exit
search serach
Прививка от ветрянки в Киеве

Щеплення від вітрянки в Києві

Вітряна віспа - гостре вірусне захворювання, що вражає поверхневі шари шкіри і нервову систему. Воно також викликає відповідну алергічну реакцію організму на проникнення вірусу. Оскільки, він має високий рівень контагіозності. А це означає, що при спілкуванні з хворою людиною в 100% випадків відбувається зараження. Запобігти захворюванню може щеплення від вітрянки. У Києві в центрі МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську проведуть якісну вакцинацію проти вітряної віспи.

Вітрянку викликає вірус вітряної віспи (варицелла-зостер, Varicella Zoster, вірус герпесу людини 3 типи). Він передається від зараженої людини (навіть без прояву у нього симптомів початку хвороби) по повітрю, при безпосередньому контакті і від зараженої матері до плоду через плаценту.

Відкрити Згорнути down

Реактивації (відновленню життєздатності) вірусу VZV сприяють:

 • переохолодження;
 • сонячна радіація;
 • різка зміна клімату;
 • стресовий стан;
 • психічні розлади;
 • фізична перевтома;
 • травми та оперативні втручання;
 • голодування;
 • перебування в умовах різких коливань температур повітря або води;
 • важко перенесені інфекційні захворювання.
Відкрити Згорнути down

Вітрянка у дітей - досить поширена інфекція, до якої найчастіше схильні діти у віці до 12 років. Особливу групу ризику становлять діти, які не сидять вдома - відвідують дитячі садки, навчальні заклади, спортивні секції і різні гуртки. Тяжкість перебігу вітряної віспи залежить від ступеня інтоксикації організму, вираженості місцевих змін на шкірному покриві і слизових оболонках. У дорослих хвороба протікає у важкій формі і частіше призводить до ускладнень.

Відкрити Згорнути down

Вітрянка. Симптоми, які не можна пропустити:

 • множинні червоні висипання на тілі;
 • свербіж;
 • підвищена температура тіла;
 • збільшення лімфовузлів;
 • раптово виниклі млявість і швидка стомлюваність.
Відкрити Згорнути down

Характерні ознаки вітрянки - наявність на шкірі висипу у вигляді дрібних бульбашок, наповнених прозорою рідиною, і висока температура. Виявивши їх у себе або у дитини, потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Висипання носять поліморфний характер і починаються, як правило, з голови. Бульбашки тримаються від 3 до 5 днів, після чого підсихають і відпадають. Новий висип може з'являтися на протязі 5-7 днів. На місці відпадання скоринки залишається невелика пігментація, яка незабаром зникає.

У важких випадках висип може супроводжуватися розвитком вогнищ некрозів не тільки на шкірних покривах, а й на внутрішніх органах: нирках, печінці, легенях, підшлунковій залозі, нервовій тканині, головному мозку тощо. На місці рясних і великих висипань можуть утворюватися рубці , а при великому обсязі ураження можливий параліч, в окремих випадках - смерть.

Тільки вакцинація може вберегти вашу дитину від такого, на перший погляд нешкідливого, захворювання як вітрянка. Інкубаційний період у дітей становить 3 тижні. При цьому дитина стає небезпечною для оточуючих, які не хворіли на вітрянку, в перші 2 дні після зараження, ще до появи висипань на тілі.

Відкрити Згорнути down

Вітряна віспа викликає ряд серйозних ускладнень, до основних з яких можна віднести:

Відкрити Згорнути down

Щеплення від вітрянки в Києві

Коли роблять щеплення від вітрянки?

Щеплені в дитинстві діти мають стійкий захист перед інфекцією.

Щеплення від вітрянки не входить в обов'язковий графік щеплень дітям. Бажано почати профілактику даної інфекції з 12 місяців. Якщо дитині з будь-яких причин не було зроблене щеплення проти вітряної оспи, то між двома вакцинаціями повинна бути перерва не менше ніж 3 місяці.

Дорослі, які не хворіли на вітрянку в дитинстві і не робили проти неї щеплення, також можуть зробити щеплення проти вітрянки в клініці МЕДІКОМ. Вакцинація дорослих здійснюється після огляду терапевта. Можливе проведення екстреної профілактики вітрянки особам, які не були щеплені раніше, не хворіли на вітрянку, але мали тісне спілкування з хворим. Профілактика здійснюється в перші 72 години після контакту.

Вакцина індукує специфічний імунітет, який пригнічує розмноження вірусу. Імунітет проти вірусу починає формуватися відразу після щеплення, але найбільша ефективність щеплення досягається через 1,5 місяці.

Щеплення від вітрянки проводяться вакцинами британського і французького виробництва «Варілрікс» і «Окавакс». Ефект імунізації після щеплення зберігається до 7 років, якщо вік дитини становить від 9 місяців до 12 років.

