exit
search search serach
exit
search search serach
phone down
Укр down
Укр down
запис на прийом
Стентування сечоводу
4362. * Стентування сечовода 1 категорії складності
5000 грн.
Більше Згорнути down

Стентування сечоводу у Києві

Дуже часто люди з невеликим дискомфортом під час сечовипускання та з болем у попереку внаслідок проблем із сечоводом не поспішають здатися лікарю. Терпіти це небезпечно! Лише чотири тижні порушення пасажу сечі можуть спричинити загибель паренхіми нирки. Під час загострень пацієнту доведеться терміново проводити стентування для відновлення функцій сечовидільної системи.

Стентування — це оперативне втручання для встановлення спеціального каркасу — стента, який поміщається в просвіт порожніх органів людини та забезпечує розширення ділянки, звуженої патологічним процесом. Установку стентів у сечоводі давно та успішно проводять в клініці МЕДІКОМ у стаціонарі на Оболоні.

Відкрити Згорнути down

Показання до стентування сечоводу

Основними причинами установки стента в сечоводі є стани, що спричиняють порушення відтоку сечі з нирки. Виділяють два типи причин, що вимагають стентування сечоводу — урологічні та неурологічні.

До першого виду належать:

  • конкременти (сечокам'яна хвороба);
  • аномалії розвитку сечоводу;
  • новоутворення (рак, ДГПЗ);
  • ретроперитонеальний фіброз;
  • стриктури, спайки.
Відкрити Згорнути down

При неурологічній етіології відтік урини порушується внаслідок:

  • пухлин прилеглих тканин;
  • гематологічних явищ;
  • ятрогенних факторів (травма, пошкодження під час операції).

Закрити просвіт може конкремент, пухлина, потік крові. Стентування сечоводу показане при відновлювальній хірургії, усуненні звуження просвіту сечовивідних шляхів. А також після ендоскопічного видалення каменів і в усіх випадках, коли без цієї процедури не обійтися.

 

Протипоказання до стентування сечоводу

Рішення щодо необхідності встановлення стента приймає лікар-уролог. Перед цим необхідно переконатися у відсутності протипоказань:

  • запалення в малому тазі гострого перебігу;
  • серйозна травма сечоводу;
  • стани, у яких анестезію проводити не можна.

При термінальній стадії раку чи у разі вагітності можливість проведення стентування оцінюється індивідуально.

уролог
УЗД урологія
Відкрити Згорнути down

Підготовка до стентування сечовивідних шляхів

Перед процедурою необхідно комплексне обстеження:

Відкрити Згорнути down

А також потрібні аналізи крові та сечі. Операція зі стентування сечоводу проводиться натщесерце. Як профілактика інфікування призначається разова доза антибіотика. Безпосередньо перед процедурою варто звільнити сечовий міхур.

Відкрити Згорнути down

Як проводять стентування сечоводу?

Стент для сечоводу — це тонка порожня трубка з біосумісного матеріалу, з одного або обох кінців закручена спіраллю. Тип та розміри добираються індивідуально. Параметри диктуються клінічною ситуацією та довжиною сечоводу пацієнта.

Стентування сечоводу на Оболоні проводиться в умовах стаціонару урологічного відділення після попередньої діагностики. Тривалість процедури трохи більше півгодини. Після операції необхідно спостерігатися, щоби контролювати положення стенту в сечоводі.

 

Стентування сечоводу: техніка установки

Застосовуються два способи установки стента в сечоводі:

  • ретроградний (крізь сечівник);
  • антеградний (крізь нефростому).

Найпоширеніший трансуретральний спосіб стентування. У цьому випадку внутрішній сечовідний стент вводиться через уретру та сечовий міхур за допомогою цистоуретроскопа. Стентування сечоводу у чоловіків краще гнучким варіантом інструменту, оскільки чоловіча уретра має вигини. Метод не вимагає розтину тканин, тривалої реабілітації та може проводитися під місцевим знеболенням. У клініці МЕДІКОМ встановити стент у сечоводі можна із застосуванням загальної анестезії. Для покращення якості огляду сечовий міхур заповнюється асептичною рідиною.

