exit
search serach
Орхіектомія — видалення яєчок у Києві

Орхіектомія — видалення яєчок у Києві

Видалення яєчок у чоловіків або орхіектомія — це серйозна операція, яку проводять суворо у разі наявності абсолютних показань. Залежно від причин видаляють одне яєчко (одностороння орхіектомія) або обидва яєчка (двостороння або білатеральна орхіектомія). Якщо немає альтернативи, видалення яєчок у Києві безпечно та безболісно проведуть фахівці вищої кваліфікації клініки МЕДІКОМ.

Відкрити Згорнути down

Показання до орхіектомії

Операцію видалення тестикул проводять лише тоді, коли інші методи є неефективними або неможливими. Видалення яєчка показане у випадках:

 • некротичного епідидиміту;
 • злоякісної пухлини яєчка;
 • серйозного пошкодження яєчка;
 • атрофічних процесів;
 • тяжких інфекційних патологій яєчка (туберкульозний орхіт).
Відкрити Згорнути down

Іноді така операція рекомендована при раку передміхурової залози, а також у разі зниження синтезу тестостерону при прогресуванні злоякісних утворень (після цього гормонально залежні пухлини перестають прогресувати).

Видалити яєчка у здорового чоловіка можна лише у разі зміни статі (трансгендерність).

Видалення яєчка у дитини показане у двох ситуаціях: вроджені аномалії, що призводять до атрофічного процесу, та тяжкі травми, після яких відновлення органу неможливе. Рішення, коли потрібно виконувати орхіектомію хлопчику, ухвалює дитячий уролог.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до виконання орхіектомії

Протипоказана операція з видалення яєчок пацієнтам, які страждають на:

 • тяжку дисфункцію печінки та нирок;
 • порушення коагуляції крові;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • ракові новоутворення із метастазами;
 • дихальну недостатність другого-третього ступеня.
Відкрити Згорнути down

А також операція орхіектомія не виконується при надзвичайно тяжкому стані хворого, загостренні хронічних хвороб чи можливості зберегти орган.

 

Підготовка до операції

Під час підготовки до процедури видалення одного або двох яєчок необхідно здати стандартні аналізи та пройти обов'язкове обстеження (кардіограма, флюорографічне дослідження). Крім цього, потрібно УЗД мошонки та аналіз на тестостерон. При утвореннях злоякісного характеру необхідно мати висновок фахівця-онколога.

Відкрити Згорнути down
Онкологія
Консультація онколога
Кардиограмма
Електрокардіограма (ЕКГ)
Урология
Консультація уролога
Рентген органів грудної клітини
Флюорографія
Анализ на свертываемость крови
Аналіз на згортання крові
Анализ на тестостерон
Аналіз на тестостерон
Аналіз на онкомаркери
Аналіз на онкомаркери
УЗИ предстательной железы
УЗД передміхурової залози
PSA-тест
Аналіз ПСА

За кілька днів до орхіектомії варто відмінити антикоагулянти та інші препарати, що впливають на згортання крові. Напередодні операції потрібно:

 • поголити волосся в паху;
 • утриматися від їжі;
 • відмовитися від алкоголю та куріння.
Відкрити Згорнути down

Удаление яичек у мужчин выполняется натощак.

 

Орхіектомія: техніка операції

Метод та обсяг оперативного втручання визначається після комплексного обстеження. Ампутація яєчка виконується у трьох варіантах:

 • видалення без придатка;
 • орхофунікулектомія (з придатком);
 • операція з видалення тестикул без придатка та оболонки (субкапсулярна).
Відкрити Згорнути down

Зазвичай операція проводиться в стаціонарі планово. Але при некрозі, набряку, травмі хірургічне видалення яєчок виконується в екстреному порядку.

За протоколом орхіектомія потребує загального наркозу. Але, у разі побажання пацієнта та протипоказання до такого знеболювання, операція може проходити під місцевою або епідуральною анестезією в урологічному стаціонарі.

У процесі орхіектомії дії лікаря охоплюють кілька етапів:

 • переміщення кінця канатика в мошонку;
 • накладання косметичного шва;
 • розріз по шву мошонки;
 • накладання лігатури на канатик;
 • обробка антисептиком місця втручання;
 • перерізання перев'язаного канатика;
 • вилучення тестикули з насіннєвим канатиком.
Відкрити Згорнути down

Процедура видалення чоловічих яєчок може проводитися через доступ до паху. Зазвичай такий розріз робиться при раку яєчка для висічення тканин разом із насіннєвим канатиком. Це необхідно для запобігання поширенню метастазів. Тривалість процедури — 60–90 хвилин. Білатеральна операція може тривати до 2 годин.

Одночасно можливе проведення протезування яєчка силіконовим ендопротезом, якщо до цього немає протипоказань — запалення органів мошонки та деяких травм.

Орхіектомія: техніка операції
Процедура видалення яєчок
Відкрити Згорнути down

Відновлення після орхіектомії

Для повноцінного загоєння необхідно приблизно 10–15 днів. Невеликий дискомфорт минає за кілька годин. Під час реабілітації необхідно виконувати розпорядження лікаря:

 • приймати прописані засоби;
 • стежити за чистотою статевих органів;
 • дотримуватися питного режиму;
 • відмовитись від сексу на три тижні;
 • не відвідувати басейн, лазневі процедури, сауну;
 • уникати інтенсивного фізичного навантаження;
 • не піднімати тяжкі предмети.
Відкрити Згорнути down

Після хірургічного втручання можна прикладати холодний компрес, щоби знизити набряклість. Проте невеликий набряк після хірургічного втручання є нормою. Корисні піші прогулянки. У деяких випадках рекомендовано носити бандаж. Гарячі ванни протипоказані.

