exit
search serach
КТ опганів грудної клітини
1132. * КТ органів грудної клітини (включена вартість диска)
1950 грн.
Більше Згорнути down

КТ грудної клітки в Києві

Коли клінічна картина незрозуміла чи не відповідає скаргам, лікарі рекомендують комп’ютерну томографію. В основі методики лежить рентген-випромінювання та комп’ютерна обробка безлічі знімків-«зрізів».

Отже, КТ органів грудної клітки — це сучасний високоінформативний метод діагностики. З його допомогою безболісно, швидко та точно можна виявити патології та ушкодження органів.

КТ грудної клітки — послуга досить поширена. Водночас, щоб здобути достовірний результат, дослідження має бути проведене на обладнанні експертного класу та розшифроване досвідченим фахівцем. У Клініці МЕДІКОМ КТ органів грудної клітки проводиться на сучасному мультиспіральному комп’ютерному томографі Toshiba Aquilion Lightning SP (160 зрізів). В нашому рентгенологічному відділенні працюють тільки досвідчені лікарі та лаборанти.

КТ ОГК на Оболоні
КТ дослідження органів грудної клітини
Відкрити Згорнути down

Що показує КТ грудної клітки

КТ органів грудного відділу з контрастним посиленням добре візуалізує грудну аорту. З її допомогою діагностують тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА) і новоутворення легень, а також визначають межі пухлин, їхнє розташування.

КТ грудної клітки без контрасту — цінний інструмент для діагностики пневмонії, туберкульозу дихальних органів.

На пошарових знімках візуалізуються:

 • патології судин;
 • грижі діафрагми;
 • пневмонія;
 • туберкульоз,
 • травми та сторонні тіла;
 • ураження лімфовузлів;
 • новоутворення, кісти, метастази;
 • пневмоторакс і гемоторакс;
 • запальні процеси.
Відкрити Згорнути down

КТ грудної клітки є інформативною в разі діагностики ускладнень під час коронавірусної інфекції.

Показання для КТ грудної клітки

Комп’ютерну томографію грудної клітки призначають для діагностики причин кашлю, задишки, свистів та інших нездужань.

Захворювання та стани, у разі підозри на які необхідна КТ ОГК

Відкрити Згорнути down
Онкологія
Консультація онколога
Муковісцидоз
Пневмонія
Пневмонія
Туберкульоз
Туберкульоз
Лімфаденопатія
Лімфаденопатія
Бронхоектазія
Бронхоектазія
Аневризма
Аневризма
Гідроторакс (грудна водянка)
Гідроторакс (грудна водянка)

А також КТ призначається за хронічних захворювань легень, для виявлення вроджених аномалій розвитку та оцінювання ушкоджень у разі онкоскринінгу.

Протипоказання для КТ грудної клітки

Якщо передбачається обстеження без введення контрасту, протипоказань до процедури майже немає. Не проводять КТ:

 • вагітним;
 • людям із деякими психологічними відхиленнями.

Дітям призначають комп’ютерну томографію в разі, коли інші методи є неефективними.

Для КТ ОГК із контрастом протипоказань більше.

До протипоказань додаються:

 • ниркова або печінкова недостатність;
 • патологія щитоподібної залози тяжкого ступеня;
 • алергія на препарати (йод) тощо.

Відносними протипоказаннями є ожиріння високого ступеня (стіл томографа витримує вагу до 205 кг) та клаустрофобія.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до КТ органів грудної клітки

Зробити КТ грудного відділу без контрастного посилення можна без спеціальної підготовки. Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти металеві аксесуари.

Для підготовки до КТ грудної клітки з контрастом потрібно:

 • здати необхідні аналізи (креатинін);
 • припинити приймання гіпоглікемічних лікарських засобів не пізніше 24 годин до дослідження.

Додатково можливе призначення ЕКГ, вимірювання тиску, консультації ендокринолога (пацієнтам із цукровим діабетом).

