exit
search serach
Баріатрія

Лапароскопічна резекція шлунка в Києві

Резекція шлунка — це різновид баріатричної хірургічної операції, у процесі якої видаляють значну частину шлунка з подальшим відновленням безперервності травного тракту. У Києві резекцію шлунка здійснюють різними методами. При цьому слів-резекція — один із найефективніших різновидів резекції шлунка. Її проводять уздовж поздовжньої лінії шлунка, зачіпаючи близько 75% об'єму органу. Резекується частина шлунка, що продукує гормон грелін, який провокує підвищений апетит. При цьому функціональність шлунка залишається незмінною. 

Якісну лапароскопічну резекцію шлунка можна провести у клініці МЕДІКОМ. Це — не порожнинна, малотравматична операція з мінімальним ризиком розвитку ускладнень і недовгим післяопераційним періодом. Кваліфіковані хірурги хірургічного стаціонару мають багатий досвід у галузі баріатричної хірургії. Використання сучасних методів лапароскопії дозволяє пацієнту залишити стаціонар через 2-3 дні після операції та істотно скоротити реабілітаційний період. Ефективність лікування у клініці складає до 95%, воно повертає пацієнтові не тільки привабливий зовнішній вигляд, а й здоров'я. 

Відкрити Згорнути down

Методи резекції шлунка

 • sleeve-1, або поздовжня резекція шлунка (отримала назву через форму шлунка, що набувається після оперативного втручання), — один із найефективніших методів розв'язання проблеми ожиріння, що забезпечує зниження ваги на 80% від початкової;
 • sleeve-2, або гастроплікація, — процедура створення складки на шлунку за допомогою стягувальних швів, що дозволяє звузити просвіт органу;
 • лапароскопічне шунтування шлунка;
 • ендоскопічне введення інтрагастрального балона.

Хірурги клініки МЕДІКОМ володіють найсучаснішими техніками проведення баріатричних операцій. Якісна медична база, передове обладнання та команда професійних хірургів, анестезіологів і медсестер дозволяє проводити малоінвазивні операції навіть у найскладніших клінічних випадках. 

Відкрити Згорнути down

Показання до резекції шлунка

Процедура показана пацієнтам з індексом маси тіла 35-40 кг/м2. Особливу категорію становлять пацієнти із супутніми захворюваннями, що стали наслідком надмірної ваги. Лапароскопічна резекція шлунка — метод, який показав найбільшу ефективність і мінімальний ризик ускладнень у післяопераційному періоді. Показання до проведення операції зі зменшення шлунка оцінює лікар. Спеціаліст проводить огляд, збирає анамнез і робить висновок про доцільність оперативного втручання.

Відкрити Згорнути down

Лапароскопічна резекція шлунка: протипоказання

 • вагітність;
 • вік менше 18 років;
 • прийом стероїдів;
 • цироз печінки;
 • запальні процеси стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки;
 • інфікування організму;
 • захворювання серцево-судинної системи.
Відкрити Згорнути down

Підготовка до лапароскопічної резекції шлунка

Для постановки діагнозу та оцінки доцільності проведення резекції шлунка необхідна консультація хірурга. Спеціаліст з баріатричної хірургії збирає анамнез, з'ясовує обставини способу життя пацієнта і його генетичну схильність до високого набору ваги. За необхідності лікар дає направлення до вузьких спеціалістів — гастроентеролога, ендокринолога, дієтолога і кардіолога.

У випадку позитивного рішення про проведення операції пацієнт проходить низку інструментальних і лабораторних досліджень:

 • коагулограму;
 • аналіз крові та сечі;
 • ЕКГ;
 • КТ органів черевної порожнини та грудної клітки.
Відкрити Згорнути down
Хирургия
Консультація хірурга
Эндокринология
Прийом ендокринолога
Гастроентерологія
Консультація гастроентеролога
Анализ мочи
Аналіз сечі
Анализ крови (ОАК)
Аналіз крові (ЗАК)
Кардиограмма
Електрокардіограма (ЕКГ)
Диетология
Консультація дієтолога
Анализ на свертываемость крови
Аналіз на згортання крові
КТ черевної порожнини
КТ черевної порожнини

Клініка МЕДІКОМ оснащена власною лабораторією, сертифікованою за стандартом ISO. Нашим пацієнтам доступна лабораторна діагностика, що включає повний пакет передопераційних аналізів. 

Запланована операція зі зменшення шлунка вимагає від пацієнта певних обмежень:

 • дотримання низьковуглеводної дієти за два тижні до резекції шлунка;
 • відмова від прийому деяких лікарських засобів (за показаннями лікаря);
 • попередня відмова від їжі перед операцією на користь чистої води.
Відкрити Згорнути down

Операція з резекції шлунка

Лапароскопічна рукавна гастректомія (або ПРШ) — малотравматична, непорожнинна операція тривалістю близько 2 годин:

 • хірург робить кілька проколів лапароскопом в області шлунка;
 • видаляє дно і частину тіла шлунка (до 75% об'єму органу), зберігаючи його кривизну і формуючи трубку, або так званий рукав;
 • кардіальний і антральний клапани залишаються недоторканими, що дозволяє повністю зберегти функціональність шлунка;
 • прооперований орган фіксується високоякісними матеріалами.

