Вакцинація «Хіберикс» у Києві
Пройти вакцинацію «Хіберикс» у Києві ваша дитина може в медичному центрі МЕДІКОМ. За необхідності на етапі підготовки до виконання щеплення призначаються консультації профільних фахівців. Вакцина «Хіберикс» — це медичний засіб для запобігання хвороб, які викликаються гемофільною паличкою типу В і виконується немовлям з 6 тижня життя.
Щеплення від гемофільної інфекції однокомпонентне і містить полірібозил-рибітол-фосфатний капсулярний полісахарид Haemophilus influenzae, очищений і ковалентно пов'язаний із правцевим анатоксином. Hib-вакцина активно застосовується педіатрами, терапевтами, імунологами, алергологами та отоларингологами.
Вакцина «Хіберикс»: загальні характеристики
Вакцина «Хіберикс» випускається бельгійським підприємством GlaxoSmithKline Biologicals S.A. Препарат йде у флаконі у вигляді білого порошку або щільної маси білого кольору (іноді має трохи сірий відтінок). В упаковці міститься також розчинник у вигляді прозорої рідини, що не має запаху та видимих на око механічних домішок.
У складі препарату для щеплення «Хіберикс» для внутрішньом'язового введення міститься капсульний полісахарид (PRP), лактоза і розчин натрію хлориду.
Вакцина «Хіберикс» відповідає всім вимогам ВООЗ до випуску кон'югованих Hib-щеплень. Правила вакцинації «Хіберикс», транспортування при певному температурно холодовому режимі та зберігання, рекомендовані ВООЗ, дотримуються клінікою МЕДІКОМ вкрай точно.
Вакцинація «Хіберикс»: показання
Вакцинація «Хіберикс» особливо актуальна для дітей молодшого віку, оскільки саме вони найважче переносять ті захворювання, які викликаються гемофільною паличкою типу В. Щеплення починають проводити з 6-тижневого віку. Їх виконують триразово до шести місяців для отримання необхідної захисної реакції з боку імунної системи. Інші вакцинації із загальноприйнятого календаря щеплень не є перешкодою для введення «Хіберикс» дітям. Провідні педіатри багатьох країн навіть рекомендують поєднане виконання таких вакцинацій.
Своєчасна вакцинація від гемофільної інфекції допоможе уникнути небажаних ускладнень.
Від яких захворювань захищає «Хіберикс»?
Вакцинація «Хіберикс» у Києві, в клініці МЕДІКОМ, допоможе захиститися від низки захворювань. Серед них:
- Пневмонія
- Гнійний менінгіт
- Синусит
- Бронхіт
- Запалення підшкірної клітковини (целюліт)
- Епіглотит (запалення надгортанника)
- Гнійний артрит
- Перикардит
- Септицемія
Чим небезпечні ускладнення гемофільної інфекції?
Ймовірність розвитку пневмоній підвищується за наявності в анамнезі хронічних синуситів, трахеїтів, тонзилітів, серцево-судинних патологій та імунодефіцитних станів. Саме пневмонія як і раніше входить в десятку причин летальних результатів, і за даними ВООЗ, близько 2 мільйонів дітей гинуть від запалення легенів. Ризик цього захворювання зростає після припинення грудного вигодовування і саме тому щеплення «Хіберикс» рекомендоване МОЗ України та проводиться тричі згідно з календарем обов'язкових щеплень: у 2, 4 і 12 місяців.
Проживання в екологічно несприятливій місцевості та низький імунітет провокує часте виникнення бронхітів. Це захворювання нерідко ускладнює ГРВІ, грип, парагрип, цитомегаловірусну або аденовірусну інфекції. Симптоми запального процесу відкривають ворота для інфікування гемофільною паличкою, а вакцина «Хіберикс» здатна запобігти обтяженому перебігу захворювання.
