exit
search serach
Анализ мочи

Аналіз сечі

Аналіз сечі - один з найбільш високо інформативних методів лабораторної діагностики. Наприклад, загальний аналіз сечі може розповісти про патології, що протікають в організмі, про присутність запалення і його характер. Сеча - природний продукт життєдіяльності організму, який є водним розчином іонів, органічних сполук і солей. Дослідження сечі проводять з метою діагностики, а також подальшого моніторингу ефективності призначеної терапії.

Відкрити Згорнути down

В клінічній лабораторії центру МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську (м. Київ) можна провести наступні аналізи сечі:

1. Загальний аналіз сечі (загальноклінічний).

Відображає фізико-хімічні показники, мікроскопічні дані осаду. Дозволяє виявити ступінь розвитку запалення, порушення метаболізму, патології деяких органів, а також окремі захворювання на ранніх етапах їх розвитку.

2. Аналіз сечі по Нечипоренко.

Показує кількісний вміст в сечі формених елементів крові.

3. Аналіз сечі за Зимницьким.

Використовують для оцінки функціональних характеристик нирок.

4. Бактеріоскопічний аналіз осаду сечі.

Допомагає виявити збудника і обчислити ступінь бактеріальної забрудненості; дозволяє діагностувати інфекції сечовивідних шляхів.

5. Аналіз сечі на цукор.

Допомагає визначити ступінь глюкозурії і діагностувати ряд патологічних станів організму (цукровий діабет, зміни у функціонуванні нирок).

6. Склянкові проби.

Ефективно допомагають встановити місцезнаходження патології у чоловіків.

Аналіз сечі грає важливу роль для з'ясування діагнозу і проведення адекватних лікувальних заходів. Загальноклінічний аналіз сечі виявляє ступінь розвитку запалення, порушення метаболізму, патології деяких органів, окремі хвороби на ранніх етапах їх розвитку.

Клінічний аналіз сечі дозволяє визначити її фізико-хімічні показники (колір, питома вага, кислотність, наявність / відсутність білка, глюкози, кетонових тіл, еритроцитів і т.д., рівень вмісту окремих хімічних сполук). Невід'ємною частиною загального аналізу сечі є мікроскопічне вивчення осаду на вміст різних компонентів (лейкоцити, епітелій, солі та ін.).

здати аналіз сечі
аналіз сечі в Києві
Відкрити Згорнути down

Відхилення в характеристиках загального аналізу сечі можуть вказувати на розвиток таких захворювань як:

 • цукровий діабет;
 • патології сечовидільної системи (пієлонефрит, гломерулонефрит, ниркова недостатність, нефросклероз, нефротичний синдром, інфекційні ураження та ін.);
 • пухлини (полікістоз нирок, аденома простати, рак сечового міхура, кори надниркових залоз, пухлини кісткової тканини тощо);
 • гострі інфекційні хвороби;
 • патології шлунково-кишкового тракту (ентероколіт, кишкова непрохідність);
 • гематологічні патології (анемія, гемолітична жовтяниця, внутрішньосудинний гемоліз, сепсис та ін.);
 • амілоїдоз;
 • ревматизм;
 • рахіт;
 • панкреатит;
 • закупорка проток підшлункової залози;
 • захворювання печінки (вірусний гепатит, цироз печінки) тощо.
Відкрити Згорнути down

Як здавати аналіз сечі?

Техніка збору сечі для діагностики є основною вимогою для отримання правдивих даних. Першорядну роль грає перед забором загального аналізу сечі підготовка пацієнта. Вірна постановка діагнозу лікарем багато в чому зумовлена тим, наскільки правильно була проведена підготовка.