Відкрити Згорнути down

Вилучення яєчка: наслідки та їхня корекція

Серед наслідків орхіектомії часто називають безпліддя. Насправді при видаленні одного яєчка у чоловіків наслідки мінімальні, репродуктивна функція та ерекція зберігаються. Значні зміни можуть відбутися тільки при двосторонній орхіектомії:

 • гормональні зміни;
 • повне безпліддя;
 • зниження лібідо (не завжди).
Відкрити Згорнути down

Переваги проведення орхіектомії в нашій клініці

Головний принцип роботи медичного центру — це професіоналізм лікарів, конфіденційність та людське порозуміння. Орхіектомія — психологічно складна операція. У клініці МЕДІКОМ на Оболоні пацієнта чекає не лише високий медичний сервіс, а й готовність персоналу надати психологічну підтримку. Хірурги-урологи мають солідний досвід таких операцій, а медичний центр оснащений діагностичною та хірургічною технікою експертного класу. Водночас на видалення яєчка ціна невисока. Тут завжди можна розраховувати на докладну консультацію лікаря-уролога та отримати лікування, що відповідає сучасним міжнародним стандартам. А також чесно залишити після орхіектомії відгуки прямо на сайті клініки.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи потрібна замісна гормональна терапія після орхіектомії?

Після орхіектомії, особливо двосторонньої, відбувається значна зміна гормонального фону. Тому багатьом пацієнтам показано ЗГТ тестостероном. Необхідність терапії визначається після консультації ендокринолога, іноді — із залученням онколога.

Чи можна мати дітей після видалення яєчка?

При односторонній орхіектомії наслідки мінімальні: еректильна функція не порушена, сперматозоїди продовжують вироблятися — чоловік може мати дітей. Після двосторонньої орхіектомії безпліддя абсолютне. Проте за рекомендацією репродуктолога можна заморозити сперму та стати батьком за допомогою ЕКО-технологій.

Чи впливає видалення яєчка на статеву активність?

Видалення яєчка не призводить до еректильної дисфункції. Може спостерігатися зниження лібідо, коливання вироблення гормонів. Однак навіть при двосторонній орхіектомії імпотенція не настає, хоча є ризик виникнення проблеми з ерекцією внаслідок недостатнього рівня тестостерону.

Лікарі

Фахівці у сфері урології та хірургії клініки МЕДІКОМ у Києві точно визначать, чи потрібна операція. Досвідчені лікарі з мінімальними ризиками проведуть видалення яєчка та вживуть усіх можливих заходів для забезпечення гідної якості життя після операції. Записатися на прийом, щоб обговорити всі хвилюючі моменти можна за телефоном, вказаним на сайті клінік, або заповнивши форму для зворотного дзвінка.

comment 8
Когут Віктор Вікторович
Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.
comment 34
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург

Ціна орхіектомії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Операції
Більше Згорнути down
5188. * Однобічна орхіектомія при онкопатології

32400 грн

Більше Згорнути down
5189. * Двобічна орхіектомія при онкопатології

43200 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

28.12.2021 17:56
Валентина

Хочу выразить большую благодарность врачам клиники МЕДИКОМ за выполнение довольно деликатной операции моему отцу. Ранее в государственной больнице он перенес операцию на обширной паховой грыже, после чего у него появилось осложнение на одном яичке. Врач сказал, что такое случается, пытался лечить проблему консервативно, но становилось лишь хуже. Тогда я привезла папу в МЕДИКОМ к доктору Саввину, который сразу сказал, что придется яичко удалять, иначе инфекция пойдет на второе. Объяснил, что такое орхиэктомия, как она проходит, что это не страшно и не больно - все делают под анестезией. Операция и правда прошла успешно, без осложнений. Врач интересовался папиным состоянием после операции, пока тот был в стационаре. Все довольно быстро зажило. Папа чувствует себя отлично. Большое спасибо врачу!!

11.10.2021 19:29
Игорь Иванович

Мало кто напишет отзыв о такой деликатной операции как орхиэктомия, ведь об этом не принято говорить и писать в интернете. Но я оставлю свой отзыв, чтобы те, кто нуждаются в ней, но переживают или сомневаются, отбросили сомнения и дали себе шанс на здоровую жизнь! Мне пришлось столкнуться с инфекцией, которая привела меня на стол хирурга. Хорошо, что я не стал затягивать с операцией, а то бы неизвестно чем все закончилось. Благодаря профессиональной и слаженной работе хирурга, анестезиолога и медсестер я в порядке, хоть и лишился органа, зато жив и здоров! Большое спасибо клинике и ее врачам!

21.09.2021 13:01
Василь

Не буду довго описувати свої скитання по лікарнях, а лише напишу, що мені пощастило потрапити до Медікому та його прекрасних фахівців. Через пухлину яєчка довелося перенести орхіектомію. Так, для чоловіка це неприємно та важко морально. Але життя та здоров'я дорожче! Білінський Олег Львович - лікар-профі! Саме він мене першим прийняв та задав вектор лікування. Завдяки ньому я не пішов додому, а вирішив лікуватися будь-що! Дякую вам, лікарю!!

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down