exit
search serach
Полипэктомия (удаление полипов) в гинекологии Киева

Поліпектомія (видалення поліпів) в гінекології Києва

Поліпектомія в гінекології — це малоінвазивне оперативне втручання, яке дозволяє ефективно та безболісно позбутися від поліпів слизової матки та цервікального каналу. У клініці МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську (м.Київ) міні-операція поліпектомія проводиться лікарем-гінекологом амбулаторно та не вимагає тривалого перебування в стаціонарі.

Показання

Поліпи в гінекології — це аномальне розростання тканини у вигляді доброякісного новоутворення, яке має різну будову (кріпиться до слизової оболонки органу на широкій основі або вузькій ніжці) і розташоване на шийці матки, в цервікальному каналі або порожнині матки.

Фактори, що сприяють появі та розростанню поліпів:

Поліпи мають схожі симптоми з багатьма іншими гінекологічними захворюваннями. Тому, так важливо при їх появі відразу звернутися до лікаря.

Симптоми, при яких потрібно записатися на прийом до гінеколога:

Важливим показанням до проведення поліпектомії є гіперплазія ендометрію — надмірне розростання слизової оболонки матки (захворювання зустрічається у жінок практично всіх вікових груп). Часто пацієнти звикають до симптомів, не помічаючи їх. Однак, варто пам'ятати, що пошкодження поліпів загрожує кровотечею. І тільки своєчасне видалення поліпів і лікування гіперплазії матки можуть повністю виключити переродження доброякісних утворень в злоякісні пухлини.

Протипоказання

Взагалі поліпектомія переноситься добре та має мінімальні протипоказання:

 • індивідуальні особливості організму;
 • вагітність;
 • наявність в анамнезі захворювань, які перешкоджають медикаментозній терапії;
 • гострі запальні процеси в органах малого таза;
 • інфекційні захворювання;
 • виражене звуження цервікального каналу;
 • серйозні захворювання серцево-судинної системи тощо.

Діагностика поліпів

Для діагностики поліпів в клініці МЕДІКОМ проводяться:

 • загальний гінекологічний огляд;
 • кольпоскопія;
 • УЗД матки (найбільш інформативно на 4-5 день після закінчення активної фази менструального циклу);
 • гістероскопія.

Гістероскопія — метод дослідження цервікального каналу і порожнини матки за допомогою ендоскопічного оптичного устаткування — гістероскопа (резектоскопа). Процедура гістероскопії дозволяє провести надточну діагностику, а, при необхідності, і лікувальні заходи.

При консультативному прийомі та постановці діагнозу лікар приймає рішення: чи дозволяє локалізація поліпа, його розміри та стан провести поліпектомію в амбулаторних умовах. У деяких важких випадках видалення поліпів у матці проводиться в стаціонарі, тоді перед операцією є обов'язковим передопераційний пакет аналізів.

Підготовка

Лікування поліпів має проводитися тільки після попереднього огляду та обстеження у лікаря-гінеколога. Основним методом лікування поліпів є поліпектомія матки. Призначення лікарських засобів перед і після міні-операції — це додаткова терапія, яка вимагає грамотного підбору препаратів, розрахунку дози та схеми лікування.

Процедура

Видалення поліпа матки відносять до гінекологічних операцій 3-ї складності. Найчастіше, в клініці МЕДІКОМ така операція проводиться в умовах амбулаторного прийому. Але, в окремих випадках, коли для видалення гінекологічних поліпів необхідна участь анестезіолога, госпіталізація та спостереження за процесом відновлення, операцію роблять у стаціонарі.

Гістероскопічна поліпектомія — це хірургічна операція, при якій проводиться огляд стінок порожнини матки за допомогою резектоскопа з подальшим проведенням також оперативних маніпуляцій. Гістероскопічні операції є в основному плановим оперативним втручанням.

Резектоскоп має вигляд довгої тонкої трубки, на кінці якої розташоване джерело світла, відеокамера та канал для введення інструментів. Коли резектоскоп проходить через шийку матки, гінеколог вводить в матку невелику кількість рідини, щоб розправити її стінки та поліпшити видимість, яка необхідна для точної діагностики та ефективного лікування.

Лікар має можливість бачити детальне зображення порожнини матки на моніторі, завдяки чому досягається висока точність проведення операції.

Лікування гіперплазованого ендометрію передбачає вишкрібання порожнини матки в поєднанні з гістероскопією. Дана процедура дозволяє видалити гіперплазований ендометрій і визначити тип гіперплазії за допомогою гістологічного дослідження. Жінка, якій проводять вишкрібання і видалення поліпа матки, знаходиться під загальним наркозом.