Відкрити Згорнути down

Як проходить КТ органів грудної клітини 

Пацієнт зручно розташовується на платформі томографа. Легкий одяг можна не знімати. Якщо томографія органів грудної клітки проводиться з контрастом, попередньо у вену встановлюється катетер. Контрастна речовина вводиться за допомогою автоінжектора для точності дозування. У процесі діагностики (яка займає не більше 30 хвилин) пацієнт має бути нерухомим.

Відкрити Згорнути down

Результати КТ грудного відділу

Розшифрування КТ грудної клітки видається пацієнтові на руки разом із результатом сканування. Залежно від мети діагностики, у результатах буде зазначений стан легень та бронхів, ребер та грудини, середостіння, плеври, серця, лімфосистеми, легеневої артерії, аорти.

Для підготовки висновку лікаря-рентгенолога знадобиться щонайменше 2 годин. А в разі виконання діагностики в поступовій динаміці — висновок видається наступного робочого дня. Документ також доступний в особистому кабінеті пацієнта та мобільному застосунку клініки. Якщо буде треба, документ може бути виданий англійською мовою.

Негативні наслідки комп’ютерної томографії

У сучасного апарата КТ Клініки МЕДІКОМ променеве навантаження зведене до мінімуму, а діагностику призначають строго за показаннями. Тому, у разі проведення комп’ютерної томографії в нашій клініці, ризик негативних наслідків від КТ ОГК неможливо порівняти з ризиком невиявлення небезпечного стану.

Відкрити Згорнути down

Переваги КТ органів грудної клітки в нашій клініці

 1. Діагностика виконується на надсучасному комп’ютерному томографі Toshiba Aquilion Lightning SP з високою точністю візуалізації та мінімально можливим променевим навантаженням на організм.
 2. Можливість проведення КТ у пацієнтів із великою вагою (до 205 кг).
 3. Виконання обстеження провідними лікарями-експертами відповідно до міжнародних протоколів.
 4. Професійний висновок.
 5. Можливість отримати консультацію онколога, пульмонолога, терапевта чи кардіолога за результатами КТ.
 6. Ціна КТ грудної клітки та супутніх аналізів дає змогу скористатися послугами клініки широкому колу пацієнтів.
 7. на обстеження 24/7 за телефоном або у telegram-bot.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна робити КТ грудної клітки під час вагітності?

Про негативний вплив рентгенівського опромінення на плід відомо давно. Тому акушер-гінеколог під час вагітності ніколи не призначить жінці «у положенні» таке обстеження. Однак у критичних випадках допускається КТ черепа, грудної клітки, кінцівок та шийного відділу хребта із застосуванням свинцевого захисту живота.

Як часто можна робити КТ грудної клітки?

З огляду на променеве навантаження, планове обстеження за допомогою комп’ютерної томографії рекомендується проводити не частіше ніж один раз на рік. Якщо є показання, КТ грудної клітки роблять із меншим проміжком, який визначає лікар.

Чи візуалізуються на КТ грудної клітки молочні залози?

КТ дає змогу з високою точністю візуалізувати всі кісткові, сполучні, паренхіматозні та хрящові тканини грудного відділу. З-поміж іншого це — порожнини та судини, лімфатичні вузли, протоки молочних залоз та безпосередньо залозиста тканина. Тому, у разі підозри на пухлину, лікар-мамолог, крім УЗД та мамографії, іноді призначає КТ грудної клітки.

Де пройти КТ грудної клітки

Шукаєте, де пройти КТ органів грудної клітки в Києві? Якщо є тривожні симптоми, можна звернутися до лікаря-терапевта або пульмонолога Клініки МЕДІКОМ. Досвідчений фахівець зорієнтує: чи потрібно робити КТ грудного відділу, який різновид діагностики необхідний, до якого фахівця записатися на консультацію. Щоб отримати коментар лікаря або зробити КТ грудного відділу на Оболоні, зателефонуйте до нашого цілодобового контакт-центру, залиште заявку в чаті або через telegram-бот клініки.


