exit
search serach
Тубектомія

Тубектомія у Києві

Хірургічні операції в гінекології проводяться у разі патологічних порушень структури та функцій органів репродуктивної системи, коли відновлення їхньої фізіологічної норми консервативними методами неможливе. Так при позаматковій вагітності, розвитку спайкового процесу, новоутвореннях в області фалопієвих труб призначається тубектомія. Важливо відзначити, що розтягування і, як наслідок, розрив маткових труб загрожує здоров'ю та життю жінки. Щоб отримати найбільш ефективне, своєчасне та щадне лікування, слід звернутися до фахівців.

Видалення маткових труб (тубектомію) в Києві проводять досвідчені гінекологи-хірурги відділення оперативної гінекології клініки МЕДІКОМ на Оболонській набережній, 9. Операцію виконують малотравматичним лапароскопічним методом з використанням сучасного обладнання. Що разом із професіоналізмом та досвідом лікарів забезпечує відсутність післяопераційних ускладнень та отримання максимального терапевтичного ефекту.

Методи видалення маткових труб

Існує два способи проведення операції: лапаротомічна та лапароскопічна тубектомія.

Їх відмінність полягає у методі отримання хірургічного доступу.

У першому випадку (при лапаротомії) лікар робить розріз по серединній лінії живота або над лонним зчленуванням. Відкритий доступ використовують для проведення ургентних операцій, а також при кровотечах або виявлення злоякісних утворень у фалопієвих трубах.

Лапароскопічна тубектомія — це малотравматичний вид хірургічного втручання. Він суттєво знижує ризик розвитку ускладнень та скорочує період реабілітації. Тому використовується частіше. Операцію проводять із застосуванням ендоскопічної техніки з мікрокамерою для візуалізації.

Відкрити Згорнути down

Показання до тубектомії

Відсікання фалопієвих труб призначається в таких випадках, як:

Відкрити Згорнути down

Також операція виконується при неефективності консервативної терапії при запаленні маткових труб.

 

Протипоказання до тубектомії

Протипоказання визначаються причинами видалення маткових труб. Так лапароскопічне втручання не проводять при розриві труби, кровотечі або вираженому спайковому процесі. І тут потрібен відкритий хірургічний доступ. До ургентної лапаротомії з видалення маткової труби немає протипоказань.

Планові втручання не призначаються за наявності в пацієнтки хронічних патологій на стадії декомпенсації. Також їх відкладають і у разі гострої фази інфекційного захворювання.

Відкрити Згорнути down

Тубектомія в Київі

Підготовка до планової тубектомії

На попередньому етапі пацієнтці необхідно отримати консультацію гінеколога. У Києві фахівці клініки МЕДІКОМ приймають пацієнтів у підрозділах на Печерську та Оболоні. Лікар виконує гінекологічний огляд, проводить трансвагінальне УЗД органів малого тазу, виписує направлення на додаткові аналізи та дослідження. Також потрібна консультація анестезіолога з підбору виду наркозу, що підійде.

Перелік обов'язкової передопераційної діагностики:

Пройти ці діагностичні процедури можна на базі нашої клініки. Ми маємо власні лабораторії та обладнання експертного класу для отримання достовірних даних про стан здоров'я.

Ургентна тубектомія проводиться у будь-який час. Якщо операція планова, вона призначається на першу половину менструального циклу.

Напередодні хірургічного втручання необхідно зробити очисну клізму та утриматися від вживання газоутворюючих продуктів. За 8 годин до операції потрібно відмовитись від їжі, за 2 години — від пиття. У день процедури видаляється волосся в області зовнішніх статевих органів.

Відкрити Згорнути down

Як проходить операція з видалення маткових труб

Тубектомію проводять у відділенні оперативної гінекології хірургічного стаціонару. Тубектомія виконується гінекологами-хірургами з великим досвідом роботи під наглядом кваліфікованого анестезіолога, оскільки вона потребує наркозу. За відсутності протипоказань завжди обирається щадна малоінвазивна методика.

При лапароскопічній тубектомії в ході операції виконується кілька невеликих проколів в зоні черевної порожнини. Завдяки малій травматичності вдається уникнути пошкодження тканин інших органів малого тазу, нівелювати утворення гематом та кровотеч.

У проколи вводять лапароскоп із мікрохірургічним інструментарієм та маленькою камерою. Зображення операційного поля транслюється на монітор у реальному часі. Хірург відсікає одну або дві труби фалопієві (залежно від показань), витягує інструменти, зашиває місця проколів і накладає стерильну серветку.

Ендоскопічне втручання триває трохи більше 40 хвилин.

лапароскопічне видалення труб
видалення маткових труб

Якщо ендоскопічна операція неможлива, роблять лапаротомію. Хірург виконує поперечний розріз м'яких тканин у надлобковій зоні для видалення патологічно зміненої фалопієвої труби. Цей метод є більш травматичним і проводиться тільки за життєвими показаннями.

Видалення маткових труб може бути одностороннім та двостороннім. При виявленні онкопатології виконується двостороння тубектомія.

Відкрити Згорнути down

Реабілітація після видалення маткової труби

Післяопераційний період залежить від проведення операції.

Лапароскопічна тубектомія переноситься легше, тому відновлення після неї займає трохи більше 5 днів. Після традиційного хірургічного втручання період реабілітації триває довше.

Пацієнтка після операції перебуває у палаті стаціонару під медичним наглядом. У цей період рекомендовано помірну рухову активність для запобігання проблемам з судинами та кишечником. На 7-й день лікар знімає шви та проводить огляд. На 5-й день циклу виконується ультразвукове дослідження органів малого тазу.