Загальна тривалість процедури може скласти 20-30 хвилин.

Відновлення

Після поліпектомії пацієнтці потрібен реабілітаційний період.

Повний період відновлення займає до 2-3 тижнів.

Видалення поліпа ендометрію і його розростань веде до подальших скорочень матки, які супроводжуються незначними кров'янистими виділеннями. При наявності больового синдрому лікар може призначити анальгетики. Для профілактики інфікування після поліпектомії пацієнтці рекомендовано пройти курс прийому антибактеріальних засобів.

Після проведення процедури видалення поліпів необхідно дотримуватися ряду правил:

 • після процедури не використовувати протягом 2 тижнів тампони, також заборонено спринцюватися;
 • виключити відвідування лазень, саун, соляріїв, не приймати гарячі ванни;
 • обмежити фізичні навантаження;
 • виключити статеві контакти до повного одужання.

Після 2 тижнів після видалення поліпів проводиться контрольне обстеження у лікаря-гінеколога. Терміни відновлення у жінок різні та залежать від індивідуальних особливостей організму.

Можливі ускладнення

Поліпектомія — малоінвазивна та малотравматична процедура, але в окремих випадках можуть спостерігатися кровотечі та пошкодження тіла матки.

Переваги проведення поліпектоміі в клініці МЕДІКОМ:

 1. Всі процедури здійснюють досвідчені лікарі-гінекологи (хірурги), що мають багаторічний досвід у проведенні даних маніпуляцій і регулярно проходять стажування в провідних міжнародних медичних центрах.
 2. Видалення поліпів в гінекології проводиться за допомогою сучасної суперточної ендоскопічної відеоінформаційної системи.
 3. Обслуговування європейського рівня.
 4. Видалення поліпів на шийці матки проводиться амбулаторно, жінка цього ж дня може відправитися додому з рекомендаціями гінеколога (в окремих випадках потрібна операція на базі стаціонару).
 5. Кваліфікований супровід гінеколога до повного одужання.

Лікарі

Поліпектомія в гінекології є надійним, сучасним і ефективним методом лікування поліпів. Лікарі-гінекологи клініки МЕДІКОМ в м. Київ допоможуть виявити причини неприємних симптомів, діагностувати захворювання та вибрати найбільш оптимальну схему лікування: консервативну, оперативну або консервативно-оперативну.

Ісламова Олена Василівна
Лікар-терапевт вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 10
Кондратенко Ірина Дамірівна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, к.м.н.
comment 14
Кочет Юлія Сергіївна
Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог
comment 0
Лічутіна Наталія Леонідівна
Лікар-гінеколог вищої категорії
comment 8
Мажуга Світлана Борисівна
Акушер-гінеколог першої категорії, дитячий гінеколог першої категорії
comment 12
Мокрецов Сергій Євгенович
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, доктор наук із державного управління
comment 8
Ткачук Наталія Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії
comment 20

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Операції
2011. Ендоскопічна поліпектомія (без вартості витратних матеріалів)

6949 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

22.08.2019 12:44
Ольга Іванівна

У червні цього року прийшла на прийом до гінеколога Ісламової Олени Василівни. При огляді шийки матки виявили кілька поліпів. Зважилася на гістеро. Дуже переживала, як пройде вся процедура. Але після того, як Олена Василівна докладно розповіла, як пройде видалення поліпа на шийці матки, що робити після операції, трохи заспокоїлася. Я отримала відповіді на абсолютно всі свої питання. Все пройшло, як і говорила лікар - швидко і безболісно. Спасибі доктору! Рекомендую всім.

12.07.2019 11:39
Екатерина Ивановна

Мне чуть больше пятидесяти. Уже больше года мучают боли внизу живота. В больнице по месту жительства ничего не нашли, говорят “возрастное”. Но я то чувствую, что что-то не в порядке. Коллега посоветовала сходить в Медиком на пр-те Героев Сталинграда 6Д к гинекологу Прилуцкой А.Б. Она ей помогла очень быстро избавиться от молочницы. Меня доктор осмотрела, сделала УЗИ. Обнаружили полипы в матки, достаточно большие. С удалением посоветовала не затягивать. Удаляла полипы прямо в кабинете. Достаточно быстро. В этот же день ушла домой. Немного неприятные ощущения внизу живота. Но доктор сказала, что через несколько дней должно все нормализоваться. Вот вам и частная клиника! А так бы ходила с этими полипами и еще не известно, до чего бы доходилась. Алла Брониславовна сказала, что из них и рак может появиться. Спасибо доктору за профессионализм и внимание!

