exit
search serach
Анализ на онкомаркер

Аналіз на онкомаркери в Києві

Аналіз на онкомаркери в Києві можна виконати в медичному центрі МЕДІКОМ. У нас є все необхідне обладнання для цього дослідження. Наші підрозділи знаходяться в Печерську та на Оболоні. Своєчасна діагностика і грамотна розшифровка аналізу на онкомаркери може вберегти від тяжких наслідків. У цьому полягає цінність аналізу на онкомаркери, які повідомляють про неблагополуччя організму ще на початку, в період безсимптомного протікання онкопатології.

Онкомаркери — це хімічні сполуки та специфічні білки, концентрація яких у крові значно збільшується за наявності онкозахворювань. Цей інформативний діагностичний інструмент дозволяє виявити онкологію на ранніх стадіях. Кількість летальних випадків у результаті раку, на жаль, переважає виліковність. Проте, якщо почати лікування на першій стадії, шанси одужати складають 90–92 %, тоді як на четвертій — не більше 10–13 %.

Відкрити Згорнути down

Види онкомаркерів: що покаже аналіз

Сучасна медицина в клінічній практиці використовує приблизно 35 орієнтованих на різні патології онкомаркерів. Це дозволяє діагностувати та відстежувати перебіг великої кількості онкопатологій.

У нашій клініці зручно і швидко можна зробити аналізи на багато видів онкомаркерів, наприклад:

Відкрити Згорнути down

Також у медицині практикують аналізи на виявлення маркера раку сечового міхура (UBC), ХГЛ (репродуктивна система), АФП (зазвичай, на рак печінки), Б-2-МГ (лімфома, лейкемія, мієлома).

Один і той же показник може свідчити про різні форми раку, а в деяких випадках кілька маркерів вказують на одну онкопатологію. При прогнозуванні ризику онкології буває необхідно зіставити значення декількох онкомаркерів. Наприклад, для обчислення індексу рому (ROMA) потрібні показники онкомаркера яєчників СА 125 і онкомаркер НЕ 4.

Варто також розуміти, що підвищення рівня онкомаркерів у крові — це ще не діагноз. Багато природних процесів також супроводжуються підвищенням рівня біомаркерів. Наприклад, СА 125 вказує на онкологію яєчників, але є нормою в першому триместрі вагітності. А відхилення від нормальних показників онкомаркера РЕА характерні для аутоімунних або запальних захворювань. Травми та гормональні збої також здатні впливати на рівень біомаркерів у крові.

Тому позитивні аналізи на онкомаркери, результат дослідження крові — це вагомий привід насторожитися і більш серйозно підійти до обстеження із застосуванням додаткових лабораторних та інструментальних методів.

Аналіз на маркер онкології
Відкрити Згорнути down

Показання для призначення аналізу на онкомаркери

УЗД, МРТ і рентген неефективні для раннього діагностування раку. Тому лікар-онколог або фахівці інших напрямків медицини (гінеколог, уролог, гастроентеролог, лікар-ендокринолог, хірург) можуть призначити лабораторну діагностику раку при підозрі на патологію. Показанням до дослідження на онкомаркери служать:

 • різка зміна ваги без очевидних причин;
 • слабкість, швидка стомлюваність;
 • втрата апетиту;
 • епізодичні або постійні болі;
 • температура субфебрильних значень довгий час;
 • потрапляння пацієнта в групу ризику;
 • самоконтроль здоров'я після 40.
Відкрити Згорнути down

Окреме значення мають маркери ХГЛ та АФП. Ці показники онкомаркерів допомагають оцінити перебіг вагітності. Рівень АФП (альфа-фетопротеїну) поступово зростає, досягаючи до 32 тижня максимального значення (до 250 ЕД/мл). Це значення онкомаркера — норма у жінок у період виношування дитини. Але перевищення цих меж свідчить про можливі патології внутрішньоутробного розвитку.

