exit
search serach
Видеоколоноскопия без боли во сне

Відеоколоноскопія (колоноскопія кишківника уві сні, без болю)

Відеоколоноскопія — дослідження, яке може врятувати ваше життя. Основна частка всіх захворювань шлунково-кишкового тракту пов'язана з патологіями кишківника. Саме колоноскопія допомогає виявити небезпечні захворювання товстого кишечника та запобігти появі ускладнень. У Києві в клініці МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську лікарі-ендоскопісти з багатим досвідом роботи проведуть безболісну якісну ендоскопію найважливішого відділу травного тракту — товстого кишечника.

Що таке відеоколоноскопія?

Колоноскопія — це найбільш показовий інструментальний метод дослідження товстого кишечника, що проводиться за допомогою колоноскопа — приладу, що дозволяє вивчити стан і виявити патології сліпої, ободової та прямої кишки. Відеодатчики колоноскопа дозволяють виводити зображення обстежуваних ділянок на екран монітора в багаторазовому збільшенні. Процедура відноситься до лікувально-діагностичних заходів. Під час неї проводять як діагностику, так і оперативне лікування.

Колоноскопія: показання

Обов'язково зверніться до лікаря, якщо ви зіткнулися з такими проблемами:

 1. Тривалі закрепи, що супроводжуються хворобливими відчуттями.
 2. Діарея та інші диспепсичні прояви.
 3. Болі внизу живота, постійне здуття кишечника і почуття «розпирання».
 4. Виділення з ануса різного характеру (слизові, гнійні, кров'янисті).
 5. Анемія.
 6. Загальний занепад сил.
 7. Швидка втрата ваги.

Також, вам знадобиться пройти відеоколоноскопію при:

 • наявності генетичної схильності до захворювань товстої кишки (виразковий коліт, рак кишки, хвороба Крона, дивертикульоз, поліпоз і ін.);
 • підозрі на захворювання кишечника, для взяття біоптату – матеріалу для проведення гістологічних досліджень;
 • необхідності контролю стану здоров'я після перенесених раніше операцій на кишківнику;
 • виявленні домішок крові в калових масах під час лабораторної діагностики;
 • підвищенні онкомаркерів;
 • змінах, виявлених в кишечнику під час іригоскопії, УЗД, комп'ютерної томографії тощо;
 • необхідності оперативного лікування – відновлення прохідності кишківника, видалення чужорідних тіл, зупинка кровотеч, видалення поліпів та інших лікувальних заходах.

Колоноскопія – єдиний точний метод виявлення колоректального раку. У багатьох країнах це дослідження входить до переліку обов'язкових процедур щорічного профілактичного огляду у осіб старше 45 років.

Колоректальний рак – новоутворення різних відділів товстого кишечника. Пухлина тривалий час розвивається без видимої клінічної картини. І тільки на пізніх стадіях, коли поширення раку досягає значних розмірів, можлива поява симптомів. Залежно від локалізації пухлини симптоми можуть сильно відрізнятися – сильний дискомфорт в області заднього проходу, біль в животі, правій клубовій області, підребер'ї та попереку (дуже часто посилюються під час акту дефекації), слизові або кров'яні виділення в стільці, підвищена температура тіла, втрата ваги.

За статистикою, тільки в нашій країні 44 тисячі пацієнтів чоловічої статі й 55 тисяч пацієнтів жіночої статі мають діагноз колоректальний рак. У близько 35% хворих – летальний результат настає протягом 1 року після постановки діагнозу через пізнє проходження колоноскопії та несвоєчасне видалення поліпів. Видалення поліпів – попереджає розвиток онкології, а також інших небезпечних хвороб, товстої та прямої кишки.