Не завжди встановлення стенту можливе цистоскопічним способом. Тоді вдаються до антеградного методу. Стентування здійснюється через розріз тканин прямо в нирку.

палата
палата
Відкрити Згорнути down

Стентування сечоводу під час вагітності

Порушення пасажу сечі під час вагітності може відбуватися у звэязку з фізіологією стану та внаслідок хронічних запалень сечовивідної системи. Для таких пацієнток встановлення стенту в сечоводі є оптимальним способом відновлення пасажу сечі. Зазвичай застосовуються однопетлеві стенти, що оберігають сечовід від передавлювання зростаючим плодом і запобігають подовження каналу. Процедура стентування не впливає на розвиток плода. Урологічний стент витягується після народження дитини.

 

Як видаляють стент із сечоводу?

Коли необхідність стентування зникає або закінчується термін використання засобу, його видаляють. Зазвичай видалення стенту із сечоводу відбувається мінімум через 2 тижні. У разі довічного призначення міняти сечовідний стент потрібно 2–3 рази на рік. Вироби з гідрофільним покриттям можуть перебувати в сечоводі до 12 місяців.

Зняття стента із сечоводу відбувається швидше та легше, ніж установка. Процедура проводиться амбулаторно. Найпростіший спосіб — цистоскопічний, за допомогою введення в уретру цистоуретроскопа. Лікар захоплює вільний кінець стента та акуратно витягує його.

Другий варіант — видалення за нитки, виведені в уретру. Третій спосіб — за допомогою петлі, актуальний для видалення стенту із сечоводу у жінок. Четвертий — можливий лише для дорогих специфічних пристроїв із магнітом.

При стентуванні крізь нефростому, при вростанні, інкрустації стента солями або зміщенні засобу — видалення проводять хірургічно.

Відкрити Згорнути down

Стент у сечоводі: побічні ефекти та ускладнення

Установка стенту — це інвазивна процедура, і завжди залишається ризик інфікування. Але у разі дотримання протоколу операції ймовірність становить 1:1 000.

Необережні дії можуть спричинити кровотечу. Тож у клініці МЕДІКОМ застосовується провідні методи візуалізації контролю втручання.

З огляду на особливості організму пристрій може спричиняти серйозний дискомфорт або не справлятися з функціями. Стент може обрости солями, мігрувати (випадання стенту із сечоводу).

Також можливі рідкісніші наслідки стентування:

  • уросепсис, пієлонефрит;
  • міхурово-сечовідний рефлюкс;
  • гідронефроз;
  • розриви, застрягання, фрагментація стенту.
Відкрити Згорнути down

Тому важливо дотримуватися всіх рекомендованих лікарем обмежень після стентування (не піднімати важке, дотримуватися дієти та питного режиму), щоби життя зі стентом у сечоводі не завдавало проблем.

Після видалення сечовідного стенту сечовивідні шляхи трохи травмуються. Тому неприємні відчуття після процедури, прискорені позиви в туалет та незначний дискомфорт під час сечовипускання — це норма для післяопераційного періоду. Може з'явитися невелика кількість крові у сечі, дизурія. Але самопочуття та життя після видалення стенту із сечоводу нормалізується протягом 2–4 днів або після нетривалого курсу терапії.

У разі підозри на ускладнення після видалення стенту із сечоводу варто негайно звернутися до лікаря.

 

Переваги ендоскопічного стентування сечоводу у нашій клініці

Оптика, що застосовується в клініці, дає змогу точно контролювати маніпуляції, уникати помилок та невдач установки, а також ускладнень після видалення стенту із сечоводу. Стентування сечоводу проходить чітко та якісно, оскільки операцію проводять грамотні фахівці із солідним клінічним досвідом сотень ендоскопій.

