exit
search serach
Трансректальне УЗД

Трансректальне УЗД у Києві

Переважній більшості доводилося хоч раз у житті проходити УЗД черевної порожнини, що давало чіткі дані про стан внутрішніх органів. Але в обстеженні урологічного характеру інформативність цієї процедури значно знижується. Тому часто лікарі направляють на проведення трансректального УЗД, яке має деякі специфічні особливості, але дає змогу докладніше досліджувати стан сечостатевої системи пацієнта. Пройти трансректальне УЗД у Києві на високому професійному рівні можна в медичному центрі МЕДІКОМ. Безпека проведення, мінімум дискомфорту та точність результатів гарантовані.

З точки зору особливостей, трансректальне УЗД — це метод ультразвукового сканування органів із доступом через пряму кишку. Така методика забезпечує значно кращу візуалізацію деяких органів, ніж абдомінальний спосіб діагностики, та дає змогу точніше виявити відхилення від норми та поставити діагноз.

Відкрити Згорнути down

Показання до трансректального УЗД

За допомогою ректального УЗД органів малого тазу проводять діагностику стану передміхурової залози (ТРУЗД простати) та прилеглих тканин, сім'яних пухирців, сечового міхура, дугласового простору, прямої кишки. Показанням для трансректального УЗД у чоловіків є:

 • новоутворення ОМТ;
 • безпліддя, еректильна дисфункція;
 • підозри на онкологічні захворювання органів малого тазу;
 • біль у промежині внизу живота, в області прямої кишки чи мошонки;
 • утруднене або болісне сечовипускання;
 • відхилення значень ПСА;
 • кров у сечі чи спермі.
Відкрити Згорнути down

Пацієнткам частіше призначають УЗД органів малого тазу абдомінальним або трансвагінальним способом. Показанням до трансректального УЗД у жінок є:

 • підозра на абсцес дугласового простору;
 • онкопатологія ОМТ;
 • новоутворення на задній стінці матки;
 • пухлини, метастази в параректальній клітковині;
 • необхідність точного обстеження органів малого тазу у разі неможливості проведення трансвагінального УЗД.

Також УЗД малого тазу трансректально можуть призначити пацієнтам обох статей під час підготовки до операції, контролю динаміки лікування, під час комплексного обстеження.

трансректальне УЗД на Оболоні
ректальное УЗД чоловікам
Відкрити Згорнути down

Протипоказання до трансректального УЗД

Оскільки трансректальне дослідження передбачає доступ через задній прохід, основні протипоказання до ТРУЗД полягають у можливості введення датчика в пряму кишку. Не роблять трансректальне УЗД при:

 • анальних тріщинах;
 • загостреннях геморою;
 • стані після операції на прямій кишці.

Відносні протипоказання до дослідження ТРУЗД — це нетримання сечі та психічні розлади, при яких пацієнт не в змозі спокійно перенести процедуру. Рішення про доцільність процедури приймається індивідуально на консультації уролога.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до трансректального УЗД

Точність візуалізації залежить від багатьох факторів. Зокрема — від правильної підготовки до діагностики. Для цього потрібно очистити пряму кишку клізмою або за допомогою проносного. Бажано 2–3 дні дотримуватися дієти з уникненням споживання газоутворювальних продуктів та напоїв. За 8 годин до обстеження варто утриматися від їди. Також потрібно уточнити у лікаря необхідність наповненого сечового міхура (наприклад, УЗД передміхурової залози). Тоді за 40–60 хвилин до процедури варто випити приблизно літр негазованої води.

Відкрити Згорнути down

Як проводиться трансректальне УЗД малого тазу

Процедура проводиться в положенні лежачи з підтягнутими колінами до грудей. Тонкий гладкий ректальний датчик вводиться на невелику глибину в пряму кишку. Для безпеки на датчик апарату обов'язково надягають презерватив та використовують лубрикант. Анестезія під час проведення трансректального УЗД не потрібна. Сучасний апарат УЗД клініки МЕДІКОМ забезпечує чітке зображення на знімках із різних кутів. Зазвичай уся процедура триває приблизно 15 хвилин.

Відкрити Згорнути down

Результати трансректального УЗД

Завдяки близькому розташуванню сканера УЗД трансректально дає змогу отримати достовірну інформацію про наявність різних патологій та стан органів малого тазу. За допомогою трансректального УЗД виявляють:

 • простатит;
 • цистит;
 • везикуліт;
 • травми;
 • прохідність проток;
 • кістозні та пухлинні утворення;
 • сторонні тіла, конкременти, ділянки кальцинозу;
 • аномалії розвитку.
Відкрити Згорнути down

Оцінюється також стан, розміри органів, наявність особливостей будови.

Розшифровка результатів діагностики видається пацієнту відразу після ТРУЗД.

Відкрити Згорнути down

Переваги трансректального УЗД у нашій клініці

У клініці МЕДІКОМ (Оболонь, Печерськ) використовують діагностичне ультразвукове обладнання провідних виробників медтехніки. Грамотні фахівці медичного центру компетентно проконсультують, допоможуть підготуватися до обстеження та проведуть діагностику безболісно та без зайвого дискомфорту. Лікарі вищих кваліфікаційних категорій точно та максимально швидко зроблять розшифровку результатів. Зручне розташування клініки та лояльна до трансректального УЗД ціна дають змогу пройти процедуру багатьом пацієнтам.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чим відрізняється ТРУЗД від абдомінального УЗД?

