Аналіз на онкомаркери в Києві
Аналіз на онкомаркери в Києві можна виконати в медичному центрі МЕДІКОМ. У нас є все необхідне обладнання для цього дослідження. Наші підрозділи знаходяться в Печерську та на Оболоні. Своєчасна діагностика і грамотна розшифровка аналізу на онкомаркери може вберегти від тяжких наслідків. У цьому полягає цінність аналізу на онкомаркери, які повідомляють про неблагополуччя організму ще на початку, в період безсимптомного протікання онкопатології.
Онкомаркери — це хімічні сполуки та специфічні білки, концентрація яких у крові значно збільшується за наявності онкозахворювань. Цей інформативний діагностичний інструмент дозволяє виявити онкологію на ранніх стадіях. Кількість летальних випадків у результаті раку, на жаль, переважає виліковність. Проте, якщо почати лікування на першій стадії, шанси одужати складають 90–92 %, тоді як на четвертій — не більше 10–13 %.
Види онкомаркерів: що покаже аналіз
Сучасна медицина в клінічній практиці використовує приблизно 35 орієнтованих на різні патології онкомаркерів. Це дозволяє діагностувати та відстежувати перебіг великої кількості онкопатологій.
У нашій клініці зручно і швидко можна зробити аналізи на багато видів онкомаркерів, наприклад:
- маркер раку підшлункової залози СА 19-9;
- онкомаркер раку яєчників СА 125;
- маркер раку молочної залози СА-15-3;
- раково-ембріональний антиген РЕА;
- антиген плоскоклітинної карциноми SCC;
- онкомаркер раку сечового міхура;
- маркер раку простати ПСА (загальний онкомаркер);
- онкомаркер ШКТ СА 242;
- дослідження на інші пухлинні маркери.
Також у медицині практикують аналізи на виявлення маркера раку сечового міхура (UBC), ХГЛ (репродуктивна система), АФП (зазвичай, на рак печінки), Б-2-МГ (лімфома, лейкемія, мієлома).
Один і той же показник може свідчити про різні форми раку, а в деяких випадках кілька маркерів вказують на одну онкопатологію. При прогнозуванні ризику онкології буває необхідно зіставити значення декількох онкомаркерів. Наприклад, для обчислення індексу рому (ROMA) потрібні показники онкомаркера яєчників СА 125 і онкомаркер НЕ 4.
Варто також розуміти, що підвищення рівня онкомаркерів у крові — це ще не діагноз. Багато природних процесів також супроводжуються підвищенням рівня біомаркерів. Наприклад, СА 125 вказує на онкологію яєчників, але є нормою в першому триместрі вагітності. А відхилення від нормальних показників онкомаркера РЕА характерні для аутоімунних або запальних захворювань. Травми та гормональні збої також здатні впливати на рівень біомаркерів у крові.
Тому позитивні аналізи на онкомаркери, результат дослідження крові — це вагомий привід насторожитися і більш серйозно підійти до обстеження із застосуванням додаткових лабораторних та інструментальних методів.
Показання для призначення аналізу на онкомаркери
УЗД, МРТ і рентген неефективні для раннього діагностування раку. Тому лікар-онколог або фахівці інших напрямків медицини (гінеколог, уролог, гастроентеролог, лікар-ендокринолог, хірург) можуть призначити лабораторну діагностику раку при підозрі на патологію. Показанням до дослідження на онкомаркери служать:
- різка зміна ваги без очевидних причин;
- слабкість, швидка стомлюваність;
- втрата апетиту;
- епізодичні або постійні болі;
- температура субфебрильних значень довгий час;
- потрапляння пацієнта в групу ризику;
- самоконтроль здоров'я після 40.
Окреме значення мають маркери ХГЛ та АФП. Ці показники онкомаркерів допомагають оцінити перебіг вагітності. Рівень АФП (альфа-фетопротеїну) поступово зростає, досягаючи до 32 тижня максимального значення (до 250 ЕД/мл). Це значення онкомаркера — норма у жінок у період виношування дитини. Але перевищення цих меж свідчить про можливі патології внутрішньоутробного розвитку.