Людям, що належать до групи ризику, рекомендується проходити дослідження на онкомаркери регулярно. Для своєчасного виявлення патологічних змін призначають аналіз крові на маркери раку пацієнтам, які:

 • повернулися з місць техногенних катастроф;
 • перенесли інтоксикацію;
 • мають кровних родичів з онкодіагнозом;
 • мають доброякісні пухлини в анамнезі;
 • проживають в екологічно неблагополучних районах;
 • працюють у шкідливих умовах.
Відкрити Згорнути down

Чоловікам від 50 років також слід здавати аналіз на онкомаркери, що сигналізують про зміни в передміхуровій залозі.

Таке тестування необхідне і тим, хто проходить лікування від онкології, і тим, хто переміг рак. Воно дозволяє стежити за станом організму, моніторити ефективність терапії, вчасно купірувати рецидиви.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання

Протипоказань до процедури немає. Є ситуації, коли краще здати кров на онкомаркери в інший день. Перенести дослідження варто в таких випадках:

 • після хірургічного втручання;
 • після проведення біопсії;
 • у період прийому медикаментів - препарати можуть вплинути на результат;
 • якщо напередодні були підвищені фізнавантаження або стресові ситуації;
 • коли була перервана вагітність.
Відкрити Згорнути down

Якщо за допомогою аналізу на онкомаркери для чоловіків належить оцінити стан простати, варто утриматися від сексу на тиждень і перенести огляд в уролога на дату після здачі крові (або відвідати цього фахівця за два тижні до процедури). Аналізи на наявність онкомаркерів для жінок неінформативні в деякі дні циклу. Крім цього, доцільно повідомити лікаря про всі медичні маніпуляції, щоб виключити помилковий результат.

Відкрити Згорнути down

Як підготуватися до аналізу крові на онкомаркери

Підвищити достовірність результату скринінгу допоможе правильна підготовка до аналізу на онкомаркери. На консультації лікар дає необхідні рекомендації, які можуть дещо відрізнятися від загальних правил, залежно від досліджуваного онкомаркера.

Загальноприйняті вимоги підготовки до здачі крові на онкомаркери нескладні:

 • відмовитися від куріння перед здачею біоматеріалу (мінімум 30 хв);
 • не вживати спиртне мінімум три дні перед процедурою;
 • здавати кров вранці натщесерце - оскільки потрібна перерва між прийомами їжі не менше 8 годин;
 • повідомити лікаря про недавнє проходження рентгена та інших досліджень, а також про вживання ліків;
 • зробити тижневу перерву в тренуваннях.
Відкрити Згорнути down

Пити воду не забороняється. Якщо перед аналізом на онкомаркери довелося піднятися сходами, то потрібно спокійно посидіти 15–20 хвилин. І тільки потім зайти в кабінет і здати кров на онкомаркери.

Відкрити Згорнути down

Як здати аналіз на онкомаркери?

Попри страшну назву, сам процес здачі аналізу крові на рак — це стандартний забір крові з вени. Водночас важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо підготовки до аналізу на онкомаркери. Краще це зробити вранці, а дату призначити так, щоб напередодні не довелося не спати вночі (в дорозі, на нічній зміні).

Процедура проводиться за кілька секунд і не завдає великого дискомфорту. Під час цього пацієнт зручно сидить або лежить. Кількість крові залежить від обсягу дослідження. Зазвичай, це не більше 10 мл. Термін готовності аналізу на онкомаркери зумовлений його складністю і може становити від одного до семи днів.

Аналіз на онкомаркери
Аналіз на рак
Відкрити Згорнути down

Результати та розшифровка аналізів крові на рак

Біомаркери завжди присутні в організмі здорової людини в незначних кількостях. Для ембріона вироблення онкомаркерів також норма. Однак така ж кількість у крові дорослого це тривожний симптом. Норми онкомаркерів (їх концентрації в крові) загальнодоступні:

 • показники простат-специфічного антигену: не викликають побоювань до 4 нг/мл, понад 10 — патологічний рівень, діапазон від 4 до 10 говорить про можливу загрозу онкології простати;
 • при РЕА: до 5 нг/мл не дає приводу для занепокоєння, діапазон до восьми вважається прикордонним станом, понад — патологічний рівень;
 • СА-125: присутній у здоровому організмі в межах 30 МЕ/мл, понад 40 — дозволяє зробити припущення про рак яєчника;
 • онкомаркер раку молочної залози (CA 15 3): не повинен перевищувати 38 МЕ/мл;
 • небезпечні значення і норма онкомаркера CA 19 9: аналогічні маркеру СА 125.

