
Імуноферментний аналіз крові на коронавірус (ІФА-тест) в Києві
Імуноферментний аналіз крові на коронавірус (англ. enzyme-linked immunosorbent assay, ELISA), або ІФА-тест – це сучасний метод діагностики коронавірусної інфекції, що дозволяє в короткі терміни та з високою точністю виявити хворих, а також тих, хто перехворів: визначити наявність в крові антитіл до COVID-19. Тест дозволяє визначити стадію інфікування, виявити пацієнтів з безсимптомним (прихованим) перебігом.
Коли потрібно проводити ІФА-тест на коронавірус?
Імуноферментний аналіз крові показаний при підозрі на наявність коронавіруса, для перевірки імунної реакції в динаміці у пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, а також як додатковий метод діагностики до ПЛР. Аналіз на антитіла IgG до COVID-19 дозволяє перевірити наявність імунітету до коронавірусу та те, як довго він буде захищати від повторного зараження.
Показання до ІФА-тестування:
- підозра на наявність коронавірусної інфекції;
- уточнення діагнозу при хибно негативному результаті полімеразної ланцюгової реакції або на додаток до ПЛР-тесту при наявності респіраторних симптомів;
- при госпіталізації для стаціонарного лікування/ операції;
- оцінка рівня імунної відповіді організму при повторних тестуваннях;
- оцінка рівня імунної відповіді організму після одужання (імунітет до повторного інфікування).
Імуноферментний аналіз крові дозволяє в короткі терміни отримати результат дослідження для підтвердження коронавірусної інфекції (час підготовки аналізу – 1 доба).
Симптоми, при яких слід провести ІФА-тест на SARS-CoV-2:
- респіраторні симптоми;
- сильна слабкість;
- головний і м'язовий біль;
- підвищення температури;
- диспное;
- кашель;
- кон'юнктивіт;
- втрата смаку;
- зміна сприйняття запахів;
- розлади травлення.
Кому не потрібно тестування на коронавірус?
У відповідь на потрапляння вірусу COVID-19 в організм виробляються два типи імуноглобулінів – IgM та IgG. При першій імунній реакції організму виробляються антитіла IgM. Трохи пізніше починається вироблення антитіл IgG. Саме вони вказують на імунітет, що формується в організмі. Максимальна кількість антитіл виробляється через 2 тижні після інфікування.
Якщо після ймовірного контакту з джерелом інфекції пройшло менше, ніж 7 днів, то імуноферментний аналіз на антитіла до COVID-19 проводити не рекомендовано, оскільки організм ще не виробив достатньої кількості імуноглобулінів, і результат може бути псевдонегативним.
Як проводять ІФА-тест на COVID-19?
Для проведення ІФА-тесту на антитіла до коронавірусу проводять забір крові. Процедуру проводять вранці натщесерце (через 6-8 годин після останнього прийому їжі), кров беруть з ліктьової вени в кількості 10-20 мл.
При проведенні тестування клініка використовує аналізатор імунологічний mini VIDAS, набір реагентів для визначення IgM, IgG до коронавірусу SARS-COV-2.
Як підготуватися до здачі аналізу?
Підготовка до тесту на COVID включає прості правила, дотримання яких дасть змогу отримати достовірні результати.
Підготовка до ІФА-тестування:
- за 24 години до дослідження відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв;
- уникати перед процедурою впливу ультрафіолету (відкритих сонячних променів);
- відмовитися від прийому протимікробних і противірусних препаратів (під контролем лікаря);
- уникати протягом доби важкої фізичної роботи, великих навантажень.
Який може бути результат і що робити в кожному випадку?
Імуноферментний аналіз на антитіла до SARS-COV-2 показує рівень вмісту в крові імуноглобулінів IgM і IgG. Залежно від їх рівня можна визначити імунний статус пацієнта і наявність антитіл до інфекції.
Розшифровка ІФА на коронавірус:
- IgM <1, IgG <10 – людина не має антитіл до вірусу, необхідно дотримуватися підвищених запобіжних заходів;
- IgM від 1 до 2, IgG <10 – результат сумнівний, можливо, що інфікування відбулося і захворювання протікає в безсимптомній формі, рекомендується обмежити контакти з оточуючими й через 7 днів провести повторний аналіз;
- IgM> 2, IgG <10 – організм інфікований і людина несе загрозу зараження для оточуючих, важливо перебувати в режимі самоізоляції й під наглядом лікаря;
- IgM> 2, IgG> 10 – в організмі присутні антитіла до вірусу, але інфікування може протікати у прихованій формі, важливо обмежити контакти з оточуючими, через тиждень потрібно здати повторний аналіз;
- IgM <2, IgG> 10 – до вірусу виробилися антитіла, можна говорити про те, що людина перехворіла на коронавірус.
Переваги ІФА-тестів на коронавірус в нашій клініці
- Короткі терміни обстеження (1-2 доби).
- Невисока вартість ІФА-тесту (більш, ніж у 2 рази нижче ПЛР).
- Висока точність.
- Не вимагає такої ретельної підготовки як при ПЛР.
