exit
search serach
Стентування сечоводу

Стентування сечоводу у Києві

Дуже часто люди з невеликим дискомфортом під час сечовипускання та з болем у попереку внаслідок проблем із сечоводом не поспішають здатися лікарю. Терпіти це небезпечно! Лише чотири тижні порушення пасажу сечі можуть спричинити загибель паренхіми нирки. Під час загострень пацієнту доведеться терміново проводити стентування для відновлення функцій сечовидільної системи.

Стентування — це оперативне втручання для встановлення спеціального каркасу — стента, який поміщається в просвіт порожніх органів людини та забезпечує розширення ділянки, звуженої патологічним процесом. Установку стентів у сечоводі давно та успішно проводять в клініці МЕДІКОМ у стаціонарі на Оболоні.

Показання до стентування сечоводу

Основними причинами установки стента в сечоводі є стани, що спричиняють порушення відтоку сечі з нирки. Виділяють два типи причин, що вимагають стентування сечоводу — урологічні та неурологічні.

До першого виду належать:

 • конкременти (сечокам'яна хвороба);
 • аномалії розвитку сечоводу;
 • новоутворення (рак, ДГПЗ);
 • ретроперитонеальний фіброз;
 • стриктури, спайки.

При неурологічній етіології відтік урини порушується внаслідок:

 • пухлин прилеглих тканин;
 • гематологічних явищ;
 • ятрогенних факторів (травма, пошкодження під час операції).

Закрити просвіт може конкремент, пухлина, потік крові. Стентування сечоводу показане при відновлювальній хірургії, усуненні звуження просвіту сечовивідних шляхів. А також після ендоскопічного видалення каменів і в усіх випадках, коли без цієї процедури не обійтися.

 

Протипоказання до стентування сечоводу

Рішення щодо необхідності встановлення стента приймає лікар-уролог. Перед цим необхідно переконатися у відсутності протипоказань:

 • запалення в малому тазі гострого перебігу;
 • серйозна травма сечоводу;
 • стани, у яких анестезію проводити не можна.

При термінальній стадії раку чи у разі вагітності можливість проведення стентування оцінюється індивідуально.

Підготовка до стентування сечовивідних шляхів

Перед процедурою необхідно комплексне обстеження:

А також потрібні аналізи крові та сечі. Операція зі стентування сечоводу проводиться натщесерце. Як профілактика інфікування призначається разова доза антибіотика. Безпосередньо перед процедурою варто звільнити сечовий міхур.

Як проводять стентування сечоводу?

Стент для сечоводу — це тонка порожня трубка з біосумісного матеріалу, з одного або обох кінців закручена спіраллю. Тип та розміри добираються індивідуально. Параметри диктуються клінічною ситуацією та довжиною сечоводу пацієнта.

Стентування сечоводу на Оболоні проводиться в умовах стаціонару урологічного відділення після попередньої діагностики. Тривалість процедури трохи більше півгодини. Після операції необхідно спостерігатися, щоби контролювати положення стенту в сечоводі.

 

Стентування сечоводу: техніка установки

Застосовуються два способи установки стента в сечоводі:

 • ретроградний (крізь сечівник);
 • антеградний (крізь нефростому).

Найпоширеніший трансуретральний спосіб стентування. У цьому випадку внутрішній сечовідний стент вводиться через уретру та сечовий міхур за допомогою цистоуретроскопа. Стентування сечоводу у чоловіків краще гнучким варіантом інструменту, оскільки чоловіча уретра має вигини. Метод не вимагає розтину тканин, тривалої реабілітації та може проводитися під місцевим знеболенням. У клініці МЕДІКОМ встановити стент у сечоводі можна із застосуванням загальної анестезії. Для покращення якості огляду сечовий міхур заповнюється асептичною рідиною.

Не завжди встановлення стенту можливе цистоскопічним способом. Тоді вдаються до антеградного методу. Стентування здійснюється через розріз тканин прямо в нирку.

Як проводять стентування сечоводу?
Стентування сечоводу: техніка установки

Стентування сечоводу під час вагітності

Порушення пасажу сечі під час вагітності може відбуватися у звэязку з фізіологією стану та внаслідок хронічних запалень сечовивідної системи. Для таких пацієнток встановлення стенту в сечоводі є оптимальним способом відновлення пасажу сечі. Зазвичай застосовуються однопетлеві стенти, що оберігають сечовід від передавлювання зростаючим плодом і запобігають подовження каналу. Процедура стентування не впливає на розвиток плода. Урологічний стент витягується після народження дитини.

 

Як видаляють стент із сечоводу?

Коли необхідність стентування зникає або закінчується термін використання засобу, його видаляють. Зазвичай видалення стенту із сечоводу відбувається мінімум через 2 тижні. У разі довічного призначення міняти сечовідний стент потрібно 2–3 рази на рік. Вироби з гідрофільним покриттям можуть перебувати в сечоводі до 12 місяців.

Зняття стента із сечоводу відбувається швидше та легше, ніж установка. Процедура проводиться амбулаторно. Найпростіший спосіб — цистоскопічний, за допомогою введення в уретру цистоуретроскопа. Лікар захоплює вільний кінець стента та акуратно витягує його.

Другий варіант — видалення за нитки, виведені в уретру. Третій спосіб — за допомогою петлі, актуальний для видалення стенту із сечоводу у жінок. Четвертий — можливий лише для дорогих специфічних пристроїв із магнітом.

При стентуванні крізь нефростому, при вростанні, інкрустації стента солями або зміщенні засобу — видалення проводять хірургічно.

