exit
search search serach
exit
search search serach
phone down
Укр down
Укр down
запис на прийом
Удаление гемангиомы

Видалення гемангіоми у Києві

На шкірі дитини з'явилася трохи опукла червонувата або синюшна пляма? Ви хочете позбавитися цієї косметичної проблеми і шукаєте досвідченого лікаря? Звернення до клініки МЕДІКОМ допоможе вам провести безпечне та ефективне видалення гемангіоми в Києві за допомогою сучасних методів.

Видалення гемангіоми — це єдиний спосіб позбавлення доброякісної пухлини, яка виникає через збій розвитку кровоносних судин протягом ембріонального періоду. Новоутворення найчастіше виявляється відразу після пологів та в перші дні життя дитини, але іноді проявляється через 2-3 місяці. У деяких випадках воно може самостійно регресувати, але вичікувальна тактика робиться тільки при простих гемангіомах, які не є значним косметичним дефектом і не становлять небезпеки через ускладнений перебіг. Для їхнього видалення застосовуються різні хірургічні способи.

Відкрити Згорнути down

Способи видалення гемангіоми

Як видаляють гемангіому? Вибір методу видалення цього доброякісного судинного новоутворення робить хірург після детальної діагностики та виключення протипоказань.

Хірургічне видалення гемангіоми може виконуватися кількома способами:

  • кріодеструкція;
  • електрокоагуляція;
  • склерозуюча терапія;
  • лазерна хірургія;
  • радіохвильова хірургія;
  • за допомогою скальпеля;
  • рентгенендоваскулярна оклюзія;
  • низьковольтна рентгенотерапія;
  • гіпертермія НВЧ електромагнітного поля.
Відкрити Згорнути down

Операція з видалення гемангіоми може проводитися за один раз або в кілька етапів. Метод знеболювання залежить від методики, що застосовується.

 

Показання до видалення гемангіоми

Гемангіоми можуть розташовуватися на областях голови з волосяним покривом, обличчі, у порожнині рота, в області статевих органів, на поверхні рук і ніг, кісток або внутрішніх органів. Вони виглядають як бугристе або плоске утворення з забарвленням від слабкого рожевого до темно-бордового або синюшного відтінку. Розміри судинної пухлини коливаються від 0,1-0,2 см до 10-15 см, інколи бувають і більшими. Форма буває різною.

Новоутворення є не тільки косметичним дефектом. Пухлина здатна швидко розвиватися, і проростання вглиб і вшир може призводити до руйнування навколишніх тканин і виникнення порушень функцій слуху, зору, дихання тощо.

Показаннями для видалення гемангіоми є такі випадки:

  • естетичне бажання позбутися пухлини;
  • розташування в зоні голови, обличчя, шиї, ротової порожнини, промежини;
  • схильність до агресивного зростання;
  • відсутність регресії пухлини;
  • виразка;
  • схильність до інфікування;
  • некроз;
  • кровотеча.
Відкрити Згорнути down

Обстеження перед видаленнням гемангіоми

Підготовка

Обстеження проводиться командою лікарів. Педіатр чи терапевт направляє хворого на консультацію дерматолога. Залежно від локалізації гемангіоми може знадобитися додаткове обстеження у офтальмолога, отоларинголога, стоматолога, гінеколога чи уролога.

Для обстеження пацієнта з гемангіомою застосовуються різні методи:

  • огляд, пальпація та аускультація новоутворення;
  • визначення площі пухлини;
  • розширений загальний аналіз крові;
  • коагулограма;
  • УЗД із вимірюванням швидкості кровотоку в паренхімі утворення;
  • ангіографія.

При необхідності виявлення взаємозв'язку пухлини з оточуючими тканинами рекомендується проведення рентгенографії необхідної анатомічної області.

Для вибору методу знеболювання операції потрібна консультація анестезіолога.

Відкрити Згорнути down

Як відбувається видалення гемангіоми

Операції з видалення гемангіоми, залежно від методу, виконуються амбулаторно або після госпіталізації. У клініці МЕДІКОМ втручання проводяться досвідченими фахівцями з судинної хірургії.

При поверхневих або точкових судинних утвореннях може виконуватися кріодеструкція або електрокоагуляція гемангіоми. Ці методики є застарілими та застосовуються рідше, оскільки після їх виконання на шкірі можуть формуватися пігментації та рубці.

Найбільш щадним методом є лазерне видалення гемангіоми. Промені, проникаючи через шкіру, нагрівають пухлину та «випаровують» її. Вплив здійснюється лише на патологічне вогнище і не торкається здорових тканин. Втручання виконується під місцевою анестезією. Після видалення гемангіоми лазером на місці пухлини формується скоринка, яка швидко підсихає та відпадає. На шкірі не залишається пігментації та/або рубців.

