УЗД органів черевної порожнини в Києві
Швидко отримати правдиву інформацію про стан внутрішніх органів та про розвиток патологічних процесів дозволяє УЗД органів черевної порожнини (м.Київ). У клініці МЕДІКОМ ультразвукова діагностика проводиться на новітньому обладнанні, що дозволяє отримати точне зображення й надати пацієнту комплексну оцінку стану здоров'я органів черевної порожнини.
УЗД черевної порожнини — це метод дослідження, заснований на властивості біологічних тканин відбивати ультразвук та дозволяє виявити патологічні стани органів черевної порожнини (печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, жовчних проток та селезінки, шлунка, відділів кишківника, судинного русла органів), а також нирок та надниркових залоз.
Показання до ультразвукового дослідження органів черевної порожнини
Найчастіше на УЗД черевної порожнини направляє лікар-гастроентеролог при болях та неприємних відчуттях в животі, для підтвердження діагнозу й контролю ефективності терапії, для оцінки динаміки хронічних захворювань.
Показання до УЗД черевної порожнини:
- підозра на розвиток запальних процесів;
- хвороби внутрішніх органів;
- виявлення причин порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
- патології ендокринної системи;
- анемія та інші захворювання крові;
- обстеження після отруєння;
- алергічні патології;
- травми живота.
УЗД органів черевної порожнини проводять при плановому профілактичному огляді, а також якщо результати аналізів й проведених обстежень вказують на можливі онкологічні, інфекційні, запальні та функціональні захворювання. Регулярне УЗД підшлункової залози показано хворим з цукровим діабетом, обстеження наднирників — при гормональних порушеннях.
Показанням до УЗД черевної порожнини є наявність одного або декількох симптомів:
- больові відчуття в животі, підребер'ї, поперековій області гострого, колючого типу, що тягнуть, ріжуть;
- диспепсичні розлади (нудота, печія, відрижка, розлад шлунку, закрепи);
- відчуття тяжкості в правій клубовій області після прийняття їжі;
- гіркота або металічний присмак у роті, неприємний запах з рота;
- лихоманка, підвищення температури тіла;
- ускладнене сечовипускання;
- жовтушність шкірних покривів і слизових оболонок;
- гепатомегалія (патологічне збільшення печінки);
- спленомегалія (патологічне збільшення селезінки);
- загальна інтоксикація організму;
- різке підвищення або зниження ваги;
- метеоризм.
Протипоказання до УЗД органів черевної порожнини
Протипоказання до УЗД черевної порожнини відсутні. Дослідження відрізняється своєю простотою, воно абсолютно нешкідливе та безболісне.
Захворювання, які можна діагностувати за допомогою УЗД ОЧП
УЗД черевної порожнини допомагає виявити ряд захворювань:
- Пухлини та кісти черевної порожнини
- Панкреатит
- Холецистит
- Гепатит
- Цироз
- Сечокам'яну хворобу
- Холангіт
- Обструкцію жовчовивідних шляхів
- Жовчнокам'яну хворобу
- Абдомінальний сепсис
- Абсцес нирки
- Гостру затримку сечі
- Гостру ниркову недостатність
- Захворювання системи крові
УЗД органів черевної порожнини допомагає діагностувати ущільнення стінок жовчного міхура, розширення жовчовивідних проток, аневризми, розширення аорти, механічні або хімічні пошкодження органів, збільшення, аномалії або зміщення органів.
Біль в животі може бути викликана ураженням або пошкодженням черевної стінки. УЗД черевної стінки дозволяє виявити, чим викликані дискомфорт та болючість живота, локалізацію пошкодження, його характеристики, наявність або відсутність скупчень рідини, дефекти в фасціях черевної стінки і т.д.
Ультразвукове дослідження черевної стінки допомагає діагностувати широкий спектр патологічних процесів та захворювань: пахові та стегнові грижі, метастатичні лімфатичні вузли, шкірні метастази, ліпоми, лімфоми, саркоми м'яких тканин, кісти сальних залоз, лімфаденопатії, псевдоаневризми та судинні шунти та ін.
УЗД дітям — один з найбільш прийнятних та безпечних методів обстеження в педіатрії. Дослідження можна проводити навіть новонародженим дітям. Цей діагностичний метод не інвазивний, відсутня необхідність використання контрастних речовин, додаткових медикаментозних препаратів або іонізуючої радіації. У дітей зазвичай менше жирової тканини, тонша черевна стінка, що також сприяє проведенню якісної діагностики.