- Показує динаміку захворювання (ПЛР - лише факт наявності інфекції).
- Вказує на рівень імунітету до коронавірусу після одужання.
- Можливість проведення ІФА на коронавірус вдома.
Скільки коштує тест на коронавірус?
Дізнатися де і як може проводитися імуноферментний аналіз, ціну на ІФА-тестування, тест на COVID-19 для поїздок за кордон та інші методи діагностики на коронавірус ви можете, зателефонувавши за одним з телефонів, зазначених на сайті клініки МЕДІКОМ (м. Київ).
Тестування на дому
З'явилися симптоми коронавірусу у вас або ваших близьких? Не знаєте, де зробити ІФА на COVID в Києві? Отримати швидко результати дослідження допоможе не тільки проведення тестування в клініці, але і вдома. Для виклику фахівця вам необхідно залишити заявку в оператора наших підрозділів на Оболоні та Печерську або оформити її через сайт.
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
770 грн
Опис
Строк виконання - 2 робочі дні, контрагент - лабораторія ІМД. Біоматеріал: сироватка крові, пробірка біохімічна.
1290 грн
770 грн
Опис
Строк виконання - 2 робочі дні, підготовка: натщесерце (4 години від останнього вживання їжі, водний режим звичайний). Біоматеріал: сироватка венозної крові, пробірка біохімічна. Оформлення направлення: як на ПЛР (за 722 наказом). Стверджувальні результати обробляти за алгоритмом для стверджувальних ПЛР.1290 грн
Опис
Строк виконання - 2 робочі дні, підготовка: натщесерце (4 години від останнього вживання їжі, водний режим звичайний). Біоматеріал: сироватка венозної крові, пробірка біохімічна. Оформлення направлення: як на ПЛР (за 722 наказом). Стверджувальні результати обробляти за алгоритмом для стверджувальних ПЛР.Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Корисне дослідження, а головне доступне. Можна всією родиною пройти і якийсь час жити спокійно далі. Що ми і зробили)) Дякую дівчаткам з лабораторії, працюють швидко і професійно.
Хочу подякувати клініці, колективу лабораторії і особисто Черкашиній Світлані Миколаївні за прекрасно організовану роботу. З роботи в терміновому порядку відправили у відрядження за кордон, і попередили, що потрібен свіжий аналіз на ковід, інакше просто не пропустять. Звернулася в цю клініку. 15 липня аналіз здала, а 16 вранці вже був результат. Все пройшло гладко і без заковик. Слава Богу, все обійшлося. І обслуговування сподобалося. Ніяких тобі черг або нервування. Все цивілізовано, співробітники ввічливі. Одним словом, тепер буду звертатися тільки сюди. Кому потрібно, лабораторія знаходиться на проспекті Героїв Сталінграда, 6.
Хочу подякувати клініці на пр. Героїв Сталінграда, 6, що дають можливість пройти тестування і достовірно дізнатися є у мене імунітет до ковід чи ні. Я дуже боюся заразитися. У мене маленькі діти. Зараз бог знає що говорять про корону. Намагалася дізнатися, як можна перевіритись в лікарні, до якої ми ходимо, сказали, тестів немає і не буде ((. Але спасибі хоч підказали, що можна звернутися до приватної лікарні. Без проблем знайшла в інтернеті телефон, зателефонувала і вже на наступний день мене записали на процедуру. Чекати не довелося, прийняли відразу. Процедура теж пройшла швидко, не більше 15 хвилин. Через день отримала відповідь.
Спасибо клинике за возможность быстро и достоверно узнать болел ты ковид или нет! У меня пожилые родители, живут отдельно, а здесь буквально “ниоткуда” появились симптомы гриппа. А сейчас как, чуть кашлянул и все, на тебя уже косо смотрят. Но я больше боялась не заразить родителей. Оказалось, обошлось. Не ковид.
Сдать анализ на корону решил, что называется “за компанию”. Друг сильно переболел воспалением легких, хотел убедиться, что это не ковид. К сожалению у него надежды не оправдались. Я свой ответ получил буквально через пару дней. Как то там по крови установили, что оказывается я уже болел и даже не заметил! Объяснили, что на какое-то время у меня есть защита от коронавируса. И это успокаивает, ведь на пороге вторая волна. Я бы всем посоветовал для собственного спокойствия сдать такой анализ. По крайней мере можно знать, к чему готовиться. Но лучше не болейте!
В этой клинике мы были много раз. Раньше обращались по поводу межпозвоночной грыжи у мужа, спасибо помогли. А в этот раз решили провериться на ковид. Муж переболел непонятно чем. Температуры не было, поэтому и в больницу обращаться не стали. Но все-таки боязно, вокруг столько про этот вирус говорят. Сдали кровь.. Анализы показали, что и у мужа и меня антитела есть. Получается, что я безсимптомно все перенесли. Зато теперь точно знаем, что это было.
Я тоже сдавала анализ на ИФА. Результат показал, что антитела есть. Уговорила пройти процедуру родственников. Тоже положительный результат. Но в семье никто не болел и я не болела. Поэтому даже интересно откуда?
Показати ще 3
Всього 7 відгуків