exit
search serach
УЗИ легких
3986. * Ультразвукове дослідження легень при COVID-19
950 грн.
Більше Згорнути down

УЗД легень при COVID-19 у Києві

УЗД легень — це неінвазивна, безболісна, безпечна і доступна процедура, яка допоможе виявити патології нижніх відділів дихальної системи. Ультразвукове дослідження легень дає можливість швидко отримати результати і його можуть назначити пацієнтам, щоби виявити пневмонію (у тому числі при COVID-19), набряк легень та багато інших захворювань, які потребують швидкого діагностування. УЗД легень у Києві може стати альтернативою для виконання рентгенографії або КТ у певних клінічних випадках.

Відкрити Згорнути down

У яких випадках рекомендована УЗД легень?

Показаннями до УЗД легень можуть стати різні симптоми, з якими пацієнти звертаються до терапевта чи пульмонолога. Це дослідження допомагає лікарям не тільки встановити діагноз, але й мінімізувати променеве навантаження на хворого. Призначається тільки в тих випадках, коли рентген чи КТ проводили недавно, але в пацієнта є показання для проведення повторного дослідження. Крім того, УЗД легень — гідна альтернатива за наявності протипоказань до виконання методик із променевим навантаженням. Особливо актуальне його виконання під час вагітності або лактації, коли випромінювання неприпустиме, тому що може негативно вплинути на стан плоду або малюка.

Дослідження УЗД легень стало особливо актуальним під час пандемії COVID-19. УЗД діагностика пневмонії може виконуватися в короткі терміни, замість рентгенографії та КТ. Його проводять пацієнтам, у яких підозрюють розвиток запалення легень при симптомах COVID-19 або при наявності підтвердженого тесту з легким перебігом цієї інфекції.

Також ультразвукове дослідження при COVID-19 може виконуватися пацієнтам, яким необхідне повторне обстеження після перенесеної пневмонії. УЗД легень допомагає дає можливість спеціалістам оцінити ступінь ураження легеневої тканини, виявити характер змін після коронавірусної інфекції. Цей метод суттєво збільшує безпеку пацієнта під час проведення повторних досліджень, які необхідні для оцінювання динаміки і контролю ефективності лікування, яке було проведене. 

Відкрити Згорнути down

Симптоми

 • відчуття нестачі повітря;
 • мокротиння дивного кольору або консистенції;
 • поява мокротиння без ознак простудного захворювання;
 • епізодичний або постійний біль за грудиною;
 • дискомфорт у грудях;
 • важке дихання;
 • зниження рівня сатурації;
 • хрипи при прослуховуванні бронхів та легень;
 • підвищена температура з кашлем;
 • безсимптомне підвищення температури;
 • виражена задишка, підвищення температури, синюшність та блідість шкіри, надмірне потовиделення.
Відкрити Згорнути down

Що показує УЗД легень?

У здорової людини легенева тканина має однорідну структуру і середню щільність, підшкірно жирова клітковина — однорідну гіпоехогенну, м'язи грудної клітки залишаються гіпоехогенними, а плевральна порожнина — анехогенною.

Якщо під час дослідження було винайдене середовище з підвищеною щільністю, з нечіткими й нерівними контурами, яке відображається як темна пляма, значить в організмі є запалення. В ньому можуть виявитися вкраплення повітря, які на запущених стадіях зливаються між собою.

УЗД легень дозволяє виявити пневмонію на ранніх етапах і ефективне навіть у тих випадках, коли рентгенографія ще не може виявляти ознаки запалення. У випадках з COVID-19, при підтвердженні діагнозу обстеження пацієнта доповнює ПЛР на коронавірус або тест-антиген, проводяться лабораторні дослідження крові.

Розшифровка результатів УЗД легень при коронаірусі виконується фахівцем.

Одразу після обстеження опис видається пацієнту або лікарю.

Відкрити Згорнути down

Захворювання

* - може бути візуализировано в залежності від локалізації при субплевральному розташуванні в зоні, доступній для УЗД огляду.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання

Протипоказань до УЗД легень немає. Ця процедура може бути призначена людям будь-якого віку, пацієнтам з онкологією, вагітним або жінкам, які годують. УЗД може проводитися повторно багато разів і не мати негативного впливу на організм хворого. Її можна проводити пацієнтам з кардіостимуляторами, металевими й іншими конструкціями. Немає обмежень за вагою пацієнта, на відміну від КТ чи МРТ.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до УЗД легень при COVID-19

Спеціальних правил підготовки до УЗД легень немає. Процедуру можна виконувати у будь-який час, у тому числі й екстренно. Тільки в деяких випадках лікар може рекомендувати завчасний прийом відхаркувальних препаратів.

Відкрити Згорнути down

Як проводиться УЗД легень?

Перед проведенням процедури пацієнт має зняти з шиї прикраси, підняти волосся і роздягтися до пояса. Дослідження виконується у положенні лежачи на спині. Лікар наносить на шкіру грудної клітки спеціальний гель і переміщує датчик по грудній клітці у різних напрямках. За необхідності спеціаліст може попросити пацієнта змінити позу (повернутися на бік, сісти) для забезпечення кращої видимості тієї чи іншої ділянки.

У клініці МЕДІКОМ для проведення цього дослідження використовують ультразвукову діагностичну систему LOGIQ PRO з лінійним датчиком. Процедура займає не більше 20-30 хвилин.

Відкрити Згорнути down

Переваги УЗД легень у нашій клініці

 1. Висока інформативність.
 2. Безпечність (у т. ч. для вагітних і жінок, які годують).
 3. Неінвазивність.
 4. Безболісність.
 5. Швидке отримання результатів.
 6. Можливість частого повторного проведення.
 7. Відсутність протипоказань.
 8. Можливість виконання без попередньої підготовки.
 9. Доступність ціни.