Людям, що належать до групи ризику, рекомендується проходити дослідження на онкомаркери регулярно. Для своєчасного виявлення патологічних змін призначають аналіз крові на маркери раку пацієнтам, які:
- повернулися з місць техногенних катастроф;
- перенесли інтоксикацію;
- мають кровних родичів з онкодіагнозом;
- мають доброякісні пухлини в анамнезі;
- проживають в екологічно неблагополучних районах;
- працюють у шкідливих умовах.
Чоловікам від 50 років також слід здавати аналіз на онкомаркери, що сигналізують про зміни в передміхуровій залозі.
Таке тестування необхідне і тим, хто проходить лікування від онкології, і тим, хто переміг рак. Воно дозволяє стежити за станом організму, моніторити ефективність терапії, вчасно купірувати рецидиви.
Протипоказання
Протипоказань до процедури немає. Є ситуації, коли краще здати кров на онкомаркери в інший день. Перенести дослідження варто в таких випадках:
- після хірургічного втручання;
- після проведення біопсії;
- у період прийому медикаментів - препарати можуть вплинути на результат;
- якщо напередодні були підвищені фізнавантаження або стресові ситуації;
- коли була перервана вагітність.
Якщо за допомогою аналізу на онкомаркери для чоловіків належить оцінити стан простати, варто утриматися від сексу на тиждень і перенести огляд в уролога на дату після здачі крові (або відвідати цього фахівця за два тижні до процедури). Аналізи на наявність онкомаркерів для жінок неінформативні в деякі дні циклу. Крім цього, доцільно повідомити лікаря про всі медичні маніпуляції, щоб виключити помилковий результат.
Як підготуватися до аналізу крові на онкомаркери
Підвищити достовірність результату скринінгу допоможе правильна підготовка до аналізу на онкомаркери. На консультації лікар дає необхідні рекомендації, які можуть дещо відрізнятися від загальних правил, залежно від досліджуваного онкомаркера.
Загальноприйняті вимоги підготовки до здачі крові на онкомаркери нескладні:
- відмовитися від куріння перед здачею біоматеріалу (мінімум 30 хв);
- не вживати спиртне мінімум три дні перед процедурою;
- здавати кров вранці натщесерце - оскільки потрібна перерва між прийомами їжі не менше 8 годин;
- повідомити лікаря про недавнє проходження рентгена та інших досліджень, а також про вживання ліків;
- зробити тижневу перерву в тренуваннях.
Пити воду не забороняється. Якщо перед аналізом на онкомаркери довелося піднятися сходами, то потрібно спокійно посидіти 15–20 хвилин. І тільки потім зайти в кабінет і здати кров на онкомаркери.
Як здати аналіз на онкомаркери?
Попри страшну назву, сам процес здачі аналізу крові на рак — це стандартний забір крові з вени. Водночас важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо підготовки до аналізу на онкомаркери. Краще це зробити вранці, а дату призначити так, щоб напередодні не довелося не спати вночі (в дорозі, на нічній зміні).
Процедура проводиться за кілька секунд і не завдає великого дискомфорту. Під час цього пацієнт зручно сидить або лежить. Кількість крові залежить від обсягу дослідження. Зазвичай, це не більше 10 мл. Термін готовності аналізу на онкомаркери зумовлений його складністю і може становити від одного до семи днів.
Результати та розшифровка аналізів крові на рак
Біомаркери завжди присутні в організмі здорової людини в незначних кількостях. Для ембріона вироблення онкомаркерів також норма. Однак така ж кількість у крові дорослого це тривожний симптом. Норми онкомаркерів (їх концентрації в крові) загальнодоступні:
- показники простат-специфічного антигену: не викликають побоювань до 4 нг/мл, понад 10 — патологічний рівень, діапазон від 4 до 10 говорить про можливу загрозу онкології простати;
- при РЕА: до 5 нг/мл не дає приводу для занепокоєння, діапазон до восьми вважається прикордонним станом, понад — патологічний рівень;
- СА-125: присутній у здоровому організмі в межах 30 МЕ/мл, понад 40 — дозволяє зробити припущення про рак яєчника;
- онкомаркер раку молочної залози (CA 15 3): не повинен перевищувати 38 МЕ/мл;
- небезпечні значення і норма онкомаркера CA 19 9: аналогічні маркеру СА 125.