Стент у сечоводі: побічні ефекти та ускладнення

Установка стенту — це інвазивна процедура, і завжди залишається ризик інфікування. Але у разі дотримання протоколу операції ймовірність становить 1:1 000.

Необережні дії можуть спричинити кровотечу. Тож у клініці МЕДІКОМ застосовується провідні методи візуалізації контролю втручання.

З огляду на особливості організму пристрій може спричиняти серйозний дискомфорт або не справлятися з функціями. Стент може обрости солями, мігрувати (випадання стенту із сечоводу).

Також можливі рідкісніші наслідки стентування:

 • уросепсис, пієлонефрит;
 • міхурово-сечовідний рефлюкс;
 • гідронефроз;
 • розриви, застрягання, фрагментація стенту.

Тому важливо дотримуватися всіх рекомендованих лікарем обмежень після стентування (не піднімати важке, дотримуватися дієти та питного режиму), щоби життя зі стентом у сечоводі не завдавало проблем.

Після видалення сечовідного стенту сечовивідні шляхи трохи травмуються. Тому неприємні відчуття після процедури, прискорені позиви в туалет та незначний дискомфорт під час сечовипускання — це норма для післяопераційного періоду. Може з'явитися невелика кількість крові у сечі, дизурія. Але самопочуття та життя після видалення стенту із сечоводу нормалізується протягом 2–4 днів або після нетривалого курсу терапії.

У разі підозри на ускладнення після видалення стенту із сечоводу варто негайно звернутися до лікаря.

 

Переваги ендоскопічного стентування сечоводу у нашій клініці

Оптика, що застосовується в клініці, дає змогу точно контролювати маніпуляції, уникати помилок та невдач установки, а також ускладнень після видалення стенту із сечоводу. Стентування сечоводу проходить чітко та якісно, оскільки операцію проводять грамотні фахівці із солідним клінічним досвідом сотень ендоскопій.

В оперблоці дотримується стовідсоткова стерильність, використовують сертифіковані витратні матеріали, якісні стенти. Комфортні палати стаціонару на Оболоні допомагають знизити стрес та швидше відновиться. Крім того, на стентування сечоводу ціна в медцентрі помірна та доступна широкому колу пацієнтів.

Питання-Відповідь

Як визначають необхідність стентування сечоводу?

Установка стенту необхідна, якщо під час обстеження виявлена непрохідність сечоводу: пухлину, спайки, сечокам'яну хворобу, нагноєння, стриктуру сечоводу. Перед процедурою установки необхідно відхилити протипоказання, для чого проводять інструментальні дослідження (уретроскопія, УЗД).

Як підбирається довжина сечовідного стенту?

Обчислення розмірів виробу проводиться на підставі даних УЗД. За допомогою ультразвукового сканування вимірюється довжина та діаметр сечоводу. Інформація щодо розмірів дає змогу вибрати оптимальний варіант стенту: від 8 до 60 см у довжину та до 0,6 см у діаметрі.

Чи боляче видаляти стент із сечоводу?

Видалення стенту переноситься пацієнтами набагато легше, ніж його встановлення. Процедуру проводять амбулаторно за допомогою гнучкого цистоскопа або цистоуретроскопа, застосовуючи гель з лідокаїном. Вилучення проходить безболісно і за часом набагато швидше за установку.

Чи потрібно дотримуватися дієти після стентування сечоводу?

Після встановлення стенту в сечоводі, за рекомендацією нефролога, необхідно обговорити раціон харчування зі спеціалістом з дієтології. Зазвичай дієтолог дає рекомендації щодо обмеження продуктів, що містять оксалати, та щодо дотримання питного режиму.

Лікарі

Стентування сечоводу вимагає професіоналізму та досконалих навичок. У медичному центрі МЕДІКОМ у Києві працюють висококваліфіковані фахівці, яким довіряють сотні вдячних пацієнтів. Тут завжди все під контролем. Вибирайте надійну клініку, де операцію проведуть швидко та з мінімальними ризиками. Консультація уролога на Оболоні та залишені після стентування відгуки наших пацієнтів розвіють всі сумніви. Записатися на прийом і отримати відповіді на запитання можна за номером телефону, вказаним на сайті.

Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 27

Вiдгуки

23.12.2021 12:14
Мария

На консультацию к Саввину Константину Эдуардовичу меня направила терапевт. Меня беспокоили практически постоянные сильные боли в пояснице, внизу живота, плюс плохие анализы. УЗИ показало довольно большой камень в мочеточнике. Врач предложил поставить стент и разбить камень лазером. После процедуры чувствовала в пояснице небольшой дискомфорт. Прошла уже неделя и состояние намного лучше. Анализы подтвердили, что камня нет. На самом деле, все оказалось намного проще, чем я себе представляла. Спасибо медколлективу!

10.10.2021 16:49
Владимир

Хочу поблагодарить Ф. Б. Шихалиева за его профессионализм и умение. Делал в клинике стентирование и остался всем доволен. Да, конечно, неприятная процедура, но перенести можно. Врач проявил себя как настоящий профессионал.

29.09.2021 20:01
Інеса Григоренко

Відвідування клініки залишило приємне враження. На прийом мене записали до Савіна К. Е. Отримала потрібну консультацію, попереду чекає тривале лікування. Зараз думаю, чи варто робити стентування сечоводу. Хто пройшов тут цю процедуру, відгукніться! Чи варто робити чи ні? Яке самопочуття після стентування?

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down