Лікарі

comment 10
Коваль Станіслав Сергійович
Завідувач відділенням променевої діагностики (стаціонар), лікар-рентгенолог, к.м.н. (Ph.D.)
comment 3
Богдановський Олександр Олексійович
Лікар-рентгенолог другої категорії

Вартість КТ грудної клітки

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
1236. * КТ органів грудної клітки з контрастуванням (включена вартість диска, контрасту)

4200 грн

Більше Згорнути down
Аналізи
1334. Креатинін (Cito!)

240 грн

Більше Згорнути down

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

08.11.2023 20:05
Дарина Янчевська

Нескладна процедура. Результати томографії - детальні. Моя мама сама до пенсії працювала рентгенологом, тому каже, що на знімках видно абсолютно все те, що додано в описі.

31.03.2023 22:55
Борисюк Микита

Всім доброго дня! Багато разів проходив у клініці різні обстеження. На початку березня це було КТ. Як завжди обслуговування на висоті! Злагоджена та чітка робота персоналу. Чудовий сервіс!

13.02.2023 14:02
Каріна

Найкращі враження від діагностичного центру та клініки в цілому. КТ грудини поставило все по місцям. Всі підозри розвіялися, пневмонії немає! Але потрібно лікувати бронхіт. Чим я зараз з успіхом і займаюсь за підтримки врача-терапевта Капшук О.В. спасибі вам превелике!

29.11.2022 19:58
TIM

У жовтні робив тут КТ груді, направив мене лікар з підозрою на пневмонію. На щастя, все обійшлося. Хочу подякувати співробітникам клініки за те, що оперативно зорієнтувалися та швидко провели обстеження. Жодних додаткових аналізів не знадобилося. Якщо ще колись доведеться звертатися за медичною допомогою, то лише у Медіком.

08.11.2022 11:43
Анна

Делала в этой клинике компьютерную томографию грудной клетки. Никаких специальных анализов я не сдавала. Процедуру провели быстро, но результат пришлось немного подождать. Я так поняла, что врачи просто советовались по моему случаю. Потом Станислав Сергеевич все объяснил и направил на консультацию к пульмонологу. Сейчас прохожу лечение. Вот так пришла в клинику с одним, а в результате выявили болячку. Очень благодарна специалистам клиники. Если бы не они, неизвестно, чем бы все закончилось.

02.10.2022 13:30
Інна В.

У клініці добре скоординована робота. У черзі сидіти не довелося. На діагностику прийняли мене суворо за часом. Порадувала тактовність адміністратора. Усе пояснили спокійно та без нервів. Сама процедура КТ не викликала жодних неприємних відчуттів чи дискомфорту. Результати мали віддати того ж дня, але я, з особистих обставин, забрала їх наступного дня вранці. Хочу зауважити, що мені їх не просто віддали, але лікар знайшов кілька хвилин, щоби відповісти на мої запитання. Відвідуванням клініки залишилася задоволена. Однозначно рекомендую!

27.08.2022 08:57
Ангелина

Недавно обращались в клинику с мамой, чтобы пройти КТ грудной клетки. Мама очень просила, чтобы я оставила на сайте отзыв с благодарностью врачам Коваль С. С. и Алексеенко Е.И. От врачей поликлиники и семейного врача уже года три как решили полностью отказаться. Лучше заплатить за прием и лечение, чем подвергаться регулярному хамству. К тому же в государственных больницах оборудование старое и ничего не обновляется. Прежде, чем записаться на прием в клинику на Оболонской Набережной, 9, мы поинтересовались отзывами. Все писали только хорошее. Мы тоже не разочаровались! Медицинский персонал отнесся к нам внимательно и с пониманием. Рекомендуем эту клинику всем!

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down