Простатектомія (видалення простати) у Києві
Турбує часте сечовипускання, біль чи інші симптоми, пов’язані з простатою? Простатектомія – ефективна операція, що допомагає усунути захворювання простати та повернутися до нормального життя.
Простата (передміхурова залоза) є частиною чоловічої репродуктивної системи. Її основна роль полягає у виробництві сперми. Вона розташована трохи нижче сечового міхура і в нормі має розмір приблизно з волоський горіх.
Простатектомія – це хірургічне втручання, яке передбачає видалення всієї передміхурової залози або її частини. У стаціонарі на Оболонській набережній ми виконуємо сучасні малоінвазивні хірургічні втручання. Відновлення у найкоротші терміни під наглядом провідних урологів.
Зв'яжіться з менеджером з госпіталізації клініки МЕДІКОМ і дізнайтесь про вартість простатектомії, кваліфікацію хірургів та умови лікування в урологічному відділенні.
Види простатектомії
Видалення простати є ефективним методом лікування різних патологічних станів, таких як рак передміхурової залози або її доброякісна гіперплазія (аденома простати). В першому випадку метою операції є зупинка розповсюдження злоякісних клітин, в другому – полегшення симптомів, наприклад, ускладненого сечовипускання.
Залежно від показань, хірург обирає оптимальний вид простатектомії, серед яких такі:
- Проста (відкрита) або черезміхурова простатектомія – полягає в видаленні тканин простати з її капсули. М’яз сфінктера та нерви залишаються недоторканими. Зазвичай використовується для лікування аденоми простати для вилучення зайвих тканин та забезпечення вільного сечовипускання.
- Радикальна простатектомія – видаляється вся передміхурова залоза, капсула (оболонка), навколишні лімфатичні вузли та сусідні тканини. Частіше за все виконується за наявності локалізованого раку простати. Для її виконання використовуються різні методики:
- відкрита операція – простата видаляється через один великий розріз у нижній частині живота або промежини (між анусом і яєчками);
- лапароскопічна простатектомія – виконується через кілька невеликих розрізів у нижній частині живота за допомогою лапароскопу та спеціальних хірургічних інструментів, мінімально травмує навколишні тканини;
- роботизована операція – використовуються роботизовані інструменти, які контролює хірург.
- Гольмієва лазерна енуклеація простати (HoLEP) – малоінвазивне втручання, що виконується за допомогою лазера, дозволяє усунути блокаду потоку сечі. В уретру вводиться резектоскоп, який допомагає отримати зображення тканин простати та слизової оболонки сечового міхура. Потім хірург використовує лазер для видалення зайвої тканини. Швидко та ефективно лікує симптоми, значно скорочує час відновлення та запобігає післяопераційним ускладненням.
- Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУРП) – оперативне втручання для лікування симптомів аденоми, під час якої збільшені частки простати зрізаються за допомогою резектоскопа. Капсула передміхурової залози залишається неушкодженою.
Показання до видалення простати
Показаннями до простатектомії можуть бути наступні захворювання та стани:
- гостра затримка сечі;
- стійки або рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів;
- камені в сечовому міхурі внаслідок закупорки виходу з нього та затримки сечі;
- значні симптоми закупорки (обструкції) вихідного отвору сечового міхура;
- ниркова недостатність внаслідок хронічної обструкції сечового міхура;
- значне збільшення аденоми;
- рак передміхурової залози.
Підготовка до простатектомії
Перед виконанням простої простатектомії за приводу обструкції виходного отвору сечового міхура обов’язково проводиться обстеження, яке дозволяє виключити наявність раку простати (у разі його підтвердження проводиться радикальна операція). Всі чоловіки проходять передопераційне визначення простатспецифічного антигену (PSA) та рутинне пальцеве ректальне дослідження, і за необхідності, трансректальне УЗД.
Також проводиться аналіз сечі і її посів, дослідження електролітів, розгорнутий аналіз крові, тести на згортання крові.
Перед операцією лікарі рекомендують пити більше рідини, краще чистої води, та дотримуватися збалансованої дієти. Також потрібно підготувати і очистити кишківник, аби зменшити ризик інфікування.
Як видаляють передміхурову залозу
Операція простатектомія проводиться під загальною анестезією і триває від 2 до 4 годин.
Простатектомія складається з таких етапів операції:
- Загальний наркоз.
- Встановлення катетера – маленької гнучкої трубки, яка відводить сечу з сечового міхура в мошок.
- Під час відкритої простатектомії уролог скальпелем робить вертикальний розріз між пупком і лобковою кісткою або в промежині. Розріз дає хірургу чіткий огляд простати і навколишніх тканин.
- Після видалення простати (або радикальної простатектомії) розріз закривається швами. Додатково встановлюються та закріплюються дренажі черевної порожнини. Вони залишаються протягом кількох днів.
Якщо виконується лапароскопічна операція, то робиться один або декілька маленьких розрізів, через які вводиться лапароскоп на мініінструменти.
