exit
search serach
Детская ЛОР хирургия

Дитяча ЛОР-хірургія в Києві

Шукаєте контакти хорошого дитячого хірурга-отоларинголога в Києві? Дитина часто хворіє, приймає ліки, та призначене лікування не допомагає? Клініка МЕДИКОМ надає послуги в області дитячої отоларингології. А у стаціонарі на Оболоні нашими спеціалістами проводяться малоінвазивні операції дітям за напрямком дитяча ЛОР-хірургія — оперативне лікування захворювань вуха, горла, носа і пазух.

Патології ЛОР-органів частіше виникають в ранньому віці, коли імунітет недостатньо "натренований", щоб протистояти численним патогенам. Щоб уникнути ускладнень, лікарі рекомендують хірургічне лікування. Та перед тим, як обрати консервативне або хірургічне лікування ЛОР-захворювань у дитини, слід провести якісне обстеження.

У клініці МЕДИКОМ використовується сучасне діагностичне обладнання експерт-класу. У нас працюють досвідчені лікарі-отоларингологи та ЛОР-хірурги, які проведуть точну діагностику. А при необхідності — малотравматичну операцію на ЛОР-органах у комфортих умовах. Ми допоможемо вашій дитині позбутися від болісних симптомів, швидко відновитися і дихати вільно.

видео

Відкрити Згорнути down

ЛОР-операції, які виконуються дітям

Дитяча ЛОР-хірургія охоплює такі види хірургічних втручань:

 • аденотомію - це хірургічне видалення аденоїдів, проводиться ендоскопічним методом;
 • тімпаностомію - має на увазі установку шунта для можливості відтоку ексудату з внутрішнього вуха;
 • видалення піднебінних мигдалин - виконується при частих ангінах або розвитку захворювання серця або суглобів на тлі тонзиліту;
 • вазотомію нижніх носових раковин - дає дитині змогу повноцінно дихати через ніс без використання судинозвужувальних засобів;
 • септопластика - виконується з метою усунення викривлення носової перегородки;
 • видалення кісти з носа - усунення проблеми тільки за допомогою хірургічного втручання;
 • операції на верхньощелепних пазухах - позбавляють дитину від доброякісних новоутворень, сторонніх тіл у пазухах і порожнині носа;
 • пункцію при гаймориті - прокол спеціальною голкою для подальшого взяття біоматеріалу для аналізу або відкачування гною, який скупчився;
 • видалення поліпів - дає змогу посікти поліпозні новоутворення, щоби дитина могла повноцінно дихати;
 • репозицію носових кісток - дає можливість скорегувати зміщення або відновити зламану кістку;
 • ендоскопію лор-органів і ендоскопічну рінохірургію - дає змогу детально вивчити будову і стан лор-органів як для діагностики захворювання або патології, так і перед проведенням хірургічної операції;
 • видалення сторонніх тіл із носа, вуха, горла.
Відкрити Згорнути down

Сучасна малоінвазивна дитяча лор-хірургія дає змогу допомогти дитині не тільки швидко, але й безболісно. Малотравматичні методики роблять можливим скоротити післяопераційне відновлення до одного дня.

Після ЛОР операції

Відкрити Згорнути down

Захворювання ЛОР-органів у дітей, які лікують у нашій клініці

У ЛОР-відділенні клініки МЕДІКОМ вашій дитині нададуть допомогу при наявності таких захворювань:

 • Аденоїдит
 • Абсцеси
 • Ларингіт у гострій і хронічній формі
 • Викривлення носової перегородки
 • Травми лор-органів
 • Хронічний тонзиліт
 • Доброякісні новоутворення
 • Гострий і хронічний фарингіт
 • Синдром апное
 • Носові обструкції
 • Отит
 • Синусит
 • Глухота
 • Гайморит
 • Сторонні тіла у верхніх дихальних шляхах і зовнішньому вусі
 • Раптова втрата слуху
Відкрити Згорнути down

Коли призначають операції ЛОР-органів дітям

Хірургічне лікування захворювань ЛОР-органів показано, коли консервативні методи терапії не дають потрібного результату.

Показанням до операції в дитячому лор-відділенні можуть стати такі симптоми:

 • анатомічні деформації лор-органів;
 • наслідки травм носа;
 • присутність новоутворень;
 • часті рецидиви тонзиліту, гаймориту, ГРВІ.

Порушення носового дихання у дітей може викликати такі наслідки, як кисневе голодування мозку (гіпоксія), неврологічні, урологічні, поведінкові розлади, проблеми з концентрацією уваги і засвоєнням шкільної програми. Важливо вчасно звернутись до дитячого отоларинголога!

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до ЛОР-операції в дітей

Протипоказання до операцій у лор-хірургії визначаються індивідуально, залежно від конкретного діагнозу й загального стану дитини. Особистий лікар визначить можливість проведення оперативного втручання після отримання результатів обстежень і аналізів.