 • Перед забором сечі потрібно обов'язково провести гігієну статевих органів (мити органи необхідно в напрямку до анусу, після чого витерти насухо).
 • Збирають сечу вранці, через 5-6 годин після попереднього сечовипускання.
 • Перші кілька мл спускаються повз ємність, для аналізу береться середня порція сечі (50-60 мл).
 • Сеча збирається в стерильний контейнер.
 • Для отримання неспотворених даних, заборонено брати сечу з судна, горщика.
 • Зібрану сечу потрібно швидко доставити в лабораторію.

Поширеним видом лабораторної діагностики є аналіз сечі по Нечипоренко. Цей метод дозволяє виявити інфекції сечовивідних органів, діагностувати деякі патологічні процеси (гематурія, лейкоцитурія, циліндрурія). Його використовують для моніторингу призначеної терапії, коли в загальному аналізі сечі виявлено відхилення від норми. Для діагностики береться ранкова середня порція сечі, а число структурних елементів розраховується на 1 мілілітр сечі.

За правилами збору сечі за Зимницьким потрібно збирати сечу кожні 3 години (починаючи з 6:00) у роздільні ємності протягом 24 год (всього 8 порцій).

Загальний аналіз сечі може показати помилкові дані на тлі деяких дієт і прийому медикаментів. Тому, за 1-2 дня до збору сечі потрібно утриматися від вживання продуктів, що змінюють її колір (буряк, чорниця, вишня), від мінеральної води і спиртних напоїв. Бажано не приймати ліки, вітаміни групи В, біодобавки, утриматися від інтенсивних занять спортом, відвідування сауни і лазні. Під час менструації аналіз сечі не проводиться.

Розшифровка аналізу сечі носить інформативний характер, не може виступати в якості діагнозу і не замінює візит до фахівця. Результати загальноклінічного аналізу повинні розглядатися тільки в сукупності з іншими клінічними даними.

Успіх лікування багато в чому залежить від точності діагностичних заходів, кваліфікації і досвіду фахівців. Вибираєте, де здати аналізи в Києві? В клінічній лабораторії центру МЕДІКОМ аналіз сечі проводиться на новітньому обладнанні з дотриманням загальноприйнятих міжнародних стандартів.

У координатора нашого колл-центру ви можете записатися на консультацію до лікаря, а також дізнатися відповіді на питання, що вас цікавлять: коли здати загальний аналіз сечі; підготовка до здачі аналізу; як правильно зібрати аналіз сечі, ціни на послуги в нашій клініці.

Відкрити Згорнути down

Вартість аналізу сечі

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1308. Загальний аналіз сечі (Cito!), (час виконання 60 хв.)

480 грн

Більше Згорнути down
258. Дослідження сечі методом Зимницького

410 грн

Більше Згорнути down
259. Дослідження сечі методом Нечипоренка

340 грн

Більше Згорнути down
1336. Аналіз сечі - двостаканна проба

560 грн

Більше Згорнути down
954. Загальний аналіз сечі - трьохстаканна проба

700 грн

Більше Згорнути down
266. Дослідження сечі на глюкозу і кетони (якісно)

150 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Детский уролог
Консультація дитячого уролога
Урология
Консультація уролога
Дробление камней (литотрипсия)
Лазерна літотрипсія
Нефрология
Консультація нефролога
Стентирование мочеточника
Стентування сечоводу

Аналізи на дому

Клініка МЕДІКОМ надає можливість здати аналізи на дому (м. Київ). Для цього вам необхідно подзвонити по одному з вказаних на сайті клініки номерів.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

09.04.2019 17:59
Людмила

Проходила я профосмотр в государственной клинике и сдача анализов затягивалась, а сроки поджимали. Поэтому обратилась в частную клинику. Доктор - лаборант Ткаченко Дарья Леонидовна уточнила моменты питания и гигиены накануне, после чего приняла анализ. Так, как мне было нужно срочно, я уточнила, сколько делается анализ мочи, мне сказали минут 40. Через полчаса все было готово, и я была от скорости в приятном шоке. Спасибо Вам за ваш труд и компетентность.