Колоноскопія: протипоказання

Існують також і об'єктивні протипоказання до процедури:

Захворювання, які ми лікуємо:

Діагностика

Поширеною є думка: колоноскопія — болюча процедура. Лікарі-ендоскопісти клініки МЕДІКОМ (м.Київ, Україна) доведуть, що це помилка: можлива колоноскопія без болю. З огляду на хворобливість процедури, пацієнтам може бути запропонована анестезія у вигляді медикаментозного знеболення або седації, тобто у нас процедура може бути проведена не просто без дискомфорту і болю, але й уві сні!

Підготовка до колоноскопії

Точність результатів колоноскопії багато в чому залежить від правильності підготовки до дослідження. Для якісного огляду слизової оболонки товстої кишки в її просвіті мають бути відсутні калові маси.

Тому, за 2 дні до проведення процедури треба виключити з раціону продукти, що містять клітковину. В першу чергу, це - свіжі овочі і фрукти, зелень.

В аптеці купити: Діагнол / Фортранс (4 пакетика) або Ендофальк (8 пакетиків).

Безпосередня підготовка препаратом починається напередодні призначеного дня дослідження.

Схема підготовки до дослідження напередодні:

 • 7:00 - 8:00 - сніданок в звичайному режимі з умовою, що до або після сніданку кишечник буде опорожнений. Якщо не вдасться зробити це самостійно, необхідно застосувати мікроклізму Нормакол (дотримання інструкції при застосуванні обов'язкове) або зробити класичну клізму з водою.
 • 12:00 - обід, який повинен складатися з 3 страв (з виключенням з раціону овочів, фруктів, насіння кунжуту, горіхів, маку і зелені).
 • 12:00 - 15:00 - протягом цього періоду можна пити світлий сік без м'якоті, чисту воду без газу і чай.
 • 15:30 - починається підготовка організму завчасно купленими препаратами (це може бути Діагнол, Фортранс або Ендофальк). Найбільш популярний препарат - Діагнол. Його розчин розводиться в пропорціях 1 пакетик препарату на 1 літр кип'яченої води кімнатної температури. За інструкцією, розчин потрібно пити по 150 мл кожні 10 хвилин. Тобто, першу літру розчину потрібно випити за 1 годину. А потім, решту обсягу розчину, приготованого з 3 пакетиків препарату (по черзі), продовжувати пити доти, поки не вип'є весь обсяг препарату.

Весь обсяг розчину необхідно випити напередодні дня дослідження.

Проносний ефект настає після того, як ви вип'єте більшу частину розчину - приблизно через 2,5-3 години. Після того, як ви вип'єте весь розчин, можна випити чай з цукром, світлий сік без м'якоті, воду без газу.

Якщо процедура колоноскопії буде проходити під загальним наркозом, вранці в день дослідження заборонено пити або їсти, потрібно приїхати в клініку завчасно (не менше, ніж за 1 годину) для здачі аналізів і проведення ЕКГ. Можна зробити їх заздалегідь, але не пізніше, ніж за 2 тижні до діагностики.

Якщо процедура призначена без анестезії: припустимий легкий сніданок.

Після процедури, проведеної під наркозом, добу не можна сідати за кермо, підписувати важливі документи, вживати алкоголь!

Особливості проведення процедури

Колоноскопія під наркозом проводиться після того, як анастезіолог вводить медикаментозний наркоз. Пробудження настає після закінчення процедури.

Під час колоноскопії уві сні застосовують медичні препарати, що володіють снодійним ефектом (поверхневий наркоз) і вводять  обстежуваного в легкий, нетривалий сон. Препарати для санації мають мінімальні протипоказання і побічні ефекти. Обстежуваний пацієнт не відчуває неприємних відчуттів або дискомфорту, виключаються травми слизових оболонок кишечника, людина перед проведенням і під час процедури не перебуває у стресовому стані.

Відеоколоноскопія в умовах анестезії (медикаментозного сну, під наркозом) має ряд переваг:

 • лікар-ендоскопіст проводить найбільш детальний і повний огляд;
 • лікар може провести біопсію кишківника — для лабораторних досліджень беруться тканини стравоходу, шлунка або кишечника із зони ураження;
 • для пацієнта дослідження проходить безболісно, без дискомфорту і без будь-якого стресу, які неминучі при класичному способі проведення процедури.