Відкрити Згорнути down

Планова дитяча оперативна отоларингологія

До планових належать послуги дитячої лор-хірургії, які проводяться в сприятливий момент затихання гострої фази захворювання. У разі загострення інфекційного захворювання оперативна отоларингологія не застосовується.

У порядку планового лікування проводиться видалення поліпів, увулопалатопластика (зменшення язичка м'якого піднебіння), підрізання вуздечки язика, корекція викривлення носової перегородки та інші види втручання, що не потребує невідкладної допомоги.

Відкрити Згорнути down
Тонзилектомія
Тонзилектомія
Полипы в носу
Поліпи в носі
Септопластика
Септопластика
Эндоскопическая гайморотомия
Ендоскопічна гайморотомія
Аденотомия
Аденотомія
Эндоскопическая риноскопия
Ендоскопічна риноскопія
Увулопалатопластика
Увулопластика
удаление миндали
Тонзилектомія дітям

Екстрена допомога при ЛОР-захворюваннях у дітей

В екстреному порядку проводяться операції після травм, у разі сильної носової кровотечі, гострому гаймориті. Дитячий лор-хірург проводить репозицію кісток, тампонади носа, здійснює пункцію для видалення гною з носових пазух.

Відкрити Згорнути down

Післяопераційний період

Завдяки малій травматичності операцій і використання новітнього обладнання, термін перебування дитини в хірургічному стаціонарі зводиться до 1 доби.

По закінченні цього часу необхідно дотримуватися домашнього режиму ще від 3 до 7 днів. Водночас не бажана надлишкова фізична активність.

Іноді після втручання лор-хірурга проявляються підвищення температури й інші неприємні симптоми. У разі дотримання рекомендацій лікаря і прийманні призначених ним препаратів відновлення після операції проходить швидко.

Відкрити Згорнути down

Оснащення дитячої ЛОР-хірургії

Відділення дитячої лор-хірургії в підрозділі клініки МЕДІКОМ на Оболоні оснащене сучасним діагностичним обладнанням, яке відповідає вимогам світових стандартів.

Для лікування маленьких пацієнтів наші лікарі використовують апарат комп'ютерної томографії з новим програмним забезпеченням, систему моніторингу стану пацієнта під анестезією, мобільну систему моніторингу стану пацієнта від Nihon Kohden (Японія), медичну техніку та інструменти від виробників Stryker, Karl Zeiss, KARL STORZ.

Відкрити Згорнути down

Ендоскопія ЛОР-органів

Завдяки ендоскопії лор-органів можна визначити стан слизової оболонки, виявити присутність новоутворень, узяти зразки тканин для лабораторного вивчення.

Ця процедура проводиться в дитячому відділенні отоларингології за допомогою ендоскопа — приладу, що складається з трубки, маніпуляторів, відеокамери та джерела світла. Усі отримані дані виводяться на монітор комп'ютера. Лікар може контролювати процес, щоб отримати максимум необхідних даних.

Хірург-отоларинголог дітям
Дитячий хірург отоларинголог
Відкрити Згорнути down

Переваги оперативної отоларингології при захворюваннях ЛОР-органів у дітей

Сучасні методики - "хірургія 1 дня"

Більшість операцій в отоларингології дітям виконуються за принципом "хірургія одного дня". Швидкому відновленню пацієнтів сприяє застосування малоінвазивних хірургічних методик (ендоскопічна, радіохвильова, шейверна, лазерна, кріо-хірургія, електро-хірургія, холодноплазмова коблація). 

Завдяки обладнанню високої точності і роботі фахівців вищої категорії, лікування лор-патологій у дітей в стаціонарі клініки МЕДІКОМ проводиться успішно.

ЛОР стаціонар 1 дня для дітей

Турбота і психологічний комфорт

За станом дитини від моменту надходження і до виписки стежить турботливий і доброзичливий медичний персонал. Маленькі пацієнти можуть розміщуватися в палаті з батьками або супроводжуючою особою. Для цього передбачено повноцінне спальне місце. Індивідуальні одноразові піжами, халати, посуд, капці, гігієнічні дрібнички включено. Все це робить лікування не тільки ефективним на всіх етапах, а й психологічно комфортним.

Стаціонар клініки МЕДІКОМ розташований на Оболонській набережній поблизу паркової зони з прекрасним видом на Дніпро. У нас працює кафе, а палати більше нагадують номер готелю.

Чистота за міжнародними стандартами

Чистота усіх приміщень контролюється відповідно до міжнародних стандартів JCI. У клініці працює Центральне стерилізаційне відділення (ЦСО) з автоматами виробництва США для стерелізація хірургічного інструменту. Є своя пральня, яка використовує сертифіковані засоби для прання та дезінфекції.

