києві
Шукаєте хорошого ревматолога, сучасну клініку й обслуговування за європейськими стандартами? Тоді вам обов'язково потрібно записатися на консультацію до ревматолога в клініку МЕДІКОМ. Ми маємо у своєму розпорядженні всі можливості для всебічної діагностики та лікування ревматологічних захворювань. Нашими ревматологами накопичено значний досвід в лікуванні таких захворювань.
Ціна прийому в лікаря-ревматолога
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1500 грн
запис на прийом
|
|
3923. Консультація дитячого ревматолога
Дитячий
|
1300 грн
запис на прийом
|
1177. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в двох проекціях*
|
1000 грн
запис на прийом
|
830 грн
запис на прийом
|
|
800 грн
запис на прийом
|
|
1179. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в двох проекціях, без опису*
|
800 грн
запис на прийом
|
1221. * Рентгенографія цифрова будь-якої анатомічної області в трьох проекціях*
|
1500 грн
запис на прийом
|
184. Ультразвукове дослідження суглобу
|
850 грн
запис на прийом
|
5560. * Ревматологічний МР-скринінг хребта і крижово-клубових з'єднань
|
7000 грн
запис на прийом
|
1261. Ревматоїдний фактор (РФ, кількісне визначення)
|
340 грн
запис на прийом
|
3503. Аутоімунні захворювання сполучної тканини (ANA-профіль), Блот Аналіз
|
2200 грн
запис на прийом
|
3504. Аутоімунні захворювання сполучної тканини, антинуклеарні антитіла (АNA), скринінг, метод IFT
|
1100 грн
запис на прийом
|
5471. Аутоімунні захворювання, антитіла (1 показник)
|
1290 грн
запис на прийом
|
5368. * Ревмопроби (C-реактивний білок - кількісне визначення, антистрептолізін-О - кількісне визначення, ревматоїдний фактор - кількісне визначення) (Враховано знижку 20%)
|
870 грн
запис на прийом
|
5075. Капіляроскопія
|
900 грн
запис на прийом
|
Лікар додому
У клініці МЕДІКОМ ви можете викликати ревматолога додому. Для цього достатньо зателефонувати за номерами, вказаними на сайті клініки. Оператор нашого колл-центру відповість на всі запитання, а ревматолог в домашніх умовах оцінить ваш стан, проведе необхідні діагностичні заходи й призначить лікування.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Як сказала мені лікарка з Медікому: головною причиною моїх проблем став малорухливий спосіб життя. Розумію, що весь день працюю за компом та ще й потім розважаюся комп'ютерними іграми. Але мені розробили спеціальну схему лікування, якої я зараз суворо дотримуються. Ну й звичайно змінив свій режим життя.
Приткова Ганна Вадимівна найкращий лікар в моєму житті. Все вислухала уважно, призначила обстеження.З нею дуже легко розмовляти , неначе з подругою. Якщо потрібен лікар ревматолог, то тільки Приткова Ганна Вадимівна.Рекомендую.
Добре, що у наш складний час є такі чудові фахівці в сфері медицини, як у медікомі. Бо я мала багато припущень, а в цій клініці до найменших деталей мене обстежили та встановили точний діагноз. Як розумієте, це дуже важливо в подальшому лікуванні.
Спасибі Ганні Вадимівні за чудово роботу. Вона не лише добре лікує, а й чудово розуміє психологію пацієнта, аби його не обтяжувала інформація про хворобу та необхідне лікування.
Хочу подякувати лікарям цього напрямку за чудове ставлення і приємний підхід. Мені як пацієнту з обмеженими можливостями це дуже важливо. А так я отримав максимум уваги і впевненості в позитивному лікуванні.
Спочатку була в шоці, що мені поставили діагноз “Мікрокристалічний артрит”. Але Ганна Вадимівна заспокоїла, що чогось неймовірного в цьому нема. Все лікується в штатному режимі. Через 2 тижні всіх процедур відчуваю себе краще.