Ознайомитися з умовами надання послуг з вакцинації можна за посиланням.

Щеплення від вітрянки
Щеплення дітей
Відкрити Згорнути down

Реакція на щеплення

Вакцина від вітряної віспи довела свою ефективність, безпеку і надійність. Проте, іноді після щеплення можуть спостерігатися негативні реакції.

Ускладнення після введення вакцини від вітрянки можуть розвиватися протягом наступних 1-3 тижнів. До найбільш частих негативних проявів організму на щеплення відносять:

 • місцеві реакції - почервоніння, набряклості, ущільнення і болючість, висип;
 • розвиток кропив'янки, набряку гортані;
 • порушення дихання;
 • риніт і кашель;
 • підвищена температура;
 • шкіряний зуд;
 • загальне нездужання і занепад сил.

Рідше, внаслідок щеплення, можна спостерігати: збільшені і хворобливі лімфовузли, м'язові болі, болі в суглобах, судоми, біль у животі, диспепсичні розлади, розвиток кон'юнктивіту, пневмонії та енцефаліту.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до введення препарату від вітрянки:

 • Алергічна реакція на компоненти вакцини, неоміцин.
 • Негативна реакція на попереднє щеплення проти вітрянки.
 • Виражені імунодефіцити, які можуть бути викликані лімфомою, лейкозом, ВІЛ-інфікуванням.
 • Вживання кортикостероїдних препаратів і імунодепресантів (при бронхіальній астмі, імунодефіцитах тощо).
 • Загострення хронічного захворювання.
 • Гострі інфекційні захворювання.
 • Оперативне втручання (при плануванні операції щеплення проводять за 1 місяць і більше до хірургічного втручання).
Відкрити Згорнути down

Як лікувати вітрянку у дітей?

Якщо дитина вже захворів, то лікування має носити симптоматичний характер:

 1. Обробка висипань діамантовим зеленим, фукорцином, розчином перманганату калію.
 2. Антигістамінні та противірусні засоби.
 3. Жарознижуючі.

При вітрянці дитина потребує рясного пиття. Важливо стежити, щоб хвора дитина не розчісувала шкіру і не зривала підсохлі скоринки.

Найкраща профілактика вітрянки - це вчасно зроблене щеплення. У клініці МЕДІКОМ (м. Київ, Україна) кваліфіковані медики роблять щеплення від вітрянки дітям і дорослим. Щеплені діти надійно захищені від вітряної віспи. Навіть, якщо організм дитини сильно ослаблений, і вона захворіла, захворювання протікає в легшій формі, ніж у дітей, у яких відсутнє щеплення: висипань значно менше, температура майже не підвищується, не розвиваються ускладнення, дитина швидше одужує.

В ході прийому педіатр нашої клініки розповість, коли краще робити щеплення від вітрянки дітям, огляне дитину перед вакцинацією, призначить необхідні обстеження, проконтролює стан дитини як під час процедури введення препарату, так і після неї.

Відкрити Згорнути down

Програма вакцинації від вітрянки

Відкрити Згорнути down

Лікарі

Багато хто з батьків шукають де зробити якісне і безпечне щеплення від вітряної віспи своїй дитині. Щеплення від вітрянки в Києві в центрі МЕДІКОМ - ефективний захист вашої дитини від інфекції. У оператора колл-центру клініки ви можете записатися на прийом до педіатра, дізнатися яка ціна вакцини і запитати про особливості проведення процедури введення препарату.

comment 25
Волова Катерина Федорівна
Завідуюча педіатричним відділенням на Печерську, лікар-педіатр вищої категорії
comment 60
Серга Олена Миколаївна
Лікар педіатр-неонатолог вищої категорії
comment 20
Антропова Тетяна Вікторівна
Завідуюча педіатричним відділенням на Оболони, лікар-педіатр вищої категорії
comment 14
Бондаренко Марія Сергіївна
Лікар-педіатр, консультант з грудного вигодовування
comment 9
Бурчак Олена Костянтинівна
Лікар-педіатр першої категорії, дитячий гастроентеролог
comment 21
Лисенко Олена В'ячеславівна
Лікар педіатр-неонатолог першої категорії
comment 22
Подколзіна Ольга Фрідріхівна
Лікар-педіатр вищої категорії
comment 31
Попович Світлана Михайлівна
Лікар-педіатр першої категорії
comment 1
Прунцева Христина Олександрівна
Лікар-алерголог, педіатр вищої категорії

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Процедури/Маніпуляції
948. Герпес Зостер вірус (Varicella Zoster - 3 тип) Ig G антитіла

450 грн

Більше Згорнути down
949. Герпес Зостер вірус (Varicella Zoster - 3 тип) Ig М антитіла

450 грн

Більше Згорнути down
1228. * Вакцинація "Варілрикс"

1573 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

07.05.2019 21:50
Мария

Вакцинация детей от ветрянки была для меня открытием, так как я не была точно уверена, есть ли сейчас прививка от ветрянки (раньше то была обязательная, моей маме ее делали). Но оказалось, что в наше время прививка против ветряной оспы рекомендована, потому что болезнь тяжело переносится детьми и еще тяжелее взрослыми. Сделали ее в “Медикоме” и еще больше поразило, что здесь заставили нас сдать анализы, чтобы избежать осложнений после вакцинации. Спасибо Кирдан Наталье Александровне!