В оперблоці дотримується стовідсоткова стерильність, використовують сертифіковані витратні матеріали, якісні стенти. Комфортні палати стаціонару на Оболоні допомагають знизити стрес та швидше відновиться. Крім того, на стентування сечоводу ціна в медцентрі помірна та доступна широкому колу пацієнтів.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як визначають необхідність стентування сечоводу?

Установка стенту необхідна, якщо під час обстеження виявлена непрохідність сечоводу: пухлину, спайки, сечокам'яну хворобу, нагноєння, стриктуру сечоводу. Перед процедурою установки необхідно відхилити протипоказання, для чого проводять інструментальні дослідження (уретроскопія, УЗД).

Як підбирається довжина сечовідного стенту?

Обчислення розмірів виробу проводиться на підставі даних УЗД. За допомогою ультразвукового сканування вимірюється довжина та діаметр сечоводу. Інформація щодо розмірів дає змогу вибрати оптимальний варіант стенту: від 8 до 60 см у довжину та до 0,6 см у діаметрі.

Чи боляче видаляти стент із сечоводу?

Видалення стенту переноситься пацієнтами набагато легше, ніж його встановлення. Процедуру проводять амбулаторно за допомогою гнучкого цистоскопа або цистоуретроскопа, застосовуючи гель з лідокаїном. Вилучення проходить безболісно і за часом набагато швидше за установку.

Чи потрібно дотримуватися дієти після стентування сечоводу?

Після встановлення стенту в сечоводі, за рекомендацією нефролога, необхідно обговорити раціон харчування зі спеціалістом з дієтології. Зазвичай дієтолог дає рекомендації щодо обмеження продуктів, що містять оксалати, та щодо дотримання питного режиму.

Лікарі

Стентування сечоводу вимагає професіоналізму та досконалих навичок. У медичному центрі МЕДІКОМ у Києві працюють висококваліфіковані фахівці, яким довіряють сотні вдячних пацієнтів. Тут завжди все під контролем. Вибирайте надійну клініку, де операцію проведуть швидко та з мінімальними ризиками. Консультація уролога на Оболоні та залишені після стентування відгуки наших пацієнтів розвіють всі сумніви. Записатися на прийом і отримати відповіді на запитання можна за номером телефону, вказаним на сайті.

comment 12
Когут Віктор Вікторович
Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.
comment 38
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 26
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 0
Пономаренко Василь Іванович
Лікар уролог-андролог вищої категорії, к. м. н.
comment 31
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Вартість стентування сечоводу

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Пов'язані послуги
Урология
Консультація уролога
Урологія
Урологія
УЗИ почек
УЗД нирок
УЗИ мочевого пузыря
УЗД сечового міхура
Урографія
Урографія

Вiдгуки

22.09.2022 20:50
Лідія

Стентування сечоводу в Медікомі робили моїй мамі, чим її буквально врятували! Велике дякую місцевим лікарям та медсестрам, які були дуже професійні, уважні та дбайливі. Змогли вчасно виявити проблему та оперативно зреагувати. Завдяки вам мама жива та здорова. Дякую дуже!

30.07.2022 13:40
Василенко І.М.

Чоловіку поставили діагноз уретерогідронефроз з правої сторони. Через загиб ендоскоп не пройшов, тому лікарі в Медіком вирішили розширити просвіт та зробити стентування сечоводу. Процедуру робили під загальним наркозом, все пройшло добре та без ускладнень. Чоловік провів декілька днів в стаціонарі, потім відпустили додому, зробили призначення протизапальних препаратів та антибіотиків. За місяць стент прибрали та змогли видалити конкремент. Все відбулося швидко, лікарі спрацювали дуже професійно. Чоловік почувається добре, регулярно здає аналізи та ходить в клініку до уролога. Можу рекомендувати клініку тим, хто потребує зробити цю процедуру, але побоюється! Все буде добре!