Реабілітація після простатектомії
Відновлення після простатектомії може включати перебування в лікарні протягом декількох днів. Повне відновлення може тривати до 4 тижнів. В продовж всього часу реабілітації пацієнт залишається під наглядом хірурга. Буде встановлено тимчасовий сечовий катетер для відводу сечі з сечового міхура та дренажі в животі, для видалення зайвої накопиченої рідини. Також лікар призначає препарати для знеболення, запобігання утворення тромбів, інфекції, запорів та інших ускладнень.
Важливо виконувати такі рекомендації:
- приймати призначені ліки відповідно до інструкції;
- не піднімати важке протягом 6 тижнів після операції;
- частіше ходити пішки, щоб запобігти утворенню тромбів, пневмонії, запорам і зберегти м’язову силу;
- не сідати за кермо, поки не буде видалено катетер;
- слід уникати напруження для спорожнення кишківника;
- приймати душ можна після дозволу лікаря. Не купатися у ванній;
- уникати сексуальної активності до повного відновлення.
Ускладнення після радикальної простатектомії
Найбільш поширеними наслідками видалення передміхурової залози є такі:
- Проблеми з сечовипусканням: нетримання сечі або збільшення частоти сечовипускання, болісне сечовипускання, може бути важко ходити в туалет. Ці побічні ефекти є нормальними, і зазвичай самостійно проходять за кілька тижнів. Віддалені наслідки зустрічаються досить рідко.
- Еректильна дисфункція. Часто виникає після хірургічного втручання. Функція зазвичай відновлюється протягом 8-12 тижнів. Довготривала дисфункція можлива, однак мінімально інвазивна хірургія, така як лапароскопічна хірургія значно зменшує ризики її виникнення.
- Сексуальна дисфункція. У більшості пацієнтів після операції на простаті не відбувається належної еякуляції. Це пояснюється тим, що під час операції видаляють насіннєві залози. Тому таке втручання не рекомендується для молодих чоловіків.
- Інфекційні ускладнення.
Переваги проведення простатектомії в МЕДІКОМ
- В Клініці МЕДІКОМ на Оболоні працюють хірурги-урологи з великим досвідом, які вже виконали значну кількість операцій з видалення простати.
- Багатопрофільність клініки дає можливість швидко пройти усі необхідні обстеження та, за необхідності, отримати консультації суміжних спеціалістів.
- Операції проводяться в сучасно обладнаному оперблоці з застосуванням новітнього обладнання.
- Стаціонар клініки пропонує перебування в комфортних палатах з цілодобовим доглядом висококваліфікованого медичного персоналу.
Вартість простатектомії в Києві залежить від типу хірургічного втручання та його обсягу, наявності супутніх захворювань та інших особливостей проведення операції. Ціна та її обґрунтування обговорюється на попередніх консультаціях.
Записатися на консультацію в МЕДІКОМ можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном (044)503-77-77.
Питання-Відповідь
Яким має бути ПСА після видалення простати?
Аналіз PSA проводиться після радикальної простатектомії з приводу раку простати. Після операції перший раз його виконують через 6-8 тижнів, тому що він знижується поступово. Наявність простатспецифічного антигену в крові є показником якості операції та можливого рецидиву простати. Отже якщо було видалено усі ракові клітини, то він не ідентифікується.
Коли відновлюється сечовипускання після простатектомії?
Проблеми з сечовипусканням після видалення простати є типовим ускладненням. Зазвичай воно може самостійно відновитися протягом 6-12 місяців. Якщо цього не сталося, призначається лікування нетримання сечі після радикальної простатектомії, яке може бути консервативним (спеціальні тренувальні вправи, зміни харчування та питного режиму) та оперативним, в тому числі лазерним.
Чи можна відновити потенцію після простатектомії?
Відновлення потенції після видалення передміхурової залози відбувається поступово і може займати від 6 до 12 місяців. Це вдається майже половині чоловіків. Це один з найсерйозніших наслідків операції.
Лікарі
Урологи-хірурги клініки МЕДІКОМ – це команда досвідчених спеціалістів із понад 30-річним стажем та неперервною хірургічною практикою. Вони проводять простатектомію в сучасних і комфортних умовах стаціонару, забезпечуючи експертний супровід на кожному етапі лікування. У складних випадках пацієнтів консультують та оперують урологи-онкологи. Запишіться на консультацію уролога в стаціонарі на Оболоні через цілодобовий контакт-центр клініки.
Вартість простатектомії
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1330. Консультація онколога
|
1300 грн
запис на прийом
|
1300 грн
запис на прийом
|
|
1600 грн
запис на прийом
|
|
1600 грн
запис на прийом
|
|
2000 грн
запис на прийом
|
480 грн
запис на прийом
|
|
313. Маркер раку простати (PSA) (загальний та вільний)
|
810 грн
запис на прийом
|
1923. Трансректальна пункційна біопсія простати
|
10700 грн
запис на прийом
|
4385. * Чрезпузирна простатектомія
|
30000 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Спасибі за допомогу рідній людині. Ситуація у нас не з простих. Але впевнена, що лікарі зробили максимум з можливого.
Робили операцію тату. Хочу подякувати хірургічному відділенню Медікому за вмілу роботу. Ви дійсно даруєте надію.