Репутація

Запишіться на консультацію лікаря-отоларинголога щодо операції через цілодобовий контакт-центр. Ми подбаємо про те, щоб лікування вашої дитини проходило належним чином у найкращих умовах. Адже ми цінуємо свою репутацію з 1992 року.

Відкрити Згорнути down

Вартість операції в дитячій ЛОР-хірургії

Вартість послуг дитячої лор-хірургії залежить не тільки від складності операції, але і від використовуваного обладнання. А також від обсягу діагностичних та передопераційних обстежень.

На консультації з дитячим лікарем-отоларингологом ви зможете обговорити всі подробиці та альтернативи. Разом ми знайдемо ефективне рішення за оптимальною вартістю.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Які аналізи та обстеження потрібно пройти дитині перед ЛОР-операцією?

Обстеження дитини перед ЛОР-операцією може включати такі аналізи: загальний розгорнутий аналіз крові, біохімічні аналізи, аналіз на групу крові та резус-фактор, тести на ВІЛ, гепатит В і С, коагулограма, загальний аналіз сечі. Також лікар може призначити додаткові аналізи, наприклад, визначення рівня електролітів, що потрібно для якісного анестезіологічного забезпечення.

Як підготувати дитину до ЛОР-операції?

Підготовка дитини до ЛОР-операції починається з консультації ЛОР-хірурга, анестезіолога та необхідного передопераційного обстеження.

Дитину необхідно підготувати психологічно, чесно розповісти їй про операцію, простими словами пояснити, що це заради покращення її здоров’я і що боляче не буде.

За 6-8 годин до операції не можна нічого їсти та пити. Це стосується навіть води, цукерок чи жувальної гумки. Все, що потрапляє в шлунок, збільшує ймовірність ускладнень після анестезії.

В день операції важливо приїхати в клініку вчасно, щоб встигнути підготуватися. Можна взяти з собою улюблену іграшку, одягти дитину треба в зручний одяг.

Яка кількість ангін у дитини вважається частою і є підставою для хірургічного лікування?

Видалення мигдаликів у дітей проводиться за показаннями. Серед них є і хронічний тонзиліт, який загострюється кілька разів на рік. Тяжким перебігом вважається рецидив хвороби 7 разів на рік, або 5 та більше разів кожного року впродовж останніх 2, або 3 та більше епізодів на рік за останні 3 роки. Це один із так званих «критеріїв Парадайза», якими користуються лікарі в клінічній практиці.

Чи потрібна певна дієта після проведення ЛОР-операції дитині?

Харчування дитини після ЛОР-операції є одним з заходів реабілітації та має деякі особливості. Його важливою частиною є забезпечення організму необхідною кількістю рідини. Можна користуватися соломинками, пляшечками або чашками-непроливайками. Дитині пропонують яблучний сік, морозиво та желе невеликими частими порціями. Зазвичай, спочатку призначається м’яка дієта, яка складається з локшини, йогурту, м’яких каш. Щонайменше протягом 10 днів варто уникати гострої їжі та сухих продуктів з гострими краями, наприклад, чіпси чи тости.

Що не можна робити дітям після ЛОР-операції?

Реабілітація дітей після хірургічного лікування ЛОР-захворювань зазвичай триває 7-10 днів. Відновлення відбувається по-різному для кожної дитини. В перший тиждень необхідно виключити фізичні навантаження, дитина повинна займатися спокійною діяльністю. Потім можна поступово збільшувати активність. Дитина шкільного віку залишається на цей період вдома. Ще 2 тижні краще не відвідувати спортивні секції, уроки фізкультури та заняття вокалом і хорові колективи. Можливо, в перші дні буде турбувати біль, який можна знімати знеболювальними засобами. Також потрібно дотримуватися м’якої дієти слідкувати за питним режимом.

Лікарі

У відділенні дитячої лор-хірургії в Києві працюють одні з найкращих фахівців України. Вони не тільки відмінно володіють теорією, а й мають практичний досвід успішного лікування багатьох хвороб, патологій і станів, у тому числі, при ЛОР Інституті. Це засвідчують і вдячні відгуки від батьків та опікунів наших маленьких пацієнтів.

Дитяче лор-відділення клініки в Києві готове приймати своїх пацієнтів як для планових, так і для невідкладних операцій за попереднім узгодженням з приймальним відділенням. Якщо у вас залишилися питання, потрібна консультація фахівця або хочете пройти лікування в дитячому лор-відділенні, зв'яжіться з нами за телефонами, вказаними на сайті. Або залиште заявку на зворотний дзвінок в онлайн-формі, і наші оператори зв'яжуться з вами найближчим часом.

comment 22
Товстолит Валерій Павлович
Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург
comment 32
Миронюк Борис Миколайович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 39
Сергієнко Віталій Андрійович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, дитячий отоларинголог другої категорії.
comment 0
Яніогло Олеся Олексіївна
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог, ЛОР-хірург

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

30.04.2024 10:30
Roxana

Спасибі Товстолиту Валерію Павловичу та його колегам за сумлінну роботу і хороші результати після операції. Дитина дуже швидко відновилася після хірургічного втручання і зараз фактично не має ніяких негативних симптомів.

