exit
search serach
Трансвагінальне УЗД

Трансвагінальне УЗД у Києві

У вас порушився менструальний цикл чи є труднощі із зачаттям? Чи часто з'являються болі внизу живота? Для з'ясування причин поганого самопочуття необхідне звернутися до фахівця, який призначить обстеження. Скоріш за все, воно буде включати трансвагінальне УЗД органів малого таза. 

Виконати трансвагінальне УЗД у Києві та отримати консультацію досвідченого лікаря-гінеколога можна у Клініці МЕДІКОМ. У відділеннях гінекології на Оболоні та Печерську працюють досвідчені фахівці, й для діагностики та лікування застосовується інноваційне обладнання експертного класу.

Трансвагінальне УЗД — це неінвазивний, безпечний та високоінформативний метод обстеження статевих органів за допомогою ультразвукових хвиль, які випромінюються та вловлюються датчиком й після обробки комп'ютерною програмою відображаються на моніторі. Цей спосіб діагностики застосовується у гінекології найчастіше, і він по праву визнаний «золотим стандартом» у діагностиці гінекологічних патологій.

Трансвагінальне УЗД малого таза допомагає виявляти захворювання на ранніх стадіях їх розвитку. Метод використовується не тільки із діагностичною метою, а також для контролю ефективності лікування та профілактики при планових оглядах у гінеколога. Крім того, процедура гінекологічного УЗД є вкрай важливою при плануванні вагітності.

Гінекологічне УЗД

Що показує трансвагінальне УЗД?

Раніше в діагностичних цілях застосовувалося тільки абдомінальне УЗД, яке виконувалося датчиком, що встановлюється на поверхню живота, при повному сечовому міхурі. Завдяки розвитку медичної техніки та появі вагінального датчика процедура УЗД стала більш інформативною, точною та комфортною. Тепер для виконання трансвагінального ультразвукового дослідження не потрібно наповнювати сечовий міхур, та підготовка до дослідження стала мінімальною. Вагінальний датчик повторює анатомічні форми жінки та безболісно вводиться у піхву.

Гінекологічне УЗД допомагає отримувати дані про розміри та структуру тканин матки, шийки матки, маткових труб, яєчників та кровоносних судин малого таза. Фахівець може вивчати структуру тканин статевих органів, визначати товщину ендометрію, стан фолікулів та виявляти різні патології та новоутворення. За допомогою трансвагінального УЗД можна з точністю визначати вагітність на ранніх термінах та стежити за правильністю розвитку плода.

Вагінальне УЗД виявляє:

 • присутність рідини, крові або гною за маткою та в маткових трубах;
 • запальні процеси: сальпінгіт, ендометрит та інші;
 • ендометріоз;
 • кісти яєчників;
 • синдром полікістозних яєчників;
 • поліпи на репродуктивних органах;
 • міоми будь-якої локалізації: субмукозні, субсерозні, інтерстиціальні;
 • вади або патології маткових труб: непрохідність, сліпі ходи, занадто довгі або спіралеподібні труби, подвоєння труб тощо;
 • позаматкову вагітність будь-якої локалізації;
 • злоякісні пухлини;
 • хоріонепітеліому;
 • пухлинні утворення кишківника, сечівника, тканин порожнини таза;
 • варикоз вен малого таза;
 • анатомічні особливості або аномалії статевих органів: відсутність матки, подвоєння матки, наявність двох маток та ін.

Детальні знімки при УЗД виходять за рахунок різного рівня поглинання та відбиття ультразвуку різними типами тканин. Численні дослідження доводять безпеку ультразвукових хвиль для організму та уможливлюють повторне проведення процедури без ризику для здоров'я.

Зробивши вагінальне УЗД у Клініці МЕДІКОМ, ви зможете швидко виявити патологію та вчасно розпочати її лікування. За потреби діагностика доповнюється лабораторними чи іншими інструментальними методиками.

трансвагінальне узд

трансвагінальне УЗД в Києві
вагінальне УЗД
Відкрити Згорнути down

Показання до трансвагінального УЗД

Показаннями до виконання вагінального УЗД можуть бути такі скарги:

 • болючі відчуття внизу живота;
 • виділення з кров'ю зі статевих органів;
 • збій менструального циклу;
 • відсутність менструації;
 • складнощі із зачаттям;
 • травми статевих органів;
 • підозри на наявність новоутворень (виявляються лікарем під час пальпації);
 • будь-які ускладнення на фоні вагітності чи післяпологового періоду.
Відкрити Згорнути down

Трансвагінальне УЗД рекомендується проводити при медогляді жінок у профілактичних цілях для виявлення безсимптомних гінекологічних захворювань, що протікають. Жінкам до 40 років обстеження слід проводити 1 раз на рік, після 40 років — 2 рази на рік.