У результаті проведення поздовжньої резекції шлунка вдається мінімізувати ризик розвитку післяопераційних інфекцій та інших ускладнень. Обсяг прооперованого шлунка зменшується до 100 мл, що призводить до швидкого насичення пацієнта навіть невеликими порціями їжі. Зниження ваги помітно прискорюється — до 80% від маси тіла. У сфері баріатричної хірургії резекція шлунка є одним із найефективніших методів лікування ожиріння.

Відкрити Згорнути down

Реабілітація після резекції шлунка

Результат операції незворотній і зберігається протягом усього життя пацієнта. Післяопераційний період відновлення становить 4-5 днів. У день операції пацієнт уже може сідати у ліжку і ходити по палаті. Це необхідно для якнайшвидшого відновлення організму і запобігання застійних процесів у венах і легенях. На другу добу після оперативного втручання рекомендується більше рухатися, виходити на вулицю. 

У першу добу після резекції шлунка дозволяється пити воду невеликими ковтками. За результатами планової рентгеноскопії прооперованого шлунка призначається спеціальна дієта. Після виписки лікар дає пацієнту необхідні рекомендації щодо догляду за швами, харчування та фізичної активності. З моменту резекції і до повної адаптації організму проходить близько 2 місяців. У цей період відбувається звикання до нового режиму харчування, загоюються шви. 

Стаціонар на Оболоні клініки МЕДІКОМ обладнаний комфортними одномісними палатами з сучасними функціональними ліжками. Перші дні після операції пацієнт потребує допомоги та підтримки близьких. У палаті є додаткове повноцінне спальне місце, що дозволяє супроводжуючій особі безперервно перебувати поруч із пацієнтом. 

За допомогою автоматичної системи ведеться постійний контроль стану пацієнта, біля ліжка є кнопка виклику медичного персоналу. У клініці пацієнта забезпечують спеціальним харчуванням після резекції шлунка. Після виписки зі стаціонару хірург продовжує спостереження за станом пацієнта, дає рекомендації щодо якнайшвидшої адаптації організму до нового способу життя.

Відкрити Згорнути down

Резекція шлунка: наслідки

Лапароскопічна резекція шлунка — малотравматична процедура з мінімальним ризиком виникнення ускладнень. У перші дні після втручання можливі больові відчуття в місцях розрізів, які купіруються медикаментами. Серед частих наслідків рукавної резекції шлунка — обвисання шкіри в ділянці живота, яке вирішується за допомогою абдомінопластики

Харчування після резекції шлунка передбачає вживання м'якої та рідкої їжі. У комплексі зі зменшенням об'єму шлунка це призводить до стрімкої втрати ваги. Це може спровокувати нестачу вітамінів через зниження всмоктування поживних речовин. Таким пацієнтам показаний прийом полівітамінних препаратів.

Відкрити Згорнути down

Переваги лапароскопічної резекції шлунка в нашій клініці:

 1. Команда висококваліфікованих хірургів і анестезіологів з багатим досвідом роботи.
 2. Бездоганна репутація клініки з 1992 року.
 3. Позитивні відгуки про резекцію шлунка у нашій клініці.
 4. Солідна медична база, передове технічне обладнання та власна лабораторія, сертифікована за стандартом ISO.
 5. Хірургічний стаціонар з палатами класу «люкс», що включає харчування, індивідуальний одяг і цілодобовий догляд за пацієнтом.
 6. Зручне розташування стаціонару на Оболоні поруч із парковою зоною.
 7. Дотримання лікарської таємниці та повна конфіденційність особистих даних пацієнтів.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як швидко зменшується вага після резекції шлунка?

Відновлювальний період після хірургічного втручання з резекції шлунка триває приблизно 1,5-2 роки. За цей час пацієнти втрачають від 60 % надмірної ваги. Але цей показник не є стабільним. Вага може додаватися в межах 5-10 кг, а потім знову стабілізуватися.

Скільки можна їсти після резекції шлунка?

Після проведення втручання зі зменшення об'єму шлунка дієтолог рекомендує щадний раціон. Харчування потрібно зробити частим (до 6 разів на добу), дробовим і повноцінним. Овочі та фрукти рекомендовано вживати у вигляді пюре, в їжі повинно бути присутнім 100 г білка. Також варто стежити за питним режимом.

Чим небезпечна операція резекція шлунка?