Проте правильно прочитати аналізи на рак та інтерпретувати результати може тільки компетентний фахівець. Існують різні нюанси, розібратися в яких можна тільки за наявності досвіду і певної компетенції. Лікар клініки МЕДІКОМ врахує клінічні симптоми, порівняє висновки з показаннями інших методів дослідження і дасть грамотну розшифровку аналізу на онкомаркери на основі загальної діагностичної картини.

Відкрити Згорнути down

Де здати комплексний аналіз на онкомаркери в Києві

Робити аналіз крові на всі типи маркерів дорого і безглуздо. Тому здавати аналіз крові на рак краще за направленням лікаря. Тільки знаючий усі нюанси фахівець зможе підібрати необхідні для перевірки специфічні сполуки в конкретному випадку, з урахуванням стану пацієнта. Можна вибрати будь-яку лабораторію, яка надає такі послуги. Однак краще орієнтуватися на відгуки та рейтинг установи. Також має значення доступність аналізу на онкомаркери за ціною.

Ідеальним варіантом буде діагностика на онкомаркери в лабораторії при клініці або медцентрі. Це забезпечує необхідний ступінь точності, відповідність кваліфікації співробітників рівню клініки та комфортність для пацієнта. Медцентр МЕДІКОМ (Україна) має свою високоточну діагностичну лабораторію, оснащену сучасним обладнанням, що дозволяє ефективніше проводити діагностику онкологічних захворювань і контролювати лікування.

Відкрити Згорнути down

Переваги аналізу на онкомаркери в нашій клініці

Визначення онкомаркерів — важливий та інформативний метод. Його результати необхідні при діагностиці патології, для локалізації процесу та оцінки стадії захворювання, онкоскринінгу. У клініці МЕДІКОМ можна зробити аналіз на онкомаркери й прямо тут скористатися результатами діагностики, пройшовши додатково УЗД, КТ, МРТ, ендоскопічні методи, мамографію і повний спектр медичних послуг в рамках програми скринінгу раку.

Наші пацієнти у відгуках оцінили комфортні умови, якість діагностики та лікування:

 1. Багатопрофільність медичного центру.
 2. Штат висококваліфікованих професіоналів — лікарів, діагностів, лаборантів.
 3. Власна лабораторія з обладнанням експертного класу, гарантована достовірність результатів.
 4. Лояльна цінова політика, помірна вартість аналізу на онкомаркери.
 5. Високий рівень сервісу.
 6. Персональний підхід до кожного випадку та пацієнта.
 7. Зручне розташування.

Тут можна в найвідповідніший час призначити консультацію у профільного фахівця з великим досвідом роботи, а також зробити тест на онкомаркери, ціна якого є доступною. Запис можливий за телефоном, за допомогою онлайн-форми на сайті та при особистому відвідуванні клініки.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Навіщо здавати аналіз на онкомаркери?

Онкомаркер — це один з видів скринінгу раку. Це аналіз крові для визначення змін її хімічного складу. Проводиться при підозрі на наявність новоутворень. Загальний скринінг по панелі онкомаркерів можна зробити в лабораторії.

Скільки роблять аналіз на онкомаркери?

Розшифровку аналізу на визначення наявності онкомаркерів, можна отримати досить швидко — протягом 1–2 днів. Якщо немає можливості чекати, і результати потрібні терміново, лабораторія може зробити аналіз на цито за 3–4 години.

Які аналізи потрібно здати, щоб дізнатися, чи є рак?

