Увулопластика в Києві
Увулопластика або увулопалатопластика – це хірургічна процедура, яка виконується для зменшення або усунення хропіння та лікування обструктивного апное.
Хропіння – це дуже поширене явище і є характерним симптомом розладів дихання, пов’язаних зі сном. Його причиною є періодична закупорка дихальних шляхів уві сні. Воно може викликати цілий спектр розладів – від незначних змін до важкого апное (спонтанної зупинки дихання) з порушеннями сну та денної сонливості. Більш легкі форми викликають підвищений опір верхніх дихальних шляхів та зміни внутрішньогрудного тиску.
До ризиків розвитку хропіння відносять вік, чоловічу стать, ожиріння, вживання алкоголю, куріння, використання седативних засобів та закладеність носу. Також може зустрічатися при респіраторних захворюваннях.
Діагностика хропіння (ронхопатії) вимагає ретельного підходу, а оперативне лікування хропіння покращує якість життя пацієнтів. Під час дослідження сну можна виявити причину хропіння, наявність та ступінь важкості апное. Від цих факторів залежить вибір методу лікування.
Операція увулопалатопластика – це один з методів хірургічного лікування хропіння. Втручання передбачає пластику м'якого піднебіння при хропінні, а саме видалення надлишків слизової оболонки глотки та вкорочення піднебіння, які можуть створювати перешкоди диханню під час сну.
Види увулопалатопластики при ронхопатії
Сучасна медицина використовує такі види увулопластики:
- Звичайна (традиційна) хірургічна увулотомія, увулопалатопластика або увопалатофарингопластика – за допомогою скальпеля видаляються рухома частина м’якого піднебіння, іноді разом зі збільшеними задніми мигдалинами.
- Лазерна увулопалатопластика – виконується за допомогою лазеру, завдяки чому частини слизової оболонки практично «випаровуються». Такий варіант лазерної корекції хропіння має ряд переваг: процедура відносно безболісна, не потребує загальної анестезії та перебування в стаціонарі, запобігає післяопераційній кровотечі. Але при цьому не видаляються мигдалини, що може стати причиною рецидиву. Проведення процедури показано пацієнтам з ронхопатією II або III ступеня, з легким апное, у яких хропіння локалізовано на піднебінні.
- Радіохвильова увулопалатопластика – для зменшення та зміцнення м’якого піднебіння та язичка використовують високочастотні радіохвилі. Більш жорстке піднебіння менше вібрує та не спричиняє хропіння.
Протипоказання до увулопластики
Рішення про вибір виду увулопластики при ронхопатії приймається в кожному випадку індивідуально. Процедура має протипоказання, до яких відносяться:
- важке апное сну;
- вовча паща;
- надмірно активний блювотний рефлекс;
- розлади згортання крові;
- важкі порушення прикусу;
- психічні розлади;
- артеріальна гіпертонія, яка складно піддається контролю.
Особливості проведення увулопластики
Увулопластика проводиться в кабінеті лікаря під місцевою анестезією і триває менше години. Спеціальна підготовка не потрібна. Після операції може бути легкий біль у горлі протягом 1-2 днів. Зменшення хропіння можна очікувати приблизно через 4 тижні.
Питання-Відповідь
Як довго триває відновлення після увулопалатопластики?
Реабілітаційний період після увулопалатопластики до повного загоєння тканин займає 2-4 тижні. У цей час потрібно дотримуватися рекомендацій хірурга, а саме: не вживати гарячу їжу та напої, алкоголь, утриматися від фізичних навантажень, відмовитися від сигарет і голосових навантажень, полоскати горло антисептичними розчинами.
Які чинники можуть вплинути на результати увулопалатопластики?
Ускладнення після увулопалатопластики зустрічаються рідко. Вони можуть включати: сонливість і періоди відсутності дихання (апное), пов'язані з ліками, які використовують під час операції; набряк, біль, інфекцію та кровотечу; біль у горлі та проблеми з ковтанням, тимчасове звуження верхніх дихальних шляхів у носі та горлі. Поява ускладнень залежить від методу втручання та індивідуальних реакцій пацієнта.
Що робити, якщо увулопалатопластика не допомогла?
Якщо увулопластика не допомогла, то може бути призначено додаткове обстеження для виявлення причин хропіння. Воно може включати КТ, ендоскопічне обстеження глотки і гортані, консультації суміжних фахівців. Також застосовуються альтернативні методи лікування, наприклад, зниження ваги або ін'єкційна терапія.
Які альтернативні методи лікування хропіння та обструктивного апное існують?
На консультації отоларинголог проводить первинний огляд і з'ясовує історію хвороби, щоб визначити причини і час появи хропіння та обструктивного апное. Після огляду та додаткових досліджень пацієнту може бути запропоновано оперативне лікування або альтернативи увулопалатопластиці. Вибір методу залежить від того, на якому рівні відбувається обструкція дихальних шляхів під час сну. Це може бути порожнина носа, ротоглотка, гортань або корінь язика.
Чи потрібно госпіталізуватися після увулопалатопластики?
Сучасні методи ЛОР-хірургії не передбачають тривалого перебування в стаціонарі. Лазерна або радіохвильова увулопластика проводиться під місцевою анестезією в амбулаторних умовах. Традиційна операція може вимагати загального наркозу і спостереження в стаціонарі протягом декількох годин.
Як записатися на увулопластику
Зробити увулопластику в Києві можна в Клініці МЕДІКОМ на Оболоні.
Ціна увулопалатопластики залежить від обраного виду втручання, необхідних діагностичних досліджень та об’єму операції. Варіанти лікування хропіння обговорюються на попередній консультації.
Записатися на консультацію в Клініку МЕДІКОМ можна за адресою: Київ, Оболонська набережна, 9, цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном (044) 503-77-77.
Лікарі
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1600 грн
2000 грн
6800 грн
9500 грн
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Зверталися разом з батьком за допомогою до Валерія Павловича Товстоліта. Дуже гарний спеціаліст. Ставив багато запитань, робив купу порад. Тому результатом прийому та проведеної операції цілком задоволені.
Вирішив зробити в клініці увулопластику щоб не хропіти вночі. Сама операція нескладна, і тривала недовго. Правда полегшення прийшло десь через місяць. Головне, що дружина відчула відсутність голосної хрипоти. Операція значно покращила якість мого сну, а заодно і сну дружини. Тому не хропіть, а звертайтеся до досвідчених фахівців у Медіком.