Проте правильно прочитати аналізи на рак та інтерпретувати результати може тільки компетентний фахівець. Існують різні нюанси, розібратися в яких можна тільки за наявності досвіду і певної компетенції. Лікар клініки МЕДІКОМ врахує клінічні симптоми, порівняє висновки з показаннями інших методів дослідження і дасть грамотну розшифровку аналізу на онкомаркери на основі загальної діагностичної картини.
Де здати комплексний аналіз на онкомаркери в Києві
Робити аналіз крові на всі типи маркерів дорого і безглуздо. Тому здавати аналіз крові на рак краще за направленням лікаря. Тільки знаючий усі нюанси фахівець зможе підібрати необхідні для перевірки специфічні сполуки в конкретному випадку, з урахуванням стану пацієнта. Можна вибрати будь-яку лабораторію, яка надає такі послуги. Однак краще орієнтуватися на відгуки та рейтинг установи. Також має значення доступність аналізу на онкомаркери за ціною.
Ідеальним варіантом буде діагностика на онкомаркери в лабораторії при клініці або медцентрі. Це забезпечує необхідний ступінь точності, відповідність кваліфікації співробітників рівню клініки та комфортність для пацієнта. Медцентр МЕДІКОМ (Україна) має свою високоточну діагностичну лабораторію, оснащену сучасним обладнанням, що дозволяє ефективніше проводити діагностику онкологічних захворювань і контролювати лікування.
Переваги аналізу на онкомаркери в нашій клініці
Визначення онкомаркерів — важливий та інформативний метод. Його результати необхідні при діагностиці патології, для локалізації процесу та оцінки стадії захворювання, онкоскринінгу. У клініці МЕДІКОМ можна зробити аналіз на онкомаркери й прямо тут скористатися результатами діагностики, пройшовши додатково УЗД, КТ, МРТ, ендоскопічні методи, мамографію і повний спектр медичних послуг в рамках програми скринінгу раку.
Наші пацієнти у відгуках оцінили комфортні умови, якість діагностики та лікування:
- Багатопрофільність медичного центру.
- Штат висококваліфікованих професіоналів — лікарів, діагностів, лаборантів.
- Власна лабораторія з обладнанням експертного класу, гарантована достовірність результатів.
- Лояльна цінова політика, помірна вартість аналізу на онкомаркери.
- Високий рівень сервісу.
- Персональний підхід до кожного випадку та пацієнта.
- Зручне розташування.
Тут можна в найвідповідніший час призначити консультацію у профільного фахівця з великим досвідом роботи, а також зробити тест на онкомаркери, ціна якого є доступною. Запис можливий за телефоном, за допомогою онлайн-форми на сайті та при особистому відвідуванні клініки.
Питання-Відповідь
Навіщо здавати аналіз на онкомаркери?
Онкомаркер — це один з видів скринінгу раку. Це аналіз крові для визначення змін її хімічного складу. Проводиться при підозрі на наявність новоутворень. Загальний скринінг по панелі онкомаркерів можна зробити в лабораторії.
Скільки роблять аналіз на онкомаркери?
Розшифровку аналізу на визначення наявності онкомаркерів, можна отримати досить швидко — протягом 1–2 днів. Якщо немає можливості чекати, і результати потрібні терміново, лабораторія може зробити аналіз на цито за 3–4 години.
Які аналізи потрібно здати, щоб дізнатися, чи є рак?
Аналізи крові, сечі, онкомаркери, УЗД, МРТ, рентгеноскопія призначаються, коли проводиться діагностика ракових захворювань. Якщо виявлені підозри на розвиток пухлин, варто звернутися за консультацією до онколога.
Коли краще здавати кров на СА 125?
Маркер СА-125 краще здавати в першу фазу циклу, через 2–3 дні після останнього дня кровотечі, обов'язково на голодний шлунок. Збільшення змісту СА-125 може означати розвиток раку яєчників. Якщо ви приймаєте якісь препарати в період обстеження, необхідно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.
Як часто потрібно здавати аналізи на онкомаркери?
Аналізи на онкомаркери призначає онколог за показаннями: спадковість, специфічна сфера діяльності тощо. Якщо є схильність до онкології, людину направляють на обстеження не менше 1 разу на рік для спостереження позитивної або негативної динаміки.