Аналізи крові, сечі, онкомаркери, УЗД, МРТ, рентгеноскопія призначаються, коли проводиться діагностика ракових захворювань. Якщо виявлені підозри на розвиток пухлин, варто звернутися за консультацією до онколога.

Коли краще здавати кров на СА 125?

Маркер СА-125 краще здавати в першу фазу циклу, через 2–3 дні після останнього дня кровотечі, обов'язково на голодний шлунок. Збільшення змісту СА-125 може означати розвиток раку яєчників. Якщо ви приймаєте якісь препарати в період обстеження, необхідно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Як часто потрібно здавати аналізи на онкомаркери?

Аналізи на онкомаркери призначає онколог за показаннями: спадковість, специфічна сфера діяльності тощо. Якщо є схильність до онкології, людину направляють на обстеження не менше 1 разу на рік для спостереження позитивної або негативної динаміки.

Що показує аналіз РЕА?

Раковий ембріональний антиген (РЕА) — це тип білка м'яких тканин, які присутні в будь-якому організмі в дуже малій кількості. Перевищення показників РЕА є маркером раку щитовидної залози або кишківника, товстої і прямої кишки, а також може свідчити про аутоімунні порушення в травному тракті або про доброякісні пухлини. Для виключення підозр необхідна консультація гастроентеролога та онколога.

Наскільки достовірні онкомаркери?

Перевищення показників онкомаркерів не завжди свідчить про наявність новоутворень. Інформативність онкомаркерів при раку полягає в тому, наскільки вражені тканини, наскільки ефективне лікування і допомагає контролювати процес ремісії. Лабораторія МЕДІКОМ гарантує точність і якість.

Лікарі

Відповідально та професійно зроблять комплексний аналіз на онкомаркери в Києві, в клініці МЕДІКОМ, фахівці клінічної біохімії, експерти у своїй справі.

Сучасне обладнання та багаторічний досвід подібних досліджень є гарантією точності результату.

Вартість аналізів на онкомаркери

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
309. Онкомаркер СА 125 (Cancer Antigen 125)

510 грн

Більше Згорнути down
310. Маркер раку молочної залози (СА 15-3)

400 грн

Більше Згорнути down
311. Маркер раку підшлункової залози (СА 19-9)

580 грн

Більше Згорнути down
313. Маркер раку простати (PSA) (загальний та вільний)

750 грн

Більше Згорнути down
319. Маркер раку шлунка і кишечника (СA 72-4)

550 грн

Більше Згорнути down
320. * Антиген плоскоклітинної карциноми (SCC)

650 грн

Більше Згорнути down
1555. Маркер раку яєчників (HE4)

650 грн

Більше Згорнути down
1898. Онкомаркер ШКТ (СА 242)

650 грн

Більше Згорнути down
3403. Лабораторна діагностика раку яєчників (HE 4, CA 125, індекс ROMA)

890 грн

Більше Згорнути down
4238. Флороценоз

1900 грн

Більше Згорнути down
4763. Панель для раку легень та щитоподібної залози ALK/ROS1/RET/C-MET skipping 14 (ПЛР, визначення реаранжувань ALK, ROS1, RET та втрати 14 екзону с-МЕТ на основі аналізу РНК)

8380 грн

Більше Згорнути down
5015. Панель MyAction Solid, 67 генів (для солідних пухлин, гістологічний матеріал, NGS, illumina M069)

23320 грн

Більше Згорнути down
5024. Ампліфікація HER-2/neu (FISH) F001

11450 грн

Більше Згорнути down
5027. EGFR (Екзони 18; 19; 20; 21) (ПЛР) M001

6790 грн

Більше Згорнути down
5028. KRAS (Кодони 12; 13; 59; 61; 117; 146) (ПЛР) M002

5200 грн

Більше Згорнути down
5029. NRAS (Кодони 12; 13; 59; 61; 117; 146) (ПЛР) M003

5200 грн

Більше Згорнути down
5030. BRAF (V600) (ПЛР) M004

5200 грн

Більше Згорнути down
5032. PIK3CA (екзон 9 та 20) (ПЛР) M008

5410 грн

Більше Згорнути down
5034. Панель EGFR-сигнального шляху EGFR, KRAS, NRAS, BRAF N M099