Наша клініка використовує найбільш якісний і щадний наркоз, який має короткостроковість дії, мінімальну токсичність, знижує тонус м'язів, а отже, і ризик пошкодження кишечника. Незважаючи на це, перед обстеженням лікар-анестезіолог обов'язково проводить опитування і консультацію пацієнта. При необхідності, перед тим як зробити колоноскопію, обстежуваному можуть призначити курс премедикації — введення знеболювальних, протиалергічних і інших препаратів, які знизять ризик небажаних реакцій організму під час і після колоноскопії.

Перед процедурою кожному пацієнту видається спеціальна одноразова білизна — шорти, а також халат і капці. Після процедури під анестезією в умовах проктологічного відділення пацієнт знаходиться в палаті стаціонару (м. Київ, вул. Оболонська Набережна, 9) під медичним наглядом.

Під час обстеження робиться відеозапис, який можна перенести на цифровий носій. Запис зберігається в архів.

Лікування

При амбулаторному проведенні відеоколоноскопії можлива поліпектомія — видалення поліпів в кишківнику діаметром до 1 см. Обов'язковою умовою при цьому є відсутність у пацієнта протипоказань. Так, у разі прийому антикоагулянтів пацієнтові рекомендують відмінити прийом препаратів за 1 тиждень до колоноскопії за узгодженням з доктором, що призначив ці препарати.

Наші переваги:

 1. Відеоколоноскопія клініки дозволяє здійснювати величезний перелік діагностичних та лікувальних заходів (термічна коагуляція, санація порожнини, усунення та витяг поліпів, сторонніх тіл, доброякісних пухлин і колоректального раку).
 2. Діагностику та лікування захворювань кишківника проводять найбільш досвідчені, дипломовані фахівці, які постійно підвищують свою кваліфікацію.
 3. Якісна анестезія.
 4. Високий рівень інфекційної безпеки.
 5. Безболісність і безпека процедури.
 6. Довговічна сучасна апаратура (колоноскоп) з високим рівнем надійності роботи конструктивних елементів.

Обладнання

У стаціонарному відділенні клініки МЕДИКОМ на вул. Оболонська Набережна, 9 відеоколоноскопія виконується на ендоскопічному устаткуванні експерт-класа (відеогастроскоп Pentax EG27-i10, високопродуктивний HD+ відеопроцесор EPK-i7010 з режимом узкоспектрального освітлення i-scan, професійний медичний монітор "Pentax 27").

Технічні можливості ендоскопа дозволяють отримати чітке повноекранне зображення без спотворень. А завдяки ексклюзивній технології Close Focus лікар-ендоскопіст може детально вивчити найдрібніші деталі на підозрілих ділянках слизової оболонки кишківника.

Ця модель відеоколоноскопа відрізняється винятковою ергономічністю, підвищеною гнучкістю і винятковою точністю діагностики!

Ви можете бути впевнені у безпеці й стерильності процедури. Організація технологічного процесу очищення гнучких ендоскопів в клініці МЕДИКОМ робиться згідно з рекомендаціями МОЗ України з використанням дезінфектантів фірми BODE (Франція).

Спосіб очищення регламентований чинними санітарними правилами та відповідає стандартам дезінфекції високого рівня. Обробка включає: попереднє передстерилізаційне очищення внутрішніх каналів ендоскопа щітками й цикл в автоматичній мийній машині для ендоскопів.

Відеоколоноскопія без болю в м. Київ в центрі МЕДІКОМ (поряд зі станціями метро "Оболонь" й "Печерська") — реальність, яка доступна кожному. Дізнатися результати обстеження кишківника ви зможете одразу після проведення діагностичної процедури.

