exit
search serach
Трепан-біопсія
1922. Трепан-біопсія новоутворення молочної залози
2700 грн.
Більше Згорнути down

Трепан-біопсія молочної залози в Києві

Гістологічні дослідження є конститутивними в діагностиці раку молочної залози. Малоінвазивні діагностичні методики, що дають можливість досліджувати діагноз на передопераційному етапі, стали важливим етапом розвитку вивчення раку молочної залози. До найбільш інформативних методів дослідження захворювання належить трепан-біопсія молочної залози. У Києві процедуру проводять досвідчені лікарі-мамологи та діагности експертного рівня клініки МЕДІКОМ. Біопсія проводиться під візуальним контролем УЗД-апарата з використанням трепан-пістолета з одноразовими стерильними насадками.

Що таке трепан-біопсія молочної залози?

Трепан-біопсія молочної залози — це діагностичне дослідження, що дає змогу визначити характер пухлини та поставити точний діагноз. Перевага методу полягає в мінімальному травмуванні тканин та високій інформативності.

Трепан-біопсія особливо важлива з позиції гістологічного матеріалу, що здобувається. Дослідження проводять за допомогою спеціального медичного пістолета, оснащеного наноголкою з різьбленням. Голку поміщають у тканини під контролем УЗД-апарата та швидко витягують. Це дає змогу здобути біоптат у вигляді стовпчика, достатній для визначення характеру патології.

УЗД-апарат дає візуалізацію патологічної ділянки та кровотоку навколо нього. За таких умов лікар має змогу потрапити точно в ціль, особливо, якщо новоутворення має маленькі розміри.

Гістологічний матеріал досліджують під мікроскопом для виявлення атипових змін у тканині та визначення ступеня проліферації. За допомогою трепан-біопсії молочної залози вдається оцінити стадію розвитку пухлинного процесу, коли УЗД та мамографія недостатньо, щоб поставити точний діагноз. Інформативність методу становить до 96 %.

гістология
аналіз
Відкрити Згорнути down

Трепан-біопсія: показання

 • неясне походження затемнених чи освітлених зон на рентгенівських знімках;
 • необхідність аналізу атипії та ступеня проліферації перед оперативним втручанням на грудній залозі;
 • необхідність визначити імуногістохімічний профіль діагностованого раку молочної залози;
 • структурні зміни молочних залоз, з-поміж іншого сосків, поява лущення та тріщин на шкірі;
 • виділення із сосків із неприємним запахом або з домішкою крові;
 • ущільнення в грудях;
 • контроль злоякісного переродження новоутворення з раніше діагностованої кісти або фіброаденоми;
 • неінформативність раніше проведеної аспіраційної біопсії, УЗД чи мамографії.

Трепан-біопсія грудей фактично не має протипоказань через її надважливе діагностичне значення. Обмеження можуть стосуватись алергічних реакцій на місцеву анестезію. Перед проведенням процедури лікар робить пробу препарату-анестетика для запобігання розвитку алергії.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до трепан-біопсії молочної залози

Проведення дослідження не потребує спеціальної підготовки. Є рекомендації, яких треба дотримуватися перед трепан-біопсією:

 • відмовитися від вживання алкоголю напередодні проведення процедури;
 • не використовувати дезодорант у зоні взяття біоптату;
 • утриматися від приймання препаратів для розрідження крові за три дні до трепан-біопсії молочної залози.
Відкрити Згорнути down

Особливості проведення трепан-біопсії молочної залози

Проведення дослідження дає змогу підтвердити чи спростувати наявність злоякісних процесів у грудях. З його допомогою вдається діагностувати РМЗ на ранній стадії, підвищуючи шанси на повне одужання.

Направлення на трепан-біопсію новоутворення молочної залози виписує лікар-мамолог. Перед процедурою необхідно пройти комплексне обстеження, яке включає:

 • огляд молочних залоз лікарем-мамологом;
 • УЗД молочних залоз;
 • мамографію;
 • МРТ грудних залоз із контрастом;
 • аналізи крові.

мрт молочних залоз
мамолог

Дослідження проводять у стаціонарі на Оболоні за умов абсолютної стерильності. У клініці МЕДІКОМ дотримуються всі санітарні норми, що унеможливлює розвиток ускладнень у вигляді інфекцій. Наші лікарі дотримуються світових стандартів якості щодо алгоритму проведення процедури. Це дає змогу здобути результат, що сприяє постановці точного діагнозу.

Пацієнтка прибуває в призначений час у клініку, де їй проводять внутрішньошкірну пробу на чутливість до анестезії. Взяття біоптату проходить під візуальним контролем УЗД, що робить процедуру точною та малотравматичною. Під час забору тканини можливе відчуття тиску. Тривалість маніпуляції становить 15 хвилин. Після закінчення пацієнтці дають полежати, щоб запобігти кровотечі.

