exit
search serach
Імуноферментний аналіз крові на коронавірус (ІФА-тест) в Києві

Імуноферментний аналіз крові на коронавірус (ІФА-тест) в Києві

Імуноферментний аналіз крові на коронавірус (англ. enzyme-linked immunosorbent assay, ELISA), або ІФА-тест – це сучасний метод діагностики коронавірусної інфекції, що дозволяє в короткі терміни та з високою точністю виявити хворих, а також тих, хто перехворів: визначити наявність в крові антитіл до COVID-19. Тест дозволяє визначити стадію інфікування, виявити пацієнтів з безсимптомним (прихованим) перебігом.

Коли потрібно проводити ІФА-тест на коронавірус?

Імуноферментний аналіз крові показаний при підозрі на наявність коронавіруса, для перевірки імунної реакції в динаміці у пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, а також як додатковий метод діагностики до ПЛР. Аналіз на антитіла IgG до COVID-19 дозволяє перевірити наявність імунітету до коронавірусу та те, як довго він буде захищати від повторного зараження.

Показання до ІФА-тестування:

 • підозра на наявність коронавірусної інфекції;
 • уточнення діагнозу при хибно негативному результаті полімеразної ланцюгової реакції або на додаток до ПЛР-тесту при наявності респіраторних симптомів;
 • при госпіталізації для стаціонарного лікування/ операції;
 • оцінка рівня імунної відповіді організму при повторних тестуваннях;
 • оцінка рівня імунної відповіді організму після одужання (імунітет до повторного інфікування).

Імуноферментний аналіз крові дозволяє в короткі терміни отримати результат дослідження для підтвердження коронавірусної інфекції (час підготовки аналізу – 1 доба).

Симптоми, при яких слід провести ІФА-тест на SARS-CoV-2:

 • респіраторні симптоми;
 • сильна слабкість;
 • головний і м'язовий біль;
 • підвищення температури;
 • диспное;
 • кашель;
 • кон'юнктивіт;
 • втрата смаку;
 • зміна сприйняття запахів;
 • розлади травлення.

Кому не потрібно тестування на коронавірус?

У відповідь на потрапляння вірусу COVID-19 в організм виробляються два типи імуноглобулінів – IgM та IgG. При першій імунній реакції організму виробляються антитіла IgM. Трохи пізніше починається вироблення антитіл IgG. Саме вони вказують на імунітет, що формується в організмі. Максимальна кількість антитіл виробляється через 2 тижні після інфікування.

Якщо після ймовірного контакту з джерелом інфекції пройшло менше, ніж 7 днів, то імуноферментний аналіз на антитіла до COVID-19 проводити не рекомендовано, оскільки організм ще не виробив достатньої кількості імуноглобулінів, і результат може бути псевдонегативним.

Як проводять ІФА-тест на COVID-19?

Для проведення ІФА-тесту на антитіла до коронавірусу проводять забір крові. Процедуру проводять вранці натщесерце (через 6-8 годин після останнього прийому їжі), кров беруть з ліктьової вени в кількості 10-20 мл.

При проведенні тестування клініка використовує аналізатор імунологічний mini VIDAS, набір реагентів для визначення IgM, IgG до коронавірусу SARS-COV-2.

Як підготуватися до здачі аналізу?

Підготовка до тесту на COVID включає прості правила, дотримання яких дасть змогу отримати достовірні результати.

Підготовка до ІФА-тестування:

 • за 24 години до дослідження відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв;
 • уникати перед процедурою впливу ультрафіолету (відкритих сонячних променів);
 • відмовитися від прийому протимікробних і противірусних препаратів (під контролем лікаря);
 • уникати протягом доби важкої фізичної роботи, великих навантажень.

Який може бути результат і що робити в кожному випадку?

Імуноферментний аналіз на антитіла до SARS-COV-2 показує рівень вмісту в крові імуноглобулінів IgM і IgG. Залежно від їх рівня можна визначити імунний статус пацієнта і наявність антитіл до інфекції.

Розшифровка ІФА на коронавірус:

 • IgM <1, IgG <10 – людина не має антитіл до вірусу, необхідно дотримуватися підвищених запобіжних заходів;
 • IgM від 1 до 2, IgG <10 – результат сумнівний, можливо, що інфікування відбулося і захворювання протікає в безсимптомній формі, рекомендується обмежити контакти з оточуючими й через 7 днів провести повторний аналіз;
 • IgM> 2, IgG <10 – організм інфікований і людина несе загрозу зараження для оточуючих, важливо перебувати в режимі самоізоляції й під наглядом лікаря;
 • IgM> 2, IgG> 10 – в організмі присутні антитіла до вірусу, але інфікування може протікати у прихованій формі, важливо обмежити контакти з оточуючими, через тиждень потрібно здати повторний аналіз;
 • IgM <2, IgG> 10 – до вірусу виробилися антитіла, можна говорити про те, що людина перехворіла на коронавірус.

Переваги ІФА-тестів на коронавірус в нашій клініці

 1. Короткі терміни обстеження (1-2 доби).
 2. Невисока вартість ІФА-тесту (більш, ніж у 2 рази нижче ПЛР).
 3. Висока точність.
 4. Не вимагає такої ретельної підготовки як при ПЛР.
 5. Показує динаміку захворювання (ПЛР - лише факт наявності інфекції).
 6. Вказує на рівень імунітету до коронавірусу після одужання.
 7. Можливість проведення ІФА на коронавірус вдома.

Скільки коштує тест на коронавірус?

Дізнатися де і як може проводитися імуноферментний аналіз, ціну на ІФА-тестування, тест на COVID-19 для поїздок за кордон та інші методи діагностики на коронавірус ви можете, зателефонувавши за одним з телефонів, зазначених на сайті клініки МЕДІКОМ (м. Київ).