Гнійні менінгіти особливо небезпечні для дітей до 5 років і їх розвиток у 50 % випадків провокується саме гемофільною інфекцією. Інфікування відбувається повітряно-крапельним або контактним шляхом, і тому ймовірність зараження залишається високою. Менінгіт може призводити до неврологічних ускладнень, погіршення або втрати зору і слуху. За даними статистики, у 10–14 % випадків гнійні менінгіти мають летальний результат.
Синусити та отити стали частими патологіями, з якими стикаються отоларингологи. Вони нерідко розвиваються у дітей, дорослих. При запаленні придаткових пазух носа ймовірність зараження гемофільною паличкою зростає, і Хіб-вакцина може попередити це небезпечне інфікування.
Протипоказання для введення «Хіберикс»
Щеплення «Хіберикс» протипоказане, якщо у пацієнта спостерігається:
- гіперчутливість до будь-яких компонентів щеплення;
- алергічна відповідь організму на вакцину Hiberix у минулому;
- підвищення температури, лихоманка різної етіології (Хіб-вакцина може використовуватися після нормалізації температури).
Підготовка до вакцинації
Хіб-щеплення призначається педіатром або терапевтом після комплексного обстеження, обсяг якого залежить від персонального клінічного випадку. Педіатр проводить фізикальний огляд, термометрію та уважно вивчає скарги й анамнез пацієнта. Для виключення запальних та інших захворювань призначається виконання загального аналізу крові та аналізу сечі. За необхідності рекомендуються консультації алерголога, імунолога. Після вивчення всіх результатів досліджень лікар призначає дату щеплення вакциною «Хіберикс».
Порядок проведення
Профілактика захворювань, що викликаються гемофільною паличкою, щепленням «Хіберикс» за календарем щеплень дітям проводиться у 2, 4 і 12 місяців. Якщо дитина після 1 й до 5 років, не була вакцинована Hiberix, їй вводять одну дозу вакцини. Щеплення роблять внутрішньом'язово, в рідкісних випадках — підшкірно.
При вакцинуванні в один день кількома вакцинами, у тому числі й «Хіберикс», згідно з епідемічними показаннями препарати необхідно вводити, використовуючи різні шприци, а також у віддалені одна від одної ділянки тіла.
Вакцина «Інфанрікс» є винятком: її можна комбінувати з «Хібериксом» в одному шприці. Цей спосіб скорочує кількість ін'єкцій, які часто погано переносяться дітьми психоемоційно, і одночасно збільшують кількість компонентів імунного захисту. Однак про суміщення декількох щеплень і вакцинації ними в один день слід проконсультуватися з педіатром, оскільки суміщення щеплень може бути протипоказане за станом здоров'я.
«Хіберикс» після розведення фізіологічним розчином вводиться в сідничний м'яз. Якщо у пацієнта в результатах загального аналізу крові є дані про тромбоцитопенію, то щеплення вводять підшкірно в передньолатеральну частину стегна або дельтовидний м'яз плеча.
Особливі вказівки
Під час виконання щеплення можливий розвиток анафілактичної реакції. Це ускладнення виникає в одиничних випадках. Для запобігання негативних наслідків після введення дози Hib-вакцини пацієнту рекомендується залишатися під наглядом лікаря протягом 30 хвилин у процедурному кабінеті, який оснащений апаратурою та препаратами для надання невідкладної допомоги.
Той, хто робить це щеплення, повинен пам'ятати, що присутність у складі препарату правцевого анатоксину не здатна забезпечити захисний ефект від правця.
Побічні ефекти та небажані результати
Після введення «Хіберикса» побічні ефекти спостерігаються рідко і здебільшого проходять протягом 48 годин.
У місці введення можливе почервоніння, біль і припухлість, однак ці явища короткочасні. Випадки передозування «Хібериксом» не спостерігалися і не були описані.
Програми
У клініці МЕДІКОМ можуть виконуватися як одноразові щеплення препаратом «Хіберикс», так і програми, які передбачають проведення ревакцинації або вакцинування щепленнями від інших інфекцій.