Ще одним щадним способом видалення новоутворення є радіохвильовий метод. Операція проводиться за допомогою спеціального апарату, що випромінює високочастотні радіохвилі. При застосуванні радіоножа судини всередині новоутворення закупорюються. Час впливу на тканини мінімальний, і пацієнт не отримує опіків. Кров, що накопичилась в тканинах, з часом розсмоктується і на шкірі не залишається ні пігментації, ні шрамів. Радіохвильовий метод може застосовуватися для видалення гемангіом на відкритих ділянках тіла та обличчі.

При глибокому розташуванні новоутворення виконується хірургічне висічення пухлини у межах здорових тканин. У деяких випадках може виконуватися емболізація судини, що живить новоутворення, за допомогою рентгеноендоваскулярної оклюзії.

Видалення гемангіом зі складною анатомічною локалізацією або великих новоутворень відбувається із застосуванням рентгенотерапії. При масштабних пухлинах на шкірі може використовуватися кортикостероїдна терапія. 

У складних випадках хірурги комбінують кілька способів видалення гемангіом: гіпертермія НВЧ електромагнітного поля та кріодеструкція, застосування глюкокортикостероїдів та рентгенотерапії або хірургічне видалення тощо.

Відкрити Згорнути down

Реабілітація після видалення гемангіоми

Тривалість та порядок проведення реабілітації після видалення гемангіоми визначається методом, що застосовується для видалення новоутворення.

При видаленні поверхневих судинних пухлин виключається контакт із водою до повного загоєння рани. Щодня проводиться обробка прооперованої області безспиртовим розчином антисептика та виконуються перев'язки. Категорично забороняється чіпати руками або самостійно видаляти скоринки, що формуються. Після загоєння рани ще два тижні не можна терти шкіру мочалкою в області видалення пухлини. Прооперовану ділянку слід захищати від потрапляння сонячних променів, протягом місяця слід відмовитись від відвідування бань та саун.

При видаленні глибоких гемангіом вимоги до післяопераційного періоду та реабілітації визначаються персонально. Пацієнту може бути рекомендовано прийом ліків, дотримання постільного режиму, обмеження фізичної активності.

після видалення гемангіоми

Відкрити Згорнути down

Результати та ефект

Результати та ефект після видалення новоутворення залежать від його різновиду та своєчасності звернення за кваліфікованою допомогою. Гемангіоми, що розрослися, потребують більш тривалого лікування.

Зазвичай після видалення новоутворення бліднуть та після завершення курсу реабілітації стають майже непомітними або зникають повністю. Застосування фахівцями клініки МЕДІКОМ сучасних лазерних та радіохвильових методик дозволяє не допускати появи пігментацій та рубців. На нашому сайті ви можете ознайомитися з результатами видалення гемангіом та відгуками пацієнтів.

Відкрити Згорнути down

Переваги видалення гемангіоми у нашій клініці

  1. Застосування інноваційної апаратури та сучасних методик.
  2. Операції проводять досвідчені лікарі.
  3. Індивідуальний підхід.
  4. Ефективні методи знеболювання.
  5. Чудовий косметичний результат.
  6. Комфортні умови.
  7. Доступна вартість.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що не можна робити після видалення гемангіоми?

Після видалення гемангіоми для запобігання ускладнень слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Обмеження залежить від методики операції. Всім пацієнтам треба регулярно проводити перев'язки, виключити будь-яку механічну дію та попадання води на прооперовану ділянку, застосовувати для гігієни воду середньої температури (ні холодну, ні гарячу), не приймати спиртні напої, відмовитися від перебування на сонці, а також від відвідування саун та бань. Після видалення скоринки ділянку шкіри не можна терти мочалкою протягом 2 тижнів. Для контрольних оглядів потрібні регулярні консультації дерматолога.

Як обробляти рану після видалення гемангіоми?

Для догляду за раною застосовується водний розчин перманганату калію. При необхідності для загоєння використовуються призначені лікарем ранозагоювальні мазі. До повного видалення скоринки щодня накладається стерильна пов'язка. Самолікування заборонено!

Чи є протипоказання до видалення гемангіоми?

Видалення гемангіоми не проводиться при виявленні таких патологій або станів, як:

  • гострі інфекційні захворювання;
  • загострення хронічних захворювань;
  • місцеві гнійні процеси;
  • тяжкі порушення зсідання крові;
  • декомпенсований перебіг цукрового діабету, патології серця, нирок, легень (при операції під загальним наркозом).