17.01.2024 13:30
Ніла Шовковська

Так сталося, що довелося видаляти аденоїди хірургічним шляхом. Так, це було дуже неприємно для мене, як для матері. Але головне, що здоров’я моєму Михайлику вдалося стабілізувати. Під грамотним наглядів лікарів Медікому нам абсолютно нічого не страшно!

26.11.2023 21:03
Ангеліна

Спасибі лікарям клініки за відмінну роботу. Завдяки вашому вмінню всі наші проблеми зі здоров'ям залишилися позаду.

05.07.2023 07:26
Елена

Провели операцию по отопластике дочери. Очень довольны результатом операции. Дочь не отходит от зеркала! С первого визита в клинику возникло доверие к доктору. Качество консультаций на наивысшем уровне. Успехов вам!

08.06.2023 10:18
Кондратьєва Надія

Дякую всім працівникам клініки за гарне відношення та професійність! Окрема подяка лікарю Товстолиту Валерію Павловичу!!!

06.05.2023 20:12
Олеся Зборовська

Ми з сином звернулися в клініку через аденоїди. Була налаштована на лікування, щоб без операції. Але дитина вже стала погано чути, мультики вмикав на максимальній гучності. Валерій Павлович одразу порекомендував операцію. Роз'яснив, що немає сенсу тягнути. Я була задоволена консультацією, ознайомилась з відгуками на сторінці лікар і прийняла рішення. Операція пройшла успішно. Син пам'ятає тільки гарну палату - ніби в готелі побував. Персонал клініки дуже уважний і доброзичливий. Дякую від нас з Максимом!

08.06.2021 13:27
Анна

Огромное спасибо лор-врачу, Татьяне Юрьевне Запорожец за то, что вернула здоровье и возможность дышать нашему ребенку! Нашей Полине, стало трудно дышать носом уже почти месяц назад. Никакие капли не помогали. О Татьяне Юрьевне, прочитали много отличных отзывов, да и клиника находилась совсем рядом — на Оболонской набережной, 9. После обследования и анализов нам предложили удалить полипы в полости носа. Все прошло отлично! Огромное всем спасибо за моё солнышко!

17.04.2021 18:48
Василь

Хочу відзначити роботу лікаря Віталія Андрійовича Сергієнко. Фахівець високого рівня. Знаходить спільну мову не тільки з дитиною, а й з батьками)). Хворобливу і неприємну процедуру моя дочка перенесла відмінно, без крику і плачу. Дякую!

02.04.2021 08:20
Ирина К

Даже не знаю как благодарить врача Герасименко Сергея Ивановича и весь коллектив клиники на Оболони. Настоящие профессионалы своего дела! Стала замечать, что сын меня не всегда слышит. Обращаешься по несколько раз, а в ответ тишина. Вот и решила показать его лор-врачу. После осмотра Сергей Иванович сразу установил причину, сказал, что у детей образование серных пробок не такое уж редкое явление. В этот же день провел процедуру удаления пробки. Сейчас все хорошо! Мой ребенок снова хорошо слышит и все благодаря Вам, Сергей Иванович! Всем рекомендую только эту клинику!

10.02.2021 14:12
Віктор

В клініку на Оболоні звернулися з дочкою, у якою була вже довго нежить. Борис Миколайович рекомендував процедуру "кукушка". Трохи боявся, адже малій тільки 3 виповнилося. Та все пройшло відмінно. Пройшли 4 сеанса, ефект став помітний вже після першого разу. Зараз дитина дихає вже вільно. Трохи засмутило, що в клініці немає ігрової зони. Було б чим зайняти дитину поки робили аналізи. А в іншому від клініки тільки хороші враження.

23.01.2021 20:46
Галина

Хочу висловити подяку лікарю Б.Н. Миронюк. В клініку на Оболонській Набережній, 9 приїхали з дуже сильним болем у правому вусі. І хоч ми не записувалися заздалегідь, Борис Миколайович нас відразу прийняв, оглянув і призначив аналізи. В цей же день лікар призначив сину лікування і процедури. Біль зникла практично відразу. Зараз уже все добре. Якщо ще коли доведеться шукати хороших фахівців, то в першу чергу буду звертатися сюди. Спасибі вам велике!

Показати ще 3

arrow

Всього 11 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down