Переваги вакцинації «Хібериксом» у нашій клініці
Відгуки на «Хіберикс» від пацієнтів, щеплених у нашій клініці, вказують на отримання низки переваг:
- Індивідуальний підхід при визначенні показань і протипоказань до вакцинації щепленням «Хіберикс» дорослим, дітям.
- Гарантоване дотримання рекомендованого виробником холодового режиму під час транспортування, зберігання вакцини.
- Індивідуальний підхід до вакцинації будь-якого пацієнта.
- Запис на зручний для пацієнта час.
- Можливість підготовки до щеплення в стінах одного закладу (проведення аналізів, консультацій алерголога, імунолога та інших профільних фахівців).
- Доступна на «Хіберикс» ціна.
Результати застосування «Хіберикса» проявляються у виробленні колективного захисту на загальнонаціональному рівні, оскільки ланцюжок передачі бактерії при імунній відповіді перерветься.
Питання-Відповідь
Чи можна вводити "Хіберікс" внутрішньовенно?
Ні. «Хіберікс» в жодному разі не можна вводити внутрішньовенно. Введення цієї вакцини проводиться тільки внутрішньом'язово. Однак порядок введення щеплення «Хіберікс» має низку особливостей. Після щеплення людина має знаходитися під спостереженням лікаря не менше 30 хвилин, оскільки можуть проявитися побічні ефекти: запаморочення, непритомність, психогенна реакція.
У яких вакцинах, крім однокомпонентних, також міститься хіб-компонент?
На сьогодні хіб-компонент міститься у низці сучасних комбінованих вакцин, таких як: «Гексаксим», «Інфанрікс Гекса», «Пентаксим».
Чи можна робити щеплення «Хіберікс» при температурі у дитини 37 °C?
У період будь-якої вакцинації людина повинна бути абсолютно здоровою. Тому щеплення «Хіберікс» дітям при температурі тіла 37 °C робити не рекомендується. Як і перед будь-яким щепленням, потрібна попередня консультація лікаря: огляд педіатра, аналіз крові, аналіз сечі.
Лікарі
Виконати вакцинацію бельгійським «Хібериксом» у Києві можна в одному з підрозділів клініки МЕДІКОМ на Оболоні або Печерську під наглядом професіоналів. Також тут можна записатися на вакцинацію «Хіберикс» і отримати інформацію про ціну одного щеплення або програми, в чому вам допоможуть оператори нашого кол-центру.
Хочете, але не знаєте, де краще зробити щеплення «Хіберикс» у Києві? Скористайтеся послугами досвідчених лікарів, звертайтеся до фахівців, які допоможуть провести ефективну профілактику гемофільної інфекції та не допустять її ускладнень.
Вартість вакцинації "Хіберікс"
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1819 грн
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Працюю на протягах - отит вже прийняв хронічну форму. Мій лікуючий лікар Лисак Ю.В. порадила зробити щеплення "Хіберікс". І я дуже задоволений. Щеплення пережив з невеликим нездужанням, зате вже забув, що таке біль у вухах. Спасибі вам велике.
Спасибо, огромное, нашей доброй феи, нашему терапевту. Наблюдаемся у Антроповой Татьяны Викторовны уже полгода. Очень внимательный врач. Скрупулезно и самое главное - тщательно делает осмотр. Перед прививками, всегда сдаем анализы. Последняя прививка от менингита прошла без последствий.
Делали ребенку прививку почти в годик. Наш замечательный врач Антропова Т.В. провела обследование, она никогда не делает прививку в слепую, за что ей огромное спасибо. Правда в этот раз у сына была температура.
Хочу висловити подяку Марунчин Т. А. Наблюдаємся у неї з малюком. Тетяна Андріївна, хороший лікар, чудова людина. Завжди вислухає підкаже. Всі застуди, щеплення і т. д. переживає разом з нами. Спасибі вам величезне.
Надія Віталіївна Тичук, дуже хороший доктор. Уважно ставиться до своїх пацієнтів та їх здоров'я. Довелося недавно зробити щеплення, від менінгіту, так вона більше ніж я переживала.
Показати ще 2
Всього 5 відгуків