Що показує аналіз РЕА?
Раковий ембріональний антиген (РЕА) — це тип білка м'яких тканин, які присутні в будь-якому організмі в дуже малій кількості. Перевищення показників РЕА є маркером раку щитовидної залози або кишківника, товстої і прямої кишки, а також може свідчити про аутоімунні порушення в травному тракті або про доброякісні пухлини. Для виключення підозр необхідна консультація гастроентеролога та онколога.
Наскільки достовірні онкомаркери?
Перевищення показників онкомаркерів не завжди свідчить про наявність новоутворень. Інформативність онкомаркерів при раку полягає в тому, наскільки вражені тканини, наскільки ефективне лікування і допомагає контролювати процес ремісії. Лабораторія МЕДІКОМ гарантує точність і якість.
Лікарі
Відповідально та професійно зроблять комплексний аналіз на онкомаркери в Києві, в клініці МЕДІКОМ, фахівці клінічної біохімії, експерти у своїй справі.
Сучасне обладнання та багаторічний досвід подібних досліджень є гарантією точності результату.
Вартість аналізів на онкомаркери
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Велика подяка персоналу. Лікуюся вже більше півроку. Постійно здаю аналізи на онкомаркери, щоб контролювати процес. Позитивною динамікою лікування задоволена.
Помню свій досвід в простій лікарні, коли дізналася можливий онкодіагноз. Той лікар ледь не глузував з моїх сліз. А те що зараз відчуваю в Медікомі - це небо і земля. Тут навіть процес збору аналізів на кров проводиться з особливою теплою енергетикою. Такі маленькі дрібниці не забуваються. Тому залишаю позитивні слова на цій сторінці.
Добрий день, хочу викласти позитивний відгук по роботі лабораторії Медіком. Затишне місце, ввічливий персонал. При моїх проблемах кожен прихід у лікарню - це величезне випробування. Але коли за невеликий період часу доводилося кілька разів здавати неприємні аналізи, то в стінах клініки не відчувалося особливого страху чи паніки. Всі результати мені розкладалися так би мовити по поличках. Для мене це важливо, тому що я вже в поважному віці і дуже прискіплива до свого стану здоров'я. Як кажуть лікарі, саме по точних показниках аналізів вони чітко орієнтуються, в напрямках мого лікування. Звичайно, ціни тут не маленькі, але мої діти допомагають і кажуть, щоб я про це навіть не думала.
Спасибі величезне всьому колективу. Звернулася в клініку з підозрою на рак яєчників. Нескінченна подяка Черкашиній Світлані Миколаївні — лікар від бога. Зараз проходжу діагностику мій доктор завжди на зв'язку. Всі аналізи детально роз'яснює, не влаштовує паніку. Надає колосальну підтримку. Вірю, що мені тут допоможуть.
Делала анализы в клинике на пр-кте Героев Сталинграда, 6Д. Очень довольна. Хороший специалист Буханевич В.М. Перед процедурой все объяснила, успокоила, поддержала.
Благодарю Светлану Николаевну за внимание оказанное мне. Нахожусь в тяжелейшем моральном состоянии, узнав о диагнозе рака груди. Сдавая онкомаркер, не смогла сдержать слез. Врач меня успокоила и поддержала, нашла нужные слова. Абсолютно безболезненно взяла анализ. Спасибо Вам огромное.
Проходила діагностику онкозахворювання в МЕДІКОМ, чудовий фахівець Ткачова Д. Л. - дуже акуратно все робить. Ввічлива і видно, що з досвідом. Здавала аналізи на онкомаркер молочної залози. Думаю і лікування тут будуть проходити.
Спасибо огромное всему, мед персоналу. В частности Черкашиной С.Н., замечательный специалист. Проконсультировала, по всем интересующим меня вопросам. Благодарю.
Спасибі величезне, завідуючій лабораторією стаціонару-лаборанту. Лікар від бога і чудова людина. Я не могла зрозуміти, що це за онкотест. Віра Михайлівна все розповіла, пояснила заспокоїла. Але синяк залишився, за це ставлю 4.
Показати ще 3
Всього 9 відгуків