Застосовувана в клініці МЕДІКОМ ультразвукова діагностична система LOGIQ PRO з лінійним датчиком відноситься до апаратів експертного класу і підвищує достовірність дослідження.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна не помітити запалення легенів на УЗД?

Мала ймовірність. УЗД-діагностика легенів дозволяє не лише поставити точний діагноз, а й оцінити ступінь ураження легеневих тканин, виявити характер змін. УЗІ легенів при пневмонії ефективно навіть на ранньому етапі та у випадках, коли флюорографія органів грудної клітини, рентгенографія і навіть КТ ще не можуть виявити ознаки запалення. Крім того, ультразвукове обстеження у випадку пневмонії можна проводити тим хворим, яким треба повторно пройти обстеження після хвороби або коли є протипоказання для інших видів діагностики.

Чи можна робити УЗД легенів за наявності кардіостимулятора?

УЗД легенів — безпечна діагностика, що дозволяє точно визначити розмір пухлини та кількість випотів легкою. Для УЗД легких протипоказань не існує. Тому УЗД легенів при кардіостимуляторі можна проводити.

Лікарі

Зробити УЗД легень у клініці МЕДІКОМ можна в підрозділах на Печерську або Оболоні. Зателефонувавши до кол-центру клініки, ви дізнаєтеся, коли можна зробити УЗД легень, ціну обстеження та зможете записатися до потрібного фахівця, який підтвердить або спростує необхідність виконання цієї процедури. Обстеження проводиться за направленням від пульмонолога або терапевта. Зробити УЗД легень у місті Київ можна на вулиці Василя Тютюнника, в будові 37/1 у лікаря функціональної діагностики вищої категорії Собко Олени Юріївни.

comment 10
Дрюк Анна Олексіївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 15
Зінькевич Людмила Андріївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 4
Касьян Олена Вікторівна
Лікар УЗД, лікар-радіолог
comment 1
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар УЗД другої категорії

Вартість УЗД легень

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
Пов'язані послуги
Бронхоскопія
Бронхоскопія
Спирография
Спірографія
КТ легких
КТ легенів
Скринінг раку легенів

Вiдгуки

04.04.2021 13:27
Тетяна Лях

Щиро вдячна Собко Олені Юріївні. Вона фахівчиня уважна, високо кваліфікована. Процедура минула швидко, лікарка - надзвичайно прискіплива і уважна. А у відгуку хочу відзначити її моральну підтримку протягом процедури, вміння добрати наснажуючі слова, підказати, на що звернути увагу і що важливо відслідкувати протягом найближчого часу, оптимізм і емпатію! Дякую, шановна Олено Юріївно. Ви мені допомогли і підтримали в час, коли дуже було все тривожним. Рекомендую іншим!!!

16.12.2020 11:07
Олена Вікторівна

Клініка відмінна! Уже не перший рік тут спостерігаюсь. Зверталася до багатьох фахівців. Завжди грамотний і чуйний підхід! Сьогодні хочу висловити подяку і відзначити роботу лікаря УЗД. Дуже уважна лікарка! Якщо виникли проблеми зі здоров'ям, то краще лікарів, ніж на вул. Василя Тютюнника, 37/1 вам не знайти!

13.10.2020 07:26
Симоненко З

Хочу подякувати лікарю УЗД. Відразу відчувається, що у лікаря Собко О. Ю. не тільки величезний досвід роботи, але і високий професіоналізм. Прийом пройшов легко, на суцільному позитиві. Спасибі за приділений час і діагностику!

03.10.2020 12:01
Вероника Салаева

В этой клинике делала УЗИ легких. Хочу отметить отличную работу персонала, начиная от врача и заканчивая администратором на ресепшн. Все предельно вежливо, предупредительно и тактично. На процедуру попала по назначению врача - во время рентгена обнаружили жидкость. Кроме этого беспокоила одышка, нехватка воздуха и боль за груди. Дополнительных анализов сдавать не пришлось, сама процедура заняла почти 30 минут. Никакого дискомфорта или других неприятных ощущений не было. Рекомендую всем, кому нужно УЗИ легких.

17.07.2020 17:04
Владислава

В эту клинику пришла по совету подруги на работе. Все оказалось в точности как мне рассказали. На прием записалась заранее, просто позвонила и мне сразу ответили. Все работает, как часы. Процедуру делала врач Собко Елена Юрьевна. Скажу, просто - профессионала видно сразу. На все мои вопросы ответила спокойно, без психов, как это обычно бывает. Оборудование все новое, современное, и интерьер отличный, не то, что в нашей больнице. Хорошая клиника и специалисты отличные. И расположена удобно.

22.06.2020 06:44
Ольга Саенко

Современная, хорошо оснащенная клиника. Легко дозвонилась, меня пригласили в тот же день. Никаких очередей. Прием прошел отлично. Все на позитивной волне )). И результаты УЗИ оказались неплохие. Без лечения не обойтись, но все равно не все так страшно, как могло бы быть. Рекомендую всем клинику на Тютюнника, 37/1!

30.04.2020 13:05
Марина

Хотіла почати зі слів подяки лікарям і всьому колективу клініки. Зараз в цей важкий час вони працюють і продовжують надавати допомогу. Я проходила в цій клініці лікування легких, і крім інших аналізів мені призначили УЗД. Величезне спасибі їм за допомогу!!! Всі, з ким я зустрічалася в цій клініці, залишили у мене тільки позитивні емоції. Удачі вам у вашій нелегкій праці, бережіть себе і будьте здорові!!!

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down