У батька було загострення осеопорозу. Відразу знали, що треба звертатися до медікомівців. В клініці чудовий персонал, якісний підхід до пацієнтів. Тому батька повністю обстежили. Прописали детальний курс лікування. Зараз він відчув зрачне полегнення. там нам від того значно спокійніше.
Все-таки 15 років сидячої роботи дали про себе знати. Довелося звертатися до лікаря. Але у всьому треба бачити позитив. Головне, що не затягнув до останнього. Тепер підліковуємося, змінюємо стиль життя - і вперед до нових вершин!
Впечатления от клиники на ул. Василия Тютюнника, 37/1 остались самые хорошие. Хочу отметить чудесную женщину и врача Лурину Наталью Анатольевну. В больницу обратилась, когда терпеть боль уже не было никаких сил. Наталья Анатольевна очень внимательный и обходительный доктор. Осмотрела меня, выдала направления на анализы и рентген. Как выяснилось, артрит, это не только болезнь бабушек. Мне всего лишь 35, но постоянные боли в суставах буквально доводят до сумасшествия. Утром пока не “разойдусь” проходит минут 30-40. Врач назначила мне не только лекарства, но и процедуры в физиокабинете. Уже через неделю лечения мне стало гораздо легче. Очень ругаю себя, что не обратилась в клинику раньше, все на что-то надеялась. Хочу предупредить всех! Не запускайте заболевание! Тем более, что сейчас без проблем можно записаться на прием к нормальному доктору, действительно профессионалу своего дела!
Хочу відзначити лікаря Максима Анатолійовича Циганкова. Коректний і уважний лікар. Проста у спілкуванні людина. Все дуже доступно пояснив, запропонував лікування. Першою консультацією залишилася задоволена.
Я не любитель писати відгуки, але в даному випадку дуже хочу відзначити доктора Євгена Олександровича Абрамовича. Відмінний фахівець. Прийом пройшов на найвищому рівні. Все чітко, без зайвого. До речі, Євгена Олександровича мені порекомендував інший лікар. До моменту прийому у мене була вже значна папка всебічних аналізів, процедур і лікувань, які я пройшов за останній час. Доктор діагноз ревматоїдний артрит підтвердив. Але лікування значно підкорегував. Вже на п'ятий день лікування відчув себе набагато легше. Надалі планую спостерігатися тільки в клініці на пр-ті Героїв Сталінграда, 6Д. Ні дня не пошкодував, що звернувся саме сюди.
М. Г. Усаковський - сучасний, відкритий і надзвичайно важливий лікар. Шукала досвідченого травматолога. І ось, знайомі рекомендували. На першу консультацію прийшли зі своїми аналізами і результатами обстеження. Для того, щоб точно виключити ревматичні захворювання лікар рекомендував здати ще кілька аналізів та зробити рентген. Я отримала відповіді на всі свої питання. Все сподобалося. Ще б ціни були дешевше, зовсім було б чудово.
Без перебільшення можу сказати, що В.Ю. Костюк - високопрофесійний фахівець своєї справи. У нас дуже серйозний випадок - паранеопластичний синдром. Ніхто з лікарів не давав сприятливих прогнозів. І тільки в цій клініці нам обіцяли допомогти. Після консультації та здачі всіх аналізів, Віктор Юрійович призначив лікування. Зараз самопочуття значно поліпшилося. Я знаю, що попереду ще довгий шлях до одужання, але вірю, що все буде добре.
Александр Александрович Денисенко - прекрасный врач! Прием, введение внутрисуставной жидкости - все прошло на высоком уровне! Очень боялась самой процедуры, но действительно “у страха глаза велики”. Александр Александрович с тонким чувством юмора, очень порядочный и компетентный! Никаких дополнительных анализов или процедур не навязывал. Клинику на пр-те Героев Сталинграда, 6Д рекомендую всем.
Хочу выразить слова благодарности врачу-травматологу Д.Ю. Давиденко за прекрасно проведенную консультацию. Очень вежливый, компетентный и знающий доктор!
Показати ще 3
Всього 15 відгуків