Протягом всього періоду відновлення рекомендується дотримуватись статевого спокою, не приймати гарячі ванни і не відвідувати лазні, сауни. Не можна піддавати організм важким фізичним навантаженням. Хар

Відновлення після видалення маткових труб

Відкрити Згорнути down

Ускладнення після тубектомії

До поширених наслідків після видалення маткових труб відносять:

 • кровотечі;
 • больовий синдром;
 • порушення менструального циклу;
 • спайкові процеси.
Відкрити Згорнути down

У ході операції досвідчений хірург завжди піклується про попередження крововтрат і запобігання ускладненням.

У післяопераційний період пацієнтці показано прийом оральних контрацептивів щонайменше півроку. Також лікар прописує антибіотикотерапію та фізіотерапевтичні процедури.

Відкрити Згорнути down

Переваги лапароскопічного видалення маткових труб у клініці МЕДІКОМ

 1. Команда кваліфікованих гінекологів-хірургів із багаторічним досвідом роботи.
 2. Використання передових методів лікування гінекологічних захворювань.
 3. Використання сучасного обладнання та інноваційних технологій, що дозволяють скоротити тривалість проведення операції та знизити ризик ускладнень.
 4. Високі стандарти стерильності (в операційних системах встановлені системи ламінарного очищення повітря).
 5. Цілодобовий автоматичний моніторинг вітальних функцій пацієнтки.
 6. Комфортний стаціонар із одномісними палатами готельного типу.
 7. Уважний медичний персонал, який стежить за створенням атмосфери емпатії та доброзичливості.
 8. Лояльна цінова політика на лапароскопію маткових труб (ціни вказані у відповідному розділі нашого сайту).
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна завагітніти після видалення маткових труб?

У разі виконання односторонньої тубектомії репродуктивна функція пацієнтки зберігається, тому можна завагітніти природним шляхом. Двостороннє видалення фалопієвих труб виключає природне зачаття, але воно може відбуватися за допомогою процедури ЕКЗ. При плануванні вагітності після проведення гінекологічної операції потрібна консультація гінеколога. Лікар вивчить анамнез, призначить додаткові обстеження та спрогнозує ймовірність вагітності.

Під яким наркозом проводять тубектомію?

Операцію проводять під загальним наркозом. У деяких випадках допускається використання регіонарної анестезії (спінальної, епідуральної). Тому на етапі підготовки до хірургічного втручання необхідно отримати консультацію анестезіолога. Лікар вивчить анамнез та підбере вид анестезії, що підійде пацієнту, не викличе ризиків та ускладнень.

На який день циклу робиться планова тубектомія?

Планове видалення фалопієвих труб призначається на першу половину циклу. Ургентна операція проводиться у будь-який день.

Лікарі

Потребуєте допомоги досвідченого лікаря-гінеколога чи хірурга? Потрібно зробити тубектомію у Києві в планово чи терміново? Звертайтесь до відділення оперативної гінекології клініки МЕДІКОМ. Команда кваліфікованих лікарів із багаторічним практичним досвідом допоможе вирішити будь-яку гінекологічну проблему. Наші спеціалісти проводять лапароскопічні операції із використанням найновішого обладнання від провідних світових виробників. Усі передопераційні діагностичні процедури та аналізи можна пройти з урахуванням клініки.

 

Щоб записатися на прийом до гінеколога та отримати відповіді на хвилюючі питання, зателефонуйте до нашого цілодобового кол-центру. Також ви можете залишити заявку на зворотний зв’язок на сайті — наші менеджери обов'язково зв'яжуться з вами найближчим часом.

comment 26
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 17
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 14
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології

Вартість тубектомії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Операції
4153. * Операції на маткових трубах (сальпінгооваріолізис, тубектомія)

15300 грн

Більше Згорнути down
5453. * Операції на маткових трубах (Сальпінгооваріолізис, Тубектомія) у виконанні експерта Суханової А.А.

20100 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Консультация гинеколога
Консультація гінеколога
Оперативная гинекология
Оперативна гінекологія
Неотложная помощь
Невідкладна допомога
УЗИ органов малого таза
УЗД органів малого тазу
Гинеколог-онколог
Онкогінекологія

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

03.10.2022 20:55
Олександра

Робила тубектомію у гінеколога-хірурга Ольги Валеріївни Піскун. Справжній професіонал своєї справи. Дуже акуратна робота, слідів майже не лишилося. Ольга Валеріївна, я мегавдячна вам!!!

25.08.2022 07:42
Дар'я Селіванова

У клініці чудовий стаціонар, у відділенні оперативної гінекології дуже грамотні лікарі. Мені робили операцію на трубі, все пройшло швидко та без наслідків. Дякую лікарям за їхню працю!

17.05.2022 15:35
Татьяна

Попала по скорой в МЕДИКОМ с внематочной беременностью. Пришлось перенести одностороннюю тубэктомию в экстренном порядке. Меня очень приятно удивило отношение и профессионализм врачей. Гинеколог быстро осмотрел, сделал УЗИ и экспресс-анализы и сразу направил на операцию. Процедура прошла успешно, без осложнений. Пришлось немного полежать в стационаре на Оболонской набережной 9. Но там такие замечательные условия, что я чувствовала себя как дома. Кстати, цены медобслуживания в клинике вполне приемлемые.

30.01.2022 19:45
Елена

Недавно перенесла одностороннее удаление маточной трубы. Записалась на операцию в Medikom неслучайно, так как знаю, что здесь отличные врачи. Сначала была на консультации у Лавренюк Юлии Васильевны, потом прямо в клинике сдала анализы, прошла УЗИ, ЭКГ. Очень удобно, что все можно сделать в одном месте. Мне делали лапароскопическую операцию, потому восстановилась я быстро и без осложнений.

Показати ще 1

arrow

Всього 4 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down