Тестування на дому

З'явилися симптоми коронавірусу у вас або ваших близьких? Не знаєте, де зробити ІФА на COVID в Києві? Отримати швидко результати дослідження допоможе не тільки проведення тестування в клініці, але і вдома. Для виклику фахівця вам необхідно залишити заявку в оператора наших підрозділів на Оболоні та Печерську або оформити її через сайт.

Лікарі

Нестеренко Світлана Миколаївна
Завідуюча клініко-діагностичною лабораторією поліклініки на Оболоні, лікар-лаборант вищої категорії
comment 9

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
3948. * Коронавірусна інфекція, SARS-CoV-2, антитіла IgG, метод ІФА, кров

810 грн

Опис

Строк виконання - 2 робочі дні, контрагент - лабораторія ІМД. Біоматеріал: сироватка крові, пробірка біохімічна.

Більше Згорнути down
3947. * Коронавірусна інфекція, SARS-CoV-2, антитіла IgG, метод ІФА на виїзді, кров

1350 грн

Більше Згорнути down
3957. * Коронавірусна інфекція, SARS-CoV-2, антитіла IgМ, метод ІФА, кров

810 грн

Опис

Строк виконання - 2 робочі дні, підготовка: натщесерце (4 години від останнього вживання їжі, водний режим звичайний). Біоматеріал: сироватка венозної крові, пробірка біохімічна. Оформлення направлення: як на ПЛР (за 722 наказом). Стверджувальні результати обробляти за алгоритмом для стверджувальних ПЛР.
Більше Згорнути down
3956. * Коронавірусна інфекція, SARS-CoV-2, антитіла IgМ, метод ІФА, кров на виїзді

1350 грн

Опис

Строк виконання - 2 робочі дні, підготовка: натщесерце (4 години від останнього вживання їжі, водний режим звичайний). Біоматеріал: сироватка венозної крові, пробірка біохімічна. Оформлення направлення: як на ПЛР (за 722 наказом). Стверджувальні результати обробляти за алгоритмом для стверджувальних ПЛР.
Більше Згорнути down

Вiдгуки

23.09.2020 13:57
Тетяна Іващенко

Корисне дослідження, а головне доступне. Можна всією родиною пройти і якийсь час жити спокійно далі. Що ми і зробили)) Дякую дівчаткам з лабораторії, працюють швидко і професійно.

31.08.2020 20:32
Олена Віталіївна

Хочу подякувати клініці, колективу лабораторії і особисто Черкашиній Світлані Миколаївні за прекрасно організовану роботу. З роботи в терміновому порядку відправили у відрядження за кордон, і попередили, що потрібен свіжий аналіз на ковід, інакше просто не пропустять. Звернулася в цю клініку. 15 липня аналіз здала, а 16 вранці вже був результат. Все пройшло гладко і без заковик. Слава Богу, все обійшлося. І обслуговування сподобалося. Ніяких тобі черг або нервування. Все цивілізовано, співробітники ввічливі. Одним словом, тепер буду звертатися тільки сюди. Кому потрібно, лабораторія знаходиться на проспекті Героїв Сталінграда, 6.

21.07.2020 19:33
Єлісєєва Юлія

Хочу подякувати клініці на пр. Героїв Сталінграда, 6, що дають можливість пройти тестування і достовірно дізнатися є у мене імунітет до ковід чи ні. Я дуже боюся заразитися. У мене маленькі діти. Зараз бог знає що говорять про корону. Намагалася дізнатися, як можна перевіритись в лікарні, до якої ми ходимо, сказали, тестів немає і не буде ((. Але спасибі хоч підказали, що можна звернутися до приватної лікарні. Без проблем знайшла в інтернеті телефон, зателефонувала і вже на наступний день мене записали на процедуру. Чекати не довелося, прийняли відразу. Процедура теж пройшла швидко, не більше 15 хвилин. Через день отримала відповідь.

02.07.2020 21:15
Анастасия

Спасибо клинике за возможность быстро и достоверно узнать болел ты ковид или нет! У меня пожилые родители, живут отдельно, а здесь буквально “ниоткуда” появились симптомы гриппа. А сейчас как, чуть кашлянул и все, на тебя уже косо смотрят. Но я больше боялась не заразить родителей. Оказалось, обошлось. Не ковид.

18.06.2020 10:08
Александр

Сдать анализ на корону решил, что называется “за компанию”. Друг сильно переболел воспалением легких, хотел убедиться, что это не ковид. К сожалению у него надежды не оправдались. Я свой ответ получил буквально через пару дней. Как то там по крови установили, что оказывается я уже болел и даже не заметил! Объяснили, что на какое-то время у меня есть защита от коронавируса. И это успокаивает, ведь на пороге вторая волна. Я бы всем посоветовал для собственного спокойствия сдать такой анализ. По крайней мере можно знать, к чему готовиться. Но лучше не болейте!

30.05.2020 18:54
Алена

В этой клинике мы были много раз. Раньше обращались по поводу межпозвоночной грыжи у мужа, спасибо помогли. А в этот раз решили провериться на ковид. Муж переболел непонятно чем. Температуры не было, поэтому и в больницу обращаться не стали. Но все-таки боязно, вокруг столько про этот вирус говорят. Сдали кровь.. Анализы показали, что и у мужа и меня антитела есть. Получается, что я безсимптомно все перенесли. Зато теперь точно знаем, что это было.

10.05.2020 11:45
Ольга

Я тоже сдавала анализ на ИФА. Результат показал, что антитела есть. Уговорила пройти процедуру родственников. Тоже положительный результат. Но в семье никто не болел и я не болела. Поэтому даже интересно откуда?

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down