15060 грн

Більше Згорнути down
5501. Онкомаркер білок S-100

850 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Компьютерная томография (КТ)
Комп'ютерна томографія (КТ)
Онкологія
Консультація онколога
Урология
Консультація уролога
Консультация маммолога
Консультація мамолога
Гинеколог-онколог
Онкогінекологія

Вiдгуки

27.06.2023 20:37
Diana Skochko

Велика подяка персоналу. Лікуюся вже більше півроку. Постійно здаю аналізи на онкомаркери, щоб контролювати процес. Позитивною динамікою лікування задоволена.

10.03.2023 18:53
Евгенія

Помню свій досвід в простій лікарні, коли дізналася можливий онкодіагноз. Той лікар ледь не глузував з моїх сліз. А те що зараз відчуваю в Медікомі - це небо і земля. Тут навіть процес збору аналізів на кров проводиться з особливою теплою енергетикою. Такі маленькі дрібниці не забуваються. Тому залишаю позитивні слова на цій сторінці.

06.10.2022 19:49
Лариса Тертушна

Добрий день, хочу викласти позитивний відгук по роботі лабораторії Медіком. Затишне місце, ввічливий персонал. При моїх проблемах кожен прихід у лікарню - це величезне випробування. Але коли за невеликий період часу доводилося кілька разів здавати неприємні аналізи, то в стінах клініки не відчувалося особливого страху чи паніки. Всі результати мені розкладалися так би мовити по поличках. Для мене це важливо, тому що я вже в поважному віці і дуже прискіплива до свого стану здоров'я. Як кажуть лікарі, саме по точних показниках аналізів вони чітко орієнтуються, в напрямках мого лікування. Звичайно, ціни тут не маленькі, але мої діти допомагають і кажуть, щоб я про це навіть не думала.

27.04.2021 21:09
Валерія

Спасибі величезне всьому колективу. Звернулася в клініку з підозрою на рак яєчників. Нескінченна подяка Черкашиній Світлані Миколаївні — лікар від бога. Зараз проходжу діагностику мій доктор завжди на зв'язку. Всі аналізи детально роз'яснює, не влаштовує паніку. Надає колосальну підтримку. Вірю, що мені тут допоможуть.

15.02.2021 12:42
Ирина

Делала анализы в клинике на пр-кте Героев Сталинграда, 6Д. Очень довольна. Хороший специалист Буханевич В.М. Перед процедурой все объяснила, успокоила, поддержала.

04.02.2021 15:03
Дарья

Благодарю Светлану Николаевну за внимание оказанное мне. Нахожусь в тяжелейшем моральном состоянии, узнав о диагнозе рака груди. Сдавая онкомаркер, не смогла сдержать слез. Врач меня успокоила и поддержала, нашла нужные слова. Абсолютно безболезненно взяла анализ. Спасибо Вам огромное.

24.12.2020 19:17
Ольга

Проходила діагностику онкозахворювання в МЕДІКОМ, чудовий фахівець Ткачова Д. Л. - дуже акуратно все робить. Ввічлива і видно, що з досвідом. Здавала аналізи на онкомаркер молочної залози. Думаю і лікування тут будуть проходити.

18.11.2020 08:57
Галина

Спасибо огромное всему, мед персоналу. В частности Черкашиной С.Н., замечательный специалист. Проконсультировала, по всем интересующим меня вопросам. Благодарю.

29.09.2020 16:34
Наталья

Спасибі величезне, завідуючій лабораторією стаціонару-лаборанту. Лікар від бога і чудова людина. Я не могла зрозуміти, що це за онкотест. Віра Михайлівна все розповіла, пояснила заспокоїла. Але синяк залишився, за це ставлю 4.

Показати ще 3

arrow

Всього 9 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down