Процедура трепан-біопсії включає такі етапи:

 • трепан-пістолет зі спеціальною порожнистою наноголкою з різьбленням вводять у досліджувану тканину під візуальним контролем;
 • коли голка досягає мети, лікар вгвинчує канюлю в новоутворення на певну глибину;
 • в результаті в середині голки залишається стовпчик тканини, який вилучають назовні спеціальним штоком із різьбленням;
 • у просвіт канюлі вставляють електрокоагулятор, запобігаючи кровотечі та поширенню ракових клітин за кровоносними судинами;
 • якщо в пухлині виявляють порожнинне утворення, проводять його аспірацію, після чого припікають коагулятором.
Відкрити Згорнути down

Трепан-біопсія молочної залози: результати

Зазвичай результати дослідження готові вже через 8 днів із моменту його завершення. Отримані показники можуть мати значення, властиві доброякісному чи злоякісному процесу. Для аналізу результатів трепанобіопсії молочної залози необхідні великі теоретичні знання та клінічний досвід.

Оцінювання одержаних показників проводиться на консультації онколога. За морфологічним та гістологічним висновком біопсії результати ділять на: неповні, нормальні, доброякісні, неракові та злоякісні. На основі отриманої інформації лікар вибирає тактику лікування чи спостереження.

Відкрити Згорнути down

Трепан-біопсія молочної залози: наслідки

Дослідження тканин грудей належить до хірургічних маніпуляцій, що мають ризик ускладнень:

 • біль;
 • кровотеча;
 • набряк у місці взяття біопсії;
 • гематома;
 • інфекція.
Відкрити Згорнути down

За відгуками пацієнтів, після трепан-біопсії є можливість виникнення почервоніння в місці маніпуляції, підвищення температури. У таких випадках можна прийняти протизапальний препарат.

Після завершення процедури трепан-біопсії наслідки негативного характеру виникають нечасто. Досвідчені лікарі клініки МЕДІКОМ проводять кожен крок дослідження під контролем УЗД із дотриманням високих стандартів стерильності. Це зводить можливість виникнення ускладнень до нуля.

Рекомендації після проведення трепан-біопсії молочної залози:

 • не знімати пов’язку з місця взяття матеріалу до наступного дня;
 • приймати душ не раніше ніж за добу після проведення маніпуляції;
 • з появою болю в місці проколу можна прийняти знеболювальне;
 • зменшити синець та набряк можна за допомогою прикладання холоду до місця взяття біопсії;
 • після процедури не рекомендується фізична активність та підйом великої ваги.
Відкрити Згорнути down

Переваги трепан-біопсії молочної залози в нашій клініці

 1. Високий рівень обслуговування пацієнтів. Лікарі-мамологи з великим досвідом та знаннями.
 2. Використання технологій та діагностичного обладнання експертного класу, що відповідають рівню провідних медичних центрів Європи та США.
 3. Отримання лабораторних аналізів за короткий термін.
 4. Практика профілактичних досліджень.
 5. Комфортний стаціонар з операційними, що мають ламінарні потоки, які забезпечують найвищий рівень інфекційної безпеки.
 6. Високоточне проведення трепан-біопсії молочної залози за ціною не вищою за середньоринкову.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи небезпечна трепанобіопсія молочної залози під час РМЗ?

Трепан-біопсія проводиться за допомогою спеціального трепан-пістолету, оснащеного тонкою наноголкою, що має різьблення. Інструмент використовують для одержання зразків тканини з патологічної ділянки. Дослідження проводять під візуальним контролем УЗД-апарату, що дає змогу хірургу потрапити точно в ціль. На фінальному етапі трепан-біопсії в порожнину голки вводять спеціальний електрокоагулятор. З його допомогою здійснюють припікання тканин у місці взяття біоптату, що запобігає поширенню ракових клітин за кровоносними та лімфатичними судинами. Це робить процедуру максимально безпечною в разі діагностованого раку молочної залози. Дослідження є важливим етапом встановлення точного діагнозу, а також контролю вже наявного РМЗ. Його результати дають змогу побачити структуру новоутворення та ступінь його проліферації. На підставі цієї інформації лікар-онколог вибирає схему лікування, спостереження або профілактики.

Скільки триває процедура трепанобіопсії молочної залози?

Дослідження проводиться під місцевою анестезією та триває орієнтовно 10–15 хвилин. Після закінчення процедури пацієнтку залишають лежати на кушетці ще на 10 хвилин, щоб уникнути кровотечі.