При деяких патологіях виконання вагінального УЗД необхідне для оцінки динаміки захворювання та контролю ефективності лікування. Частота досліджень рекомендується лікарем, залежно від клінічного випадку.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання

Під час огляду пацієнтки лікар виключає випадки, коли протипоказано вагінальне УЗД. Діагностування не проводиться при:

 • цноті (процедура може замінюватися трансабдомінальним або трансректальним УЗД);
 • наявності алергії на латекс;
 • гострих запальних процесах у піхві або на шийці матки;
 • злоякісних пухлинах на пізніх стадіях.
Відкрити Згорнути down

Підготовка до трансвагінального УЗД

Особливої підготовки до вагінального УЗД не потрібно. Профілактичні дослідження жінкам з менструальним циклом рекомендується виконувати на 5-7 день циклу. Якщо є підозри на гіперплазію ендометрію, то УЗ-сканування краще проводити у другій половині циклу. За деяких захворювань лікар може коригувати дату проведення процедури.

Перед УЗ-скануванням рекомендується кілька днів не вживати харчових продуктів, що викликають метеоризм. Напередодні дослідження слід провести гігієнічні процедури та випорожнити сечовий міхур. Якщо рекомендовано одночасне виконання трансабдомінального та трансвагінального УЗД, між процедурами слід відвідати туалет.

Відкрити Згорнути down

Як проходить трансвагінальне УЗД?

У кабінеті ультразвукової діагностики знаходиться апарат для трансвагінального УЗД та кушетка. Жінка знімає одяг нижче пояса та укладається на спину. Лікар натягує на вагінальний датчик презерватив, наносить на нього силіконовий гель і запускає його у піхву. У процесі процедури датчик переміщується у потрібний бік. При трансвагінальному УЗД за відгуками пацієнток не виникає жодних дискомфортних та хворобливих відчуттів.

Щоб зробити вагінальне УЗД потрібно близько 15 хвилин. Після дослідження лікар складає висновок і видає його пацієнтці на руки, відправляє на електронну пошту або лікуючому лікарю.

Відкрити Згорнути down

Трансвагінальне УЗД при вагітності

Підтвердити вагітність, використовуючи трансвагінальне УЗД, можна після 7-10 днів затримки.

Проводити скринінгове УЗД під час гестації рекомендується тричі:

 • І триместр — на 11-13 тижні;
 • II триместр — на 19-21 тижні;
 • III триместр — на 30-34 тижні.

Перше скринінгове дослідження рекомендується проводити трансвагінально, оскільки цей метод дозволяє отримувати більш точну та детальну інформацію. Під час вагінального сканування лікар може виключати позаматкову імплантацію, визначати вагітність на більш ранніх термінах, виявляти багатоплідність та відхилення у розвитку майбутньої дитини. Наступні скринінгові обстеження зазвичай проводяться трансабдомінально, а перелік показань для вагінального УЗД при вагітності визначаються лікарем персонально.

Відкрити Згорнути down

Результати та опис

Результати УЗД включають детальний опис розмірів та стану правого та лівого яєчника, тканин матки, її шийки та маткових труб. Залежно від виявлених порушень профільний спеціаліст з УЗ-діагностики складає висновок та вказує попередній діагноз. Остаточною розшифровкою результатів і постановкою діагнозу займається лікуючий лікар.

Відкрити Згорнути down

Переваги трансвагінального УЗД у нашій клініці

 1. Застосування обладнання експертного класу.
 2. Кваліфікованість та великий досвід роботи лікарів УЗ-діагностики.
 3. Висока точність результатів.
 4. Відсутність черг.
 5. Комфортні умови.
 6. Виправдана ціна.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна робити вагінальне УЗД незайманій?

Вагінальний датчик пошкоджує незайману пліву і тому його застосування протипоказане незайманим. Обстежити таких пацієнток можна трансректальним датчиком або за допомогою абдомінального УЗД органів малого таза.

Чому рекомендують робити УЗД на 5 день циклу?

Планове УЗД рекомендується проводити на 5 день циклу (або не пізніше 7-10 дня), оскільки на цьому терміні умови виявлення більшості гінекологічних патологій максимально сприятливі. При гіперплазії ендометрію та субмукозних міомах дослідження краще проводити у другій фазі менструального циклу. Для фолікулометрії виконується динамічне дослідження: первинне УЗД призначають на 7-10 день стандартного 28-денного циклу, наступні дослідження проводять через кожні 2-3 дні (або через встановлені лікарем терміни) до виявлення факту овуляції.

Навіщо потрібний презерватив для УЗД?

Гінекологічний презерватив при трансвагінальному УЗД виконує бар'єрні функції та забезпечує безпеку та гігієнічність процедури. Його застосування дозволяє повністю виключати зараження пацієнтки та позбавляє лікаря необхідності виконувати дезінфекцію датчика.