Серед можливих небажаних явищ, які можуть виникати внаслідок резекції шлунка:

 • перитоніт;
 • жовчні камені;
 • запор;
 • діарея.

Також вертикальна резекція шлунка може посилити печію. У рідкісних випадках спостерігається виникнення виразки шлунка після шунтування і розвиток патологій серцево-судинної системи.

Чи можна вагітніти після резекції шлунка?

Планувати вагітність після резекції шлунка слід тільки після повного завершення відновного періоду, тобто не раніше, ніж через 1,5-2 роки. Планування вагітності у такому випадку передбачає ретельне обстеження жінки та постійне спостереження в акушера-гінеколога, починаючи з підготовки до зачаття.

Який лікар робить резекцію шлунка?

Шукаєте клініку в Києві, у якій можна зробити операцію зі зменшення шлунка? МЕДІКОМ пропонує найкращі умови для проведення лапароскопічної операції. Ви можете записатися на консультацію до фахівця з баріатричної хірургії, отримавши відповіді на питання щодо операції та ціни резекції шлунка. Наш контакт-центр працює цілодобово без вихідних — ви можете записатися на прийом до лікаря у будь-який зручний для вас час.

Лікарі

comment 28
Авершин Валерій Іванович
Заступник Головного лікаря стаціонару з хірургії, хірург вищої категорії, пластичний хірург, к.м.н., доцент
comment 26
Гаврилов Григорій Олександрович
Завідувач хірургічним відділенням, лікар-хірург вищої категорії, пластичний хірург, хірург-проктолог, онкохірург
comment 41
Счастний Володимир Михайлович
Лікар-хірург вищої категорії, судинний хірург, флеболог, проктолог, спеціаліст з бариатричної хірургії

Вартість лапароскопічної резекції шлунка

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Програми
1200. * Програма "Діагностика ожиріння"

14728 грн

Більше Згорнути down
Операції
1224. * Лапароскопічна Sleeve-гастректомія (рукавна резекція шлунку)

84300 грн

Більше Згорнути down
1196. * Видалення внутрішньошлункового балону

11300 грн

Більше Згорнути down
1195. * Ендоскопічне введення внутрішньошлункового балону (без вартості балону)

13500 грн

Більше Згорнути down
4710. * Резекція шлунку в модифікації Бальфура

28000 грн

Більше Згорнути down

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

11.04.2024 20:09
Польченко Анжела

Пішла на прийом до хірурга Счастного Володимира Михайловича, коли з'ясувалося, що потрібна операція – лапароскопічна резекція шлунка. Хочу подякувати доктору Володимиру Михайловичу за його працю та професіоналізм. Операція пройшла успішно, на відновлення пішло небагато часу. Сама процедура нескладна і після неї пішли одразу зайві кілограми. Тепер за рекомендацією дотримуватимуся дієти, але вже впевнено можу сказати, що не дарма зважилася на операцію – почуваюся значно краще. Дякуємо вашій клініці за можливість позбутися давньої проблеми!

30.01.2024 10:34
Людмила Павлівна

Чоловікові потрібно було пройти лапароскопічну резекцію шлунка у Києві. Попередньо в клініці Медіком ми здали аналізи та іншу діагностику, в ході якої виявили показання до проведення операції. Вирішили і оперуватися теж тут, бо медзаклад викликав довіру. Ми звичайно ж переживали, але все пройшло добре, тому що тут працюють справжні професіонали і лікування тут безперечно коштує своїх грошей. Клініка сучасна та медперсонал приємний.

18.11.2023 21:15
Куриленко Антон

Вітчиму призначили таку операцію як лапараскопічна резекція шлунка. Спочатку дуже переживали, але дякувати Богу, все пройшло добре. У клініці Медиком цю операцію проводять досвідчені лікарі, спочатку ретельно обстежують, роблять аналізи та все роз'яснюють. Умови у стаціонарі Оболонської набережної 9 хороші, сучасні. Окреме спасибі уважному і навіть дбайливому персоналу, оскільки ми не могли перебувати з вітчимом цілодобово, але якщо ви звертаєтеся до цієї клініки, можете бути спокійними за себе або своїх близьких, тут медсестри та лікарі дуже ввічливі. Відновлення після операції зайняло лише кілька днів і після цього нас відправили додому. Подальше відновлення проходило під контролем лікаря. Про пацієнтів тут дбають до повного одужання!

29.09.2023 17:57
Єгор

Лапароскопічна резекція шлунка – це тільки на перший погляд лякаюча операція. Відновлення після неї відбувається відносно швидко – за 2-3 дні вже можна повернутися до звичного способу життя, якщо все гаразд. При цьому навіть немає болю після операції, а лише терпимий дискомфорт. Тож не бійтеся, якщо вам призначено таку процедуру! Тим більше, що тут її проводить хірург із великим досвідом, який усе розповість та підготує пацієнта.

Показати ще 1

arrow

Всього 4 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down