14.03.2019 13:25
Игнат

У меня был пиелонефрит, и мне нужно было сдать анализы в киеве, так как был там в командировке. По рекомендации знакомого обратился в отделении этой клиники на Оболони ул. Кондратюка, 8. Тут и персонал приветливый, и клиника чистая. Доктор-лаборант Черкашина Светлана Николаевна просто класс! Очень вежливая, ответила на мои вопросы, хотя явно торопилась.

23.01.2019 21:43
Жанна

Состояла на учете у акушера-гинеколога Мокрецова Сергея Евгеньевича, доктором очень довольна, чуткий, знающий, профессионал своего дела. На 30 неделе беременности после очередного анализа мочи результаты пришли не фонтан. Сергей Евгеньевич сказал, что анализ мочи по нечипоренко при беременности покажет больше. Лейкоциты были повышены, хотя почки не болели. Немного начала паниковать, спасибо доктору-лаборанту Ткаченко Дарье Леонидовне за заботу и нужные слова поддержки. Сделала узи почек и мочевого, в правой почке было что-то беленькое, но не камни и не песок, может просто соль врач сказал. Дальше были более бдительны к почкам. Вобщем спасибо вам Сергей Евгеньевич за то, что зазря не пичкали антибиотиками, и за здоровую дочурку.

10.12.2018 14:06
Наташа

Устраивалась, на новую работу и нужен был ОАМ в короткие сроки. Рядом со мной находится Медиком, обратилась к ним, предварительно узнав, сколько стоит анализ мочи. С утреца все сдала без очередей в чистой клинике с приветливым персоналом. Анализ мочи обошелся мне в 339 грн. В тот же день получила результаты. Спасибо за качество и скорость Вашей работы.

28.09.2018 12:30
Тимофей

Сдавал в этой клинике общий анализ мочи. Как собрать заранее проконсультировала врач-лаборант Ткаченко Дарья Леонидовна. В пункте сдачи анализа все чистенько и не воняет (что отдельно приятно). Буду рекомендовать вас знакомым.

19.06.2018 16:45
Ирина

Около двух недель назад у меня появились неприятные ощущения при мочеиспускании. Нуу я решила, что само пройдет, но стало только хуже: в туалет я бегала каждые 15 минут, и мне нужно было постоянно находиться рядом с эти помещением, ибо все это грозило перерасти в очень некрасивую историю. Обратилась в клинику к доктору-урологу Черному Владиславу Ивановичу, который назначил мне в первую очередь срочный анализ мочи. Процедуру я прошла в этой же клинике, дождавшись результата, вернулась к врачу. Посмотрев результаты, доктор сказал, что у меня плохой анализ мочи и необходимо дополнительный анализ и рассказал, как сдавать анализ мочи по нечипоренко. Попробую изложить вкратце: никакой острой и жирной, сладкой еды и алкоголя за день до сдачи, не принимать мочегонные, антибактериальные и противовоспалительные лекарства, в день сдачи не пить много воды, провести гигиенические процедуры теплой чистой водой, использовать нужно лишь ту жидкость, что была в середине процесса примерно 25 мл. Хранить анализ нужно в баночке и за 2 часа надо сдать в лабораторию. Не покатит, чтоб стояла баночка неделю. После сдачи анализа доктор подтвердил не самые приятные опасения, мой цистит благополучно перешел в пиелонефрит. Назначил курс лечения, травки и общие рекомендации. Курс я еще до конца не прошла, но уже значительно легче. Огромное спасибо доктору за грамотное лечение и участие.

16.02.2018 19:21
Лера

Огромное спасибо сотрудникам клиники Медиком за добродушие и помощь. Сдаю регулярно в этой клинике оам. Всегда поздороваются девочки на регистратуре. Доктора-лаборанты это специалисты от Бога ни разу не было оплошностей, всегда все вовремя. Особенно хочется, отметит заведующую Черкашину Светлану Николаевну, которая грамотно поставила работу в лаборатории

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down