Після усунення протипоказань хірургічне лікування може проводитись. При призначенні методу видалення пухлини враховуються протипоказання до певної методики. Наприклад, лазерне видалення не може виконуватися під час вагітності та лактації, при злоякісних пухлинах, епілепсії, декомпенсованому цукровому діабеті, схильності до келоїдних рубців.

Де видалити гемангіому

Ви хочете видалити гемангіому в Києві і шукаєте хорошу клініку та досвідченого спеціаліста? Звертайтеся до підрозділу клініки МЕДІКОМ на Оболоні, зателефонувавши за вказаним на сайті номером або заповнивши спеціальну форму для онлайн-запису або замовлення зворотнього зв’язку. Оператори контакт-центру дадуть відповіді на всі ваші питання про видалення гемангіоми, вартість різних операцій і запишуть на прийом до лікаря у зручний час.

 

Лікарі

comment 28
Гаврилов Григорій Олександрович
Завідувач хірургічним відділенням, лікар-хірург вищої категорії, пластичний хірург, хірург-проктолог, онкохірург
comment 14
Коваленко Андрій Петрович
Лікар-хірург, онкохірург, к.м.н.
comment 11
Марищак Олександр Сергійович
Лікар ортопед-травматолог
comment 48
Меркотан Володимир Георгійович
Лікар-хірург вищої категорії, проктолог першої категорії
comment 10
Савченко Оксана Михайлівна
Лікар-хірург, судинний хірург першої категорії
comment 14
Симулик Євген Володимирович
Пластичний хірург вищої кваліфікаційної категорії, судинний хірург, к.м.н.
comment 44
Счастний Володимир Михайлович
Лікар-хірург вищої категорії, судинний хірург, флеболог, проктолог, спеціаліст з бариатричної хірургії
comment 8
Юзвік Костянтин Олексійович
Лікар-хірург, хірург-онколог першої категорії
Пов'язані послуги
Хирургия
Консультація хірурга
Загальна хірургія
Загальна хірургія
судинна хірургія
Судинна хірургія
Консультация дерматолога
Консультація дерматолога
Анализ на свертываемость крови
Аналіз на згортання крові

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

09.04.2024 09:12
Антоненко А. П.

Мені пухлину видаляв Андрій Коваленко. Дуже приємний, як людина і видно відразу, що дуже розумний, як спеціаліст. Хочу окремо йому подякувати за якісну роботу.

14.11.2023 19:20
Анастасія

Всю процедуру провели дуже обережно. На місці не залишилося найменшої пігментації. Ну й чогось схожого на рубці теж не помітно. Тому результат більш ніж позитивний.

28.09.2023 21:18
Тетяна У.

Мені здається, що кращих спеціалістів нема ні в нас на Оболоні, ні в цілому Києві. Вирішили питання з гемангіомою фактично в межах одного тижня. А я до цього 3 місяці сумнівалась, чи звертатися до лікарів.

26.01.2023 11:41
Зореслава

Взагалі-то я боюся лікарень. Але зі своєю проблемною гемангіомою діти направили мене в Медіком. І в мене трохи змінилося ставлення до нашої медицини. Операція пройшла швидко, безболісно. Фактично я нічого й не відчула. Рани як такої на місці й не було.

18.10.2022 21:51
Анна Т.

Скажіть, чи видаляєте ви точкові гемангіоми на повіках?

30.10.2022 11:21
Клініка Медіком

Так, проводимо лазерне видалення.

04.07.2022 20:34
Ірина

Величезна подяка лікарю-хірургу Авершину В.І. та всім співробітникам клініки Медіком. Я швидко здала аналізи, необхідні для видалення гемангіоми, та отримала результати. Операція пройшла добре і без болю. Пляма зблідла одразу, ранка швидко зажила, а за місяць на шкірі не залишилося й сліду.

30.01.2022 17:55
Василиса Василівна

Моя гемангіома завдає мені естетичного дискомфорту. Я хочу її видалити. З цього питання я прийшла до клініки Медіком за адресою пр-т Героїв Сталінграда, будинок 6Д. Лікар Борис Миколайович Кондратенко мені видався справжнім професіоналом. Здала аналізи та пройшла необхідні процедури. Записалася до клініки на повторний прийом до Бориса Миколайовича.

20.12.2021 12:43
Антон

Хочу выразить благодарность персоналу клиники Медиком. Внимательный специалист сразу назначил мне необходимые анализы. Мне необходимо удалить гемангиому. Записался на повторный прием.

Показати ще 3

arrow

Всього 8 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down