Чим відрізняється трепанобіопсія молочної залози від біопсії?

Є три види біопсії. Так, тонкоголкову біопсію виконують шприцом під візуальним контролем. Лікар робить прокол шкіри та робить забір матеріалу. Це найбільш щадна процедура, яку можна проводити без знеболювання. Її недолік — невисока ефективність у діагностуванні РМЗ.

Хірургічна біопсія — це операція під місцевим наркозом, у процесі якої виконують незначний розріз шкіри для одержання зразків тканин молочної залози. Процедура має недолік — після неї в місці забору біологічного матеріалу залишаються рубці.

Трепан-біопсія — це малотравматична прогресивна методика, що має низку переваг перед стандартною біопсією. Вона дає змогу отримати більше зразків тканини з патологічної ділянки в молочній залозі. Забір матеріалу проводять медичним пістолетом зі спеціальною голкою. Трепанобіопсія дає змогу точно діагностувати рак молочної залози без хірургічного втручання. За результатами імуногістохімічного дослідження лікар-мамолог виявляє патологічні зміни в молочній залозі для вибору подальшої терапії.

Що не можна робити після трепан-біопсії молочної залози?

Є деякі обмеження, яких треба дотримуватися після проведення трепан-біопсії. До них належить прийняття ванни, заняття спортом, великі фізичні навантаження та підняття тяжкостей.

Де зробити трепан-біопсію молочної залози в Києві

Шукаєте надійну клініку для проведення сучасного гістологічного дослідження? У клініці МЕДІКОМ на Оболоні приймають кваліфіковані лікарі-онкологи з великим практичним досвідом роботи. Діагностичну процедуру проводять в операційних умовах відповідно до міжнародних стандартів якості.

Завдяки використанню високоточного обладнання, нашим лікарям вдається здобути точну інформацію про характер патології. Щоб отримати додаткову інформацію або дізнатися про вартість діагностики, зателефонуйте нам за вказаними на сайті телефонами або напишіть у форму зворотного зв’язку.

Лікарі

comment 18
Іванкова Оксана Миколаївна
Лікар-хірург, мамолог вищої категорії, к.м.н.

Трепан-біопсія молочної залози: ціна дослідження

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1922. Трепан-біопсія новоутворення молочної залози

2700 грн

Більше Згорнути down
Програми
3687. * Програма «Трепан-біопсія новоутворення молочної залози з гістологічним дослідженням»

3820 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Онкологія
Консультація онколога
Консультация маммолога
Консультація мамолога
УЗД молочних залоз
УЗД молочних залоз
Мастектомія
Мастектомія
Скринінг раку молочної залози
Скринінг раку молочної залози

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

31.08.2023 11:48
Зоряна Р.

Не розумію, чому інструмент, яким роблять аналіз, називають пістолетом. Це ж відлякує людей. А сама процедура повністю безболісна. Принаймні мій досвід в “Медікомі” саме такий. Чи, можливо, це саме лікарі в клініці справжні професіонали, що я не відчула жодного дискомфорту.

19.04.2023 20:08
Олена

Я сама працюю в медицині й знаю, що трепан-біопсія є одним із найточніших методів діагностики раку молочної залози. Цей метод використовують у всьому світі, але в нашій країні ще не у всіх клініках він доступний. Тому, коли в мене знайшли у грудях ущільнення, я відразу пішла на всі необхідні обстеження в клініку Медиком, у тому числі на трепан-біопсію. Результати виявилися втішними, рак не виявлено. Але я дуже задоволена тим, що зробила цю процедуру. Рекомендую всім жінкам, хто зіткнувся з новоутвореннями у грудях, не боятися та робити трепан-біопсію, щоб не пропустити рак.

31.01.2023 10:25
Лариса

Я несколько лет хожу на плановые осмотры в клинику МЕДИКОМ на Оболони. На одном из визитов маммолог обнаружила уплотнение в груди и отправила меня на УЗИ. По его результатам было подозрение на фиброаденому. Но для уточнения диагноза порекомендовали еще сделать трепан-биопсию, чтобы не пропустить рак. Маммолог объяснила мне, что процедура не опасная, но очень информативная. Я, конечно, очень расстроилась, сильно переживала. Кто это проходил, тот меня поймет. Записалась на процедуру на самое ближайшее время, ведь уже не могла спокойно спать... Все прошло быстро и безболезненно. Через несколько дней я пришла на прием, где доктор мне рассказала о результатах анализа. Слава богу, у меня была действительно фиброаденома! Я очень довольна, что прошла это обследование и теперь могу спокойно жить и не гадать, что у меня за образование в груди. Буду дальше наблюдаться в клинике у своего доктора и следить за опухолью.

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down