21.05.2022 21:20
Григорій

Я здоровий чоловік, який ніколи не ходив по лікарях. Але вперше в житті довелося попасти в лікарню. Стало дуже погано, нудило, сильний біль у спині, викликав швидку в Медіком. Мене швидко привезли до клініки, поставили крапельницю, взяли аналізи, оглянули. Потім УЗД, КТ. Медперсонал працює дуже оперативно та професійно! Зробили мені уретеролітотрипсію. Щоб розвантажити нирку, зробили стентування сечоводу. Мій лікар Костянтин Едуардович мене дуже підтримав, також медсестри в клініці просто феї. Зараз вже все зі мною добре, стент прибрали, почуваюся набагато краще. Але ходжу до лікаря, не хочу повторення, слідкую за станом здоров'я.

09.02.2022 17:59
Олена Петрівна

Робили стентування сечоводу в Медиком. Перед процедурою пройшла всі обстеження, здала аналізи, лише після цього лікар призначив дату операції. Все пройшло добре. Лікар попередив, щоб я обмежила фізичні навантаження і не піднімала тяжкості, уберегла здоров'я. Ходити зі стентом, звичайно, не дуже приємно, але кудись подітися, довелося потерпіти. Зате зараз, коли все вже позаду, мої аналізи прийшли в норму і почуваюся чудово! Дякую за професіоналізм та чуйне ставлення до пацієнтів!

18.01.2022 10:15
Татьяна

На 32 неделе беременности у меня случилась проблема - решил выйти камень. Конечно же, он застрял, а дробить его при моем положении было нельзя. Обратилась в Медиком, так как знаю, что там хорошие урологи. Мне провели необходимые обследования, очень бережно относились! Гинеколог тоже была всегда на связи, все было под контролем. Мне сделали стентирование мочеточника, вся операция заняла минут 10. Да, ходить со стентом то еще удовольствие, особенно, когда в животе двигается малыш. Постоянно сдавала мочу на анализ, много лежала, берегла себя. После удаления стента, самочувствие сразу улучшилось. Очень рада, что все позади и мою проблему решили! Спасибо!

29.12.2021 20:44
Виктор

Я несколько лет страдаю мочекаменной болезнью. Однажды ночью проснулся от нестерпимой боли. Не помогали ни обезболивающие, ни горячая ванна. С утра бегом на прием к урологу. Мой врач Константин Саввин - специалист в своем деле! Сразу сдал необходимые анализы, обследования. Чтобы разгрузить почку, врач сказал сделать стентирование мочеточника. Было страшно, читал об этой процедуре, что она болезненная и долго наблюдается кровь в моче, но врач меня убедил, что так нужно для моего здоровья. Установление стента я пережил нормально, поставили на 2 недели. Да, ощущения неприятные, есть свои нюансы, но почке с ним гораздо легче. Зато анализы быстро пришли в норму! После удаления стента весь дискомфорт ушел, а я стал чувствовать себя отлично! Благодаря этой процедуре и профессионализму врача я снова вернулся к нормальной жизни!!!

23.12.2021 12:14
Мария

На консультацию к Саввину Константину Эдуардовичу меня направила терапевт. Меня беспокоили практически постоянные сильные боли в пояснице, внизу живота, плюс плохие анализы. УЗИ показало довольно большой камень в мочеточнике. Врач предложил поставить стент и разбить камень лазером. После процедуры чувствовала в пояснице небольшой дискомфорт. Прошла уже неделя и состояние намного лучше. Анализы подтвердили, что камня нет. На самом деле, все оказалось намного проще, чем я себе представляла. Спасибо медколлективу!

10.10.2021 16:49
Владимир

Хочу поблагодарить Ф. Б. Шихалиева за его профессионализм и умение. Делал в клинике стентирование и остался всем доволен. Да, конечно, неприятная процедура, но перенести можно. Врач проявил себя как настоящий профессионал.

29.09.2021 20:01
Інеса Григоренко

Відвідування клініки залишило приємне враження. На прийом мене записали до Савіна К. Е. Отримала потрібну консультацію, попереду чекає тривале лікування. Зараз думаю, чи варто робити стентування сечоводу. Хто пройшов тут цю процедуру, відгукніться! Чи варто робити чи ні? Яке самопочуття після стентування?

Показати ще 3

arrow

Всього 9 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down