01.02.2019 18:18
Александра

Вакцинация детей от ветрянки всегда входит в наши планы, как в принципе и другие виды прививок. Обращаемся уже не первый год в клинику “Медиком” на Анри Барбюса 37/1. Здесь ведут точный учет, и сообщают когда какую прививку делать. Обычно нас обслуживает врач-педиатр Фирсова Лаура Самвеловна, мы очень довольны, что попали когда-то к ней. Пару раз по ее отсутствию попадали к другим врачам, тоже ничего плохого сказать не могу. Когда мы пришли сюда впервые нам рассказали, какие прививки делают детям, зачем нужна прививка против оспы, и как переносится заболевание, если ребенок не привит. Нам была предложена прививка от ветрянки “Варилрикс”, нормальная по срокам годности, которая сохранялась в соответствующих условиях (это все нам показали без уверток, как и должно быть - родители имею право знать, что колят их детям). В целом вакцина от оспы не имеет никаких побочных эффектов, как нам сказали, если конечно перед этим сделать анализ крови, мочи и т. д., что собственно мы и сделали в клинике “Медиком”. Лауре Самвеловне очень благодарны за ответственный подход и своевременное напоминание о том, что пора делать тот или иной укол.

02.11.2018 13:47
Елена

Когда мы пришли в эту клинику за консультацией, нам доступным языком рассказали как протекает ветрянка у детей, если ребенок подхватил эту заразу. Объяснили, что лучше сделать прививку, чтобы быть застрахованными от болезни. Ветряная оспа в наши дни может привести к осложнениям. Врач Мамонова Елена Николаевна проинформировала нас о современном течении ветрянки и порекомендовала пройти вакцинацию, она ведь стоит дешевле и в плане здоровья ребенка, и в плане финансов, чем лечение заболевания. Огромное спасибо!

08.08.2018 14:55
Настя

В клинике Медиком работают хорошие врачи. Я с ребенком с недавнего времени обращаюсь к педиатру Каламановой Елене Петровне и мне очень приятно приходить к ней на приемы. Мы в клинику обратились, думали что у нас ветрянка, но оказалось аллергические высыпания. Мы пролечились и врач посоветовала сделать прививку. Слушаемся врача, придем в назначенную дату!

25.06.2018 18:04
Светлана Васильевна

Для нас лучший педиатр - Волова Екатерина Федоровна, всегда ответственна и приветлива, детки ее не боятся. Она настоятельно убеждала, что прививка от ветрянки обязательна. Отзывы о ней, как о специалисте и о клинике в целом хорошие. Мы послушали ее и сделали деткам прививки. Календарь - обязательная часть работы этого врача, она все отмечает и сделала для нас график.Спасибо!

20.04.2018 17:42
Ира

Задумывалась нужна ли прививка от ветрянки. Комаровский настоятельно рекомендует ее делать, я его передачи смотрю регулярно, для расширения кругозора. Но я опасаюсь любых прививок, так как наслышана о неблагоприятных последствиях. Решила все-таки проконсультироваться у частных врачей. Узнала, что в этой клинике делают вакцинацию препаратом “Варилрикс”. Цена в Киеве на эту вакцину вполне адекватная, но не везде вакцина есть в наличии, что неприятно. Искала, где бы сделать ее, чтоб и вакцина была и качественно сделали, без побочных эффектов. Чтобы не покалечили ребенка на всю жизнь, проглядев какие-то противопоказания. Обратилась в клинику МЕДИКОМ к врачу Вишневской Ларисе Владимировне. Она подтвердила, что прививка против ветрянки действительно нужна. Направила на обязательный анализ крови, после чего была сделана прививка. Ветрянка болезнь, которой я с детства боюсь, так что решила уберечь ребенка от нее. Все вроде норм, здесь хорошие врачи.

07.03.2018 10:36
Наталья Ивановна

Хочу поблагодарить Савченко Оксану Дмитриевну за ее ответственность в работе! Она поведала как появляется ветрянка у детей и объяснила зачем нужна прививка против ветрянки. Вакцинацию мы сделали,и теперь спокойны за здоровье малыша.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down