Підготовка до ультразвукового дослідження черевної порожнини
Підготовка до УЗД черевної порожнини починається за кілька днів до процедури. На цей час бажано відмовитися від продуктів, що сприяють газоутворенню (хліба, молока, картоплі, капусти, фруктів, бобових і т.д.). При схильності до метеоризму лікар може призначити адсорбенти й ферментативні препарати, а при регулярних закрепах — проносні препарати, мікроклізми.
УЗД черевної порожнини проводиться натщесерце або після 6-8 годинного голодування.
Якщо дослідження призначене після обіду (після 14.00-15.00 годин), то вранці можна легко поснідати (8.00-9.00 годин), після чого вживати їжу та воду не рекомендується (за винятком тяжкохворих пацієнтів та хворих на цукровий діабет).
Порядок проведення УЗД черевної порожнини
Ультразвукове дослідження ОЧП проводять лікарі відділення ультразвукової діагностики. Для обстеження дитини необхідно направлення від дитячого гастроентеролога. УЗД черевної порожнини проводиться апаратом високого класу – Canon MRAD-A80S.
Порядок проведення ультразвукового обстеження дуже простий і не вимагає від пацієнта будь-яких зусиль. Дослідження проводиться в положенні лежачи на спині, іноді лікар може попросити трохи розвернутися на бік або затримати дихання. Для кращого контакту з тканинами організму, поверхню тіла змащують спеціальним гелем, після чого проводять датчиком УЗД-апарату по окремих дільницях тіла, фіксуючи розміри, контури, ехогенність, наявність патологічних змін обстежуваних органів і т.д.
Для оцінки судинних структур органів черевної порожнини проводиться доплер-сканування.
Все дослідження займає в середньому до 20-30 хвилин.
УЗД органів черевної порожнини може бути доповнено лабораторними, цитологічними, рентгенологічними дослідженнями, комп'ютерною томографією.
Переваги проведення ультразвукової діагностики в клініці МЕДІКОМ
- УЗД органів черевної порожнини є високо інформативним, абсолютно безболісним і нешкідливим методом діагностики, який не має протипоказань.
- Діагностика проводиться сучасним УЗД-обладнанням з використанням новітніх технологій, які дозволяють використати розширені можливості обробки даних та отримати неперевершену якість зображення.
- Дозволяє виявити відхилення від норми на ранніх стадіях захворювання, порівняти стан з більш ранніми результатами.
- Не вимагає спеціальної госпіталізації, прийняття додаткових медикаментів, займає небагато часу.
- Швидка й достовірна розшифровка результатів дослідження.
- У клініці доступні всі види ультразвукової діагностики дітям.
Питання-Відповідь
Чому УЗД черевної порожнини роблять натщесерце?
Правила підготовки до УЗД черевної порожнини говорять про те, що необхідно утриматися від вживання їжі протягом 6 годин перед дослідженням. Це пов'язано з тим, що неперетравлена їжа ускладнює отримання чіткої картини для фахівця. Також після їжі скорочується жовчний міхур, що унеможливлює оцінку роботи жовчовивідної системи. Якщо плануєте УЗД жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, то обов’язково виключіть з раціону продукти, які можуть провокувати здуття (бобові, хліб, солодощі, ферментовані продукти, алкоголь). Можна випити склянку води, якщо після УЗД не заплановані інші дослідження.
Як часто потрібно робити УЗД органів черевної порожнини?
Частота проведення УЗД органів черевної порожнини залежить від мети дослідження. УЗД черевної порожнини, яке включено до планового профілактичного огляду, проводиться зазвичай 1 раз на рік. Якщо УЗД призначається для діагностики захворювань і контролю лікування, то його проводять за необхідності. Лікар може призначити ультразвук, якщо турбують такі симптоми, як біль у животі, повторна блювота, здуття живота, відхилення від норми за результатами біохімічних аналізів, які оцінюють функцію печінки та нирок. УЗД не має протипоказів по частоті виконання.
Чи можна на УЗД черевної порожнини побачити рак?
Чи можна чистити зуби перед УЗД органів черевної порожнини?
Підготовка до УЗД черевної порожнини полягає в обмеженні харчування. Чищення зубів не впливає на результати дослідження.
Чи можна курити перед проведенням УЗД черевної порожнини?
Обмеження перед УЗД органів черевної порожнини включають в себе дієту і зменшення прийому рідини, крім того, бажано не курити безпосередньо перед дослідженням.
Лікарі
УЗД черевної порожнини — розповсюджений та достовірний метод діагностики організму. У нас ви можете пройти комплексне обстеження, дізнатися як здійснити підготовку до УЗД черевної порожнини, отримати професійні рекомендації щодо профілактики захворювань та індивідуальну схему лікування в разі виявлення патологічних процесів.
