МРТ шийного відділу хребта в Києві
Магнітно-резонансна томографія шийного відділу хребта — це безпечний апаратний метод діагностики, що використовує дію магнітного поля та радіочастотного випромінювання.
Слід відрізняти МРТ шиї, під час якого досліджують м’які тканини та органи передніх відділів шиї, від МРТ шийного відділу хребта, коли у центрі уваги лікаря є хребет і спинний мозок. Це дослідження перевіряє стан шийних хребців, міжхребцевих дисків, суглобів на рівні шийного відділу хребта та спинного мозку. Для розуміння неврологом повноти клінічної картини та призначення лікування необхідно візуалізувати у першу чергу дегенеративні зміни шийного відділу хребта.
МРТ відрізняється від інших методів діагностики відсутністю променевого навантаження та високою точністю візуалізації органів і тканин. Для підвищення чутливості діагностики у певних клінічних випадках МРТ шийного відділу хребта проводять із контрастом.
Що виявляє МРТ шийного відділу хребта?
Патологічні зміни у шийному відділі хребта часто стають причиною больових відчуттів, оніміння пальців, головного болю, а також можуть бути пов’язані із порушенням кровообігу головного мозку та розвитком неврологічних захворювань. Тому МРТ шийного відділу хребта призначають не тільки неврологи, а і нейрохірурги, вертебрологи, ортопеди.
МР-томографія шийного відділу хребта ефективна для виявлення:
- кил міжхребцевих дисків;
- стенозу вертебрального каналу / міжхребцевих отворів;
- остеохондрозу, спондильозу;
- запальних змін хребта;
- доброякісних і злоякісних пухлин;
- остеофітів (кісткових розростань);
- зміщень хребців;
- різного роду травматичних ушкоджень, переломів;
- защемлень нервових корінців;
- вогнищевих/структурних змін спинного мозку (при розсіяному склерозі, мієлопатії, сирінгомієлії тощо).
Коли роблять МРТ шийного відділу хребта?
Зміни у шийному відділі хребта можуть проявлятись неприємними відчуттями та болем у надпліччях та руках, між лопатками, онімінням рук, пальців, головним болем тощо. Найчастіше лікарі рекомендують зробити МРТ шийного відділу хребта при таких симптомах:
- системний головний біль;
- запаморочення при рухах головою;
- обмеження рухливості шиї;
- біль, слабкість, оніміння в руках;
- погіршення зору;
- слабкість у ногах при клінічних ознаках шийної мієлопатії (патології спинного мозку на шийному рівні).
Стани та хвороби, при яких варто зробити МРТ шийного відділу хребта:
- травми шиї;
- міжхребцева грижа;
- защемлення нерва;
- патологія кісткової тканини хребців;
- новоутворення;
- запалення в області хребта;
- радикуліт чи радикулопатія;
- вогнищеві або об’ємні ураження спинного мозку;
- вроджені аномалії.
Протипоказання для проведення МРТ шийного відділу
Протипоказання для проведення МРТ шийного відділу хребта є такими ж, як і для інших МРТ досліджень. Вони пов’язані з наявністю у тілі пацієнта металевих предметів чи конструкцій, наприклад:
- кардіостимулятора;
- інсулінової помпи;
- кохлеарних імплантів;
- протезів клапанів серця;
- імплантованого пристрою для вливання ліків;
- судинних кліпс;
- хірургічних скоб й спиць;
- уламків, що залишились у тілі після поранення тощо.
МРТ забороняється проводити:
- вагітним у першому триместрі;
- людям із важкими психічними захворюваннями;
- при вазі тіла понад 150 кг;
- у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
МРТ шийного відділу хребта з контрастом забороняється проводити:
- при важких захворюваннях нирок;
- людям із серцево-судинною недостатністю;
- при тяжкій формі бронхіальної астми;
- вагітним;
- новонародженим;
- коли є алергія на препарат контрасту.
В Клініці МЕДІКОМ можуть проводити дослідження пацієнтам вагою до 150 кг (також варто враховувати зріст пацієнта). У кожному випадку можливість проведення МРТ конкретної ділянки оцінює лікар індивідуально.
Як підготуватись?
МРТ шийного відділу хребта не потребує спеціальної підготовки. Якщо пацієнт не має протипоказань для проведення магнітно-резонансної томографії, він може зробити МРТ шиї будь-коли (планово чи екстрено) без додаткових медичних обстежень чи підготовки.
Не рекомендується перед обстеженням наносити на ділянку шиї косметичні засоби, лікувальні мазі, гелі, креми. Режим прийому пероральних препаратів залишається без змін.
Враховуючи певні труднощі у отриманні саме високоякісних зображень при МРТ шийного відділу хребта (пов’язані із пульсацією магістральних артерій, із дихальними рухами та ковтанням), пацієнту варто мати на увазі, що нерівномірне дихання з глибокими вдихами, а також ковтання під час сканування негативно відображаються на якості візуалізації (якщо необхідно ковтнути слину, слід намагатись це робити у проміжки між скануванням серій зображень, коли томограф не створює гучних звуків).
Для підвищеної точності та за призначенням лікаря МРТ шийного відділу хребта може проводитись із введенням контрасту. У такому випадку процедуру проводять натще, а на підготовку до неї знадобиться більше часу — для введення препарату.
Лікарі
МРТ обстеження шийного відділу проводиться за направленням лікаря ортопеда-травматолога, вертебролога, невролога. За результатами дослідження лікар-радіолог дає опис МРТ-обстеження. Цей документ не містить остаточний діагноз. Записатися на МРТ шийного відділа хребта в клініку МЕДІКОМ можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном.
Ціни на МРТ шийного відділу хребта
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
В порінянні ціна і якість - Медіком в явних лідерах по всьому Києву. Перевірено на власному досвіді після отриманої травми і рецидиву після неї. І обстеження, і лікування - все у цій клініці на найвищому рівні.
Після травми хребта 10 років тому зараз кожні 3 роки регулярно в Медікомі роблю МРТ для переоформлення групи. І під час проходження МСЕК там лікарі ніколи не ставлять під сумнів заключення з цієї клініки. Та й для мене там все зрозуміло розписано.