Лікарі

Вам необхідно зробити трансвагінальне УЗД у Києві та отримати точні результати? Звертайтеся до підрозділу Клініки МЕДІКОМ на Оболоні, зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону або заповнивши спеціальну форму для онлайн-запису або замовлення зворотного зв’язку. Оператори контакт-центру дадуть відповідь на всі питання про трансвагінальне УЗД, ціни на дослідження і запишуть вас на процедуру в зручний для вас час.

comment 25
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 15
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 12
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології
comment 15
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 4
Матіїшена Вікторія Дмитрівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ діагностики
comment 1
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар УЗД другої категорії
comment 4
Ященко Людмила Борисівна
Лікар-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, к.м.н.

Вартість вагінального УЗД

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
4501. УЗД ОМТ в стаціонарі з 17.00 до 8.00, а також у вихідні та святкові дні

1050 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Оперативная гинекология
Оперативна гінекологія
Кольпоскопия шейки матки
Кольпоскопія шийки матки
Гинеколог на Печерске
Гінеколог на Печерську
Гинеколог на Оболони
Гінеколог на Оболоні
ПАП-тест
ПАП-тест

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

06.01.2023 19:22
Тетяна Володимирівна

Піскун Ольга Валеріївна - це гінеколог від Бога! Мені вже багато років і болячок накопичилося чимало. Клініку Медіком мені порадила подруга. Ольга Валеріївна провела детальне обстеження: мені призначили різні аналізи, вагінальне УЗД та кольпоскопію. Діагностика зайняла зовсім небагато часу, я не стояла в чергах, лікар призначила мені лікування. Професіоналізм та точний діагноз допоміг мені значно покращити своє самопочуття. Далі чекає спостереження у лікаря. Я виконуватиму всі її рекомендації і думаю, що спільними зусиллями ми не допустимо повернення хвороби. Мені дуже сподобалася клініка та персонал. Вони тактовні, уважні, ввічливі вміють підтримати та заспокоїти. Приємно приходити до клініки, в якій затишно та чисто. Тепер я лікуватимуся тільки тут. Медіком та свого лікаря рекомендую всім! Тут працюють професіонали, і я вірю їм!

23.11.2022 10:25
Поліна

Я не могла завагітніти рік і вирішила пройти комплексне обстеження. За порадою мами звернулася у Медіком до гінеколога Іванкової Ірини Миколаївни. Я змогла швидко зробити всі аналізи, а також пройти трансвагінальне УЗД. Ірина Ніколівна призначила мені лікування та процедури для відновлення циклу і вже через три місяці я змогла порадувати чоловіка та маму. Дякуємо лікарю та всьому персоналу клініки!

30.09.2022 15:58
Марія

Хочу висловити подяку гінекологу клініки Медіком Лавренюк Ю.В. Я звернулася до неї, оскільки вже багато років не могла вилікувати ендометріоз. На першому прийомі вона призначила мені аналізи та трансвагінальне УЗД. Усі процедури провели швидко, і Юлія Василівна призначила лікування. На повторному огляді були помітні значні покращення, такого результату в мене не було жодного разу! Самопочуття теж покращало і тепер дні місячних проходять набагато легше, практично нормально. Я продовжую лікування, регулярно приходжу на огляди та виконую всі рекомендації лікаря. Розумію, що для лікування цього захворювання потрібно багато часу, але я вірю, що з таким уважним лікарем все вийде. Тепер я рекомендую Юлію Василівну та Медіком усім своїм знайомим. Уважне ставлення, ввічливість, немає черг на процедури, приємна обстановка, доступні ціни. А найголовніше - професіоналізм! Спасибі вам! Ви повертаєте здоров'я!

02.07.2022 22:08
Олександра Миколаївна

У мене відкрилася кровотеча, і я дуже боялася страшного діагнозу. Гінеколог швидко провела УЗД та необхідні аналізи, з'ясувала причину та госпіталізувала мене. Лікування було проведено та на контрольному огляді очевидна його ефективність. Я вдячна всьому персоналу клініки і своєму лікарю. Ви рятуєте життя, вмієте знайти слова втіхи та підтримки. Рекомендуватиму вам усім.

19.05.2022 17:32
Євгенія

Мені потрібно було пройти профілактичний огляд для влаштування на роботу. Черги державних поліклінік наводили жах, і я вирішила пройти обстеження в клініці Медиком неподалік будинку, на проспекті Героїв Сталінграда 6 Д. Вдячна персоналу за уважність і професіоналізм. Загалом усе непогано. Немає черг, можна швидко провести УЗД та аналізи. Напевно, звертатимуся до клініки ще. Ціни на процедури прийнятні.

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down