Вартість УЗД ОЧП
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1000 грн
запис на прийом
|
|
162. * Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини в стаціонарі з 17.00 до 8.00, а також в святкові та вихвідні дні
|
1200 грн
запис на прийом
|
2017. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини з визначенням скорочувальної функції жовчного міхура
|
1350 грн
запис на прийом
|
5538. УЗД органів черевної порожнини та кишківника (огладове, без підготовки)
|
1300 грн
запис на прийом
|
УЗД черевної порожнини вдома
Немає можливості приїхати в клініку? Ви можете зробити УЗД черевної порожнини в Києві (Оболонь, Печерськ та інші райони міста) вдома. Записатися на УЗД черевної порожнини, ціна якого приємно вас здивує, можна в будь-який час, зателефонувавши за вказаними на сайті телефонами.
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Проводили сину ультразвукове обстеження черевної порожнини. Для дітей в клініці особливі умови проведення процедури, дуже ввічливе ставлення. Тому дитина не відчувала жодного дискомфорту.
Так склалося, що лікарі порадили моїй мамі постійний лежачий режим. І тоді я дізналася, що в Медікомі є послуга, щоб провести УЗІ на дому. Нею ми й скористалися, щоб зайвий раз не перевозити хвору маму. Дякуємо клініці за такий чудовий сервіс.
Діагностика була проведена оперативно і безболісно. Я отримав докладний звіт і пояснення від лікаря, що дуже важливо для мене. Дякую Анні Дрюк за прийом!
На прийом до Валентина Вікторовича Гусєва потрапила за порадою подруги. Дуже здивувалася, коли побачила, що у такого класного доктора так мало відгуків. Доброзичливий і компетентний, просто чудовий лікар! Мені дуже сподобалося!
Хочу выразить слова глубокой благодарности врачу ультразвуковой диагностики Руслану Юрьевичу Директору за правильно поставленный диагноз! В клинику на ул. Кондратюка 8 я поступил можно сказать в срочном порядке (насилу привезла жена). Два дня мучился желудком, тошнота, рвота, сильные боли. Сначала думал, что отравился, но становилось все хуже. Попал на УЗИ органов брюшной полости к Руслану Юрьевичу. И вот здесь выяснилось, что оказывается в желчном большой камень. Даже не думал, что от камней рвать можно. Лечиться остался в этой же больнице. В срочном порядке у меня взяли на анализ кровь, мочу, сделали ЭКГ. Операцию делали через “дырочки”, кажется лапароскопия. Домой отправился буквально через два дня. Чувствую себя прекрасно, за что еще раз благодарю всех работников клиники, а особенно ДИРЕКТОРА за правильно поставленный диагноз!
Людмила Андреевна Зинькевич очень спокойная, внимательная и доброжелательная врач. Спасибо вам за чуткое отношение и высокий профессионализм!
Чайковская И.П. - отличный врач УЗИ. По состоянию здоровья обследоваться и сдавать анализы приходиться часто, но узи делаю только у нее. Во время исследования всегда все комментирует, объясняет. Ее советы по здоровью всегда стараюсь соблюдать. Настоящий профессионал своего дела. Спасибо Вам большое!
Велике спасибі лікарю Місюрі Ларисі Іванівні за те, що повернула мені віру в нашу медицину. Після нескінченних походів в поліклініку за місцем проживання, величезного числа різних аналізів і процедур, і вже коли практично настав відчай, що я так і не дізнаюся, що зі мною, знайомі порадили звернутися в клініку на вул. Кондратюка, 8. Лариса Іванівна не тільки провела ретельне обстеження, але ще і призначила лікування, яке вже помітно поліпшило мій стан. І хоча до повного одужання ще далеко, тепер я знаю, що з такою шаленою підтримкою я точно стану знову здоровою!
Хочу висловити подяку кращому узісту Києва - Іщенко Олександру Володимировичу. Відмінний фахівець, який знає свою справу на 100%. Лікуємося у нього всією родиною, справжній сімейний лікар. Ніколи ні в чому не помилявся. Однозначно рекомендую всім!
Назаретська Надія Іванівна - дуже хороший лікар, легко знаходить спільну мову з людьми. УЗД органів черевної порожнини пройшло в спокійній обстановці. На всі мої запитання я отримала повні відповіді. Думаю, якщо б у нас було побільше таких лікарів, то і запущених захворювань стало б набагато менше.
Показати ще 3
Всього 10 відгуків