Лікарі

Не втрачайте можливість перевірити стан здоров'я вашого кишечника. Зателефонувавши оператору колл-центру, можна записатися на консультацію до фахівця, дізнатися про особливості колоноскопічного дослідження і про ціну на нього.

Яковлєв Олександр Олексійович
Лікар-ендоскопіст вищої категорії
comment 29

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
2004. Відеоколоноскопія (з функцією I-SCAN)

1729 грн

Опис

Відеопроцесор ЕКСПЕРТ класу PENTAX EPK-i7010 (виробництво: Японія) 2019 року. Новітня модель OPTIVISTA, що поєднує в собі кращі розробки PENTAX. Технологія i-scan і електронний зум, що дозволяють діагностувати онкопатологію на самій ранній стадії і видалити поліпи найменшого розміру. Високий рівень безпеки - сучасні методи обробки ендоскопа в автоматичній миючої машині дезінфікуючими засобами високої якості. Обробка після кожного пацієнта.
Більше Згорнути down
140. Електрокардіографія з розшифровкою (ЕКГ)

390 грн

Більше Згорнути down
Аналізи
271. Загальний аналіз крові (час виконання 100 хв.)

436 грн

Більше Згорнути down
221. Глюкоза

145 грн

Більше Згорнути down
Операції
479. Анестезія при гастро або колоноскопії (без вартості препарату)

1900 грн

Опис

* Медикаменти оплачуються окремо - вартість уточнює лікар-анестезіолог

Більше Згорнути down
Послуги
464. * Вартість перебування в палаті денного стаціонару в умовах поліклініки (1 година)*

429 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

10.04.2019 13:45
Лара

Очень боялась эту процедуру, поэтому изначально на консультации обсудила варианты, и мне предложили колоноскопию во сне. Кроме того что нет болевых ощущений, если у есть какое-то мелкое образование на слизистой кишечника типа полипа, то его врач сможет сразу же удалить и взять его на исследование (так было в моем случае). Это просто огромный бонус медикаментозному сну! Не приходится идти на колоноскопию повторно. Процедуру прошла успешно без болевых ощущений и дискомфорта в дневном стационаре клиники Медиком, так как здесь используют щадящий наркоз, препарат пропофол (прочитала про него уже дома). На дворе 21 век и новые технологии, считаю варварством делать эту процедура без наркоза! Выражаю свою огромнейшую благодарность Яковлеву Александру Алексеевичу за профессионализм.

18.02.2019 17:15
Марк

Колоноскопия без боли в Киеве давно уже вполне обычная процедура. Мне провели видеоколоноскопию в этой клинике достаточно оперативно. Доктор Яковлев Александр Алексеевич был очень внимателен, компетентен и при этом подбадривал. Результаты на руки я получил уже через пару часов на диск. Я его дома посмотрел, реально картинка состояния моей слизистой. Вид тот еще смотреть на себя изнутри. И на листе А4 подробное описание всего, что можно сказать про мой кишечник. Кстати, попутно как я понял, в каком-то отделе увидели кисту и об этом тоже написали. Вот со всем этим добром пошел я назад к врачу, чтоб назначил лечение

29.01.2019 16:24
Лариса

Проходила в этой клинике такую процедуру, как видеоколоноскопия, по адресу Киев ул. Кондратюка, 8. Все было сделано точно, понятно (всю процедуру мне рассказали). Так как прочла много хороших отзывов об Лужанском Романе Владимирович, то решила, что консультация эндоскописта не будет лишней. Он мне все по анамнезу расшифровал, показал и дал рекомендации. Я поинтересовалась, почему именно эту процедуру рекомендовали. Роман Владимирович объяснил, что обычную колоноскопию делают для биопсии в основном, а в остальных случаях можно делать виртуальную. Еще сказал, что виртуальную часто нельзя, потому что есть лучевое воздействие, хоть и в небольших дозах, а я только недавно после рентгена. Так что огромное Вам спасибо за консультацию, диагностику и профессионализм!