Абдомінальне УЗД проводиться через черевну стінку. У деяких випадках такий метод має меншу діагностичну цінність, ніж ТРУЗД, оскільки трансректальний спосіб забезпечує максимальну близькість до органів малого тазу. І навпаки, УЗД органів черевної порожнини дає більшу інформативність із використанням абдомінального способу сканування.

Чи боляче під час трансректального УЗД?

Якщо задній прохід та пряма кишка не мають пошкоджень (що є протипоказанням до ТРУЗД), то проходити процедуру не боляче. Пацієнт може відчувати певний дискомфорт, який зводиться до мінімуму грамотними діями лікаря та використанням лубриканта.

Як часто можна робити трансректальне УЗД?

Трансректальне УЗД (ендоректальна ультрасонографія) — це абсолютно безпечно та високоінформативно. Його рекомендують проходити щорічно, навіть у разі відсутності показань, особливо віковим пацієнтам (старше 45 років). ТРУЗД включають у планове обстеження для раннього виявлення захворювань сечостатевої системи.

Лікарі

УЗД ОМТ у клініці МЕДІКОМ проходить без ускладнень та негативних наслідків. Досвідчені фахівці проводять усі маніпуляції максимально обережно та якісно. Про це наголошують всі пацієнти, які пройшли трансректальне УЗД (обговорення доступні на сайті медичного центру). Записатися на трансректальне УЗД у Києві буде зручно та недорого в клініці МЕДІКОМ, зателефонувавши або заповнивши форму для зворотного зв'язку.

comment 22
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 1
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар УЗД другої категорії
comment 27
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики
Пов'язані послуги
Онкологія
Консультація онколога
УЗИ органов малого таза
УЗД органів малого тазу
УЗИ предстательной железы
УЗД передміхурової залози
МРТ малого тазу
МРТ органів малого тазу
КТ малого таза
КТ органів малого таза

Вiдгуки

18.04.2023 18:57
Світлана

Дякуючи трансректальному УЗД в мене вчасно діагностували новоутворення на задній стінці матки. На процедуру діагностування довго не могла наважитися. Та завдяки підтримці спеціалістів, я це зробила. Дякую фахівцям клініки Медіком за оптимістичний настрій, особливий підхід та ефективне лікування. Миру вам та здоров'я на довгі роки!

10.12.2022 15:20
Вадим

Хотів подякувати лікарю трансректального УЗД за вчасно виявлений діагноз. Хоч і боявся подібної процедури, для мене вона виявилася безболісною. Клініка подобається, ціни влаштовують, а головне, що лікарі тут уважні і добросовісні. Відповідали максимально на мої запитання. Пройшов рекомендовані обстеження, здав аналізи і сподіваюсь на швидке одужання.

23.02.2022 21:08
Олена С.

Дякую спеціалістам клініки Медіком! Трансректальне ультразвукове дослідження стало важливим кроком у вирішенні моєї проблеми зі здоров'ям. Завдяки чому фахівці отримали детальну картину стану органів малого тазу. Проведена процедура була безболісною та швидкою, а отримані результати допомогли розпочати лікування вчасно.

04.12.2021 20:51
Андрей

Проходил трансректальное УЗИ в Киеве в клинике МЕДИКОМ. Впечатления по медсервису только хорошие - и анонимность, и отношение врача и комфортная насколько это возможно процедура - все на высоком европейском уровне! Рекомендую. Клинику подбирал по совету знакомого, а также сам изучал о них информацию, на сайте все подробно расписано и запись удобная - прямо на сайте или через колл-центр по телефону.

15.11.2021 13:12
Сергей

Андролог назначил мне пройти трансректальное УЗИ в Киеве. Делал в клинике МЕДИКОМ. К слову обращаюсь сюда не впервые. Здесь мне нравится внимательный подход к пациенту и сервис в целом. Удобная система записи на прием и развернутые консультации. Сейчас наблюдаюсь у врача-андролога Билинского Олега Львовича. Хочу сказать Вам, Олег Львович, отдельное спасибо за ваш профессионализм, понимающий подход и за то, что помогаете восстановить мужское здоровье!

21.09.2021 16:26
Антон П

Наблюдаюсь у Олега Львовича Билинского на Василия Тютюнника, 37/1. Как врач-андролог он просто отличный. Недавно проходил обследование, в ходе которого делал трансректальное УЗИ в Киеве. Процедура не из приятных, ну а что ни сделаешь ради мужского здоровья. Диагностика проводилась на современном оборудовании, результаты были быстрые и я сразу записался на повторный прием. Также все рассказывают перед УЗИ, как подготовиться и т.д. В общем, я доволен, что выбрал именно эту клинику.

12.07.2021 14:47
Артем Мурзакой

Когда имеются проблемы по мужской части здоровья, это напрягает и не дает жить полноценной сексуальной жизнью. Хорошо, что сейчас есть возможность обращаться в частные клиники, где можно пройти обследование на точном современном оборудовании и выявить причины неполадок в организме. В прошлом месяце проходил в МЕДИКОМе трансректальное УЗИ в Киеве и еще другие анализы. Ну что могу сказать, клиника действительно соответствует заявленным стандартам - все делают максимально быстро и качественно. Отношение приятное и все объясняют подробно. Однозначно плюс. Сейчас прохожу лечебные процедуры здесь же у андролога. После трех сеансов уже могу сказать, что это реально помогает мне.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down