05.05.2019 20:30
Валентина К

Хочу поблагодарить врача-гинеколога Наталью Леонидовну Личутину за ее внимание и терпение. За всю жизнь приходилось обращаться ко многим врачам. Но это совершенно особой души человек. Полип цервикального канала обнаружила на приеме у гинеколога во время гистероскопии. Выскабливание делала под наркозом, безумно боюсь боли. Но, слава богу, процедура прошла отлично. Сдала анализы, ответ пришел быстро. Врач меня успокоила, что все в порядке, подробно объяснила, что мне стоит делать, а чего нет. Через пару недель приду на повторный осмотр. Спасибо доктору и всему коллективу клиники!

02.03.2019 19:48
Ольга

Я очень довольна, что попала к Кондратенко Ирине Дамировне! Наконец-то я получила надежду на полное выздоровление. Но по порядку. Хочу предупредить всех! Не совершайте моих ошибок и не занимайтесь самолечением. Полтора года назад у меня обнаружили один миоматозный узел размером с однокопеечную монету и один полип. В поликлинике сразу предложили удалить. Но нет. Решила справиться сама народными средствами. Пила травы, спринцевалась. Через полгода узел вырос в два раза и появился еще полип. Вот тут уже стала бить тревогу. В клинику на ул. Тютюнника, 37/1 обратилась по рекомендации коллеги. Когда шла на прием, переживала ужасно. Но, Ирина Дамировна все очень внимательно выслушала, осмотрела, предложила сделать гистероскопию. Сдала все анализы. Очень переживаю, чтобы все обошлось. Не повторяйте моих ошибок!

10.10.2018 18:54
Євгенія

Гінеколог В.Б. Римаренко не тільки гарна, чуйна, відкрита людина. Перш за все це лікар з золотими руками. Після видалення поліпів у матці відчуваю себе чудово. Це справжній професіонал своєї справи. Величезне Вам людське спасибі за лікарський талант!

19.07.2018 15:42
Людмила Олегівна

Сьогодні повернулася після гістероскопії, видаленні поліпів. Попередня консультація + аналізи + процедура. Гінекологія на вул. Борщагівська, 129/131. Боялася неймовірно. Але лікар-гінеколог Сергій Євгенович Мокрєцов знайшов потрібні слова і заспокоїв. Мені 45 і вже є двоє дітей, але від вискоблювання, яке мені запропонували за місцем проживання відмовилася. Величезне спасибі лікарю - процедура гістероскопії пройшла швидко, все добре заживає, ніяких кровотеч. Не займайтеся самолікуванням!

02.06.2018 17:29
Светик

На днях сделала полипэктомию у Юлии Сергеевны Кочет. Процедура прошла великолепно! Поразило и обращение, и обустройство клиники. Как за границей побывала. Советую всем только этого врача - профессионализм, внимательность и доброжелательное отношение вам будут обеспечены!

17.04.2018 10:17
Алла

Добрый день! Невероятно довольна, что попала в руки такого замечательного врача-гинеколога, как Наталия Владимировна Ткачук! Очень благодарна ей за высокий профессионализм в работе и чуткое отношение к пациентам. Наблюдаюсь у этого доктора уже больше года. Очень аккуратный и чуткий человек. Процедура осмотра всегда проходят достаточно комфортно. Месяц назад удаляла полип на шейке матки. Осталась очень довольна. Спасибо руководству клиники за отлично подобранный персонал!

25.02.2018 16:04
Анастасія Олегівна

Висловлюю щиру подяку лікарю-гінекологу Аллі Броніславівні за її увагу і професіоналізм. Викликає захоплення її підхід і копіткість щодо хворих. Два тижні тому пройшла у неї вишкрібання поліпа. Процедура по суті являє собою міні-аборт, але мені зробили знеболення, тому нічого не відчувала. Доктор знайшла необхідні слова для того, щоб заспокоїти і підбадьорити. Якщо ви шукаєте хорошого гінеколога, записуйтеся до Прилуцької А.Б. А самій Аллі Броніславівні - бути здоровою і тільки позитивних емоцій.

21.01.2018 14:10
Ганна Олексіївна

Відвідування лікаря Мажуги Світлани Борисівни пройшло як завжди на відмінно! Тактовна, грамотна, професійна жінка. Призначила лікування після видалення поліпа в матці, повністю проконсультувала по аналізах. Дуже ввічливий і приємний доктор. Рекомендую усім!

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down