23.10.2018 12:36
Петр Григорьевич

Хочу рассказать о сравнительно новом методе исследования кишечника - виртуальная колоноскопия. Новом для маленьких городков. Поэтому, что бы провести такую процедуру как колоноскопия без боли в Киеве нашел клинику. Не буду описывать все интимные подробности своей проблемы, но вздутие живота, боли, нарушение стула стали моими ежедневными друзьями. В общем-то, о легкости и о настроении можно только мечтать. Эта процедура мой последний шанс. Как все было. Велели лечь на левый бок, укрыли пеленкой. Объяснили процедуру и на что нужно реагировать. После ощущения небольшой рези мне велели лечь на спину. И выполнять команды. Стол, на котором я лежала, начал передвигаться вперед назад проходя через кольцо которое просвечивает организм. Результаты получил через 2 часа, а после и по ним назначили лечение.

12.09.2018 15:11
Варвара

На такую процедуру как колоноскопия решится трудно, но когда это необходимо и под вопросом стоят серьезные диагнозы, то уже бежишь бегом на это обследование. Колоноскопия дает возможность обследовать кишечник, чтоб найти пораженные места, если они есть. Как мне пояснили, камера на зонде передает картинку на монитор и врачу все видно что и как, где есть самые мелкие проблемы. Мне эту процедуру назначил онколог ведь во время этой процедуры можно взять биопсию и даже удалить небольшие образования и полипы (в общем, очень полезная штука). Мне брали биопсию. Все прошло без проблем. Спасибо за помощь в таком интимном деле.

20.06.2018 18:29
Андрей

Было у меня одно пренеприятнейшее назначение, это колоноскопия с обезболиванием. Ну что могу сказать респект анестезиологу Иосифу Ивану Викторовичу вот ничего не почувствовал, процедура прошла своим чередом, от анестезии отошел быстро и без отходняков. Длительность процедуры 30 минут. Если Вы сомневаетесь и не можете осмелиться на такое исследование, то я могу сказать точно, не нужно тянуть время и мучить себя сомнениями, лучше заплатить и сделать процедуру под наркозом. Если мне еще раз потребуется пройти эндоскопическое исследование, то я это буду делать только под наркозом, так как это не больно, не страшно и даже не стыдно!

16.03.2018 14:06
Асия

Около месяца у меня стал сильно болеть правый бок, и, пройдя многочисленные узи и анализы, терапевт Огиенко Наталья Юрьевна сказала, что нужна колоноскопия кишечника. В это время как специально, часто мелькала реклама о том что есть колоноскопия с наркозом. Делала обследование тут же в клинике МЕДИКОМ. Нужно было пройти ЭКГ и сдать анализ крови, так как без этих результатов наркоз не делается. Перед днем Икс я три дня сидела на диете. Приехав, в клинику, прошла консультацию у анестезиолога. После этого мне выдали одноразовое белье, халат и тапочки. Переодевшись, я прошла в процедурный кабинет. В кабинете находятся очень доброжелательные врачи, всего их было четверо, так как анестезиолог Есип Иван Викторович со своей медсестрой и врач-эндоскопист Лужанский Роман Владимирович тоже с медсестрой. Легла на кушетку на левый бок и медсестра начала ставить катетер, я закрыла глаза и ждала, когда мне станет больно. На что сразу же и медсестра, и врач спросили все ли хорошо и почему закрываю глаза, я ответила, что мне страшно, в ответ медсестра сказала, что иголочка совсем тонкая и оказывается, она уже давно ее поставила, и больнее точно не будет. После окончания процедуры, меня проводили в комнату, где я переоделась, а потом вместе со мной прошли в кабинет, где выдали заключение. Несколько раз интересовались моим самочувствием, но у меня было все отлично, особенно после того как озвучили результат, что все в порядке. Я безумно благодарна врачам, что у меня после процедуры остались только положительные эмоции, благодаря их профессионализму и врачебной этике, доброжелательности и отзывчивости.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down